0 oy
992 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kizlar çok korkuyorum kızım için sürekli rüyalarıma giriyor zaten bu savaşlar başlamadan öncede sürekli askerleri görürdüm :( hep savastiklarini görürdüm rüyalarımda kızım için korkuyorum Allahım sabır versin ogunller biz kullairna ne olcak bilmiyorum rabbim şüphesiz haberdar ahiret zor olcak hesap günü zor olcak ondan korkuyorum tövbe estağfurullah çekiyorum hergun namaz kılmaya çalışıyorum kimi zaman üşeniyorum Allah'im affetsin :( ailemizi bizleri insAllah kötü kullarının kalbine merhamet versin :(

20 Cevaplar

+2 oy
(6,203 puan) tarafından
Kız hayatımız yeterince dertli zaten dur hele bunları da söylemeyin artık uykularımiz da bile rahat yok günün stresinden rüyalar bile tat vermiyor 
tarafından
Emin ol bunlar olsa keşke dersin evimde eşimle kaynanamla kavga etseydim eltilerimle sorun yasasaydim der insan beterin beteri var Allah yardımcımız olsun bu zor günler geldiğinde :(
(6,203 puan) tarafından
Valla onlarla sorun yok da ne bilim aman Allah yardım etsin herkese
tarafından
Amin canım amin :(
-Reklam-
+2 oy
(974 puan) tarafından
Sakin olun nükleer savaş çıkacağını sanmıyorum neredeyse tüm ülkelerde nükleer var nükleer savaşın çıkması demek insanlığın sonu demek böyle birşeyi kimse istemez evet yeni bir dünya düzeni oluşuyor bu düzen pandemiden başladı Ukrayna Rusya savaşına dayandı amaç dünya güçlerinden biri olan Rusya yi yemekti kısmen başardılar diyelim ha diyince de Yunanistan Türkiye ye saldırmaz Türkiye nin askerî gücünü hafife almayın stratejik olarak ta önemli bir yerdeyiz tüm ülkeler gibi bizim ülkemizde hazır her türlü soruna karşı düşünun ki çok büyük bir kaos oldu o zaman zenginler canlarına mallarına korkar fakirin artık kaybedecek birşeyi kalmamıştır o yüzden böyle bir riski göze almak istemezler Rusya gözdağı veriyor dış mihraplar 2023 un önemini bildiği için ülkemizi sıkıştırmaya çalışıyor Allah korusun olası 3. Dünya savaşında emin olun ülkemizin yanında olmak isteyecek güçlü ülkeler olacaktır sakin olun olacaksada yapacak birşey yok ha birde İslam i boyutu var bu durumun Hatay amik ovası tarafında çok büyük iki savaş olacağı ilkini Müslümanlarin kaybedeceğini ikincisini Müslüman larin kazanacagi söylenir ve dünya 40 yıl şeriatla yönetilecek denir 
tarafından
Evet bu var birde bir rüzgar gelicek kıyametten önce diyor bütün müslümanlar ölecek kâfirler kalcak deniyor doğrumu bilmiyorum :(
(974 puan) tarafından
Tekrar siyasi boyuta gelirsek çapsız Yunanistan tek başına bir halt yiyemez Amerika'nın gazına geliyorda böyle havlıyor Türkiye de tedbirini alıyor tabi ama savaşa girme gibi amacı yok çok zorlarlarsa o zaman Yunanistan düşünsun kim alabilir elimizden çokta düşünmeyin böyle şeyleri dua edin Allah ülkemize yardım etsin
(6,360 puan) tarafından
Kız okudum biraz rahatladm inan tam uyuycaktım ki bunu gördüm uykum kaçtı uyumaya calısıyorum cocuklarım aklıma geliyo dönüp sarılıyorum :( rabbim savas yüzü göstermesin bize
(974 puan) tarafından
Sakin olun sabah savaş olmayacak  Allah hiç kimseye savaş yasatmasin fakat şöyle düşünün Allah korusun savaş olsa tüm ülkeyi yerle bir etmiyorlar zaten evet ekonomik olarak zorlanırız ama olumlu tarafından bakın neredeyse herkesin köyü kasabasi vardır köyüne kasabana gider eker biçersin ilkel bir yaşam olur evet ama yaşarsın birde bu dünyadan ziyade ahirete hazırlık yapalım ki ahiremiz iyi olsun
tarafından
Bende ahireti düşünüyorum :(
+1 oy
(4,935 puan) tarafından
Kıtlık baş gosterecek,savas çıkacak. 

Cübbeli Ahmed Hoca bunun hakkinda bir seyler söyledi erzak alın,  kilerlerinizi doldurun nakit paraniz olsun kenarda duran altin vs size fayda vermeyecek gibi seyler.

Cok zor günler bizi bekliyor , bizi bu beladan ancak Allah kurtarir diye de eklemisti.

Tabi bunu umurdamayip kaale almayan cok ama bu hocanin daha once sia isid gibi konularda ongurusunu ciddiye alsalardi daha iyi olacakti insaallah bu sefer ciddiye alinir
tarafından
Allah yardımcımız olsun çocuklarımıza üzülüyorum rabbim sabrımızı versin insAllah cennet kapılarını açar bizlere :(
+1 oy
tarafından
Kul plan yaparken kader gülermiş bu alemin bir sahibi var biz şüphesiz başı boş bırakılmış değiliz öyle herkes her şeyi söyleyip dedikleri olsaydı ooohooo işimiz vardı. İnşallah öyle Bir şey olmaz bende çok etkileniyorum böyle haberlerden o yüzden hiç haber izlememek en iyisi birde sana tavsiyem ben bu ruhani sıkıntılardan kurtulmak için gün içinde aklıma geldikçe 7 nas 7 Felak okuyup üstüme üfleyip Allah'ım bu okuduğum süreleri başta Hz Muhammed sav sonra tüm Ümmeti Muhammed e hediye ediyorum O nün yüzü suyu hürmetine bana şifa ver sıkıntılarımı gider diyorum inan bana işe yarıyor ❤️
tarafından
Tamam canım çok sağol denicem insAllah
tarafından
Yakamoz sende oku canım benim emin ol ise yarıyor elhamdülillah ben delirecektim resmen hemde loğusayim ona rağmen elhamdülillah iyi oldum
(426 puan) tarafından
Okuyacağım Allah razı olsun, bende arkadaş gibi savaştan aşırı korkuyorum başka korkularım da var dediğini yapacağım canim
(426 puan) tarafından
Adetken Felak nas okunmuyor demi
tarafından
Ben şuan lohusayim okuyorum canım korunma amaçlı
0 oy
(4,000 puan) tarafından
Olacakla öleceğe care yoktur varsa kaderde bunları yaşamak kaçınılmaz Allah yaşatmasın demekten baska birsey gelmiyor elimizden
tarafından
Evet malesef ben çok korkak biriyim galiba :(
(4,000 puan) tarafından
Korkaklık degil o evladın icin endisen ve cok normal Rabbim sınamasın inşallah
0 oy
(2,405 puan) tarafından
İnsanlar birbirlerinin etini canını yemeyi çok severler cebinde parası koltuk sevdası olan zalimler olan bizlere oluyor kurban olduğum RABBİM onlardan bir bir sorsun hesabını kendi menfaatleri için onlarca cana yavruya kıymak onlar için hiç bir şey 
tarafından
Rabbim insAllah biz kullarını affetsin günahlarımızı :( malesef
0 oy
(449 puan) tarafından
Kim dedi., birde gecen cübbeli Ahmet Hoca nin bir yazisini paylastilar erzak depolayin falan acaba bunumu kastettiler
tarafından
Yunanistan Türkiye ye saldircak diye dedi onu ama bu Amerika Rusya arasında olacakmış yani tüm dunya etkilenecek bundan :(
tarafından
Putin demiş tüm nükleer silahları etkin hale getirin diye
0 oy
(2,138 puan) tarafından
Benim birseyden haberim yok heralde kim dedi tvde mi çıktı 
tarafından
Tiktokda gördüm haberlerdede söylüyorlar :( tehdit etti bariz
0 oy
tarafından
nerden okudunuz? yorumlarda cubbeli ahmet hocanin soyledikleri yazilmis ama cubbeli ahmet hoca 2020 mart ayinda korona 2020 ramazan bayraminda tamamen bitecek diyordu. yine gecen sene cok yakin zamanda cok buyuk deprem olacak diyordu. haşa gelecegi Allah tan baska kimse bilemez. olasi nukleer savas cikmasi durumunda diye haberler car evet ama ihtimaller uzerine konusuluyor
tarafından
Evet ihtimaller var ama Putin nükleer silahları aktif hale getirin diye talimat vermiş tiktokta yazıyor du
(1,455 puan) tarafından
Tiktoka inanmamayı tercih ediyorum putin sürekli diyo zaten
tarafından
nukleer silahlari kullanirsa rusya yi haritadan silerler. Abd Japonya bos mu duracak. nukleer silah kullanimiyla rusya tehdit savuruyor
tarafından
Evet malesef :(
(771 puan) tarafından
Havlayan köpek ısırmazmış savaşın basından beri aynı şeyi söylüyor putin serefs.zi herkese korku vermek niyeti öyle bisey yaparsa onu da rusyasinida gömerler nükleer saldırı ne demek ya bütün dünyaya korku veriyo aklınca iste
0 oy
(426 puan) tarafından
Rabbim korusun ya inşallah olmaz napariz Allah im
tarafından
İnsAllah canim
0 oy
(2,087 puan) tarafından
Kız dur anam ne ettin olmaz inşallah öyle birşey olursa da Allah yar ve yardımcımız olsun doymak bilmeyen devletler yüzünden masum suçsuz günahsız insanlar helak oluyor Allah yanlarına koymasın 
0 oy
(272 puan) tarafından
Rabbim korusun kuzum dua etmekten baksa çare yok maalesef Allah yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
Nerden girdim şu posta. İki gram uykum vardı o da selamete kavuştu. 
0 oy
tarafından
Kaderimizde ne varsa onu yaşayıp göreceğiz canım fazla düşünme manyarsın :) 
tarafından
Haklısın cnm ben Allahım huzuruna geldiğimizde ne yapcaz nasıl hesap bericez diye düşünüyorum :(
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Kız tavuk bacım bunları sakın çok düşünme şu bağcılar olayından sonra bende kızım için çok kötğ oldum düşündükçe ağladım ağladıkça düşündüm kaç gün ama allaha emanet yavrular kafayı yeriz ben daha böyşe devam edersek 
tarafından
Oo daha kotu şeyler var lige anlidada izledim hep bunlar yüzündenrabbim sonumuzu hayretsin başımıza gelenlerin sebebi kulların azitmasi yoldan cikmasi
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Kız olan uykum kaçtı sayende cocuklara bakıp gözlerim doluyo savas cıkarsa naparız diye hamileyim bride daha da etkilendim :( rabbim sen bizleri koru zalimlere fırsat verme kinlerinde bogulsunlar hepsi inşallah olan halka olacak 
tarafından
Ben hamile değilken bile etkilenirdim çok korkagim galiba
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Pufff hayırlısıyla bı öleydik işleri güçleri yok korku pompaliyorlar insanlara
tarafından
Zaten ölüler dicekmiskibiz rahatız diye öyle şeyler olcakmiski ölüler biz toprağın altındayız kurtulduk diceklermis hep insanlarin azgınlığı in sonuçları rabbim insAllah bizleri affeder :(
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kolay mı öyle nükleer savas çıkarmak. Çıkaran ülkeyi haritadan silerler.
tarafından
Evet canm öyle birşey yapamazlar rabbim izin vermediği sürece hocalar diyordu kıvır birşey değil daha kotu şeyler olcak diye insanlar azdı herşey normal görmeye başladılar yurtdisinin yaşantısını aynı şekil Müslüman ülkelerde de yaşanmaya başladı bizde onlara benzemeye başladık bu yüzden bu felaketler oluyor :(
(7,118 puan) tarafından
Rabbim merhamet etsin ve içinde bulunduğumuz bu durumdan kurtarsın bizleri insaAllah. Zalimlere fırsat vermesin.
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım 3 dünya savaşı çıkacak öyle yada böyle. Ama Amerika suriye olsun diğer Müslüman ülkeler olsun hep karıştırdı ortalığı kenara çekildi olan masum insanlara oldu. ABD ben süper gücüm diyor çünkü kapitalist sistem ile yönetiyor ülkeyi. Şimdi sıra Rusya geldi Ukrayna başkanı yanlış yaptı abd gazına geldi. Ama çok iyi biliyorlar ki putin nükleer bombası var. Onu kullanmak istemiyor çünkü kullanırsa bilmem kaç yüz yıl orda insan ****** VS hiç birşey olmaz. Haliyle biz türkler de etkilenir. 
tarafından
Malesef canm rabbim şüphesiz herşeyin en iyisini doğrusunu bilendir
(909 puan) tarafından
Dünya malı okadar insanlara tatlı ki inan istisnalar hariç. Çoğu insan oğlu mala güce servete tapmış.
0 oy
tarafından

Herkezin izlemesini tavsiye ederim 

Egerki birgun oyle birsey olursa nasil korunmaniz gerektigini bilin ailenize ogretin lutfen

https://vt.tiktok.com/ZSRX89yq2/

İzlemeyenler icin patlamadan 8-10 saniye sonra dalga sizi bulur o gelene kadar direk yere yatin uzerinizden gecene kadar bas parmaklarinizla kulaklarinizi isaret parmaginizla gozlerinize iyice bastirin o gittikden 48 saat sonrasina kadar hala tehlikedesiniz sıginaklara saklanin mumkun oldugunca cok beton larin arkasina arasina girin 48 saat boyunca cikmayin ondan sonra cikip yakinlarinizi bulmaya calisin

tarafından
Evin içinde buluyormu :(
tarafından
Tabiki yere yatarsan dalganin cogunlugu ustunden gecer

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 527 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Merve0032 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 832 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 780 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,148 puan) tarafından soruldu
+5 oy
12 cevap 419 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Bkt (1,092 puan) tarafından soruldu

378,386 soru

11,325,946 cevap

34,778 kullanıcı

...