0 oy
308 göst.
Aile kategorisinde tarafından
kizlar bizim bi oglumuz var digeride yolda allah nasip ederse 2 aya dogumum var

kizlar ben 3 cocuk istyodum ama carsya baktim hersey o kadar pahaliki 

bi mont 450 lira bebek montu ya

hastane cikislari 150  200

bezler mamalar desen firlamiş gitmiş

sadece esim calsyor ucu ucuna geciniyoruz

inanin 2 cocuk yeter dedim kendime

cunku esimde surekli mesai kalyor tatil.bile yok bize hep evdeym bende

allah olmayanlara versin cocuklariminda canini sağ etsin bana yeter

bu arada nasl korunmam lazim spiral iyi bi yontemmi

14 Cevaplar

0 oy
(18,220 puan) tarafından
Üç çocukluyam ama maddi yönden çok şükür hiç sıkıntı yok ama çok zor üç çocuk diyem sene
tarafından
zor olmazmi canm hele bide yaşlari yakinsa hani ilk oglumda diyodum 3 tane istyorum diye baktim hersey gttkce zamlaniyor halimiz ne olacak
-Reklam-
0 oy
(13,857 puan) tarafından

Zaten doğunca da yter diceksin maddiyata gerek kalmadan:Dsaglikla.kavusun 

tarafından
brn ilk oglumdada diyodum en az 5 yasina kadar yapmam diyr ama baktim cok yalniz parkta falan cok yalniz kaliyor herkes kardesiyle oynuyo
(13,857 puan) tarafından
Bende diyordum bir tane yeter diye ikincim sürpriz oldu iki tane gerçekten yeter diyorum:⁠-⁠D
tarafından
evet canm kardes iyidir
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcımız olsun gecim derdi gercekten zor

Sprial elbette etkili bi yontem deneyebilirsiniz ama hic biri yüzde yuz korunma sağlamiyor yine de dikkat etmek lazım 
tarafından
evet haklisiniz
0 oy
tarafından

Doğru diyorsun ben 4 istiyordum şimdi 2 yeterli diyorum :D

Maddi açıdan sıkıntımız yok çok şükür ama iki çocuk beni şimdiden bile aşırı yordu o yüzden yeter 

tarafından
en azindan kardesim neden yok diyr soru sormuycak sana canm

allah onlarin canini sag etsin yeterli
tarafından
Amin canım amin Rabbim hepimizin evlatlarını bizlere bağışlasın
tarafından
amin kuzum
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Deri altı implantla korunabilirsin canım halk sağlığı merkezleri ve özellerde eğitimini almjş kişiler takıyor 3 yıl boyunca koruyo ve yüzde 99 koruma sağlıyor. Ama 3 bin TL gibi bişey ücreti. 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
7 çocuk isteyen ben 1 çocuk olunca laf peyniriyle gemi yurumezmis 1 den sonra istemedim iki supris oldu 
tarafından
Yap kiz sen 7 tane sana koyar mı :)) bakıcı tutarsin büyüyenleri kreşe daha büyükleri koleje tamam işte
(7,121 puan) tarafından
Asko sen diğer 5 tanesine öyle mi yapıyor :) iyi bari Doğurması n'olacak asko
(7,121 puan) tarafından
Burdan takıldı dilime yanlış yazmışım
tarafından
:))) postlari karıştırdın uykusuzluktan bebeğim
(7,121 puan) tarafından
Okusana yazdığımı burdan sonra post açtım işte
0 oy
tarafından
2 oğlum var belki 3. Olur ileride dedik ama yok yok yok Rabbım isteyene versin hayat şartları çok pahalı olana güzel bir hayat sunmak daha mantıklı asıl sorun maneviyat ben çok yoruldum daha 2. 17 aylık ama sürekli bütün gece ağlıyor aşırı bağımlı bana gündüzde yapışık ikiz gibiyiz psikolojim bozuldu büyük konuşmak istemiyorum ama 3. Bir çocuk istemiyorum Allah olmayana nasip etsin 
0 oy
(799 puan) tarafından
3 çocuk lu olcaz ev kira asgari maaş ile geçiniyoruz zerre tereddütumüz yok bebeğimz hatta üzerimize  Rahmet oldu işlerimiz DHA da iyi açıldı Allah'a şükür ler olsun MasaAllah

Namazınızı karı koca kılın, kazancınızı farzdan uzak durun i,ş yerinde haram bakışlarından kocan kendisini sakınsın bak nasıl geçiniyorsun 

Parayı faize koy  sonra o bebelerini yedir içir..karnını ateş ile doldur bAk bakalım 1 tane olsun butun herşey yedir içir bak bakalım hayır görüyor musun
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah nasip edecekse hiçbir korunma yöntemi işe yaramayabilir tatlım 
0 oy
(13,786 puan) tarafından
Böyle bir zamanda çocuk büyütmek öyle bir sorumluluk ki ben ikinciyi istediğime bile emin değilim 
0 oy
(537 puan) tarafından
İstemekle olmuyor bu işler manavdan domates sipariş vermiyoruz maddi manevi her yönden düşünmek gerekiyor benim iki tane var şükür yeter üçüncü asla aklımdan bile geçmiyor 
0 oy
tarafından
Maddiyat önemli canım 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
3 evlâdım var maddi yönden fazla gelmiyo bana  şükür kazancımız yetiyo ama bakımı ilgilenmesi zir ikizlerim 2 ci sinifa gidiyo okulu dersi evin iai beb3k  derk3n nefes alamıyorum bazen canları sağ olsun elbet buyuy3cekler bugünler g3cecek tabi ama yinede onc3den düşünmek sart
0 oy
(695 puan) tarafından
Amin Allah olmayanlara versin inşallah bende 3 çocuk istiyordum ama tek yeter diyorum rabbim ewlatlarimiza sağlıklı hayırlı mutlu huzurlu uzun ömürler versin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 150 göst.
28 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatocan4545 (1,511 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 565 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 766 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu

384,676 soru

11,507,228 cevap

35,161 kullanıcı

...