0 oy
170 göst.
Diğer kategorisinde (2,928 puan) tarafından
Dün esimin kuzenlerinin eşleri ile sozlestik bir eltimin evinde toplandik çekirdek içecek vs biseyler alıp oturmaya gittik diğerleri de çocuklarını kayın validelerine bıraktı bende istemeye istemeye de olsa bıraktım benimde biraz çocuksuz oturup 2 muhabbet etmeye ihtiyacim vardı çünkü 

Kaynanam söylemedi ama gorumcem geldiğimde çok huzursuzdu bebek dedi bence seni aradı diye kaynanm da inanmıyor uykusunu alamamış o yüzdendir diyor oysa bebek dün çok uyudu ilk uykusu 3 saat ikinci de 1.5 saat genelde bukadar uyumazdi zaten 

16 Cevaplar

0 oy
(3,786 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çocukları bebekleri anneannelere babaannelere alıştırmak gerektiğini düşünüyorum. Çocuk hastalanınca hastaneye yatıyor çocuk servisine erkek alınmıyor. Hasta çocuğun başında annenin kalamadığı zamanlar oluyor çocuk anne gelinceye kadar ağlıyor. 7 aylık bebek evet arar anneyi ama alışacak. Hepimiz belli bir yaştayız hayat zor insanlar çok zor. Çocuklarımızı zorluğa karşı yetiştirmeliyiz. Sonra anneci erkek ve kadınlardan şikayet ediliyor. Bırakacaksın tabii, kendine de zaman harcıyacaksın ki psikolojik olarak daha dinç bir birey olarak devam edeceksin. Çocuğumu kimseye bırakmam diyen insanları cidden anlayamıyorum.  
(2,928 puan) tarafından
Aynen bende anlamıyorum tüm gün bebekle durmak iyi anne yapmaz insanı eğer bunalırsan aksine bebeğe daha kötü yansır
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Ben çekirdek citleyip arkadaşlarımla vakit geçirmek için kaynanama çocuğumu bırakmam. Kızım 1.5 yaşında sınav için geçen anneme bıraktım. Haftasonu yine sınavım var bu sfeer kaynanama birakcam ama içimde rahatsız bu durumdan. 

Ama yapcak bişi yok. Eşim beni götürüp getirecek o bakamaz. 

Ama seni arar tabi niye aramasın. Anneyi tanıyor çünkü o aylarda
tarafından
He canım he sen iyisin biz kötü sende kendini kandırmaya devam et
(1,271 puan) tarafından
Çok şükür ben kendimi kandirmiyorum ben doğumdan sonra felc geçirdiğim halde oğlumu kimseye vermedim ben annesiyim dedim kendim baktım

Sen kalkmış çekirdek cola diyorsun bırak allah askina ya 7 aylık bebeğin anneye ihtiyacı var babanneye halaya değil
(2,928 puan) tarafından
Öncelikle kiminle konuştuğuna bir bak ondan sonra cevap yaz sana diğer anneler tepki göstermiş sen nerden biliyorsun benim yasantimi da şu 2 satır laftan ne şiirler yazmışsın hakkımda pardon bu hak nerden ?
Nerden biliyorsun her şeyi bebeğimle yapmadığımı tüm gün benimle bebek baba çalışıyor komşuya bırakmışım gibi konuşmanız yok mu o da babaannesi sonuçta yabanci değiller neyse kimsenin haddine değildir anneligimi sorgulamak önce bir haddinizi bilin ondan sonra yorum yapin
tarafından
Öyle bir yorum yapıyorsun ki gelde sinir olma sanki sadece sen vefakar anne biz akşama kadar sokak gezen anne ..pardon da her anne çocuğu için saçını süpürge ediyor bir sen değil..2 çocukla gurbette tek bir tane yardım edenim yok eşim sürekli şehir dışında çocuklarımı tek büyütüyorum daha biri 2 yaşında biri 8 aylık ben ne zorluklarla onları büyütüyorum senin haberin var mı gün içinde sabahtan akdama kadaf WC ye gitmeyi bile unutuyorum sıka sıka bir bakıyorum akşam olmuş...evim 4. Kat birini baba kucağina birini bebek arabasına koyup markete parka gidiyorum hergun onların canı sıkılmasın diye asansör bile yok ikisi ile merdiven çıkarken afedesiniz ter kıcimdan çıkıyor sen kimin çocuğunu ne şartlarda büyüttüğünu bilmeden böyle atıp tutamazsın kimsenin anneliğini böyle yerden yere vurmaya hakkın yok HER ANNE EVLADI İCİN CANINI VERİR!! sana haddini bilmeni öneriyorum had bilmek iyi birşeydir sana bunları anltamamin sebebi senin bu ben annelik yapıyorum siz çocuklarınızı koyup geziyorsuniz edasında bizleri yermen kimse senin anneliğine laf etmezken sende kimsenin anneliğine laf etme ...iyi akşamlar herkese
(5,492 puan) tarafından
Bende gurbete bi anneyim, eşim haftanın 2 günü mesaide kalan günler de genelde yorgunum der ve adam akıllı çocukla ilgilenmez 1 saat ilgilense mükemmel babayım der ve ben de yoruldum. Haftada birkaç saat tek başına temizlik yapsam bile bana yetecek ama kızımı bırakacak kimsem yok. Bu bi ihtiyaç benden başka ben yok, dışarı beraber çıksak burnunuzdan geliyo, paçamıza yapışıyo, birkaç saat sonra sıkılıyo yoruluyor. Hiçbirimizin çocuğu yük değil ama biz de insanız
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Tabikide arar vallaha hiç bişey için bırakmıyorum benim arkadaşımda bırakalım gel der gitmem canım ben yapamıyorum herkes ilk çocuk diye diyor ama bilmiyorum
(2,928 puan) tarafından
İnsanın bazen boş zamana ihtiyacı oluyor iyi geliyor 1 2 saatten bosey olmaz
(6,441 puan) tarafından
Peki o zaman bunu takmaman lazım 1 2 st ihtiyaç duyuyorsan tek kalmaya ağlamasını yada ne bileyim seni aramasını postu anlayamadım ben sanırım
(2,928 puan) tarafından
Madem sen anlamadın şöyle açıklık getireyim bebeğim daha küçük ya beni aradığına inanamadım o yüzden sordum olabilir mi diye
0 oy
tarafından
Uyuttum pazara gittim gelene kadar aglamiş 2 dk yanında olmasam beni arar babası yanında olsa bile
(2,928 puan) tarafından
Evet ama benimki kucuk diye hiç beklemiyordum
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bi bebeğin en büyük ihtiyacı annesi. Benimki 10.5aylık, babasına bırakıp 10 dk uzanamıyorum, odalarda beni aramaya başlıyor. Muhabbet ihtiyacını evde giderseydin keşke. 
(2,928 puan) tarafından
Çok seviyorsunuz eleştiri yapmayı ya tüm gün ben ilgileniyorum zaten daha küçük ilk defa aradi beni insanın bazen de boş zamana ihtiyacı oluyor
0 oy
tarafından
Arar elbet canım heleki emen bir bebekse daha çok arar ama üzülme iyi olmuş değişiklik iyidir 
(2,928 puan) tarafından
Yok emzirmiyorum malesef hemen eleştiri gelmiş nasıl bırakırsın diye anneyiz diye insan değiliz sanki tüm gün benimle bebek bizim de biraz boş zamana ihtiyacımız oluyor sonuçta
tarafından
Amann salla gitsin bakan biri olsa koşa koşa giderler emin ol iyi yapmışsın değişiklik şart bazen
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Ara tabiki ama sevdiği insanlar olsun yanlarında ses etmezler iki çocuğuma annene versem hiç bişey demezler ama diğer türlü herkeste ağlıyor
(2,928 puan) tarafından
Benimki de alışık kaynanamlara
0 oy
(1,271 puan) tarafından

Sizin karariniz ama nasıl keyfi cocuk biraka biliyorsunuz geçen 1 saat anneme kendi evimde bıraktım düşünmek ten arabanın altında kalıyordum az daha karşıya geçerken 

(2,928 puan) tarafından
Bebek daha küçük zaten ilk defa aradı beni anneyiz diye insan değil miyiz bazen bizimde boş zamana ihtiyacımız oluyor zaten kaynanamla birlikte kalıyoruz onlara da alışık
(1,271 puan) tarafından
Bak kendin diyorsun anneyiz keyfi evlat bırakılamaz hele çekirdek kola icin
(2,928 puan) tarafından
Sana ne arkadaşım haddinizi bilin artık ben eleştiri yap diye yazmadım sadece bebek arar mı dedim cunku daha küçük
0 oy
(119,526 puan) tarafından
arar tabiki şimoş 6 aylik babada o kadar durmuyo beni istiyo
(2,928 puan) tarafından
Hadi ya anlıyor artık demek ki
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bence arar annesinin babasının yokluğunu hissederler
(2,928 puan) tarafından
Baba zaten işte tüm gün benimle
0 oy
(154 puan) tarafından
Şen kimseye bakma canm ben 6 aylık bebeğimi kayinvalideme bırakıp günü birlik tatile bile gitmiştim çünkü beni emmiyodu ve babannesinide çok seviyo beni aramazdı hiç oglum bizde insaniz kafa dinlemeye ihtiyacimiz var elbette
(2,928 puan) tarafından
Aynen öyle sanki komşuya bırakmışım gibi konuşmaları yok mu sadece gülüyorum yani
(154 puan) tarafından
Aldırma hiç  cnm gözün arkada değilse bırak tabi
0 oy
(1,995 puan) tarafından

Ay size neee ister keyfinden bırakır çekirdek çitler ister tatile gider bırakır 

size ne ? 

Sanki sokağa bırakmış :D 

bazen burda kendilerini en iyyyii anne göstericekler diye nasıl yorum yapacaklarını şaşırıyorlar ;) 

(2,928 puan) tarafından
Aynen ya sanki komşuya bıraktım o da babaanne sonuçta 2 saatle anne olmaktan ciktik hay allahim çok hadsiz insanlar var gerçekten
0 oy
(938 puan) tarafından

Yenidoğan bile arar kuzum kimse annesinden iyi bakamaz ama güveniyorsan biraz kafanidinlrmek senin de hakkın tabiki insan bazen gerçekten çok yoruluyor böyle bırakınca da özlüyor bebisini<3

(2,928 puan) tarafından
Evet öyle gerçekten
0 oy
(1,569 puan) tarafından
4 aylık bebeğim babasındayken bile beni arar .odaya bırakıp gitsem ben gelene kadar kapıyı izler. kaynanamda falan da durmaz kucağımda hep bende durur .7 aylık bebek tabiki annesi için huysuzlanır
(2,928 puan) tarafından
Nebiliyim kucuk diye düşündüm ama arıyormuş
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Arar ama biz annelerin de çocuksuz zaman geçirmeye ihtiyacı var, robot değiliz nihayetinde ve her gün böyle bir şey yapmıyosun. Millet 6 aylık bebeğini bırakıp işe başlıyo, kimse burda seni eleştirmesin
(2,928 puan) tarafından
Pirimciler çok malesef herkes mükemmel anne ben biraz kafa dinlemek istediğim için kötü haha komik yani
(5,492 puan) tarafından
Kesinlikle boşver, o çocuğa faydalı olabilmek için senin de arada böyle kendine vakit ayırman gerekir
0 oy
tarafından
evt arar kac aylik olursa olsun seni taniyor cocuk

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 72 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,928 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 103 göst.
23 Şubat 2022 Diğer kategorisinde 1993cagla (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 171 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gizemlibayan (67 puan) tarafından soruldu

381,426 soru

11,419,079 cevap

34,975 kullanıcı

...