0 oy
158 göst.
Aile kategorisinde (65 puan) tarafından
3yasinda oğlum var 6 aylık halimizden bu yana iştahsız ve huysuz bir çocuk  2 ve 4 aylık zamanlarında anne sütü reddi başladı ben 6 ayına kadar zor getirdim .sonra zorlamak istemedim.ve 6aylik iken 5 kilo ancak oldu ek gıda başladım ebemizin takibinde ve yaptığım ek gıda redd etmeye başladı git gide zayiflamaya başladı gelişim için korktum ve çevremden birin önerisi üzerine telefondan çizgi filim izleyerek ek gıda verdim öyle yedi ve bu sefer baya iyi gelişti gelişimi iyi oldu öyle devam etik şuan 3 yaşında ve hala telefon ile yemek yiyor çiğnemek istemiyor direk yutmak istiyor püre tarzı şeyleri seviyor .ama abur cubur tek başına yer çiğner iş yemek gelince asla tek başına yemez telefon ister ve öylede yemek yer şimdi napacagimi şaşırdım nasıl bir yol izlesem de telefondan çocuğumu uzaklaştırsam lütfen bana bir fikir verin cokkk üzülüyorum bu duruma

3 Cevaplar

0 oy
(143 puan) tarafından
Alışmış canım bir anda kesemezsin ama ufak ufak azalt her olumlu sonuctan bir süre sonra daha uzun süreli göstermeden telefonu uzaklaştır. Püre konusundada çiğ emeli şeylere nasıl 6. Aydan sonra yavaş yavaş ilerliyoruz sende şimdiden başlar gibi yap alışsın çocuk 
(65 puan) tarafından
Yapıyorum ama  telefon olmadan tabağın başına gelmez ve çiğnenmesi için patates kızartması yumurta haşlaması gibi şeyler önüne koyarım ağzına alır ve cignemez yanakta tutar birden yutmaya çalışınca boğazına takılıp öksürme veya böğürmeye başlar
-Reklam-
0 oy
(3,589 puan) tarafından
İlk başta hatayı yapmışsın  telefon onu uyusturuyor gereksinim duyduğu için yemiyor sırf telefonla oyun oynamak yada izlemek için yiyor tadarak yediğini mi düşünüyorsun öyle gelişi güzel yutuyor çünkü telefon onun için yemek yemekten daha önemli bir ihtiyaç yeğenim de böyleydi o yüzden benim oğlum 11 aylık beraber yemek yiyoruz  bizimle yediği zamanlar kendi yiyor bize bakarak telefon daha bilmiyor zaten  TV de açmıyorum
(65 puan) tarafından
Bende hep öyle olmasını istemiştim benim ile beraber yesin veya bizim ile beraber sofrada olsun ama iştahsız bir çocuk sürekli doktor götürdüm ve sürekli balık yağı ve şurup kulandim ama hiç biri etki etmedi telefon etki eti onun ile bu duruma geldik şimdi ne yapacağımı bilmiyorum
0 oy
(7,168 puan) tarafından
Telefondan daha eğlenceli hale getirsen yemekleri bi yemek oyunu bulsan mesela telefondan daha çok dikkatini çekerse istemez diye düşünüyorum o çok kötü ama ya bende de var iki kardesimde de benim annem calisiyodu akşam yemeği hariç bi sofra alışkanlığımız yoktu sabah kim uyanırsa biseyler yerdi diğerini beklemezdik sabahtan yemeğimi de yapardim acıkan bi tabak koyar yerdi e yalnız yemek yemekte sıkıcı oluyodu hepimiz video izlerken yemeye alışmışız hala da öyleyiz küçük kardeşim 16 yaşında büyük kardeşim 21 yaşında askerden geliyo bugün ben 25 yaşındayım hala öyleyim eşim olursa onunla sohbet ediyoruz da o olmayınca ya da o hemen yiyip kalkiyo ben sıkılıyorum yemek zevk vermiyo boş yiyomusum gibi geliyo 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 575 göst.
0 oy
2 cevap 192 göst.
10 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Perihan (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 266 göst.
19 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 57 göst.

381,057 soru