+1 oy
1,319 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çok tuhaf veliler var ya sabah sabah karşılaştığım manzaraya bak neymis öğretmenin doğum günü varmış cafe de kutlanacakmis pasta alinacakmis hadi buraya kadar tamamda bir hediye nasıl 2000 olabilir ya birde ayakkabı yani  neymiş sadece o markadan giyiyormus öğretmen o zaman k3ndisi alsın madem dedim ama sınıfın çoğunluğu kabul etmiş yani gerçekten sınır oldum yok yere cepten hep para çıkıyor 

50 Cevaplar

0 oy
(1,305 puan) tarafından
Ben de öğretmenim ve böyle şeylere karşıyım. Kendi eşime bile parayla alınacak maddi değeri yüksek hediye aldırmam. Önemli olan o günün hatırlanması. Doğuda öğretmenim velilerimden biri evde kendi pasta yapmış getirdi sınıfta çocuklarla beraber yedik. 2000 liraya ayakkabı almak nedir. İstanbulda bir okulda da bir mağazanın hediye çekini vermişlerdi öğretmene 500 liralık :D
-Reklam-
0 oy
(189 puan) tarafından
Bir öğretmen olarak söylüyorum her şeyden önce bir öğretmen bunu kabul etmemeli. O kadar pahalı bir hediyeye ne gerek var. 
tarafından
Evet gecen sene altın bileklik aldık hayır demedi ama bir kere kolunda görmedim yani bu senede olacağını bilir demesi lazim istemiyorum diye ama maalesef
(189 puan) tarafından
Yok artık o ne öyle. Zamanla beraber öğrencilerin hediyesi ve öğretmenlerin bu konudaki tavrı da değişmiş demek. Çok şaşırdım. Öğretmenler gününde gelen ufak tefek hediyelere bile ne gerek vardı diyen ben çok geride kalmışım :/
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Şaka gibi ya açık konuşuyorum katılmazdım ona vereceğim parayla kızımın sevdiği bir etkinliği yapardım anlayabilcek yaştaysa anlayabileceği şekilde anlatırdım. Bi pasta al sınıfta kes kutla gitsin hediyeye ne gerek var kim içinden ne geliyorsa onu getirsin. 
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Her yerde vardır böyle edepsizler kendisine göre hareket edip hava atmayı seven katılma canım çocuğunada güzelce izah et
tarafından
Kızım uzulecek diye katılıyorum canım yoksa katılmam yani asla ama napim çocuklarıni da kendilerine gibi yetiştirmişler malasef
(7,793 puan) tarafından
Ah ah var öyleleri haklısın kişi başı kaç ₺
0 oy
tarafından
Ya uf şu ogretmenlere 1.Elizabeth  Prenses Perfinya  muamelesi yapilmasindan skldm ya . 

Tamam haklari emekleri gercekten cok ama ayakkabisina pastasina boregine  kutlamasina kadar yapiliyor biride bize yapsnn  milletin cebinden  para cikmaz ozaman gitsin kocasi yapsin kutlamasini 

Ha yine nacizane hediyeni takdim edersin olur biter 

Sart kosuluyormu gbi is yapilio ayip ya
tarafından
Katılıyorum zaten öğretmenin kabul etmemesi lazim canım ama bizim öğretmeninde hoşuna gidiyor herhalde:)
0 oy
(15,092 puan) tarafından
Biz acınası lise öğretmenleri hocam öğretmenler gününüz kutlu olsun deyince mutlu oluyoruz oysaki :) öğretmen olmama rağmen saçma buluyorum veli olsaydım da aldırmazdım yasak olmasına rağmen de nasıl yapıyorlar hayret ediyorum doğrusu 
tarafından
Çünkü yasak kar ne için var :)
0 oy
(810 puan) tarafından
Bir öğretmen olarak aşırı abartılı buldum. Herkesin durumu müsait mi bakalim böyle bir harcama için. Çok düşüncesizce gerçekten.
tarafından
Tabiki değil canım beni üzende bu
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Gerizekalılıktan başka bir şey değil. Bende öğretmenim velilerim bana öyle bir şey alsa geri iade ederim. Kimsenin benim lüksümü tatmin etme zorunluluğu yok. Gereksiz yere totosunu kaldırmayın. İğrenç bir şey ayrıca insan utanır o hediyeyi almaya 
tarafından
Ben olsam bende utanirim
0 oy
(468 puan) tarafından
Öğretmenin sadece o markayı giydiğini nerden biliyorlar öğretmen mi söylemiş. O söylemiş olsa da saçma. Ben kabul etmezdim. 
0 oy
(5,319 puan) tarafından
Aslaaaa vermem verecek param olsa da vermem ne demek sadece o marka giyiyor onlar nerden biliyormuş yuh yani 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 431 göst.
4 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Sugra (1,205 puan) tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 1,249 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde HASRETiM160121 (2,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 473 göst.
21 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

396,346 soru

11,855,840 cevap

35,949 kullanıcı

...