0 oy
1,856 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar çoğunuz için çok saçma gelebilir ama ben artık dayanamıyorum. Kimi görsem bana aaaaaaa cok zayıfsın cocugun var artık kilo al diyip duruyorlar herrrrr ortmda . Ya sanki benmi istiyorum böyle olmak. Her gün ağlıyorum artık. Bu sabahta ağladım kahvaltıda eşim bosver ben seni böyle beğeniyorum kimseye kulak verme falan dedi gönlümü rahatlatmak icin Allah razı olsn ondan ama yine de inanmiyorum çünkü ben bile kendimi böyle beğenmiyorum. ACik alsam ya azcık çok değil. Her yolu denedim doktora gittim defalarca fsrkli farklı yüzlerce ilaç kullandım diyetisyene bile gittim sırf kilo almak için.  Kahvaltıda Ram ekmek yiyorum siz düşünün. Aburcuburun haddi hesabi yok zaten. Sütler ballar. Ya cici bebe bile yiyorum almak için 

Psikolojim bozulmuş artik 42 kiloyum resmenn. 

Doğumda 60tm şimdi 42.... oglum da 6 aylık oldu artık 

Siz söyleyin ben aglamiyim de kim ağlasın Üzülsün kafasına taksin .

Üzerime kiyafet yokkkkk

Zoruma o kadar gidiyor ki anlatamam .Alamiyorum kilo lanetni hiçbir Şey yaramıyor 

Çevredekiler icin devlet meselesi haline geldi resmenn benim zayıf olmam . Ağızlarına kürekle vurasim geliyor. Kendi ailem dahil. 

NAPABILRM LÜTFEN BOYLE OLAN VARMI KILO ALAN. YADA BUNUN HERHANGİ BIR İLACINI KEŞFEDEN ALLAH MUHAMMED AŞKI İÇİN :'(

67 Cevaplar

0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kafa rahatlığı balım kafan rahatsa alırsın yiyerek ama değilse ne yapsan boş 
tarafından
Kada rahat Değil elimde de degil
(7,121 puan) tarafından
O yüzden alamiyorsun balım ben 48 kiloydum evlendiğinde yeni yeni kafam rahattı yine rahat değil kafam doğum falan 70 olmuştum şimdi 61 im zayifliyorum kafa rahat olunca o ay mutlaka kilo alıyorum o yüzden sıkma canini
-Reklam-
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Geceleri nutella gömüp yatsan belki alirsin kiz.
tarafından
İnan Allaha baş ucumda market var resmenn aklna ne gelirse
Bebeğim ne zaman kalkarsan gece bende yiyorum ama olmuyor alamiyorum:((((((
0 oy
(673 puan) tarafından
Bir iki kere sana bunu söyleyenlere sana ne diye çıkışırsan bu dertten kurtulabilirsin canım ayrıca gerçekten sağlıklıysan eşin de seni beğendiğini söylüyorsa neden bu kadar dert edip kendini üzüyorsun ki onu anlamadım ben
tarafından
İnan ne göğsüm ne popo yani vücudum dümdüz. Bu bekarken yasa evlendikten sonra böyle değildi 48 kilo falandjm. Iyidim biraz. Ama doğumdan sonra feristahim kaydı. 42 kiloyum suan
(673 puan) tarafından
Canım bebeğin kaç aylık eğer küçükse emziriyorsan sürekli hareket halindeysen bebeğine tek bakıyorsan ev işleri de varsa üstünde şu an bu kiloda olman gayet normal ...ayrıca sana tavsiyem sürekli eşinin yanında bunu dile getirip ağlayıp üzülme artık o da sana öyle bakar ve seni beğenmemeye baslar
tarafından
Eşim konusunda haklısın evett belkide ama elimde olmuyor. Bebegimde 6 aylık emziremedim almadı. Yaramaz bor çocukta değildirler yormaz beni. Sorun sıkıntı bende. Ne yaptıysam da doktorlar bi çözüm bulamadı
(673 puan) tarafından
O zaman kesinlikle gerçekten de sorun sende çok kafaya taktığın için kilo alamıyorsun biraz kendini rahat bırak düşünmemeye çalış yani bence yediğin her lokmada acaba kilo alır mıyım diye düşünüyorsun o yüzden sana hiçbir şekilde faydası olmuyor düşünme kapat kendini bunu
(726 puan) tarafından
Haklı
0 oy
(782 puan) tarafından
Diyetisyene git canim uygularsan alirsin kilo almak basit vermek işkence ajajjskskdkd
(14,019 puan) tarafından
Kilo almak asla basit bir şey değil bende yıllarca kilo almak için uğraştım vermek nasıl zorsa inan almakta bir o kadar zor
tarafından
Kesinlikle oylle
(6,441 puan) tarafından
Canım çok zayıf arkadaşım da vardı inan yemek yerdi yediğimi tuvalette gördüm derdi metabolizmasını anlatmak için doktora gitti doktor bunu durdururum ama su bile yarar dedi diye gitmemişti o bekardı çok takardı giydiği de yakışmazdı kamburlu falandı ondan ağlardı hep sende bi doktora git tekrardan ilacı varsa kullanırsın istediğin kg ye kadar
tarafından
Hangi doktormus o durdurulması için çözüm varmış.  Hangi doktora gitsem metabolizma hızlı yapacak bsy yok diyip gönderiyorlardi
(6,441 puan) tarafından
Bilmiyorum vallaha canım o zaman kendi demişti bu seferde su içsen yarar dedi yemek yemeyi seviyorum bu seferde çok kilo alırım dedi
0 oy
(147 puan) tarafından
ya canım inan be zayıflık ne şişmanlık rabim sana sağlıklı bi hayat versin içinde huzurla mutlulukla yaşa ben evlendiğimde 52 kiloydum banada zayıfsın zayıfsın dediker  bi yedim şuan 67 kiloyum giydiğim olmuyo istediğim gibi bide sezeryan göbeği ama  dışa doğru hiç çekinmeden herkese lafımı söylüyorum hiç kimseden çekinme  onlar  senn üzülüceğini kırılıcağını bildi halde sana söylüyosa sen hiç üzülme beni elim böyle beğeniyo kimseyi ilgilendirnez de  bidaha da derse  yüzü yok yani o kişinin ben öyle yapıyorum 
0 oy
(7,881 puan) tarafından
Boy nedirrrr
tarafından
Boy 1.64
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Boyun kaç canimmm 
tarafından
Boy 1.64
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Canım bende öylydim stres ve kafama çok taktığım şeyler varrdı en sonunda psikiyatride gittim ilaç verdi bana ben o ilaçlardan sonra kilo aldım ama şuan ilaç almıyorum ama kilom iyi 
tarafından
Psikiyatri ilaclari kilo aldırıyor mu
(1,766 puan) tarafından
Evet canım iştah açıcı bide bazı ilaçlar kilo aldırır ama ben bunları kilo almak için almadım sadece psikolojik olarak iyi değildim
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Doktora gidip tahlillerini yaptırdın mı 

Vitaminlerini alıyor musun 

Pekmez içiyor musun 

Pilav makarnaya ağırlık veriyo musun 

Geceleri yatmadan atıştırıyo musun 

Bunları yapmazsan kilo almazsın, ha yapıyorum alamıyorum dersen gerçekten ciddi bir sorun var demektir 
tarafından
Hepsini fazlasıyla yapıyorum ama aksine kilo veriyorummmm :'(((
0 oy
tarafından
Çörek otu yağı soğuk sıkım olacak canım sabahlari tok karnına bir çay kaşığı iç kilo aldırıyor aç karnına içersen zayıflatıyor tok karnına içersen kilo aldırıyor 

Birde b 12 vitamini kullan oda kilo aldırıyor 
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Bence bir doktora gidip degerlerine baktir sonra da diyetisyene git. Boylece saglikli kilo alirsin 
tarafından
Zaten tedavi surecim vardı baya uzun yıl gördüm doktor  diyetisyene yönlendirdi sonra oraya gittim bi haltta olmadı
0 oy
tarafından
Sen aglamada benim eşim ağlasın. 48 kilo kendisi ama hiç böyle isyanlarda değil,ağzı olan konuşuyor o da alamıyorum deyip kapatıyor konuyu 
tarafından
Bende aynısını diyorum ama gel görki içim aciyor
0 oy
(6,953 puan) tarafından
Ben varım canım. 
tarafından
Sende mi aynı dertten muzdaripsn
(6,953 puan) tarafından
Evet canım ama ben diyetisyenin dediklerini uygulayıp 39 kilodan 51 kiloya çıkmıştım istersen yapabilirsin.
tarafından
Ditrtisyene de gittim 6 seans.  Ama 1kilo bile alamadım.   Sen nasik aldın ki sakıncası yoksa soylermisn anlatirmisn o sureci
(6,953 puan) tarafından
Tabi ki canım her sabak iki adet haşlanmış yumurta gün içinde bir dilim kek ve bir avuç kuruyemiş bütün öğünler aksatmadan yenecek ve öğün aralarında muhakkak sandviç tarzı şeyler tüketilecek bu arada bütün tahlillerimi yaptırmıştım ben hiçbir sorun görmeyince diyetisyene yönlendirildim diyetisyen de metabolizman hızlı dedi o zaman ilaç verin dedim o da sağlıklı birine ilaç veremem deyince bunları yapabilirsin dedi bende iki ay sadece uyguladım 12 kilo kadar aldım.
0 oy
(802 puan) tarafından
Sagligin yerindeyse zayif olman veya kilolu olman kimi ilgilendirir ? 
tarafından
İşte 2 3 kilo daha versem zayıflık hastalığına yakalanacam.  Zayıf olduğum için bedenimi güçsüz. Çok yorgunum. Çok unutkan oldum. Iyi değilm. Sağlığımı daha nasıl etkilesn
(802 puan) tarafından
Bendede unutkanlik var surekli yorgunum kiloyla alakasi yok bunlarin. En iyisi doktora git tedavi ol
0 oy
(3,151 puan) tarafından
26 yaşındayım 3 çocuğum var en ufahi 6 aylık olmak üzere. 41 kiloyum. İlk kızımı doğuma gittiğimde 49 kiloyla girdim ikinci kızımda yine 48 kiloyla doğurdum. 5 ay önce oğlumu yine 48 ile doğurdum. Hala hiç 50 kilo görmedim tartıda hayatımda. Bana da ne laflar ne baskılar geliyor takmıyom. Dahiliyeye gittim tiroidler vs tüm değerler normal. Diyetisyene gittim liste verdi yaptım raporlu mama verdi kullandım 6 ay etki etmedi. O mamalara vitaminlere belki de 5 bin harcamisimdir. Saldım artık. Annemde ben gibiydi hatırlıyorum liseye giderdim annem 52 kiloydu alamazdi o da. Sonradan psikologa gitti uyuyamıyorum diye 3 4 saat uyku yetiyordu fazla uyuyamiyordu annem ilaç aldı doktordan o ilaçlar uykusunu düzeltti yan etki olarak da kilo yaptı anneme şuan normal 60-65 falan 
tarafından
Yazdıklarını birebir yaptım. Olmadı. Dediğin gibi benmde annem çok zayıf 5cocuk doğurmuş ama 50 kilo .aileden de kaynaklaniyor ama bi çözümü olmalı yani. Bende bebeğim var uyku ilacı alamam:(
(3,151 puan) tarafından
Genetik maalesef işte ben de hala alamadım jsye benim de bebeğim var içmiyorum ilaç. Kansızlık B12 demir eksikliği vs var mı o dergelere baktirdin mi.  Bende üçü de var onlarda kilo alımını engelliyor
0 oy
(198 puan) tarafından
Bende şişmanlıkdan dertliyim alkah herkesi farklı yaratmış işte. Yemek resmine baksam kilo alıyorum gitmediğim doktor kalmadı yapmadığım diyet gitmediğim spor salonu kalmadı. Herkes diyet yapsan zayıflarsın diyo. Allahın s.lağı sen söylemesen ben bu yaşıma ladar hiç diyrt yapmayı düşünmemiştim zaten iyi akıl ettin. Sanki herkes fotosentezle besleniyoda birtek ben yemek yiyormuşum gibi davranıyolar ben bu yaşıma kadar hiç bir sofradan karnımı doyurup kalkmadım. Olmayınca olmuyo işte. Şimdi öbür ay mide ameliyatı olucam şimdide ay ölürsün diyolar her gün laflarıyla öldürdüklerinin farkında değiller. Keşke benden sana verebilsem sende bende mutlu olurduk. Benim zayıflayamamın sebebi yüksek insülin direnci sende iy bir doktorla bir kere daha şansını dene illaki bir sebebi var 
tarafından
Allah yardımcın olsun umarım istediğin kiloya gelirsn. Ah keşke verebilsen de bende azcık kendimi görünce mutlu olabilsem.  Başka dertmj yok diyor bazıları. Ama gerçekten bu benm için büyük bi dert eminim senin içinde öyledir. Milletin ağzını kapatmak ıstiyorum kendimi sevmek istiyorum. En çokta eşim için almak istiyorum. O ne kadar da seni böyle beğeniyorum seviyorum desede içim rahat değil. Ben bile balık etli birini görünce ne kadar güzel hoş diyorm Bak ben bile.
0 oy
(590 puan) tarafından
Bol bol muz ye muz kilo aldiriyo hergun ye çikolata ye durmadan ye yani ama muz kilo aldiriyo bende tam tersi çok çabuk kilo alabiliyorum 50 kiloydum hamileyken baya aldım şuan veremiyorum keşke bende zayiflarsam:(((
0 oy
(809 puan) tarafından
Banada herkes aynı şeyi söylüyor ve söylediklerini an ağlamak geliyor. Seni çok iyi anlıyorum 
tarafından
Keşke.bi çözüm olsa işte
0 oy
(985 puan) tarafından
Doğuma 55 kilo ile girdim doğumdan sonra bebeğim 8 aylıkken 42'ye kadar düştüm . Evet sinir bozucu ama genellikle çok kilolular çok zayıfsın der . Bana öyle dediklerinde kimisinin derdi kimisinin dermanı işte ne yapcan diyordum.  Tsh  değerine baktırdın mi hiç ben zayiflayinca o düşmüştü şimdi de 47 kilo oldum .
tarafından
Troidlerimde sıkıntı vardı
(985 puan) tarafından
Ee o önemli tekrar gidip baktır
0 oy
(457 puan) tarafından
Camim bendr 46 kiloyum yesemde alamiyorum  birbucuk yasikda kixim var gün boyunhiç oturmuyorum  bile

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 1,627 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde Melisa2000 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 135 göst.
1 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde ❤❤ BİR MELEK❤❤ (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 553 göst.
23 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 135 göst.