0 oy
518 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
Ahh kızlar kızım sabahçı anaokuluna gidiyor servisle gidiyo sabah 7 yi 10 geçe çıkıyo 8 de okula giriyorlar. 

Bebeğim var küçük gurbetteyim bunun kışı var falan diye servis daha mantıklı geldi

8-12 arası okul. Sabah 8 buçuğa kadar sınıf toplanıyor. Kahvaltı okuldan 

Eşimin iş saati de 8 buçuk. Birlikte çıkın kızı 7 de kaldırıyorum ne gerek var diyorım önce onu bırak sonra işe sen geç diyorum. Çıkışta servis alsın diyorum. Evimiz tam ortada okula da işe de. birine ters ama ikiside eve 10 dk araçla.

Bazen motorla gidiyor işe hava yağışlı olunca arabayla gidiyor. 

Ne gerek var sıcak sıcak gitsin kız serviste diyor biraz ters bana okul diyo ama uzak değil o yüzden israr ediyorum. Yani kzıım 50 dk servisle dolanıyor sabahları. İçim gidiyor ya annelik işte ne gerek var ben araçla bırakırım ama bebeğim uyuyor bazen o saatlerde bazen kalkıyor nasıl hazırlıcam ikisini soğuk falan olunca.

Allahım kimseyi kimseye muhtaç etme bileydim arka arkaya doğurur ikisini de okula ben bırakırdım ne ağız eğecem eşim bile olsa bu 

12 Cevaplar

+3 oy
(3,140 puan) tarafından
Serviste sıcak sıcak gitmesi bana daha mantıklı geldi canım niye çocuk motorla gitsin yazık değil mi o kadar rüzgarı alsın.
(1,372 puan) tarafından
Kadin ona takilmamis ki canim sabah erken den kaliyor çocuk 50 dkka servis te duruyor onu istemiyor
(3,140 puan) tarafından
50 dakika serviste kalmasın diye motorla mi gitsin. 10 dk motorla gideceğine 50 dk servisle gitsin. Hiç motosikletle bı yerden bı yere gittiniz mi ? Nasıl hasta ediyor o rüzgar adamı. Güllük gülistanlık hava da bile motorda adam hasta oluyor ki bu daha ana okuluna giden bir çocuk. Ne kadar doğru bu yaştaki bir çocuğun motosikletle yolculuk yapması hemde her gün. Güvenli olucaksa varsın 40-50 dk daha erken kalksın ama hem güvenli hem sıcak ortamda gitsin.
(1,372 puan) tarafından
Tamam da bu kadar sinirlenecek birsey dedigimi ben sanmiyorum sadece aciklama yapma gereksiniminde bulundum ki bende zaten motorsiklete cocugun binme taraftari degilim hic bir zman ama kendim bindim ki cok severek o soguk havalarda zaten çocuk motora binemez normalde de binmemelo bence benim dusuncem sizin dusuncenize de saygi duyarim
(3,140 puan) tarafından
Sinirlenmemedim ki. Açıklama yaptım. Bende anlıyorum çocuğun erken kalkmasini istemediğini. Ama herşey mükemmel olamaz çocuklarımız zorluğu da öğrenmeli canım. Biz eşimle her zaman motora bineriz. Hatta memlekete 1000 km yolu motorla gittik. 1000 km de geri geldik. İnanın çocuk o motorun esintisinde mahvolur her gun. Ve hiç güvenli değil heleki bir çocuk için bırakın soğuk havayi güzel hava da bile güveli değil.
-Reklam-
+1 oy
(623 puan) tarafından
Ne olacak servisle gitsin.sukredin ki servis ücretini karşılayabiliyor eşiniz.
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Küçük olanın uykusunu büyüğe göre ayarla oda uyanmış olur 
(274 puan) tarafından
Uyansın desem kışın napcam kar kışta o bebekle şöyle 1-2 yaşında olsa oturturum oto koltuğuna izleye izleye gider küçük daha
(6,441 puan) tarafından
Arabanla git canım pusete koy üzerini ört sıkı sıkıya kızını bırak gel
0 oy
tarafından
Ben burda sinirlenecek birşey bulmadım bence servisle gitmesi daha iyi
(274 puan) tarafından
Yani 1 saate yakın servistw dolanıyor. Ama 8 de evden çıksa 10 ya okulda. 1 saat dolanmasına canım sıkılıyor. Eşimde aynj saatte çıkıyo madem bıraksan nolur ki diyorım amannn öyle işte ya canım sıkıldı
tarafından
Kız dolansın birşey olmaz ne olacak köy okulunda okuyan bebeler 8 bucuktaki ders için 6 da yola çıkıyor herşey dört dörtlük olmasın elbette kızın herşeyi güzel olsun istiyorsun ama bence bu kadar takılma biraz sakın ol
(274 puan) tarafından
Öyle mi diyonuz ay ne bilim ilk kızım gurbetteyim herşeyine bu zamana kadar ben koştum şimdi elim kolum bağlanmış gibi oldu. Hayırlısı olsun o zaman sağolun yorum için
tarafından
Biraz rahat bırak emin ol herşey daha iyi olur Rabbim kızına çok güzel yerlere gelmek nasip etsin
0 oy
(859 puan) tarafından
Bunlarin hepsi rahatliktan oluyo rahat batiyo insanlara 
0 oy
(285 puan) tarafından
Bacm git uyu sen ya
0 oy
tarafından
Bence eşin haklı gereksiz vijdn yapıyorsun 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
O riski göze almayın, motorla çocuk taşınmaz. Önümüzde kaza yapmış motor görmüştüm anne baba çocuk anne ve çocuk ölmüştü. Yani eşin hakkı bırak 1 saat az uyusun
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Servis varken çocuk niye motorla gitsin eşin haklı hem tehlikeli hem rüzgardan hasta olur en mantıklısı eşinin dediği gibi sıcak sıcak servisle gitmesi dolansa birşey olmazsa kulaklari  başı rüzgar yerse çocuk hasta olur ben hep rüzgardan korkarım yaz kış ne zaman kulağıma rüzgar girse bu yaşta bile hasta oluyorum 
0 oy
(3,581 puan) tarafından
Servisle gitsin gelsin mis gibi. Çocuklarımıza kıyamıyoruz evet ama hayata hazırlamak bizim görevimiz. Senin kıyamadığın yavruya başkası kıyıyor o nedenle alışsın  
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok dolanıyor gerçekten ben olsam izin vermem. Bende oğlumu servise vermeyi düşünüyorum havalar iyice soguyunca şuan ben bırakıp alıyorum akşam, vereceğim serviste 3 çocuk var sadece artı henim oğlum olcak daha fszla dolanmasına müsade edemem yazık günah ben dolanamam 50 dk öyle çocuk patlar hem neden 50 dk sı boşa geçsin. Eşinde bi zahmet arabayla gidip bıraksın çocugu madem imkanı var pns zor gelmiş uğraşmak baksana
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Senin fikrin bana da mantıklı çocuk 1 saat fazla uyur 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 157 göst.
0 oy
7 cevap 171 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Merve33soyturk (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 695 göst.
0 oy
9 cevap 478 göst.
18 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,105 soru

11,317,024 cevap

34,762 kullanıcı

...