0 oy
765 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Kaynanam la altlı üstlü oturuyoruz ama sabhatan akşama kadar onun evindeyiz yeme içme para herşey bir kendi evimize gece yatmaya çıkıyoruz

Gündüz onun işini bitirdikten sonra çıkıp Kendi evimi topluyorum çünkü ister istemez dağılıyor benle beraber bi eltim de var benden sonra gelen gelin 1 senelik evli çocuğu da yok bende 5 senelik evliyim neyse dün kayinbabam dışarıdan geldi hayret siz nasıl aşağı kattasiniz dedi bağırdı çağırdı yukarıda ne işiniz var zırt pirt yukaridasijiz diye bende kendi kendime dedim ki eltimi bilmem ama ben artık aşağı inmiyecem çocuğum var yani onlara söylemedim bugün aşağı inmedim eşime de söyledim annen baban sorarsa söyle ne söylersen diye

Ne yapmalıyım 

image

image

image

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
İlk giris metnini yazma artik hepimiz ezberledik onun disinda banyodan ciktin diye sana kufurler eden esin babasi azar cekince sana kedi gibi olmus neden acaba bir dusun ayrica senin ailen falan yok mu belli ki yasin kucuk sindirilmişsin kendini savunamiyorsun ailen sahip cikmiyor mu 
(10,411 puan) tarafından
Kız nasıl hatırladın onu   banyo kapısını düzeltilir mi acaba
tarafından
Duzeltilir bence ama kocasinda o cesaret oldugunu sanmiyorum anne babasi izin vermese yemek bile yemeyecek tipler bunlar
-Reklam-
+1 oy
(10,165 puan) tarafından
Yavrum senin anan baban sağ mı sen evlenmemişsin çünkü hizmet etmeye kadın lazımmış eşin seni almış. Tatlı dille alttan alarak da iş yürütmeye çalışıyor şimdi. 21 yaşındasın ya hiç mi demiyorsun ulan ben ne yaşıyorum diye 
(2,291 puan) tarafından
Dinimizde bile kadin kendi isterse hizmet eder her gun bu hayatı köle gibi dayatmak da ne yani
(11,217 puan) tarafından
Yok bide hamile kalmaya calışıo kuyruguna ekstra kabak baglamak için. Sanki bu aile hamilw kaldın ytr gelme dicek
(2,291 puan) tarafından
Hamile kalınca temelli yanlarında isticrkler tam tersi
0 oy
tarafından
Bu arada şöyle ekliyim biz 9 eltiyiz ben 8 . Gelinleriyim benden önce ki gelinler 7 sene kadar kalmış kaynanamin yanında ama onlar ayrılıp kiraya gittiler ben onların yanında yani altlı üstlü kalıcam bende 5 sene oldu 
(7,036 puan) tarafından
Onu diyebilse zaten sorun olmayacak
(48,392 puan) tarafından
isine gelmiyo iste idare et deyip alttan aliyomus gibi gosteriyo
(11,217 puan) tarafından
Kızlar nazlıyı gelin alan ailenin kafası belli dgl mi . Kendimize hizmetçi alıoz tek amacı bizim işimi gücümüz olucak bunun en basta kabul edilmemesi gerekirdi
(6,181 puan) tarafından
Ay vallaha bu kız sahipsiz gibi ne eşi gitme evinde otur diyor ne kızın ailesi benim kızım hizmetçi değil evinde oturacak diyor yazık bu kız da küçük galiba sesini çıkarmıyor valla ben burdan kalkıp gidip konuşmak istiyorum ya sen nasıl eşsin karına hizmetçilik yaptırıyorsun demek istiyorum.
(48,392 puan) tarafından
benim eltimde kayinvalidemin ust katında oturuyo ne evine gidebiliyoruz nede o geliyo kayinvalidemde cikmaz oda ayda yil bir cani isterse ona ugrar boyle bunlari okudukca uzuluyorum bu devirde hala boyle seyler
0 oy
(2,574 puan) tarafından

Dua et eşin yanında <3 ne güzel seni sakinleştirmeye çalışmış anlayışsız biri olsaydı ınan çekilmez halde olurdu hayatın 

(2,291 puan) tarafından
Esi yanında olsaydı bu hayatı karisina çektirmezdi pollayana olmayalim
0 oy
(2,342 puan) tarafından
Sen hizmetçi misin canım kocan dahil herkes öyle görüyor galiba seni
tarafından
Ahn ahh
(2,342 puan) tarafından
Sana şöyle diyim hiçbir şekilde kaynatanin ütüsünu yapmak , gitmek işlerini görmek gibi zorunluluğun yok bence ha şöyle ur kaynanan olmaz veya hasta olur amenna yardımcı olursun arada ama kendi evini bırakıp orda yaşamaya işlerini görmeye mecbur birakilmissin resmen sen hiç doğru bi düşünce yaşayış değil bu
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Eşim nasıl sakin konuşmuş şaşırdım ya.benim eşim olsa annesine gidip herşey derdi yani. Sonra bana kızardı 
(2,291 puan) tarafından
Onu yaparsa iplerin kopacağını bıkıyor çünkü kurnazliktan.
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Çok haklısın sen kararlı olursan eşin çokta bisey demez sanki seni haklı goruyo
tarafından
Beni zaten haklı görüyor ama mesela bugün aşağı inmedim diye konuşmuyo benimle
Bende anlamadım gerçekten ne yapacağı mı
(10,411 puan) tarafından
Konusmuyorsa sen böyle devam et eğer kavga cikarsatdi  ve kaynananlarda bunu duysaydı ömür billahi aşağı ibnenin isterlerdi
(14,007 puan) tarafından
Ay konusmuyorsa konuşmasın nereye kadar devam eder bu böyle çok büyük saçmalık her gün her gün onlarla olman birlik otursan daha iyiydi hiç değilse yaşanmayan bir eve masraf etmezdiniz hiç taviz verme bundan sonra böyle de geç küsen yatağını ayrı sersin bana gına geldi burda ay
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Valla kocan baya pısırık biri belliki insan karısına bagirilmasina nasıl izin verir benimki olsa o evi yıkar tepelerine
0 oy
tarafından
Canım  eşin i darlama kız yszık günah adam cağız a  arada kalmak   kırılmaktan daha zor ve kötü inan....  Tammm yani taır yapcaksan yap.ama k.baban a  eşinin suçu  yok ki adam.ne  yapabilir elinden ne gelebilir sence arayıp baban a bidaha  eşime böyle demeyeceksin mi desin...  Kbabana bişey demiyom.yaşlılar.gerçekten ne zaman ne diyeceklerini bilmiyoelar kendim babam dan biliyorum ... Evet senin için de çok zor biliyoeum ama.  Gelin olarak bazı şeyler i  göz arfı kulak ardı etmen senin yararına  olur ... Bu dünyada karşılığını.alamasan da adam ın bir gün bile.kızım allah senden razı olsun demesi senin cennet. Sebebin olacak belki  öyle düşün yaptığın hizmetlerin de inşallah 
(1,371 puan) tarafından
Evet babasına benim karıma bidaha bağırma demesi gerekiyor bence
tarafından
Bak cnm benim demek istediğim şeyde bu zaten bana desinler kii evet yapıyor çocuğu var zorlanıyor ama ben Kendi evime çıktığım zaman keyif yaptığımı düşünüyorlar yukrda ne varda çıkıyorsun diyolar
tarafından
Öylesinebiri ....
   Benim bahsettiğim şey şuan ne yapsın adam  yani
   Adam evde olsa  der yüzüne.baba neden böyle ediyorsun filan denilir de. Şuan adam işteyken  ne yapabilir yani ...    Ben de.kendim ailem le eşim arasında kalıyorum  çoğu zaman .   Brnim bahsrttiğim şey arada kalmasın eşin halini görsün konuşsun ama işteyken darlamanım anlamı yok.  Darıldım kızgınım onlara karşı dersin eşin de seni deklerse  babası neden gelmiyor dediği zaman.o size kırılmış der olur biter   anla bildim  umarım canım
tarafından
Maşesef  canım çoğu gelinin   sıkıntısı bu evet değişmesi gerekeen  bir   düşünce   haklı demiyorum bziim de gelinimiz var allah var her işe koşar filan ama  bir taneesini   yapmak istemez se  en kötü o ilan edilir.annem ler e.ben kendim kızarım  öyle düşünmeyin.sizin de kızlarınız birilerinin gelini  unutmayın.derim .  Ama bazen fazla haksızlıklar e
Oluyor malesef ki
0 oy
(8,603 puan) tarafından
Nazlı Allahını seversen bu kaçıncı hem iniyorsun hem şikayet ediyorsun inme diyincede kiziyorsun ne emmeye ne gömmeye geliyorsun ya şikayet etme aşağı indigin için sus otur yada hiç inme kimse seni zorlanıyor kendin edip kendin buluyorsun 
0 oy
tarafından
İş kocada bitiyor . 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Esin ne kadar kibar konusmus takdir ettim. Ama sesini cikarmamasina da kızdım biraz olmaz böyle ezdirmemeli seni de. Bizimkiler de aynıydı valla şehir dışına taşındık da kurtuldum.
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Yarın yine inersin ezberledik artik
0 oy
(546 puan) tarafından
Bana göre bu düzen baştan yanlış ki.Altli ustlu evlendim bende bunu yapmaya çalıştılar direndim asla istemedim ben herkesin istedigini yapmak zorunda degilim kendi canim nasil istiyosa oyle yasicam dedim.Evi ayirdik kiraya ciktim.Ardindan kac sene sonra geri döndüm ancak şartlarla.Simdi bi senedir oturuyorum şükürler olsun kapimi calmaya cekinir oldular kimse rahatsiz etmiyo.Ama tamamen eşte bitiyo eşin senin hakkini gözetecek.Yuvasini ayri bi aile kurdugunun farkina varacak.Yoksa işin çok zor sen istedigini yap kimseye soz geciremezsin sonunda yuvandan olursun.Biz kiraya cikinca ayri kaldikca esim anladi ayri bi aile oldugumuzu ve hic tartismadigimizi bu sekilde.Yani sen net olucaksin haklarini esine anlaticaksin bu kimseyi kirmak uzmek degil bu benim hakkim evimde ayri oturucam kendi isime gucume bakicam ben kimseye birsey yapmakla yükümlü değilim sende benim hakkimi korucaksin kocalık yapicaksin ayri aile oldugumuzu anlayip yuvamizi bileceksin diceksin bunu nasıl anlatirsan artik her gun işlemen lazım kendi ogrenemiyosa madem.Buyuklerin varsa devreye girmesi lazim ona yanlis yolda oldugunu anlatmasi lazim yani hatalisin sen artik evlisin esin yuvan var once karin yuvan aciliyetleri yoksa sonra anne baba diyecek.Yani hangi kadin ister boyle yasamayi bu devirde niye boyle eziyet ederler gelinlerine anlamiyorum.kendi kizlari boyle yasasin hic istemezler ama.
0 oy
(12,576 puan) tarafından
Yaşlı insan 90 yaşında falansa ne dediğini bilmiyorsa kaba tabirle bunaksa hoş görülür ama seninki baya bile isteğe kötü söz sarf ediyor kocanda arada kalıyorum diyor ama hiç arada kalmış gibi durmuyor seni sakinletip onların istediği kıvama getiriyor bi nevi o da seni kullanıyor yani 
0 oy
tarafından
Nazli bikmadin her gun her gun post acip ayni seyleri yazmaktan.
0 oy
tarafından
E inme canım konuşan konuşsun, arkadaşlar ya yapmayacaksınız ya da şikayet etmeyeceksiniz 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Çok ciddiymiş gerçekten.
0 oy
(231 puan) tarafından
Canı. Bizde karşı karşıya kalıyoruz ama eşimin işinden dolayı 7 ay onlarla yaşadım sonra eşim gelince evime geldim az mesafe koydum ilk sürekli bizde yediler içtiler sonra eşim işte geç geldiği için yemek yapmadım aslında çocuktan fırsat bulamadım onlar Kendi dairelerinde ben kendi Bi ara beni de kayinbabam laf etti ertesi gün gelmemi beklediler gelmedim insanlarla ne kadar yüz göz olursan o kadar kötü ben şimdi sadece akşamları bir saat gidiyorum o da torunlarını görsün diye kim ne derse desin gelin kahır çekmek zorunda değil ve kimse de kaynanası kayinpederi varken keyf yapamıyor ben kendi eşime dedim seninle akşamları yanliz yemek yiyemeip Bi kahve içip sohbet edemiyorsan napayin ben bu evliliği mecbur değildin rahatsizsa dile getir kimse senden de önemli değil kusura bakma uzun oldu resmen sende kendimi gördüm 
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Aynı benim yaşadıklarım inanmıyorum gerçekten bı ara ben mi açtım bu postu diye düşünmedim değil 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 914 göst.
+1 oy
50 cevap 2,399 göst.
0 oy
2 cevap 295 göst.
13 Şubat 2021 Aile kategorisinde Elifhanim0101 (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 851 göst.
18 Ocak 2021 Aile kategorisinde Elifhanim01 (9 puan) tarafından soruldu

377,383 soru