0 oy
87 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (640 puan) tarafından
Bir iki aydır yavaş yavaş zemin hazırladım bugün tam anlamıyla başladık kızlar. Kızım 27 aylik ve bugün bir defa büyük abdesti hariç hepsini kazasız atlattık. Sabah ilk 2 defa kendim götürdüm digerlerini kendisi söyledi. Benim sorum gece nasıl bir yol izlemeliyim? Şu an uyudu bezini takip sabah erkenden 4 ya da 5 gibi çıkarsam mi ya da hiç takmayıp o saatte tuvalete mi kaldirsam? Kaldırırsam bu onda alışkanlık yapar mı? Tecrübeli anneler lütfen yardımınıza ihtiyacım var?

3 Cevaplar

0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım normalde kuru kalkıyor muydu sabaha. Bezi bir cikarinca tak çıkar yapma tavsiye çocuğun aklı karisiyor. İkilemde kalıyor. Eğer gece bezi ıslak kalkiyorsa kaldır gece ama kuru kalkiyorsa hiç alıştırma 
(640 puan) tarafından
Normalde gece süt içip yatıyordu ve ıslak kalkiyordu. Sutu artık gün içinde verip gece bıraktık şükür. Artık bilmiyorum bugün bakacam iste
(1,072 puan) tarafından
O zaman altına bir alez serip denemelisin. Yatirirkende ona belirt bundan sonra bezimiz yok gece de tuvaletin gelince kalabilirsin diye
-Reklam-
0 oy
(913 puan) tarafından
Ben ilk 3 gün gece bezledim çünkü kasları henüz gelişmediği için elbet kacirabilir olumsuz etkilenmesini istemediğim için bezledim ama şöyle yaptım bezi de bı kez kaldırdık bida görmesini istemedim gece uyuduktan sonra bezledim sabahta kaçta kalktığını bildiğim için ondan önce uyanıp bezini aldım. Bana herkes bezleme dedi ama ben öyle yapmadım. 4. Gece çıkardım bezini ardından iki gece daha 3 saatte bir tuvalete tuttum ama uyku sersemi ağladı ypmak hiç istemedi. Bidahada kaldirmadim hiç sabaha kdar kesintisiz uyuyor şimdi çiş yapmıyor kaçırmıyor ilk iş uyanınca tuvalete:) 

Rast gelsin bakalım inşallah çabucak öğrenir bu arada benim oğlum 3 yaşında ilk denemede başarılı olduk çünkü bn onun hazır olmasını bekledim ve doğru yapmışım başardık 
(640 puan) tarafından
Umarım çok teşekkür ederim. Doğru zaman olduğunu düşünüyorum çünkü artik gündüz söyleyebiliyor tuvalete gidene kadar tutabiliyor. İnşallah basarili oluruz.
0 oy
(342 puan) tarafından
Oğlum normalde bezi taşcak kadar gece yapıyordu başladığımızda gece takmadım yinede ilk başlarken 2 defa sorduk gece sonra hemen 1 e düştü sonra sormamaya başladım allaha şükür yapmadı bi daha her bebek farklıdır ama siz ayarlayın onu

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 93 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Beratcinar (2,468 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 308 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde GSmsl (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 108 göst.