0 oy
756 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bir gelinsiniz ve kaynananz ve görümcenizle tartışma sırasında görümceniz siz hep kirada sürünceksiniz annem seni bu eve almicak Biz evlenince dese ne yaparsiniz? Yani hazmedemiyorum eşim bir oğlan annesi hep ona kızlar evlensin bu eve gel senin evin der oyuzden öyle dedi karşı çıkıyor bunu diyen küçük görümcem büyüğü ise köydeki evi kredi çekip tadilat yaptırdı ve abi sana traktör alayım kimseye muhtaç olma dedi ama şimdi tartışmada onları sana vermicem dedi abisine hakkımı vermicem dedi 

20 Cevaplar

+1 oy
(1,928 puan) tarafından
Kardeşler arasına girmemelisiniz. Mal onların sizi ilgilendirmez. 
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eşin varken mala karışmak sana düşmez
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Kız erkek farketmez. Mirasta herkesin eşit hakkı olur. Anne baba ayrımcılık yaparak bir kişiye verebiliyor ama ben doğru bulmuyorum. 
(2,182 puan) tarafından
İzin alma yok, ondan kesin konuşuyorum. Sadece adaletli olması gerekiyor o kadar. :) yani şahsen kuma getirse eşim direk boşarım dinimizin ne emrettiği çok umrumda olmazdı.
(1,937 puan) tarafından
He tamam canım haklısın senin dinin sana benimki bana yeter açıklama yapma bana
(2,182 puan) tarafından
Bizde sizden açıklama istemedik ama şirk koşuyor diye BAŞLADINIZ. Sizin dininiz size bizim ki bize, hadi iyi günler.
(1,937 puan) tarafından
İyi günleeeer
(1,928 puan) tarafından
Miras ile ilgili sure var. Kadının durumuna göre değişir.
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Vallahi benim görümcem Ben sizin çocuklarınıza bakmak zorunda değilim verin kreşe dedi oğluma senin annen şeytan mı diye sormuşluğu var daha ne hakaretler yaptı da işte patlama noktasını bekliyorum �nşallah dahasını yapmaz bir patlama oldu mu da bir daha dönüşü olmaz çünkü annesi hep hatasını örtüyor onun kalbi temiz falan diye ama bizim kalbimiz kötü mü sanki o yüzden bu görümceler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum her fırsatta lafını vermek lazım eşinin de o söylediğinin yanlış olduğunu söylemesi lazım. 
0 oy
tarafından
Yani mal onların malı ve bu seni değil eşini ilgilendirir niye karışıyorsun ki 
0 oy
(3,231 puan) tarafından
Muhattapın abin deseydin
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Hiç girme o konulara sen kötü olursun illaki herkes payına düşeni alır kanun diye birşey var 
0 oy
(986 puan) tarafından
Valla umrumda olmazdı.bendekini almasınlar yeter.bide eşini ilgilendirir.sen takmiyormus gibi yap.banane sizin malinizidan evinizden de .o zaman bu konuyu birdaha açmaz.annesi vermek istese yene verir..
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Havlama görümce,mal sizin oğlan sizin napıyosanız yapın derim
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Burada mal onların miras malı o esini ilgilendir. Hem dinen hrm hukuken senin bu konuda bir hakkın yok. Bence kendini ortaya atma. Mesla ben anneden geken miras hakkımı kardesime bıraktım. Kimi ne ilgilendirebilir ki alnını karıslarım. Ah ah sen benim görğmcenin dediklerini duysan bıcakalrdın 
0 oy
tarafından
Ben hiç bir zaman mal işine karışmam sonuçta onların benim değil 
0 oy
(10,213 puan) tarafından
Sizi ilgilendirmez derim. Mal kısmı eşini bağlar. Tartışmanın seyri de önemli belki çok damarına bastınız kızdı dedi bilemeyiz bunu
0 oy
(52 puan) tarafından
Üç tane görümcem var hepside  sorunlu insanlar görümcem olacağıma eltim olsaydı keske
0 oy
tarafından
Hazmedemiyorum ya 
0 oy
(12,736 puan) tarafından
Haklı olup olmadığım önemli kavga etmem için yani nispet yapıyorsa belli ki içine dert olmuş senin kıçı kırık evine kalmadım derdim ben zaten öyle beklentiler içinde değilim eş ailesinden 
0 oy
tarafından
Onlar kardeş asla karışmam öyle konulara
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Seni bağlayan ve zorjna gidecek konu yok ana ogul bacı cözsün
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Kardeşler arasına girmem bana gelme diyorsa gitmem eşimde yollamam size mi kaldık derim kiradaysak da seni ilgilendirmez derim 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Seni ilgilendiren bir durum yok bırak kocan düşünsün 
0 oy
(598 puan) tarafından
Ay gram umrumda olmaz açıkçası tek oğlan olması evin eşine kalmasını gerektirmez kızların da hakkı var o evde kaynanan kızlarına haksızlık etmemeli bence. Benim kayınbabam daha nişanlıyken dedi bana evlendikten sonra ihtiyacım olur senden bilezik isterim verirsin eğer vermezsen ben ev yapcam bütün çocuklarıma birer kat vercem seni o eve almam dedi ben de zaten ben o  eve gelmem nerde çokluk orda curcuna kalabalık kavga huzursuzluk olur (bokluk demek isterdim ama nişanlı olduğum için diyemedim) dedim ayrıca ben size bilezik versem karşılığında sadece verdiğimi geri isterim ev vs istemem dedim. Hâlâ daha da fikrimin arkasındayım 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 665 göst.
26 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 851 göst.
3 Şubat 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 422 göst.
0 oy
13 cevap 173 göst.
2 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu