+1 oy
527 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından
Kızlar 4 yıllık evliyiz nasipse bi bebeğimiz olacak... Kayinbabam yüzünden ilk evlendiğimiz zaman bi ev alamadık bizi borç batağına sürükledi... Şimdi ev sahibinin ağzına bakıyoruz... Öyle zor ki bebeğe ne alsam diye düşünüyorum... Demem o ki bi biz mi zorlanıyoruz :( çok şükür işi var eşimin rabbim kimseye muhtaç etmesin maddi manevi ama hayat pahaliligi beni çok düşündürüyor... Ben bebeğime iyi bi gelecek sunamayacak miyim hep ömrüm taşınmakla ev sahibinin ağzına bakmakla mi geçecek... Yoruldum inan :( paramız mi bereketsiz onu dahi düşünüyorum... Bebek bereketiyle gelir diyorlar acaba doğru mu :( 

15 Cevaplar

+1 oy
(2,445 puan) tarafından
Sadece diyeceğim tek cümle var bunlar daha iyi günlerimiz .
tarafından
Allah rahmet eylesin canım benim iyisin ama şuan kilo olarak
(2,445 puan) tarafından
Sagol Allah razı olsun

Takmıyorum artık güzelce beslenmeye dikkat ediyorum:)
tarafından
Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah canım benim ❤️tabi dikkat edeceksin yeğenimizi taşıyorsun sonuçta
(2,445 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim teyzesi☺️❤️❤️
tarafından
Teyzesi kurban ❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(2,193 puan) tarafından
Bebek bereketiyle gelir evet, ama bütçe planlaması yapmanız şart. Ben çocuğuma çok harcarım mesela ama mutfak ve kendi giyimimiz konusunda tutumlu davranıyorum. Eşinizin maaşını sormak istemiyorum ama 10k alıyor diyelim hemen 1 gram alıp yok sayın 9k ile geçim yapmayı deneyin.
0 oy
tarafından
duzelir insallah herkesin halii bunu ummaktan baska care yok
0 oy
(12,537 puan) tarafından
Öncelikle Allah bağışlasın canım ❤

Sağlıcakla kucağınıza alin inşallah 

Bebek bereketiyle geldi eşim tekelde çalişiyordu  doğumdan bi ay önce  çalıştığı yerin karşısında çıktı eski bi dükkan allaha tevekkül kiraladı tadilat yaptırdı çok şükür dükkan bekledınden güzel düzene girdı
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Rabbim rızka kefildir sen onu düşünme ve emin ol geçim aikitnisi çeken bir sen değilsin suan da hemen hemen herkes aynı dar boğazda bir biz böyle perişan kaldık deme yani canım benim hamd olsun bu günümüze çocuk da bereketiyle geliyor emin ol benim ilk kızımda bir çöpü yoktu çanta hazırlayacaktım doğum için kotacı bir şey bulamamıştım ") ne kadar üzülmüştüm hey gidi günler sonra birden bire bir baktım ki evimiz dolmuş taşmış kızıma herkes hediye aldı uzakta oln kargoladi derken herşeyden ikişer üçer tane oluverdi birden bire hala da öyledir çocukların giyeceği yok diye düşünürüm mesela gücüm bir taneye yeter alırım gelirim sonra ablam kızların kuculenlerini seçtim yolluyorum der komşu çıkarır bir kaç parça bir şey verir derken birden bire dolaplap almaz olur velhasıl hayatin sana ne getireceği belli olmaz rahat ol rabbim bi yürü ya kulum derse inşallah alır yürürsünüz sen bile hayret edersin dün neredeydik şimdi neredeyiz diye 
0 oy
(546 puan) tarafından
Hepimiz boyleyiz kardeşim karnimiz doyuyosa odencekler odeniyosa tamam deyip sukredip oturuyoruz boyle dusunursen mutsuz olursun vesveseler basladimi ardi da kesilmez.Ne var hayat boyu kirada otursan haram maldan iyidir.Allah helalinden ev nasip etsin de evle de bitmiyo bu pahalilikta ev kendininde olsa gecim zor.Bereket icin elimizden geleni yapariz gerisi takdiri ilahi.
0 oy
(3,180 puan) tarafından
Oglum var benim de bereketiyle mi geldi bilmşyom ya maas anca yetiyo :(((((((
0 oy
tarafından
Malesef Bi çogumuz bu durumda bende 4 senedir evliyim 2 buçuk yaşında oğlum var artk sadece karın tokluğuna yaşıyoruz Allah sonumuzu hayır etsin 
0 oy
(7,428 puan) tarafından

Anca ruslar suriyeliler gelir turkiyeye 

Sonra kiralar restorantlar magazalar onlarin butcesine gore pahalanir bilmiorum yaa neden boyle oldu 
(3,055 puan) tarafından
Bugün lcye girdim 3 4 rus kadin  kollari kiyafetlerle dolduruyordu
(7,428 puan) tarafından
Haram olsun
0 oy
(800 puan) tarafından
Bebek bereketi ile gelir orası ayrı 

herkez kirada buyutme kafanda 

Tulu amel yapıyorsun gelecek falan filan geçen annesi hakim babası savcı çocuk bir kızı öldürdü 

Herşey imkan deyıl önemli olan helal lokma sokmak kimse kimsenin nasibini belirleyemez Allah rızık verir o çocuğun sahibi yaşayacak edeceklerine karar veren rabbi var asıl mal sahibi var 

Kadıköy de l g b t dermeklddi İBB neler yapıyor tabi ber bereket kalmaz Allah başımıza taş yagdırmıyo siz ona dua edin 

Memleketde pislik fuhuş her pisliği yap sonra huzur iste bereket iste hiç imtihan olmayalım yok yaaa 

Kaç rekat namaz kılınıyor şükür ediliyor da bereket huzur  versin Allah

Allah yapılan her haram için.. adil dır Adaletini tecceli eder 
0 oy
(537 puan) tarafından
Niye kayinbaban yüzündenmis evlenen sizsiniz illa borcunuz olacak herkes öyle hazıra konamiyor maalesef  çalışın alın bir ev oturun başkasına mı güvenerek evlendiniz
(123 puan) tarafından
Kendi düğünümüzu kendimiz yaptık... Kayinbabam öyle bi borç yaptı ki ödemek bize düştü cünku eşim kefil oldu resmen...  Keşke bilmeden kinusmasaniz...
(537 puan) tarafından
Düğün yapmış işte size masraf yapmış bizde kendimiz yaptık herseyimizi kimseden birşey beklemedik beklemem de başkasına güvenerek evlenmesin kimse zaten.
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Sen gönlünü temiz tut canım bebek bereketiyle nasibiyle gelir. Ben kayinvalidemle oturuyodum belki o yüzden hiç sıkıntı çekmedim ben de esim de calisiyoduk ben part time a geçmiştim. Evi ayırmadan 8 ay önce eşimi işten çıkardılar aynı ay hamile olduğumu öğrendim. 9 ay iş bulamadı buldu ama şartları maaşı bize uymuyordu. Eve çıktık 1 ay sonra doğum yaptım esim dolmuşculuk yapiyodu iş bulamadığı için. Ben de çıktım işten kayinbabam yardım ediyodu. Ama nasıl düşünüyoruz anlatamam. Hamileliğim sırasında eşim sürekli belediyeye girmek için uğraştı aylarca umudu kestik artık kızım doğdu tam 16 gün sonra aradılar evrak işlemleri için bekliyoruz diye. Şimdi büyükşehirde çalışıyo. Ev alamayız diyoduk sonra ev aldık. Bunlar hep kizimin kısmeti diye düşünüyorum. 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Daha olmadık ki zengin tam zengin fakir tam fakir olacak. Düşenin elinden değil sahtekarin elinden tutulacak daha bunlar tam anlamıyla olmadı kıyamet işte 
0 oy
(876 puan) tarafından
Bizde kiracı idik bebeğimiz doğdu ev aldık rabbim sizede nasip etsin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 780 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,148 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 672 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde fatmagulll. (626 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 993 göst.
0 oy
30 cevap 832 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu

378,402 soru

11,326,578 cevap

34,780 kullanıcı

...