0 oy
606 göst.
Aile kategorisinde (165 puan) tarafından
Dün akşam eşimin teyzesi ve eniştesi geldiler kayinvalidemlerde hep beraber oturduk.  Eşimin teyzesi de kayinvalideme torun çok başka oluyor değil mi çok tatlı  oluyor dedi kayınvalidemde evet çok degisik bir duyguymuş biz uzaktan bakıyoruz ya ondan böyle tatlı geliyor herhalde dedi. Bende sinir oldum sizce haksız mıyım?

21 Cevaplar

+5 oy
(1,944 puan) tarafından
Ee dogru demiş kadin:) hani anne bakiyor ya onlar sadece seviyor tabi tatli gelir neye sinir oldun anlayamadim
(1,944 puan) tarafından
Neden alsin sorumluluk cok şükür annesi babasi var o cocugun .onlar cok guzel sevsin, cocugum babaanne,dede sevgisi gorsun yeterli benim icin.
(165 puan) tarafından
Bu yönden bakınca hak verdim
(32 puan) tarafından
Kendi anneniz dese alınmazsiniz kaynana olunca iş başka dimi:)
(32 puan) tarafından
Benimkiler de der ben alınmam alınacak bişey göremedim açıkçası sadece sevmek onların işi zaten
(1,944 puan) tarafından
Farkina varmana sevindim.belliki olaya baska yonden bakmişsim o yuzden alinganlik yapmiss olabilirsin
-Reklam-
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Bunda sinir olunacak bisey yok tabi sana karışmıyorsa torunum diyip çat kapı gelip seni sözleriyle taciz etmiyorsa 
(165 puan) tarafından
Hiç gelmez evlendigimden beri bir elin parmaklarını geçmez geldigi günler. Ben yanlış buldum düşünce tarzını sanki torunu olduğu için değilde sorumluluğu onlarda olmadığı için tatlı demiş gibi
(8,908 puan) tarafından
Bunu her anneanne babaanne söyler torun baldan tatlıdır ve onlar için evlatlarından bile önce gelir aslında kırılacak Bi durum yok bunda sorumlulugu onlarda olsa ki Allah korusun seve seve bakarlar ama kendi yontemleriyle bakarlar onlarınki aşırı sevgiden kaynakli
(165 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Uzaktan bakıyorum derken dokunmadanmi demek istemiş 
(165 puan) tarafından
Yani bakımı sorumluluğu ona ait değil ya ondan tatlı geldiğini söyledi.  Bende söyle düşündüm demek ki çalışsam isteyerek bakmayacak
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Neyine sinir oldum ki. Benim eşimin babaannesi pınar allahta sana bir torun versin sende böyle bizimz gibi uzaktan uzağa bak emi dedi. Güldüm geçtim. Kaynanam bizim gelin telefonlari açmaz aramayak çocuğu gormeyek diye der he he der geçerim tek derdim onun telefonu çünkü 
(165 puan) tarafından
Ben takıntılıyım o zaman sana söyleneni duysam sinirden delirirdim herhalde :D
(1,088 puan) tarafından
Bende takıntıliyim ama onların lafını takmam annemin bir lafı var ** ürür kervan yürür diye ben ne yaparsam yapayım mutlaka bir şey bulacaklar
(165 puan) tarafından
En nefret ettiğim huyum bu keşke kaygısız olsaydım diyorum böyle kendi kendimi yiyip bitiricem:)
0 oy
(221 puan) tarafından
Sen sadece buna sinir oluyosan bn ağlayım ozmn :)
(165 puan) tarafından
Durum o kadar vahim yani :)
(221 puan) tarafından
Kız anlatsam roman olur
Herşeye karışan kaynana ve onun anaci oğlu ikisinin arasında kalmış bn
(165 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bacım ben yatıp kalkıp şükredeyim o zaman
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Yok canım ya onlar torundan yana hep şikayet ediyor valla hiç umruma takmıyorum böyle şeyleri 
(165 puan) tarafından
Hamileyken hep sen çalış ben bakarım diyordu şimdi ağzından tek kelime duymuyorum çünkü oğlum çok hareketli hiç durmuyor böyle konusarakta bakmak istemediğini algiladim
(1,369 puan) tarafından
Allah aşkına kaynanaya anneye guvenilip çocuk mu yapılır. Ben daha kızımın altını bir kere bile.teyzelerine temizletmedim. İnsan bu.. kimse annesi gibi kahrını çekmez cocugunun. Boşver sende büyüt biraz çocuğunu başla. Kısmete minnet etme
(165 puan) tarafından
Bende minnet etmek istemem ama hayat çok pahalı malesef iş imkanı olursa mecbur calisacam bakıcı tutmam gerekicek o zaman
0 oy
(119,275 puan) tarafından
neyine sinir oldunki dogru bisi demis
(165 puan) tarafından
Hamileyken sen çalış ben bakarım diyordu şimdi oğlum hareketli olduğu için bakmak istemiyor bu da söyleme şekli gibi geldi
0 oy
(613 puan) tarafından
Kayınvaliden doğru demiş benim annem de kayınvalidem de aynısını der annesi herşeyine bakıyo bize en tatlı kısmı kalıyo belkide o yüzden başka torun sevgisi derler 
(165 puan) tarafından
Insallah bizde tadariz o günleri belki o zaman hak veririm canim
(613 puan) tarafından
İnşallah canım takılma böyle şeylere
0 oy
(13,848 puan) tarafından
Doğru demiş. Bende kaynananla ayni fikirdeyim. Sorumluluk anne babaya ait sevmek onlara. Sinir olmani gerektirecek bişey yok bence. 
(165 puan) tarafından
Bende babanne olunca anlarım o halde
0 oy
(695 puan) tarafından
Kendime dert ararken ben ʘ⁠‿⁠ʘ
(165 puan) tarafından
Takıntılı olunca ben :)
0 oy
tarafından
Hayır zoruma gitmezdi evet uzaktan bakıyor benimkide olması gerektiği gibi 
(165 puan) tarafından
Evet öyle ama çok yakınız ve hiç arayıpta yardıma ihtiyacın var mı demez bizi babannem büyüttü annem çalışıyordu bir kere bile of dediğini duymadım aynı şeyi kayinvalidemden de bekliyorum sanirim
tarafından
Hamile kaldığımdan beri ne annemden ne kaynanamdan beklentim olmadı vallahi ben doğurdum ben bakıyorum ha zor mu evet ama laf sahibi olmalarından iyidir bana göre kendileri yardım ederse amenna diğer türlü yapmak zorundasınız demem
0 oy
tarafından
Ee doğru dems bakmsi zor uzaktan tatli gelir tabi gecnn köründe 1 saat emzrse alt alsa onda iyi gelmz 
(165 puan) tarafından
Tabiki sorumluluk bizde olacak ama ben böyle cevap vermezdim sanırım
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Bizim kaynana da kızı burda kalıyor çocukları ona baktıracakmışım halbuki bilmiyor ki ağzjma neler etti böyle olsa ne yapardın eşim de onları haklı buluyır
(165 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun eşine de akıl fikir versin
(3,006 puan) tarafından
Amin canım amin eğer uzak duruyorsa çok da takma yaşlılar ne dediklerini bilmiyorlar
(165 puan) tarafından
Yakınız  ama uzağız teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ne varki bu lafta ben sinir olacak bişey göremedim 
(165 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(11,249 puan) tarafından
Sinir olacak bisi yok doğru söylemiş aynı cümleyi ben anneme kullandım çünkü zorluğunu biz çekiyoruz onlar sadece seviyorlar böyle olunca da tatlı geliyor 
(165 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(6,320 puan) tarafından
Tam olarak niye sinir oldun ? ortada  bir şey göremedim.
(165 puan) tarafından
Hamileyken hep sen çalış ben bakarım diyordu şimdi ağzından tek kelime duymuyorum çünkü oğlum çok hareketli hiç durmuyor böyle konusarakta bakmak istemediğini söyledi gibi anladim
(6,320 puan) tarafından
Çok canım sanmam sen bi ağzını yokla bakalım yüz ifadesinden kendini belli eder.
(165 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Bence burda hiç kötü bir şey yok. Sen yanlış anlamışsındır. 
(165 puan) tarafından
Olabilir
0 oy
(82 puan) tarafından

Neyine sinir oldun bende anlamadım açıkçası. Kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum yani bakimi zor anlamında demiştir. Baksam zorlanır bu kadar tatlı gelmez anlamında. Tabi aranızda mevzu varsa başka ama bakması da zor yani haklı bir yandan :)

(165 puan) tarafından
Evet bakması zor bende ondan bu sorumluluğu almasını beklemiyorum tabiki sadece ben böyle söylemezdim o soruya daha tatlı cevap verirfim
(82 puan) tarafından
Canım belki boş bulunmuştur hemen böyle kötü düşünüp sinirlenme. Bazen laflarımıza dikkat edemiyoruz öyle pat diye çıkıyor işte kötü amaç gütmedim ama sen daha iyi tanırsın onu. Ama yine de sinirlenme boşver takmaya değmez:)
(165 puan) tarafından
Haklisin canım teşekkür ederim
0 oy
(3,851 puan) tarafından
Bosuna sinşr olmussun bakmadığı in sadece sevmek gğzel demek istemiş bu da gayet doğal :) 
(165 puan) tarafından
Farklı açıdan  bakmışım ben
0 oy
tarafından
Haksizsin tabikide yanlış bisey dememiski kadın 
(165 puan) tarafından
Ben alınmışım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 223 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy