0 oy
361 göst.
Aile kategorisinde (0 puan) tarafından

2 yıllık evliyim 3 senemize giricez bir kaç ay sonra.ilk başlarda eşim ne çalışmak istiyordu ne de ayrı eve çıkmak. Ama bundan 6 ay önce olan bir olayı anlatayım iyice anlamanız açısından. Anesiyle aynı evde yaşıyoruz,annesinin maaşından geçiniyoduk. Hala öyle iş arıyor tabii şuan eşim. Önceden eşime çalış diyordum bak bende işe girerim eve çıkarız diye bi söyledim kıyamet koptu bizi istemiyorsun dedi eşim. Sonra gitmiş annesine söylemiş annesi de bizi istemeyeni biz hiç istemeyiz demiş,iş boşanmaya kadar gelmişti boşanacağımızı duyduğunda ohh diyip göbek atmış. Ben eşime aslında bu konuyu açtığımda çalışmıyordu;fakat ayrı eve çıkmak istediğimi aklına sokmak hatırlatmak için açmıştım. Yoksa çalışmadan etmeden ayrı eve nasıl çıkılır ki zaten. Ayrıca sevgiliyken ben iş bulana kadar annemle yaşarız ne kadar sürer bilmiyorum var mısın buna demişti bana. Tamam dedim,ne diyim kadın tatlıydı ikidebir bana hediyeler verirdi. 1-2 ay hatta olsun 1 seneden nolcak canım sonra ayeı eve çıkarız mantığıyla rahat yaşadım. Taki işte bu olay yaşanana kadar. Çünkü artık rahat edemiyorum evde,rahat giyinemiyorum vs bir de annesi utandan ay inşallah kiradan kurtulup ev alırız da bahçeli ev de yaşarız dimi kızım,ben sizinle yaşamak istiyorum diyor evlenmek istemiyorum bu saatten sonra erkeğin donlarını mı yıkıcam diyor. Fakat küsüp barıştığı arkadaşıyla her zaman bir erkek muhabbetleri dönüyor evlenicem diyoe zengin olsun zeki olsun vs diyor çıldırıcam gerçekten.

Asıl sorum ise şu; artık eşimle kesin olarak ayrı eve çıkmak istiyoruz çünkü artık o da rahat edemediğinin farkında. Fakat bir an önce ikimiz de iş bulup çıkmak istiyoruz ama hiçbir yerden geri dönüş yok eşim ne yaptıysa. Ben de kendime acımaya başladım artık zaten eşimle tartıştığımız bazı konulsr oldu boşanmaya kadar gidecek artık boşanmayı düşünmeye başladım ama çok zor geliyor boşanmak korkuyorum kendime gelemem diye. Yani eşimden yana bir sıkıntı yok şuan iyiyiz dediğim gibi o da istiyor fakat ben bir an önce olsun bitsin istiyorum ve açıkçası vazgeçer mi korkusu yaşıyorum. Sizce ne yapmalıyım bu isteğimi unutmaması için,ayrı eve çıkmak için acele ettirmem yanlış mı sizce. İşe girdi diyelim bir kaç ay kendimizi toparlayıp çıkmak daha mı mantıklı olur sizce napmalıyım valla bıktım artık 

8 Cevaplar

0 oy
(6,668 puan) tarafından
Nasıl bulamıyor ya en kötü fabrikada işçilik yapsın bahane bu alışmış rahata 
(0 puan) tarafından
Fabrika da iş görüşmeleri oldu zaten. Dahs 1 hafta öncesinden gitti görüşmeye çağırmadılar işe almadılar hiç bir haber de gelmedi
-Reklam-
0 oy
(988 puan) tarafından
Insallah biran önce cikarsiniz vok yiyeceginize az yiyin huzurunuz olsun 
(0 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Gözünü seveyim cocuk yapma sakın. Birde çalışkan adam ekmeğini taştan çıkarır. İş bulamazsa sabahları amele pazarına gitsin inşaatta çalışsın baksın evine. Sende marketlere falan başvur dönüş olur mutlaka 
(0 puan) tarafından
Mersk ermet canım bu afedersin b*k götüren evde çocuk hasta olur zaten, düşünmüyorum ayrı eve çıkana kadar
tarafından
Çünkü böyle evlilikler maalesef çoğunlukla bitiyor sonra olan çocuğa oluyor yada kadınlar çocuklar için sabrediyor
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Daha once calismamis biri ne kadar işte duracak devami gelecekmi. Malesef kuzenimin eside öyle surekli isten istifa eder tekrar bi yere girer. Yeri gelir 5 ay işsiz kalır çünkü o ailrsine guveniyor. Biraz çalışın parayi sana versin biriktirin kuruş harcamayin . Baktin eşin gidip geliyor sorun yok sende ev hayaliyle çalışırsın zaten. Birikim olmadan olmaz canim
(0 puan) tarafından
Bir çok işte çalışmış fakat 3 senedir çalışmaya çalışmaya tembelliğe alıştı ben çalış dediğimde kavga ediyorduk e niye evlendik o zaman dedim istemiyorsan boşsnalım diyordu bana. Şuan dediğim gibi çalışma aşkıyla yanmaya başladı adam. Ama vazgeçer mi diye korkuyorum işte :(
(3,333 puan) tarafından
Allah korktuguna ugratmasin
(0 puan) tarafından
Amin valla canım teşekkür ederim dualarınız çok önemli benim için
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım moralini bozmak istemem ama sen ayrı evi unut herşey pahalı evlerin kirası haberin mi yok tutun diyelim alış veriş pahalı üzgünüm ama geçim zor canım 
(0 puan) tarafından
Haklısın haklısın canım işte eşimin ve benim hatalarım sonucu bunlar oluyor sonra ah vah ediyorum...ama cidden bir yolunu bulmam lszım :(
(1,541 puan) tarafından
Canım bende altlı üstü oturuyorum kaynanam yok ama eltim var
(0 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin senin de canım,valla özel hayatın olmaması çok zor birşeymiş:(
0 oy
(12,851 puan) tarafından
İşi olmayan biriyle evlenmek büyük cesaret 

Bir sene çalışıp para biriktirim öyle çıkın eşyanız var mı peki 
(0 puan) tarafından
Bir tek yatak odamız var... Onu da bizden habersiz evlenmeden eşimle "sürpriz" adı altında gitmiş ikinci el spotculardan almış gelmiş... Aklıma geldikçe çıldırıyorum onunla yatıcam yatakta sanki,eşimde kızmıştı biz bakar alırdık diye... Neyse. Ama ailem de yardımcı olacak ayrı eve çıktığımız da belki o şekilde aileler yardımıyla hallerderiz diye umuyorum
(12,851 puan) tarafından
İnşallah canım hakkınız da hayırlısı olsun
(0 puan) tarafından
Aminn canım çok sağol
0 oy
(297 puan) tarafından
Çalışmak isteyene ekmek çok annem çalışmak istediğinde 1 ayda 4 iş buldu 43 yaşında eşin biraz isteksiz gibi geldi
(0 puan) tarafından
Yani istekli şuan kendisi çok şükür. Ama bunu baştan yapsaydı keşke maalesef bu duruma gelmezdik :(
0 oy
(341 puan) tarafından
Kocanız rahatlığa alistiysa tabi çalışmak istemez esimin dayisi anasinin parasini yiyo karisi kaynana kayin kahri cekiyo koca 40 yasinda adam gevrrk gevrek gulup geziyo sen sen ol sakin rahatliga alistirma kucuk buyuk demesin ise girsin hatta kayanan para falan koklatmasin ya kadının da isine geliyo basimi beklerler diy3 dusunuyo oğlunun gelecegi nolur diye düşünmeyenlerden anlaşılan 

Bu arada ins kaynana kişisi 3evlenir dua et temiz ayrılık olur dertsiz tasasiz ins oyle yapar 
(0 puan) tarafından
Valla canım bunu paylaştıktan sonra eşimle konuştum ben annemlerdeyim şuan ben evde yokken eşiyle konuşmuşlar. Annesi benim çalışmadığımdan yakınmış,bir de evi temizlemiyormuşum bir kere bile görmemiş vs neler neler. Eşim dedi ki az kaldı ben bi işe gireyim zamanla kafamız rahat olcak takma kafana dedi. Yani önceden diyorum ya cidden tembelliğe alışkın ama şimdi işte çalışmak için can atıyo bu bile benim için mucize... Ufak tefek olmadan birçok işe başvurdu bekliyoruz hayırlısıyla ... Kaynanam kendi kafasına göre sıkıntı çıkartıyo ve artık yüzüne bakıp bir merhaba bile demek istemiyorum.
(341 puan) tarafından
Sakon cocuk dusunme cnm valla esimin yengesi cocugu olmasa o adami belki de beklemez kadin bir ara kendi girdi ise o yine gevrek gevrek gezdi guldu valla ayak bagindan baska bisi degil eger baktin olmuyo ise girip onu beslicene ozgur ol dilediğin gibi yaşa

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 150 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mervay (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,217 göst.
7 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 759 göst.
0 oy
5 cevap 306 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Nz_00 (50 puan) tarafından soruldu