0 oy
526 göst.
Aile kategorisinde (441 puan) tarafından
Hamileligim sırasında görümcem eşi ile bize tatile geldi ve giderken kavga çıkarıp üstüme iftira attılar.sag olsun eşim her şeyin farkındaydı kayınvalideme De herkese de olayı anlatıp beni savundu. Ama ben hamileligim sırasında bu olayı yaşarken bebeğimin içeride tir tir titrediği hissettim kendimi o kadar kastım ki ve bunu unutamıyorum. Simdi o gorumceme benden izin almadan bebek ellerinde iken görüntülü 23 günlük bebeğimi göstermişler. Olayı fazla mı abartıyorum duygusallıktan yoksa haklı miyim?

18 Cevaplar

+1 oy
(7,176 puan) tarafından
O seninle görümce arasında bir şey çocukları lütfen kavgadan uzak tutun 
(441 puan) tarafından
Ama çocuğumuzun düşünmeden hamileligim sırasında beni çok üzdüler. Zaten sıkıntılı bir hamileligim vardı. Bu olayi ben hamile degilken yaosa gormezden gelirdim ama  Görümcem beni değil bebeğimi düşünmeden hamile iken bana daha doğrusu bebeğe bunu yaşatmasından dolayı görmeye hakkı olduğunu düşünmüyorum
-Reklam-
+1 oy
(1,271 puan) tarafından

Kimse kusura bakmasın hicte fazla abartmıyorsun bende gostermiyorum ve benim haberim olmadan gösteremezler yıkarım ortalığı 

0 oy
(3,230 puan) tarafından
Bilemedim ya haklisin ama fazla takıyorsun gibi keyfine bak boşver 
(441 puan) tarafından
Benim üzüntüm halası olarak karnimdaki bebeği düşünmeden haksız yere bana iftira atması üzmesinler dolayı bu bebeği görmeye hakkı yok. Ve hadi gosterdiler en azından nezaketen benden izin almalılar diye düşünüyorum resmen emri vaki yaptılar.
(3,230 puan) tarafından
Canım bir daha arasa bir daha gösterecekler senden gizli yada haberli bu böyle olacak hakkı var yok bilemem o yüzden takma diyorum lohusasin daha kafanı yorma bebeğine odaklan
0 oy
tarafından
Bence olabilir halası bide sen göstermesinki bırak o utansın 
(441 puan) tarafından
En azından nezaketen izin almalarını beklerdim. Gerçekten karnımda bebeğime yaşatılanı unutamiyorum
tarafından
Haklsin tabi ama boşver terbisiz insanlar çok gerceten sen istediğin kadar engelesende bı şekilde gelip görüyorlar sonuçta eşinin bacısı atmaz kar evine gelse bile hürmet et diyecek
(441 puan) tarafından
Yaptıkları seyi detaylı anlatamıyorum ama eşimde görüşmüyor suan ablası ile. İkimizde görüşmüyoruz.
tarafından
Şimdi gorusmese bı kaç sene sonra gorusurler canim
0 oy
(8,975 puan) tarafından

Abartiyosunuz dicem yine lincliyecekler beni :D canım halasidir sonuçta göstersinler nolmus sanki alıp kaçırıp fidye istemişler gibi lanse etmeyin :D şuan lohusa piskolojisindesin o yüzden böyle düşünüyorsun yoksa birşey yok yani bunda

(441 puan) tarafından
Hamile iken bebeğimi etkilicek şekilde beni üzüp iftira attiklarindan dolayı çok kızgınım hamile değilken yaşasaydı bu kadar etkilenmezdim. Her şeyden önce emri vaki yapıp bana nezaketen bile sormadan göstermeleri çok sinirimi bozdu.
(8,975 puan) tarafından
Senin tarafından bakınca haklı olabilirsiniz ama kafaya takılacak bir durum değil dünyanın sonu değil o bebeği gördü diye bebeğine bişey olmadı. güzel şeyler düşünmeye çalış lohusaligini güzel geçir sağlıkla büyüsün bebiş. Böyle kaoslar ortasında bırakmayın bebisi
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben kimseye katılmıyorum görümcen seni sevmese bile sırf hamilesin diye üzmeyecek ve iftira atmayacaktı sırf halası diye yada osu busu diye bebeğim üzerinde hakları yok yaptığını çabuk unutmuş galiba o gösterenlerede ayrıca tepkimi koyardım 
(441 puan) tarafından
Benimde en çok kızdığım bu oldu hamileligimde bebeğimi etkilicek şekilde beni üzdüler haksız yere bebeği görmeye bu yüzden hakkı olduğunu düşünmüyorum ne eşim ne ben zaten bu olay yüzünden gorumcem ile görüşmüyorum.  Gösterdin hadi nezaketen sorsaydin resmen emri vaki yapti kayinvalidem odaya bir girdim telefon elinde çocuğu gosteriyor.
(6,441 puan) tarafından
Kızsaydın direk alsaydın keşke ben öyle yapardım
0 oy
(12,759 puan) tarafından
Erkek ailesi genelde bebek annenin karnında iken yokmuş gibi davranır bu hep tecrübe ile sabittir ben de hoşlanmazdım bu durum yaşansa ama bosver öyle bir halayı bebeğin ilerde sevme ihtimali zaten yok takılma bence 
(441 puan) tarafından
İnan hamile iken evime geldiler yazın tatil için bi içtiği şu bardağını kaldırmadı gorumcem kumlu kumlu denizden geldiler çamaşırlarını kadar ben yıkadım astım banyonun kulunu bile 8 aylık hamile ben temizledim. Kahvalti yemek yaparken bile içeride oturdu tek kelime etmedim huzursuzluk olmasın diye sabır dedim geçtim. Ama yine de yaranamadık ne ben ne eşim işin sonunda iftira atıp tüm aileyi üzerime saldılar. Şimdide bana sormadan bu insana  bebeğimi gösteriyorlar.
(12,759 puan) tarafından
Bu kadar büyük şeyler hele hele iftira varsa bence tepki göstermelisin benim fikrim bu yönde ayrıca kimseye bu denli hizmet etmek zorunda değilsin özellikle de kıymetini bilmeyenlere fazla iyi olduğun için böyle olmuş zaten canım
0 oy
(350 puan) tarafından
Bende görümcemle görüşmüyorum konuşmuyorum eşimde herseyin farkinda ama görüntülü gosteriyo ona yapacak bir şey yok ama ben canlı göstermiyorum 2 sene oldu yollamadim
0 oy
(7,924 puan) tarafından
Bende görümcemle kavga ettim konuşmuyoruz ama her 2 çocuğumda ona gider vakit geçirirler onlarla fotu çeker sarılır öper dün kizimla halası dışarda tur atmış kaynanamla beraber bilmiyorum ben olsam takmazdim takmıyorumda çocuklarımı kavgamiza dahil etmek istemiyorum ilerde yengem olursa kavga edersek yegenlerimi görmek sevmek isterim bilmiyorum ben böyle düşünüyorum Allah'a havale ediyorum takmıyorum Allah herkese kalbi niyeti gibi versin diyorum hep
0 oy
(622 puan) tarafından
2 yıldır teyzemle konusmuyorum ve konusmadigim tek kişi kin tutmam normalde ve arka mahallede oturuyor annem geldiği zaman bize, onada oturmaya gidiyor ve giderken kızımı da götürüyor hicbisey demem hatta al onuda götür diye kendim derim kavgaya çocuklar karistirilmaz kusluge çocuklar dahil değildir bu bana çocukluk geliyor kusura bakmayın
0 oy
tarafından
Onun halası boşver göstersin bebeğine bı zararı olmadığı sürece bu tür uzaklaştırma yapma
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Halası değil mi sonuçta. Siz küs olabilirsiniz ama bu durum halanin yigenini görmesine engel olmamalı bence. Eşim de ablasının eşiyle gorusmez konuşmaz ama yigenlerini her zaman görür.
0 oy
tarafından
Bence takılma halası sonuçta görmek istemiştir ha belki sinirleniceğini bile bile görmek istedi onu bilemem
0 oy
tarafından
Sen sevmiyor olabilirsin görüşmeyedebilirsin ama çocuğunun halası ve görmeye hakkı var kendi nefretin için çocuğunu halasından uzak büyütmek bana hiç etik gelmiyor
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Haklısın bende konusmuyorum gorumcemle cocugumuda hic srayip sormaz hayatta göstermem de 
0 oy
tarafından
Belki beni linçlerler bilmiyorum ama ben olsam çok kızardım.  Halası da olsa önce görmeyi hak edecek , herşeyi yapsın sonra pişkin pişkin çocuğumu görsün . Yigenini düşünüp abisinin karısına saygı duysun.  Çocuğumu hak etmeyen kimseye göstermem kim olursa olsun bu  benim düşüncem o halası bu babaannesi diye birşey yok benim için 
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım haklısın seni üzmüşler. Şimdi benim görümcem var aramızda çok ciddi sorun yok ama görüşmüyoruz ben kırgınım ona. Ama yeğeni tabiki görecek. Ben köy gittim gelip yeğenini görmedi 3 ay kaldık. Hatta merkez gittik orda bile davet etmedi. Demem oki halası ister içten sevsin ister sevmesin sonuç halası:) bende görümceyim gelinimiz yurt dışında ama çocukları bana göstermemek gibi lüksü olamaz. Çünkü çocukları araya katmak doğru değil
0 oy
(974 puan) tarafından
Haklısın evet ama boşver kocana tekrar tekrar söyleyip kavgaya girmeyin 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 323 göst.
21 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayse54 (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 193 göst.
20 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Butterffly- (568 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 378 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (253 puan) tarafından soruldu
+3 oy
37 cevap 1,091 göst.
11 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mervela (7,227 puan) tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,292 cevap

34,765 kullanıcı

...