0 oy
874 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından
Teyzem çok yakın bi arkadaşının bebek kıyafetlerinden getirmiş  bayağı da var. O kişiyi tanımıyorum başka bi şehirden. Bir iki kez giyilmiş gibi eski durmuyolar.Teyzeme de çok güvenirim her konuda.Siz giydirir miydiniz bebeğinize? 

77 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ay neden gıydırmeyeyım bebegın pisi mi olur eskisi mi olur en fazla 1 ay gıyıyolar kıyafetı
tarafından
Kızımın cogu seyı dolaptan valla, eskıdıkce ben koyuyorum satıldıkca yenısını alıyorum, cocugun yedıgı helal gıydıgı haram demısler bosuna degıl ınan
(1,125 puan) tarafından
Yazacağımı yazmışsın bana gerek kalmadı canım :)
tarafından
+++ canım bende çok giydirdim 0-1 yaş döneminde ne olacak.
tarafından
Inanın anne yanı yatagı bıle 2. El ama sansımızı almıslar hıc kullanılmamıs geldı anneyanu beşik 6 ay kullanılan bırsey 6 ayda bır ebbek ne yapabılır kı gıdıp sıfırına 2bın vercegıme 400e almıstım, en ıyısını yapıyoruz kızlar
tarafından
Kesinlikle kuzum. Yediği içtiği helal giydiği haram derler ya zaten bu yüzden.  Gayet de alabilecek durumdayken gelenleri giydirdim el içine çıkmadık 1 2 bisey aldım o kadar. Ben zaten makinaya hep yumuşatıcı gözüne 3 4 damla sirke damlatirim negatif enerjimizi çeksin diye.  Geldiği gibi giymiyorlar sonuçta
-Reklam-
+1 oy
(88 puan) tarafından
Bebrk sonucta ne var ki temizse giydiririm. Bi tulum 150tl olmus e ebebkte
(114 puan) tarafından
Evet bnde öyle düşünüyorum bebekler çabuk büyüyolar zaten hem de bebeğin giydiğinden ne olur ki tertemiz kıyafetler.
(9,562 puan) tarafından
Eşim olacak ma.l kızımın eskileri görğmceme verdirdi e bebekten hepsi 30.50 TL'ye alfığım tulumlar şimdi olmuş 150 TL ikinci geliyor ne b.k yiyecek çok merak ediyorum
(114 puan) tarafından
Alacak yenilerini mecbur verince geri de isteyemezsin. Ya da büyüdüyse görümcenin bebesi o da bişeyler verir belki sana
(9,562 puan) tarafından
İstemem vallahi ben ikinci için saklamak istedim eşim ben yenisini alırım çocuğuma dedi  görğmcemin hiçde ihtiyacı yoktu
(114 puan) tarafından
Alsın yenilerini boşver
0 oy
(13,668 puan) tarafından
Ohooo valla 10 parça aldiysam 100 parça  gelenlerden giydirdim
(114 puan) tarafından
Ay inşallah bana da getirenler olur :)
(10,025 puan) tarafından
Insallah canim ki alacak durumum var Allaha sukur ama ne gerek var dedim kac kere giyecek 1 sezon giyiyor buyuyorlar hemen. Bana mama sandalyesi bebek ara asi hem travel hem baston park yatak tahta besik oyun halisi donence nevresim yataklarin ic yataklarini corabindan tutta klozet adaptorune kadar kuvet kova filesi herseyini cevremdekiler verdiler valla. Sordular kullanirmisin diye niye kullanmiyim dedim. Bak kuveti mesela esimin yengesi verdi dayisinin karisi. O 2 cocuga kullandi sonra ablam kullandi sonra ben kullandim simdi ablamin bi arkadasi var ona verdik 5 cocuk etti. Simdi ben dpgurucam diye subatta kizin isi bitince geri vericek 6 cocuk ve hala sapasaglam ne olcakki sanki cifle yika miss gibi tertemiz
(114 puan) tarafından
Allah razı olsun böyle düşünceli insanlardan da. Bebekler sürekli giymedikleri için bi kıyafeti 10 bebekte giyer yani ne güzel
(10,025 puan) tarafından
Aynen oyle canim bana genelde eltimden ve dayidan geliyo iste. Dayisinin oglu 7yasinda eltiminkilerde 6 ve 3 benimkide 2 yasinda. Yani yenge eltime veriyo oda kucugun kuculenlerini bana veriyo bikac parcada ben aliyorum oyle gidiyo :)
(114 puan) tarafından
Ne güzell  herkes birbirine destek oluyo :)
0 oy
(261 puan) tarafından
Tabi, neden olmasin. Asla giydirmem fln diyen var cok kibirli buluyorum
(197 puan) tarafından
Aynen bnde insan niye giydirmesinki zaten tertemiz yıkayıp utuluyup sonra giydiriyoruz
(114 puan) tarafından
Maalesef öyle tipler de var bebekler her şeyiyle temiz ,bizim kalbimiz kirli
0 oy
(114 puan) tarafından
Temiz olduğu sürece giydiririm
(114 puan) tarafından
Temizler zaten pek giyilmemiş gibi
0 oy
(13,837 puan) tarafından
Ya daha almadim ama dolaptan bile ikinci el almayi düşünüyorum. Giydirilir bence nolcakki. 
(38 puan) tarafından
Benimde dolap hesabım var baya elimde kıyafet mevcut atmadiklarim
(13,837 puan) tarafından
Kaç yaş var canim. 5-6 yaş kiz çocuk kiyafeti lazim bana. Dolap hesabini yazarsan bakayim.
(38 puan) tarafından
Malesef küçük kıyafetler var oğlum 10 aylık daha kızım 3.5 yaşında
(13,837 puan) tarafından
Benim kizimda 3.5 yaşinda ama büyük kiyafetler oluyor canim. Geçen sene 4-5 yaş almiştim şimdi kollari kisa geliyor. Büyük bakiyorum o yüzden.
(38 puan) tarafından
Tam tersi benim kızımda zayıf boy olarak 4 yaş oluyor ama kilo olarak 2 yaş
0 oy
tarafından
Hep baskalarinin kiyafetiyle buyuyor valla cogunluk yegenlerimin ama yabancilarinda var halama bi komsusu vermis cok guzel montlar falan var ablama gonderdim onlaro kucuk yegenime olur ondan bana geri gelir
(114 puan) tarafından
Bizde zaten sıfırdan kıyafetlerle büyümedik ki ne olcak ben de başkasına veririm ileri de
tarafından
Zaten cok pahali kiyafetler 2 giyiyor.3ncu olmuyor yani cabuk buyuyorlar canim
(114 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Giydirdim niye giydirmiyim bebeğim yeni doğduğunda 2 3 parça bişey aldım ben hepsi arkadaşlarımdan akrabalarimdan gelendi monta bikiniye kadar vardı 
0 oy
(431 puan) tarafından
Giydiririm tabi ki 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Temiz olup olmdigi belli olur zaten güzelce yikdltn sonra gydr ne olacak hele de şu devirde
0 oy
(12,589 puan) tarafından
Kaynanam en küçük oğlu 7 yaşında saklamış bi gün torunum olsa diye. Giydirdim tabii
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Vala canm ben 10 takım aldıysam daha fazlasını komsularim vermiştir annemin tanıdığı vermiştir hepsini atarim makinaya ter temiz kaynar suda beyaz sabunla yikarim bi de ütü basarim mikrobu falan ölsün gitsin diye:D giydiririm bebek takımı alt üstü simdi normal bir fiyatı 100 tl oda normal bisey yani oyuzden hic oyle bir huyum yok giydirmem diyenleri de parası çok heralde diyorum yani vallahi gerçekten bi çocuk pijamasina 100 tl verecekse daha ne yapalım biz hangisine yetisecegini şaşırıyor insan 

0 oy
(2,572 puan) tarafından
Kızıma çok az aldım.Hep ablam gonderdi kızınınkileri
0 oy
(1,986 puan) tarafından

Oğluma hiç baskasinin kıyafetini giydirmedim 

Çünkü veren olmadı çevremde oğlumdan büyük bebek yoktu :) 

Ben hep yeni aldım oğluma 

Oğlumun kuculenlerini vs herşeyini ben veriyorum :)

Veren olsaydı giydirdim :)

0 oy
(974 puan) tarafından
Gelse giydiririm tabiki çocuklarımın ucununde üst yaş grupları olmadığı için maalesef hiç gelmedi ucunun kıyafeti de birbirlerine olmaz sürekli satın alıyorum ve inanılmaz pahalı bende çocuklarımın kıyafetlerini veririm eşe dosta temiz de kullanırım hiçte sorun etmezler 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Eski durmuyor da giydiririm ne olacak bebek zaten onu ne akdar giyiyor ki zaten bütün bebekler temizdir teri kokmaz bişey olmaz oğluma çok beğenirsem yada eksik kalırsa alırım yoksa çoğunluk eltim ablam verir giyririm bı pijama en kotu 40 tl olmuş 
0 oy
(889 puan) tarafından

eee tabi ki ne var ki bunda:D

0 oy
tarafından
Veren olsa giydrrm temizse nedn giydrmym Zatn çok çabuk buyuorlae 
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Valla alacaksanız 1 zıbın 40 50 TL olmuş giydirin bebekler çabuk büyüyor lar hep gelenleri yıkadım yüksek derecede ve kullandım Allah razı olsun bende başka doğum yapan birine veririm 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Giydirir canım 
(11 puan) tarafından
Bana gelenleri giydiriyorum küçük gelenleride ihtiyacı olan arkadaşıma veriyorum hatta oda küçük gelenleri veriyor zaten eskimeye kalmadan çocuklar büyüyor hele de bu devirde
(9,247 puan) tarafından
Evet zaten hemen kirletiyorlar hemen buyuyorlar

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 104 göst.
13 Ocak 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 485 göst.
8 Temmuz 2023 Aile kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,128 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Cennetim123 (70 puan) tarafından soruldu