0 oy
500 göst.
Diğer kategorisinde (28 puan) tarafından

Allah nasip ederse cuma günü sezeryan olacağım kafayı yemek üzereyim hala karar veremedim dün kontrolüm vardı doktorumla konuştum hangisi daha iyi olur diye spinal mi genel mi spinalde baş ağrısı kaldığını söyledi ben de biraz korkağım paniğim beni de tanıdığı artık gel seni genel yapalım dedi ben de spinal anesteziye çok heves ediyordum çok tavsiye edenler oluyor ama gerçekten de çok korkağım eğer öyle olursan ameliyat esnasında bağırırım aksi bir şey yaparım diye korkuyorum eğer öyle bir şey olursa dedi doktor bizide etkilersin isimiz zorlaşir dedi ne yapacağımı bilmiyorum gece gündüz yatıp kalkıp düşünüyorum hala karar veremedim ikisini de olan varsa yorum yapabilirler mi o igne acıtır mı ya da ameliyat esnasında acı çeker miyim

15 Cevaplar

0 oy
(3,187 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Canım ben genel oldum.hicte baş ağrısı vs olmadı.. narkoz atımı vs de olmadı.. hatta bacaklarım sağlam olduğu için gece boyu refakatçi olmadan kendim saat başı yürüdüm.. çok şükür hiçbir problem.yasamadim..

Sadece esimde doğuma girdi ikimiz o ana tanık olmak istedik.. ama  ben eşlik edemedim :D 

Bebeğim.odaya çıktıktan 1 saat sonra ben çıktım.. yarım saatte odada istirahat ettim sonra bebegimi aldım kucağıma.. :)

Yine olsa yine genel olurum :) bugüne kadar hiç narkoz almamıştım bende paniktim.. ama çok şükür ne istifra ne başka birşey olmadı.. bolca sıvı içtim yürüdüm işlem.tamam  :)

(28 puan) tarafından
Ay maşallah ne güzel sizin gibilere dinleyince hemen genel olmak istiyorum ben de :)
İnşallah benimki de kolay geçer hakkımda hayırlısı olsun ya
(3,187 puan) tarafından
Amin. :)
Birşeyi çok düşünürseniz aksilikle karşılaşma olasılığınız daha fazla olur.. olumlu düşünün niyet hayır akıbet hayır..yada modern tabirle evrene pozitif enerji veriyoruz :D
İstisnalar elbette vardır ama sezeryan normal doğuma göre çok çok çok daha kolay bir durum :) kiminde baş, kiminde bel ağrısı kiminde geçici kiminde kalıcı.. bu tamamen bünyenizle alakalı.. kasmayın kendinizi hayat boyu bir iki kez şahit olabileceğiniz bir durum keyfini çıkarın :))
(28 puan) tarafından
Allah razı olsun kesinlikle haklısınız çok çok çok teşekkür ederim yorum için hakkıma en hayırlısı neyse o olsun Çok sağ olun ♥️♥️♥️
(3,187 puan) tarafından
Amin inşallah..:)
-Reklam-
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ben spinal oldum igne vuruldu acı hissetmedim bebegim dogdu gordum fotolarimizi cektiler cok guzel bi duyguydu bas agrisi falan da kalmadi hic sadce ben bebegi iceriye giturduler ondan sonra bi heyecan yaptim ayaklarimi oynatmak istedim nefesim daraldi hemen bayilttilar herkesin ki bole olacak die bisey yok sadce ben cok panik oldum 
(28 puan) tarafından
işte ben de bunu yaşarım diye çok korkuyorum spinal diye gideceğim korkarım panik yaparım tekrardan uyuturlar bu da kötü bir şey bence değil mi o bakımdan genel mi olsam diyorum
(2,849 puan) tarafından
Sen bilirsin canim ama bana sakinlestirici yapildi
0 oy
(110 puan) tarafından
Spinal oldum ben bende çok korkydm ama ameliyat esnasında hiçbişey hissetmdm canımı yakan bişey olmadı aksine eğlenceliydi:D, korkarak girdim ama ameliyat esnasında gülerek sohbet ettm:)) ama doktorlar çalışanlar iyi ve mükemmeldi onlardan cesaret aldm 
(28 puan) tarafından
Maşallah ne güzel ya
(110 puan) tarafından
Doktorlara da bağlı biraz canım özel de olmştm bnde senin için hayırlısı neyse öyle olsun inşallah ama hertürlü olacak yani :))
(28 puan) tarafından
Evet haklısınız her türlü çıkacak çocuk Rabbim yardımcımız olsun nerede varsa :)
0 oy
tarafından
Canım ilk doğumum genel ikinci belden uyuşturma oldu genelde çok zorlandım kızımla çok geç ilgilendim 

Belden uyuşmada hemen ayağa kalktım oğlumla 2saat sonra ilgilendim

Şimdi 3. Gebeliğim inan bende düşünüyprum 

Şunu söyliyim belden uyuşmada özelde oldum ne yaptıklarını kesip biçtiklerini gördüğüm için korkmuşum ve çocuk çıkınca hemen tekrar bayıltmışlar hatırlamıyorum fazla devlette artık genel bayıltnıyolarmış bildiğim kadarıyla 
(28 puan) tarafından
Anladım canım ben de özel hastanede olacağım
ya ben şeyi anladım bünyeden bünyeden kişiden kişiye değişiyor demek bu genel anestezi spinal anestezi kimisi çok iyi antokyan kimisi çok kötü anlatıyor
tarafından
Ben her türlü mutlu oldum panik yapınca bayıltmışlar sohbet ettik Hatta cd bile verildi bana :) doğumumun fotolarım var gerçekten çok özel bi hastanede doğum yapmıştım herşeyiyle sorunsuz olmuştu
0 oy
tarafından
Doktor neden etkilensinki bilen ve işini iyi yapan doktor mudahale de bulunur bende spinal oldum ilk zmnlar baş agrım vardi şimdi yok.. Spinalde bebegi o an görmek kadar güzel bişey yok ve acı hissetmedim taki temizledikleri zmn doktordan rica ettim beni uyuttu hafif Bi acı oldugu için ztn anestezi uzmanları orda senı le çok ilgileniyor amaliyat tan korkma diye seni sürekli konuşturuyorlar korkulacak hiç bişy yok genel qnasteziye bnm doktorum izin vermedi biraz rahatszdım diye ztn dediler anestezi uzmanları zora girmedikçe genel kabul etmeyin ne bebek kendine duzgun geliyor ne anne önemli olan bebek bizim agrılarımız ztn geçer :) 
(28 puan) tarafından
Öyle canım doğru söylüyorsun insan ne yapacaksın bilmiyorum ya bir de benim gibi kararsız olunca
tarafından
Bence siz sipnal yapin ztn sezeryan ikiside aci hissedersen uyutur lar rica edersin cnm
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Ben spinal oldum canim bebegimi dogdugunda sesini duydum ya no panik gozlerimden yaslar aktı gitti bide gozterdiler ya allahimmm allah herkese nasip etsin cok guzel bi duygu...evet spinalden sonra 2 3 hafta kadar bas boyun sirt agrisi oluyo dayanamayacak kadar oldugunda nescafe ve bitter cikolata iyi geliyo heyecana gelince b3nimde nefesim daraldi dedim ben iyi degilim gögsüm daraliyo ama basimdaki abi sagolsun cok rahatlatti beni bisi yok merak etme birazdan bebegini goruceksin sesini duyacaksin diye diye oyaladi beni bi baktim bitmis bence o ani yasa 
(28 puan) tarafından
İnşallah... sizin iyi geçmiş
Güzel bir şey ya gerçekten ben de istiyorum ama bakalım napicam
0 oy
(771 puan) tarafından
Vala bende belden iğne vurdular ole amalahat oldum. Kızım da bi ağrı aci hissetmedim hatta doktora hissrtmedgm için doğdu mu bebek dedim  bütün konturoldn snra doktorun yardimiyla 4 saat sonra kalıtım ayaklarındaki uyuşma gitti rahatim biraz aci oldu ama katlanilmicak bi ağrı değil bas ağrısına  hastanede 2 akşamı oldu iğne gelen yaptılar rahatladim eve geldim sadece 2 gün basım AĞRIDI kızım 1.5 yasında bas ağrısı yok    mart ayında 2 bebeğimi doğum yapicam inşallah      ozmaan  durum ne olur bilmiyorum 
(28 puan) tarafından
Anladım Çok teşekkür ederim yorumunuz için genel olarak bir baş ağrısı oluyormuş ama spinal de bunu anladım
(771 puan) tarafından
Cok az ama geciyo
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Bende çok isterim genel olmayı  ama bebeğimi  görmek için belden aşağı  oldum gerçi doktor da öyle karar verdi ben üniversite  de sezerýan  oldum bağırma falan olmuyor  sakinleştirici  yapıyorlar konuşabiliyorsun  ama bağırma durumu kesinlikle olmaz çünkü sakın bir konuşma şeklinde oluyor insan  

Ayaklarımı oynatamadogim  da ya deprem olursa beni kimse dışarı  çıkartmaz diye düşünmüştüm  :D tövbe  bendeki de farklı bir düşünce  

(28 puan) tarafından
Doğrudur canım anladım çok teşekkür ederim yorumun için insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor haklısın yani :)
(12,264 puan) tarafından
Rica ederim.inann bende çok aşırı panik yapiyirdum herkese sordum cok araştırdım ama her normal doğum gibi seseryanda  kişiye ozel ve   anestezi  uzmanları   
 Şimdi operasyona  baslabaşlandı bebeğim çıkıyor  plesenta yi çıkartıyorlar  
Dikiliyor  az kaldi diye  sürekli bilgilendirme  yapıyorlar  hiç korkma ben hep dua okudum  rabbim yardım etti kızım şimdi 2 aylık 36 haftalık  doğum yaptım sende sağlıkla  sihatle  bebeğini kucağına  al  canım
(28 puan) tarafından
Haklisin amin inşallah Allah razı olsun canım benim Çok sağ ol tekrardan♥️
Rabbim bağışlasın inşallah kızıni
0 oy
(2,615 puan) tarafından
Ben genel oldum cnm sanki gozumu kapadim bi an kar yagdi sandim sonra uyandim hiç bisiy hissetmedim uyanir uyanmaz anneme oglumu getir dedim gitti getirdi o ani hiç bi zaman unutmuycam cnm çok guzeldi oglumla goz goze bakistik annem o senin kokunu hissediyo hatirliyo dedi sonra aldim oglumu emzirdim çok guzeldi tabi sonradan oglum canavara donuştu ahh 9 aylik su an bigece rahat uyutmadi valla ama onsuz kendimi eksik hissediyorum cnm çok guzel bisey tabi belden uyusmayada tanik oldum yengem oldu ozel hastaneydi video kayd etmislerdi bebegi alir almaz bagirdi cimcime hemen yengeme gostertiler yengem guldu falan her iki dogumda guzel bence belden uyusma normal dogum gibi bisiy bebegin cikar cikmaz goruyosun falan ama panik atak heycanli biriysen pek tavsiye etmem cnm kendini biliyosan riske atma derim sonucta iki dogumdada uyanir uyanmaz bebegini aliyosum kucagina
(28 puan) tarafından
Ay okurken gözlerim doldu vallahi bir an kendi kızını düşündüm doğru söylüyorsun Çok riske atmamalı bu gidişle genel olacağım gibi geliyor bana Allah yardımcımız olsun Çok teşekkür ederim bu arada yorum için
(2,615 puan) tarafından
Bi siy digil cnm insanllah en saglikli sekilde alirsin kucagina
(28 puan) tarafından
Amin canım inşallah sağolasin
(28 puan) tarafından
Amin canım İnşaAllah cok sağol
0 oy
(34 puan) tarafından
Genel oldum hemen kendıme geldım. Narkoz etkısı olmadı. Bnde paniğim Dr. um o rıski alamam dedi. Pişman olmadım. Vucuttan vucuda degişir tabi ama birazda senin psikolojiyle ilgili iyi dusun rahat ol
(28 puan) tarafından
Allah'ım razı olsun Çok teşekkür ederim yani anlattıkları kadar kötü değil değil mi Çok geç uyanma falan
0 oy
(301 puan) tarafından
Canim bnde spinal istiyordum ama cok korkuyordum aniden suyum gelinve gece doktor genel anestezi yaparak sezeryanla oglumu dogurdum uyandigimda bas agrisi falan yoktu canim
(28 puan) tarafından
Maşallah ne güzel ya İnşallah benim de çok güzel şekilde geçer
(301 puan) tarafından
Ins canim oyle yada boyle bi sekilde o bebis ordan cikicak sen guzel gunleri dusun o bi anlik gecici seyler hele1 haftaya herseyi unutuyrsn
(28 puan) tarafından
Öle canim haklisin güzel düşünme li cok sağol canım
(28 puan) tarafından
masaAllah ne güzel
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Spinalin Bnce kötü yanları var bel ağrısı sürekli yapıyor malesef :( bana önce spinal yapıldı hissettim iki üç kere üçüncüde genel anestezi yapıldı 
(1,517 puan) tarafından
İnan yaşadım burnum yandı. :) emin ol hala bel ağrılarım var ve bunu yapan herkes çevrem söylüyor ömür boyu bu ağrılar devame ediyor. Ki genel anestezi de oldum şansa ama yok bacak tutmama vs olmadı sadece anestezi etkisi çok coo uzun süre sonra geçiyor bununda tek yolu günde 2 tane kahve nescafe yada Türk kahvesi farketmiyor ben nescafe içiyordum 20 günden aşağı atamıyor ama sorun değil öyle sadece şişlik hafif mide bulantısı iştahsizlik
(28 puan) tarafından
Aayy öle canim
İnşaAllah kahveden haberim var
Hazirladim
Çikolata falanda
Genel anestezide olsam yine kahve falan içmem lazım mı acaba atmak için anesteziyi
(1,517 puan) tarafından
Ayyy hayırlı doğumlar inşallah sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın :)
(28 puan) tarafından
Aayy ölemi canim
İnşaAllah kahveden haberim var
Hazirladim
Çikolata falanda
Genel anestezide olsam yine kahve falan içmem lazım mı acaba atmak için anesteziyi
(28 puan) tarafından
Amin canım İnşaAllah cok sağol Allah razı olsun:))
0 oy
(667 puan) tarafından
Benim normal dogum oldu ama,dogum oncesinde belden asagi bi ameliyat gecirmistim ve spinal anestezi oldum ayni islem yani ve evet ameliyattan,sonra uc dort gun asiri siddetli basagrisi cektim ayaga kalkinca artiyordu sonra siddeti git gide azaldi ve bir hafta icinde tamamen gecti sonra da bir daha basagrisi yasamadim .Bazisi hicbkr sekilde basagrisi yasamiyor bile. Narkozlu amelyat olanlar narkozu atmanin da zor oldugunu soyluyorlar bi de spinal anestezi olursan bebege daha az anestezik madde gider diye doktorlar bu yolu oneriyorlar
(28 puan) tarafından
Evet canım öyleymiş kişiden kişiye bünyeden büyüğü değişiyormuş kimisi çok güzel anlatıyor kimseyi çok kötü geçtiğini söylüyor
Bakalım hakkımda hayırlısı olsun
0 oy
(213 puan) tarafından
Spinal oldum ben de igne yı hiç hissetmedim  ağrı falan da kalmadı doğar doğmaz bebeğimi gördüm paha biçilemez bir duygu  ameliyat esnasında ağrı sızı hissetmedim ama baskı tarzı şeyler hissetim tabi 
(28 puan) tarafından
Ayy oda cok rarkli bişey nasıl dayanilir bilmiyorum
Cesaret işi kesinlikle ya
0 oy
(351 puan) tarafından
Ben spinal oldum iyiki genel olmamışim 20 dk süren ameliyat için gerek yok çünkü uyanma aşaması baya zor oluyor dediler..beni zorlayan tek şey sonda takılması oldu .. çocuğumun doğum anını da gördüm çok güzeldi herşeye değer o an.. ayrıca ben panik atak biriyim çocuğu çıkarırken beni biraz salladılar karnımı gerdiler galiba bilmiyorum.. o an tansiyonum düştü midem bulandı kısa sürdü şükür.. odama gidene kadar anestezi etkisi yarı oranda geçti 1 saat sonra sondayi çıkardılar yürümeye başladım şükür iyiydi 
(28 puan) tarafından
Anladım canım masaAllah Güzel gecirmişsin inşaAllah benimde iyi geçer

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 781 göst.
3 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 428 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 529 göst.
16 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu