0 oy
278 göst.
Aile kategorisinde (4,984 puan) tarafından
Konuşmaları nasıl çocuklarınızın oglum kendini ifade edbiliyor. Ocak 2019 dogumlu. Algisinda bir sıkıntı yok ama bazi kelimeleri tam telaffuz edemiyor misal yardim diyemiyor yamım diyor muhammed degil de müyemmed diyor. Bugub bir akrabamiz oturmaya geldi sizinki gibi konusamayan cocuklari falanca yere gonderiyolarmis dedi ben dedim konusuyor ama bazi kelimeleri telaffuz edemiyor canım sıkıldı açıkçası. 

Bir de kreşe göndericem Allah nasip ederse ama büyük tuvaletini yapinca kendini tam temizleyemiyor sizinkiler de oyle mi ben yıkıyorum poposunu

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Zaten şu çocuklar hakkında ahkam kesen embesiller yok mı **** oluyorum hepsine kendisi de nöroloji gitsin beyin nakli yaptırsin 
(4,984 puan) tarafından
Hahahahahs sakin ol :D
tarafından
Napim her yerde var onlardan
-Reklam-
0 oy
(3,861 puan) tarafından
benim kizim da mayis dogumlu . r leri soyleyemiyor . bazi harfleri konusurken yutuyor ama anlasiliyor dedikleri :) r leri soyleyememesi normalmis bu arada 6 yasina kadar
(4,984 puan) tarafından
Evet r leri soyleyemiyor bir de hızlı konusuyor kelimeleri yutuyor. Sizin soyleyemediginiz kelime falan var mi bizim gibi
(3,861 puan) tarafından
kreste arkadasi var adi aybars ona abbas diyor  , hatta abbas deyince sasirmistim herhalde dedesinin adini koymuslar cocuga diye dusunmustum sonra ogrendim aybars oldugunu, zelihaya zeha diyor , cok oluyor boyle yaptigi simdi aklima gelmedi baska
(4,984 puan) tarafından
Heh tam anlatmak istedigim seyi soylemissin mesela kahraman diyemiyor kahmayan diyor cocuga bu yuzden konuşamıyor dedi
0 oy
(1,413 puan) tarafından
Oglumda nisan 2019 doğumlu dili tam cozulmedi 4 yas bekliyorum. Pedagog icin kulak burun boğaz  bisey yok diyor nörolojiyede goturdum kucukken iki kere bisey yok dedi cocuk dokturuda algilama guzel bekleyelim diyor bide kimse yok etrafinda ondan kimseyi görmüyor 
(4,984 puan) tarafından
Tam çözülmedi derken nasil ornek verir misin?
Bende mi götürsem ama algi da ve ifade etmekte sorun yok.
(1,413 puan) tarafından
yumurta diyemez nasılsın diyemez yani desede anlasilmiyor iyi geceler  diyor mesela anlasilmiyor ama soyle anne baba gitti  baba anne market gitti doktora  gitti der bi yeri agrisa söyler  bacagim kolum agriyor der birisi vursa  soyler isimleriyle hitap eder mesela cikolataya vovo der anne tisort giy  vs der ama tam anlamıyla  cozulmedi
(5,272 puan) tarafından
Canm kulak burun bigaz neye bakiyo ki bnde bi gotureyim
(1,413 puan) tarafından
Vallaha ben sinuzit oldu  diye götürdüm ki olmasa bile cocuk doktoru gosterin dedi iste boğazına  dudak dil bağı bademciklerde bisey var mi vs diye  bakiyor  hani konuşmayı  engelleyici bisey var mi gibisinden
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Üç yaşına girecek ekimde her şeyi söyler anlatır konuşur ama net değil bizimde daha bakalım 
(4,984 puan) tarafından
Siz anliyorsunuz ama çevredeki insanlae pek anlamiyor degil mi
(13,821 puan) tarafından
Çoğu anlaşılıyor ilk zaman baya ben anlıyordum sadece şimdi daha iyi ama bazılarını anlamadığımız oluyor çok nadir o
0 oy
tarafından
Kasım 2018 doğumlu oglum baya hersey konusuyor sohbet ediyorum tenis eyler ogrenıyor kelıme dagarcıgı gelıstıkce bence bildiklerini karıstırıyor bazen hızlı konustugunda falan farklı cıkarabılıyor yuvarlıyor vs  normal dıye dusunuyorum zamanla oturur o sıze gelen kısı abartmıs
(4,984 puan) tarafından
Evet bsey anlatirken heycanlaniyor karistiriyor tekrar ediyor bir kac kere ama tamamen anlaşılmıyor degil tabiki ama cok canim sıkıldı
tarafından
Boşver Allah askına 4 yas nedir daha ya
0 oy
(13,869 puan) tarafından
Benimkinin konuşmasinda bir sorun yok ama bazen kendini ifade edemediği zamanlar oluyor. Kendisi anlatamayinca ben yada bir başkasi cümlesimi tamamlarsa sinir krizi geçiriyor resmen. Bende bu öfkesiyle nasil başa çikacağimi bilmiyorum. 
(4,984 puan) tarafından
Bu da baska bir durum sanırım Rabbim yardimcimiz olsun
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Mayis doğumlu benim oğlumda herşeyi söylüyor anltyor biz anlyorz herseyini tam cikaramyor bazen kelimeleri yanlz büyüdükleri içinde öyle oluyor memlekete gttm geldim dahada açıldı tek oldukları için tam dilleri anlaşlmyor
(4,984 puan) tarafından
Evet oglumda tek buyudu sayilir arada annemlere gidip geldik tam telaffuz edemiyor diye cocuga konusamiyor demesi sacmalaik ama
(1,122 puan) tarafından
Yok cnm öyle şeymi olur gayet konusyolar anltyolar kendilerini kelimeleri tam cikaramayinca konusamyormu oluyor bosver sen ağzı olan konusyo
0 oy
(39 puan) tarafından
Tam anlamıyla aynı canım . Normal bence
(4,984 puan) tarafından
Hayir bir de bunun gibi konusamayab çocuklar gidiyor diyor ya gercekten cok sinirlendim
(39 puan) tarafından
Nasıl canım anlamadım
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Benimkisi de öyle zorlarsa net şekilde söylüyor ama canı söylemek istemiyor ya da öyle kolayına geliyor bilmiyorum mesela domates diyebiliyor ama domames diyor çikolata diyebiliyor ama çiyotata diyor 
(4,984 puan) tarafından
Evet bizimkide oyle ama anlayabiliyoruz annemler falanda anliyor ama telaffuz edemiyor diye cocuga konuşamıyor demek cok sacma
(1,296 puan) tarafından
Bencede sen bakma millet herşeyi söylüyor kendin gözlemle bilirsin zaten
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Öyle alışmış ola bilri yada rahatına geliyor dur ilerde düzelir inşallah benim kzıda temmuz doğumlu L leri R yapıyor yani sürekli bi r r r gidiyor :) leyla diyom leraa diyo 

(4,984 puan) tarafından
Yorumlarin geneli boyle demek bir sorun yok kadin abartmis :)
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Oğlum temmuz 2019doğumlu konuştuğunu ben anlayabiliyorum babası az anlıyor , dışardan sık görmeyen biri anlayamıyor .Kelimelerin son harfini pek çıkaramıyor.
(4,984 puan) tarafından
Evet genel herkes bu sekil yazmis normal o zaman o kadinin dedigi anormal
(7,935 puan) tarafından
Canım ben internette bir kaç çocuk gelişim uzmanın videosunu izledim.Oğlum felan şeyi ver dediğin zaman veriyorsa ismiyle seslendiğinde bir tepki veriyorsa yani bakmak gibi hıı demek gibi, noldu anlamında  kafa sallamak gibi acele etmeyin vakti geldiğinde konuşur diyor.Kadının dediğini bana da çok söylüyorlar umursamamaya çalışıyorum.Hergün belli bir süre oyuncaklarıyla oynuyoruz , oyuncaklarını kukla gibi konuşturuyorum o da yapmaya çalışıyor,;sık sık sohbet ediyorum daha napalım dinmi demekki belli bir vakti var
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Kizim 2019 ocak doğumlu,  son 6 aydır bi agiz gevlemek mk diyim kekemelik mi bilemedim konuşurken imm aaa mm gibi cümle aralarinda bu sekilde uzatıyor bole konuşan bir çocuk değilsin 2 hafta oldu kreşe baslayali bariz bi şekilde gerileme goremedik konuşmasında ama daha yeni olduğu için biraz daha zamana ihtiyacı var diye düşünüyorum. Tuvalet konusunda da okulda öğretmenleri yardımcı oluyor çişini kendi yapıp temizleyip kendisi altını topluyor öğretmenimiz bu konuda destek olmamizi istemisti diğer türlü bir sorunumuz yok Allaha şükür 
(4,984 puan) tarafından
Ayni sene ve ay dogumlular ben daha krese vermedim ama düşünüyorum  tuvalet konusu kucuk icin bizimde oyle hallediyor ama buyuk tuvalet beceremiyor henuz
(4,290 puan) tarafından
Duru da ole canim okulda yardımcı oluyorlar evde de ben temizliyorum daha küçükler kendileri yapamazlar
0 oy
tarafından
Yanlış söyledikçe sen dogrusunu şöyle muemmet dedi mi Muhammet de

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 532 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.
29 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 178 göst.
26 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 401 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ❤Semos❤ (2,423 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...