0 oy
1,140 göst.
Aile kategorisinde (105 puan) tarafından
Hazır çorba zararli ama napim onları içiyor 14 aylık benim yaptıklarımı içmiyor açıkçası benimkiler güzel olmuyor tadı yemek yapmayı beceremiyorum kolay tarif var mı internette bakıyorum yapıyorum olmuyor ev kadınları heleki annelik çok zormuş 

44 Cevaplar

+1 oy
(3,328 puan) tarafından
14 ay bebek 9 ay hamilelik desen 1 ayda da yapsan 2 yillik evlisindir en iyi  ihtimal. Yapa yapa guzellesir tatlanir olmuyor biraktim demek bana gore kolaya kaçmaktir. Benimde ayni aylarda kizim var onun sevdigi corbayi yapana kadar 50 cesit denemisimdir. Annelik sana kolay
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Mesela ne yapmak istersin söylese tarif verim elimden geldigince
(105 puan) tarafından
Yoğurt çorbası şehriye çorbası
(9,247 puan) tarafından
Bunlarda bişey yok en basitleri salca kavur yagda suyu ekle at sehriyryi sonra tuzunu yarım kapat agzını
(14,032 puan) tarafından
Yoğurt çorbası benim devamlı yaptığım bir çorba. 4 su bardağı su 1 bardağa yakın tel şehriye ya da arpa şehriye ya da pirinç koy pissin. Sen ayrı bir kapta 8 yemek kaşığı yoğurt 1 yumurta 1 kaşık unu bolca karıştır sonra çorbadan 1 kepçe kadar koy bunun içine karıştır. Sonra onu yavaş yavaş tencereye dök oldu bitti
(9,247 puan) tarafından
Hiç ölçüyle yapmam ben
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Cnm nefis yemek tariflerinden baksana 
(105 puan) tarafından
Bakıyorum ama olmuyor tadı güzel bebek de yemiyor kıvamını
(4 puan) tarafından
Bende nefis yemek tariflerine bakıyorum çok güzel oluyor birebir tutuyor
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Kız çorba yapmada ne var kiz
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Neden canm domates corbası yap, kırmızı mercimek, yogurt corbası, şehriye benim kızım bu corbaları cok sever. Nefis yemek tariflerinden baka baka yap ben bilmediğime ordan bakarım. 
0 oy
tarafından
Aslında çok kolay mercimek mesela sogan kavur patates havuç kırmızı mercimek su kaynat blendirden geçir tuz at oldu bitti canim hazır çorba vermemeye çalış sürekli deneme yap azar azar bende öyle öğrendim ben hiç bilmezdim yemek yapmayı yapa yapa ogrendim
0 oy
(119,338 puan) tarafından
bebek corbalari degisik oluho zaten sebzeleri hasla blender yap oldu bitti 
0 oy
(10,042 puan) tarafından
Kiz bende cok beceremiyodum yemek yapmayi evlenmeden hele hic yapmamistim ama simdi yapiyorum mesela yayla cok basit mercimek oyle gecir blenderdan tamam
0 oy
(933 puan) tarafından
Nerden baksan tüm çorba çeşitlerini severim sakatat hariç evde sık sık mercimek tarhana ezogelin şehriye arabaşı sarımsaklı yoğurt çorbası domates çorbası yaparım bunlar aklıma gelenler sarımsaklı yoğurt çorbasını denemeni tavsiye ederim yeğenlerim 1 yaşından itibaren bayılarak içiyorlar
(771 puan) tarafından
Sarımsaklı yoğurt corbasi nasıl yapılıyor canim
(1,210 puan) tarafından
Özendim valla ben de pek çorba bilmiyorum çok güzel yemek tatlı yaparım ama çorba çeşidi çok bilmem
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Kemik suyunu hasla unu yağda kavur yavaş yavaş karıştırarak dök içine pirinç at inan bu hazirdan daha yararlı olur bebeğine 
(105 puan) tarafından
Teşekkür ederim iyi fikir
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Zor değil canım kemik suyu al hazır en azından onun suyuna un kavur yoğurt çorbası yap mercimek yap dünya çeşit yemek var ama hazır verme asla
(105 puan) tarafından
Çok güzel mantıklı denicem
0 oy
tarafından
Canım yapamıyor olabilirsin ama çokta sağlıklı değil hazır çorbalar.. 

Instagram varmı sana bir site atayım oradan bak yap 
(2,291 puan) tarafından
Bana da at kiz
(105 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
tarafından
Rica ederim
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Un çorbası

Mercimek çorbası

Şehriye

Yoğurt bunları yapıp verebilirsin hepsi kolay çorbalar
0 oy
(34 puan) tarafından
Canım bazen güzel olmayabilir yaptığımız yemekler ama hazır çorbadan daha sağlıklı olduğu kesin. Ben hiç vermedim hazır bir ürün . Çocuk için yararlı bir şey değil biraz zorla çocuğu alışmış demek ki hazır çorbalara senin yaptıklarını istemez olmuş. İnternete çok tarif var onlardan biraz daha araştır istersen. Sebze çorbaları deneyebilirsin belki sever. 
0 oy
(1,168 puan) tarafından
Paketli çorba vermek yerine ev yapımı tarhana alıp verseniz daha kolay olur sizin için . Yoğurt çorbası sebze çorbası derken listeniz büyür 
0 oy
(6,724 puan) tarafından

Bekarken hic yemek yapmadım çorba da ama evlenince yaptım canim çok kolay yapabilirsin. Hazırlarda bir sürü katki maddesi vardir kendin yapmaya çalış. 

En kolayi şehriye çorbası. Yağ, salça,, nane kavuruyor sun sonra şehriye 1 2 çevir su koy birde tuz şehriyeler sisince pişmiş demektir
(105 puan) tarafından
Ne güzel anlattın ama miktarı ayarlamak sorun benim için işte onu zorlanıyorum
(6,724 puan) tarafından
Kafana göre yap onu veya tariflere bak tam tutan tarifler var. Ben yeni evlendigimiz de hep ordan bakardım yapa yapa alisirsin
0 oy
tarafından
Kendimize bile yapmam ki bebeğe asla vermem. Bir tarhana çorbası yapmak atla deve değildir. 
(540 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım ekgidaa sayfalaru çok güzel tarifleri var ben oradan n yapyorum bak isterse
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Canım öğrenirsin hazıra kaçma bence
0 oy
(5,492 puan) tarafından
İşte bunu çok büyük linç ederim, sen se kendini iyi anneyim mi diyorsun. Bizim bilr içmememiz gerekli aşırı tuzlu dünyanın en sağlıksız şeyi. Madalya mı  takalım bi havuç patates kabağı kaynatıp çekip de yediremiyodan anneyim deme 
0 oy
(7,025 puan) tarafından
Kız mercimek yap tarhana yap bunlar çok basit.

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 685 göst.
18 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Nedirsinoglumm (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 551 göst.
0 oy
7 cevap 399 göst.

380,046 soru

11,376,534 cevap

34,862 kullanıcı

...