0 oy
262 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Aranızda piskolog varmı bende aşırı öfke problemi var kendime hakim olamıyorum çok çabuk sinirleniyorum ofkeleniyorum herşeyi kafama takıyorum düşünüyorum çocuklarımla bu yüzden güvenli bağlantı kuramadik galiba ne yapacağımı bilmiyorum 

11 Cevaplar

+1 oy
(1,160 puan) tarafından
Burda her meslekten var :)
tarafından
O da güzel mis  ama bende ki şansla memleketin psikoloğu kurur
(119,172 puan) tarafından
ahahahahahah
-Reklam-
+1 oy
(1,246 puan) tarafından
Psikolog değilim ama psikolojiden anladığımı düşünüyorum. Öfke probleminin bir çok sebebi olabilir canım. Muhtemelen ailenden gelen bi durum çok baskılandıysan zorbalığa psikolojik veya fiziksel şiddete maruz kaldıysan. Bir çok şey sebep oluyo olabilir. Öfkenin asıl sebebini bulmak lazım ki öfke problemin ortadan kalksın.
tarafından
Aslında ben beş altı sene önceki şeyleri hatırlamıyorum çocukluğumu yada ergenligimi neden bu böyle ofkeleniyorum yada eskiden de böyle mıydım bilmiyorum ama bu durumu çözmek istiyorum çünkü bu durum beni ve çocuklarimi çok yıprattı piskologa gideyim dedim dünya para devlette de piskoyatri var oda ilaç yazıyor çocuk emziriyorum kullanmam
(1,246 puan) tarafından
İnsan beyni kötü anıları silermiş muhtemelen travmatik şeyler yaşadığın için beynin kendini yani seni korumak için unuttu ama bilinç altında bu sorunlar çözülmediği için bu şekilde öfke problemi olarak dışa vuruyorsun.
(2,962 puan) tarafından
Katiliyorum yorumcu ++
(1,246 puan) tarafından
Sağol canım :)
(770 puan) tarafından
Devlette dinleyenlerde var ben gitmistm yarım saatte bir hasta alıyordu zorla konusturuyordu
0 oy
(59 puan) tarafından
Özgüven eksikliğiniz varmı
tarafından
Yok aslında atılgan konuşkan ve bı okadarda anlaşan bir kişiyim ama herkesle arkadaş olmam
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ay o bende de var bebeğimin yanında istemsiz ağladım bi kez yavrum bana baktı baktı ağladı ya da çok uyandığında uyku sersemi kzıdım sonra çok pişman oldum tabi akıllandım tabi artık 
tarafından
Bende oğluma bağırdım bir kaç kez kızim olduktan sonra çok değişti çok simardi hiç laf dinlemez oldu ona bagirdigima ayrı pişman oldum kızımın yanında bagirdigima ayrı dört buçuk aylık mama yemiyor emmiyor da şimdi iyice huyu değişti benim stresimi anlıyor hep bundan oluyor
(2,651 puan) tarafından
Oğlun kaç yaşında canım peki
tarafından
4.5 yaşında ama hiperaktif erken doğdu 6.5 aylik doğdu ona bağırdığım için okadar üzgünüm ki ilk defa bağırdım
0 oy
(27,342 puan) tarafından

Doçent bile var

tarafından
Hangi konuda uzman doçent acaba
(27,342 puan) tarafından
Cidden şaka yaptım inandinmi :)
tarafından
Napim mecbur insan inanabiliyor  yapacak birşey olmayınca
0 oy
(3,237 puan) tarafından
Sana ben piskolog değil de başka birşey tavsiye ederim.

Youtubede Barış Muslu demo çalışmalarına bak. Çokca video izleyerek travmanı bulursan bu sorununu aşmış olursun. 

İzlediklerimden anladığım şu:  öfke kontrol sorunu travmaları 1-- çoçukken sizi öfkelendiren bir şeye olan öfkenizi, sinirinizi gösteremeyib içinizde bastırmak, ve ya Öfkenizi göstermenize rağmen sizin öfkenizin önemsenmemesi.

2-- savunma koruma isteği. 

Çokca video izleyerek ve kendi geçmişindeki travmanı bularak bu sorunu aşman mümkün.
0 oy
(368 puan) tarafından
1. Bagırsak sorunun var mı kabız veya İshal göbeğin armut göbek mi

2. Cahilliğinden lafı tersinden anlayan hep tam tersini söyleyen biri var mı hayatında 
tarafından
Göbeğim armut göbek ama ne alaka anlamadım canım
(368 puan) tarafından
Canım Bı kac sey sormam lazım emin olduktan sonra. Ne olduğunu soyluycem. Senin tuvalet düzenın var mı mesela hergun 1 kesin tuvaletini yapar mısın 2 de bazen. Ama gunluk yaparmısın.
tarafından
Evet yaparım Sabah akşam
(368 puan) tarafından
O zaman senin bagırsak larda problem yok  canım öfkenin altında yatan nedenlerden diğeri de tiroit prolaktin ve bazı düşük hormon değerlerin. Bunlar öfkeli sinirli tahammülsüz olmanı sağlıyor. Dahiliye doktoruna git tüm kan degerlerıne baktır.  Eger orada hıcnır sorunun yoksa. En son psikiyatre git direk paıkıyarıye gitme ya bir değerin sorunlu. Yada c evrende mesela anne koca ve cocuk bunlardan biri cok canını sıkıyor konuşmasıyla ve hareketlerıyle.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Tiroidlerine baktir. Annem tiroid hastasi oda cok cabuk sinirlenir doktor troidinden demis
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Öfke problemi genellikle stresten kaynaklı yani anksiyete bozukluğu gibi , herşeyi kafaya takma korku,malesef bu konularda tedavi şart 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Kuzum burda genellikle piskojisi bozuklar war kaynana koca es dost falan 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 137 göst.
22 Eylül 2021 Diğer kategorisinde kimsebilmesin (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 322 göst.
18 Eylül 2021 Diğer kategorisinde kimsebilmesin (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 213 göst.