0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (1,072 puan) tarafından
Yakın cenresinde bu işi yapan tanidiklariniz var mı KOSGEB başvuru yapıp girişimci olmak istiyorum a.nr.kadar mantıklı bilmiyorum.. bu arada bulunduğumuz bölge de hiç simit fırını yok. Börekçi ekmek fırını vs yapılıyor simitler

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Tabikide bulunurum biz insanlar herşeyden vazgeçeriz ama gırtlağımızdan asla :) 

(1,072 puan) tarafından
:) demi ama
-Reklam-
0 oy
(179 puan) tarafından
Artık herşeyin mübalağa ile olanı işliyor meşhur oluyor . Dondurmacinin bile dans edeni var yani şu ticaret işine kaç kere niyet edip vazgeçtim . İlla bir şeyler farklı olmalı veya üst düzey kaliteli şahsi fikrim tabi ki bu . Vazgeçirmek niyeti ile yazmıyorum ama iyi düşünüp taşının derim bu arada abim iki tane dükkan batırdı bizimki biraz sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yer misali ....
(1,072 puan) tarafından
Ne dukkaniydi canım.. bu arada İstanbul'un en lüks semtlerinden birinde doğum büyüdüm. Evlendigim bölge biraz kırsal ve insanlar öyle gösterilmiş falan uzaklar herkes geçinme derdinde inan. O açıdan zorluk cekmem yani
(179 puan) tarafından
Abimin açtığı biri dönerciydi . Biri cafe tarzı bir yerdi ikisi de olmadı ikisi farklı semtlerde açtık . Bende waffle gibi bir yer çok istemiştim ama vazgeçtim . Üsküdar Çamlıca idi bizim
0 oy
tarafından
Bu işin sonunda ulkecek bir simite muhtaç olacağımız için o ise girismek bayağı mantıklı 
(1,072 puan) tarafından
Yaa o bile çok pahalı gitmez diyorum bı an. Sonra sabahları bakıyorum millet yine boğaz için alıyor. Düşün düşün çıkamadım işin icinden
0 oy
(13,700 puan) tarafından
Ne güzel iş.. inşallah olur 
(1,072 puan) tarafından
İnşallah canım.. kendi işi.gibisi yok insanin
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Simit bizlerin vazgeçilmezidir bana kalırsa şahsen ben bayıla bayıla yerim ☺️ çarşıya gider gitmez tokta olsam önce bir simit alır kemiririm ☺️ bir önceki evimin orda bir simit fırını vardı elektronik fırın kullanmaz odun ateşinde pişirirdi simit kuyruğunun ucu bucağı görünmezdi tutunabilmek önemli canım 
(1,072 puan) tarafından
Demi herkesin vazgeçilmezi. Önemli olan sanırım açıp 6 ay gibi bir süreye odaklanıp kalkinmak
(1,105 puan) tarafından
Evet canım tanınana kadar müşteri oturana kadar bilirli bir süre geçiyor o süreyi kazanç odaklı düşünmemek gerekiyor çünkü müşteri seni keşfedene kadar geçen o süre cepten gidiyor
0 oy
tarafından
Evet 350 bin veriyoms 30 yas altına neden olmasn kaznnca yemdn önce borç ödemeye bakrsnz batsnz bile zarar etmsnz bide sevilirse güler yuzunz simitinz ha bide cok kazancgm diye vahis fiyatn satman olur 
(1,072 puan) tarafından
Yaşım 31 sanırım bana o kadar vermez :) gerçekten evde sıkıldım birşeyler yapmak istiyorum ama kocamı da zora sokmaktan çekiniyorum ya olmazsa diye
tarafından
35 miydi acaba Google den baksana canım yanls Bilgi verip hayelrni yikmym esin basvran onunda mi yaşı büyük
(1,072 puan) tarafından
KOSGEBin ev hanımlarına yönelik olanı var aslında onu dusunuyorim
tarafından
Bilmiyorum ki balım hefesim olmadığı için araatrmdim ama kadınlar a yönelik bir çok yardım var
0 oy
tarafından
Ekmk yoksa simit yiyin :) 
(1,072 puan) tarafından
:) valla ağlanacak halimize gülüyoruz canım.
0 oy
(15,984 puan) tarafından
Sen mi çalışacaksın yoksa birilerini mi calistiracaksin. Amcam var pastane dükkanı kurabiye simit poğaça falan yapar. Gece 4 de gider açarlar dükkanı sabaha ancak pişer ürünler. Okullar açılınca çok iş yapar ama okullar kapanınca isler azalır. Evlere servis yaparlar isler kesat olmasın diye. Ramazan olunca isler tamamen kesilir iftardan sonra açarlar sahura kadar açık kalırlar. Sabır gerektiren bir iş öyle hemen tutmaz tanınması lazım 
0 oy
(88 puan) tarafından
Keske imkanim olsa açardım ben. 
0 oy
tarafından
Fikir güzel ama su dönemde tavsiye etmem. Belirsizlikler diz boyu. 
0 oy
(335 puan) tarafından
Benim eşimde düşünüyor ki eşim simit ustası yani bence simit işi sanki zarar olmaz gibi

İlgili sorular

+2 oy
27 cevap 908 göst.
11 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 369 göst.
22 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 607 göst.