+1 oy
644 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından
Kızlar normal de açık biriyim çevremde ki herkes bana evlendin artık neden hala tesettüre girmiyorsun diyorlar ama ben o şekil kapanmak istemedim hiç bir zaman olacaksa layığıyla olsun istedim ve rabbim bana o aşkı yavaş yavaş veriyor sanırım girmek istiyorum çarşafa ama bazen de korkuyorum ya pişman olursam taşıyamazsam diye. Çevremden Bi kaç kişiye bahsedince hayırdır imana mı geldin? Sende başımıza sofi kesildin gibi şeyler duydum şimdiden çok rahatsız oldum ne yapacağım bilmiyorum. Ama bir yanım çok istiyor. Gerçi nerden alirim nasıl giyilir onları bile bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz en azından cesaretlenmem için beni dualarınıza ekşeyebilirmisiniz Allah razı olsun hepinizden 

22 Cevaplar

+9 oy
(4,040 puan) tarafından
Nasreddin hoca bugün eşeği ve oğluyla yola çıkmış görenler demis ki hoca essek boş godoyor sen ve oğlun yaya akıl işi mi bu. Hoca kendi eşeğe binmiş sonra görenler demis ki küçücük çocuk yürüyor sen eşeğe binmissin . Hoca oğlunu bindirmis kendi yürümüş. Bu sefer demişler ki ne simartiyorsun çocuğu. Nasreddin hoca çocuğuyla beraber binmiş görenler demis ki yahu yazık değil mi hayvana eziyet ediyorsunuz
(9 puan) tarafından
Ne yaparsak yapalım insanoğluna yaranamayız
tarafından
1.sınıf hikaye kitabında aynısı vardı:))
(1,466 puan) tarafından
O kadar iyi bir yerden girdin ki canım artılar feda olsun
-Reklam-
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Allah mübarek eylesin canım. İnternette afgan takımları var peçesiz modellerde var onlardan alabilirsin ya da feracede kullanabilirsin. Bu dönemde vesvese çok olur, olumsuz konuşana. Sabırlı ol. Niyetin çok güzel Rabbim niyetini hayra çevirsin canım 
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun ama ferace hiç sevemiyorum diğerlerinden farksız gelmiyor bana
0 oy
(181 puan) tarafından
Canım sen bilirsin ama ilk defa kapanacaksan yavaş yavaş kapan vücudunu belli etmeyecek şekilde İslami usulde giyinip kendini tam hazır hissettigin de çarşafa girersin sen de alışmış olursun 
(9 puan) tarafından
O şekilde yaparsam ona alışırım korkuyorum bu yüzden
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Canm ben 12 yasinda kapandım 15 yasimda çarşaf giydim sofi de 12 yaşında olmuştum şuan 24 yaşındayım hicbir yan etki görmedim. Öyle diyenlere bakma sen tesettür her zaman haram olan herşeyle aranda bir mesafedir. Elbette herkez taşıýamaz ama istersen kademe kademe kapan mesela başını kapar sonra ferace giy içinde hâla çarşaf aşkı varsa ozaman giyersin. Ben uzun süredir giyiyorum çok şükür hiç pişman olmadım yazın içinde dışardan bakıldığı gbi hiç terlemedim kışinda hiç üşümedim. Çarşaf giymenin fazileti çok fazla elbette ama öncelikle layikiyla yapilirsa. InsaAllah rabbim sanada nasip etsin 
(1,698 puan) tarafından
Çarşaf giyenler kışın monta gerek var mı gerçekten çok merak ediyorum
(2,769 puan) tarafından
Hayır gerek yok alttan kalın giy üstüne sadace ince bir şal takarsin çarşafını uçmasın diye okadar
(7,184 puan) tarafından
Montlu çarşaflı gördün mü hiç canım :) çarşafın içi cennet bahçesi yazın bunaltmiyor kışın üşütmuyor (⁠◕⁠ᴗ⁠◕⁠✿⁠) kışın alttan  kalın bir hırka kâfi ..
(1,698 puan) tarafından
Yok görmedim ☺inşallah banada nasip olur
(1,698 puan) tarafından
Anladım sağolun
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Başımıza sofi oldun diyecekleri yerde keşke bizde senin gibi olsak deseler ya inşallah yaparsın bende açığım kapanmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum 
(9 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun inşallah
(1,024 puan) tarafından
Ya ismin çok hoş ya :) nasıl aklına geldi bunu koymak
(9 puan) tarafından
Koyu bir Bihter fanıyım :)
(1,024 puan) tarafından
Allah seni napmasin :) inşallah istediğimiz gibi olur kapaniriz rabbim nasip etsin inşallah hepimize
(9 puan) tarafından
Amin inşallah kardeşim
0 oy
(537 puan) tarafından
Eğer çevredeki yorumlar yüzünden kapanacaksan yapma derim ama eğer kendi isteginle kapaniyorsan ilk çarşafla başlaman biraz ağır gelebilir belki ama eğer ki yaparsan bunu laikiyle helal olsun
(9 puan) tarafından
Çarşaf dışında bişey giyip takmak istemiyorum oda bana saçma geliyor Allahın ayetiyle dalga geçmiş gibi hissediyorum
(537 puan) tarafından
Neden dalga olsun illa çarşaf olacak diye birşey mi var güzelce eteğini kıyafetini elbiseni eşarbını ortunce tesettür olmuyor mu
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Herkes kendini bilir az çok. 

Allah mübarek etsin gönlüne göre versin eşin ile aranda sknti olmuyorsa neden olmasın 

Ona geldin buna geldin diyenlere kulak asma muvaffak olursun inşallah bacim
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(15,144 puan) tarafından
Şahsi fikrim bu kadar tereddutluysen önce çarşafla değil de kap ya da psrdesuyle kapanıp alıs. Sonra da çarşafa geçersin. En doğrusu güzeli çarşaf elbette. Ama insan çevresinde de çok böyle giyinen insanlar olmadığı zaman önce bocalayabiliyor. Mümkünse çevreni biraz daha dindar insanlardan olusturursan çok daha rahat edersin. Allah şimdiden kabul etsin. Tamamına erdirsin 
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(2,537 puan) tarafından

En güzel şekilde örtünmek nasip olsun inşaallah <3ama bir an da çarşafa girmek nefsinize ağır gelebilir kolay değil çünkü. Çarşafa girenler bir erkeğin yanında çarşafsız bulunmuyor çok dikkat edilmesi gerekenler var. Naçizane tavsiyem yavaş yavaş kapanın evet pantolon giyinmeyin dar giyinmeyin dilerseniz pardesü ile başlayın kendinizi sıkmadan seve seve ilerleyin ki içinize sinsin. Sizi carsafli gorenler şaşırıp sizi soğutabilir bu da sizin tekrae açılıp belki de uzun süre kapanmamanıza sebep olabilir.

(9 puan) tarafından
Ferace ve pardösü oldum olası sevemiyorum
0 oy
(731 puan) tarafından
Yanlış anlama. Bacım çok güzel düşünmüş sün ama 1 incisi bu kararın arkasında duracak isen kapan 2 incisi içinden gerçekten geliyor ise kapan ve 3 üncüsü sonradan tekrar açılıp imaj değişdim biraz açık takılayım demiyeceksen kapan yanlış anlama senin için demiyorum gerçekten çok güzel düşünmüş sün allah mübarek eğlesin ama içinden gelerek yap 
(248 puan) tarafından
Bu yazdığınıza istinaden bende bişey söylemek istiyorum 31 yaşında kapandım baya açık giyinirdim kapanmayı çok istediğimi çarşaflı bı arkadaşla görüştüm anlattım korkuyorum tekrar acilirsam diye dedim korkma kapan acil bı daha kapan sen hem nefsinle hem şeytanla baş ediyorsun hiç kolay değil hem nerden biliyorsun belkide hiç acilmayacaksin dedi. Sonra bir gün kapandım ama makyajı bırakamadım ilk fotomu o çarşaflı arkadaşa attım ve abime abimde çok moderndir sorsan karısı göbeğine kadar açar :) gördü. Fotomu o makyajı azalt dedi üzüldüm ve çarşaflı arkadaşa atınca dedim ki makyaji bırakamadım ama dedim olsun o tesettürünun daim olması için ufak bir kavis dedi yaklaşımın güzelliğine bakın... 37 yaşındayım hala kapalıyim o makyajından eser yok demem o ki bırakın içinden gelmiş denesin acilirsa bir daha dener ;)
(2,769 puan) tarafından
Elbette azim çok önemli ama biz bir arkadaş çarşaf giydi geri çıkartmak istedi mollaya sorduk fetva aldik dedi hoca çarşaf giyip çıkaran ahirette kör gezicek gözüne siyah perde incek. Bu giy çıkart bir aksesuar değil üstümüzde taşidigmiz bir ayet oyuzden kesin karar vermeli
(248 puan) tarafından
Hiç peygamberimizin böyle bir ayetini duydunuz mu inanana saygım sonsuz asla yargılamak değil amacım ama dinde zorlama yoktur derken ve tövbe kapıları açıkken nasıl bukadar katı ve korkutucu fetvalar veriliyor benim aklım almıyor açıkçası o sorduğunuz hocanın son nefesinde imanla öleceğinin garantisi varmı yok. Böyle korkutularak günahta olanların daha çok günaha saplandirildigjni düşünüyorum.
(731 puan) tarafından
Tabiki denesin çok güzel birşeye niyet etmiş allahım kararından caydırmasın devamını nasip eğlesin allah herkesin kalbine böyle güzel niyetler versin ben bir kaç kez deng geldim etrafın lafı yüzünden kapanıp sonra pişman olan hep sizin yüzünden kapandım zorunuzla diyip isyan eden o yüzden dedim içinden gelerek yap diye devam ettirecek sen örtün diye
(248 puan) tarafından
Amiiinn Rabbim cümlemize dinimizi layıkıyla yaşamayı nasip etsin
0 oy
(7,693 puan) tarafından
Çok sevindim adına 

Hayırlı olsun inşallah kimseyi takma bende 14 yaşından beri örtüluydum yeni 4 5 aydır tesettüre girdim önceleri de bilek üstü asla giymezdim nefret ederdim ama şimdi geniş büyük eşarp yakıyorum çarşafa girmedim ilerleyen zamanlarda belki oda olur 

Sana başımıza sofi mi kesildin diyenlere nur süresinin 31. Ayetini oku 
0 oy
(341 puan) tarafından
Eyer kapanmayi kalpten istiyorsan kapan cnm kendi hür ve iradenle yap bunu baskalari sana kapan dedigi icin kapanma. Evlendin neden kapanmiyorsun diyenlere ne onlar kim ki sana karisiyor bu senin hayatin ve istegin sen onlar icin kapanmiyorsun 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Çevrenin lafına bakarsak hiç birimiz bi yere gelemedik. Canım Rabbim ne güzel içine yerleştirmiş ama bana sorarsan annem çarşaflı, ben de ferace giyiyorum. Önce robadan bol bi ferace al, üstüne büyük bi eşarp öyle bi süre kullan ki bu da tesettüre tam uygun, eğer olursa birkaç ay sonra çarşaf giyersin. Oturtmak zor ilk başta, misafire de tam giymek lazım, balkona da, çöp atmaya çıkarken de öyle gitmen gerek. Çarşaf giyersin evde kaynın bile gelse oldukça bol giyinmen gerekir
0 oy
tarafından
Cevrenin lafi sizi etkilemesin allah rizasi onemli iradeli olup yapabilirseniz ne mutlu size
0 oy
(731 puan) tarafından
Canım öncelikle asla kimseyi dinleme, buna çok iyi karar vermen lazım çünkü ilerisi tamamen senin pişmanlığın ya da kazancın olacak emin ol sen pişman olursan kimse senle pişman olmaz. Ben de haziranın sonlarında kapandım inan çok ani oldu şal yapayım nasıl olacak dedim başımda öyle kaldı ve tekrar da açılmak istemedim, biraz zor oldu alışmak, halen bile şeytan vesvesesine geliyorum nereden kapandım vs diyorum çok iyi karar ver. Kapanınca da ayrı bir huzur oluyor buna da emin ol Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin 
(1,698 puan) tarafından
Vesvese gelmemesi için nefsini boş bırakmaman lzm
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Canım bence ufak adımlarla başla birden verdiğin karar bir ömür kapanmamana sebep olabilir yani direk çarşafa girmek kolay olmasa gerek bence yavaştan kapanmaya başla yani önce normal şal eşarp falan bağla yada ne bileyim kısa koldan uzun kola geç önce sonra istediğin şekilde kapan çünkü herseye başlarken alıştıra alıştıra olması en sağlıklı olanı 
0 oy
tarafından
Canım Rabbim içine çok güzel bir aşk vermiş. Hakkıyla yaparsan pişman olmazsın.

Kim ne demiş, kim ne der takma.

Hem tesettür evlenince farz olmuyor, hemde sen hakkıyla kapanınca sufi olmuyorsun. 

Boşver iyi de yapsan kötü de yapsan herkes konuşur, sen takma.

Takva store var Instagram da. Sena yamanoglunun sayfası kadın hem güzel Afgan takımlar satıyor hem de uygun satıyor canım ona bakabilirsin.

Bende istiyorum Allah nasip eder inşallah ❤️☺️
(9 puan) tarafından
Takip ediyorum o sayfayı alırsam ordan alacağım inşallah
0 oy
(966 puan) tarafından
Canm lise 3 e giduyodum bi anda kapandim . Ama keske tam kapansaydim pantolon tunik giyiyorum ama iste olmuyo boyle nefsime yenik dusuyorum keske en azindan ferace felan giyebilsem bende cok isterim insallah rabbim bana da en kisa zamanda tam tesetturlu olmayi nasip eder sende istiyosan gercekten o ask bi geldiginde yaptin yaptin sonra cok zor ama insallah gonlunce olur hersey canm 
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun bacım rabbim isteyen tüm kadınlara nasip etsin inşallah
0 oy
(100 puan) tarafından

MasaAllah bu paylaşımı gördükten sonra gozlerim doldu. 

Bizim neslimizde hâlâ bir osmanli ecdadi var dedimm. Rabbim fikrinin arkasında durmayi ve sonrasında daimi olmayi nasip etsin. Amin... Bnde 12 yasinda çarşafa girdim ve suan 24 yasindayim.. carsafima aşığım. Bi tirilyon verseler yinede cikario bir erkegin karşisina gecmem. Carsaf giymek cok baska çarşıya ilk ciktigimda kendimi o kadar hür hissetmiştim ki uçuyorum sanmistim. Carsafi giymek cok kolay, ama taşimak sorumluluk istiyor. Esiniz arkanizdaysa hic durmayın derim. Ertelemeyin 
(9 puan) tarafından
Eşim çok şükür her kararımda arkamda sadece tek korkum nefsime ağır gelmesi ve pişman olmam ilerde. İnşallah nasip olur pişman olmam dualarınıza ekleyin beni olur mu :)
(100 puan) tarafından
Eklerim tabiki
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Bende çarşafa girmeyi çok istiyorum gerçekten çoktandır kapalıyım feraceliyimde Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin ama sana bu aşk ve heves gelmişken hiç erteleme derim erteledikçe hevesin kalmıcak bir süre sonra ve önce kapanıp sonra gireceğine yanlış tesettürle başlayacağına al çarşafını Salavatlar eşliğinde giy bu devirde çarşaf kadının cihadıdır çıkmaktan korkma çarşafa girdiğin zmn da nefsini asla boş bırakma dini şeyler oku ibadetlerini yap ve hanım sahabeler oku nefsini boş bıraktıkça girdikten sonra taşıyamıyorum diyip girdiğine pişman olursun kararın çok güzel arkasında dur devam et yoluna Rabbim senin gibilerin sayısını arttırsın inşallah ❤❤❤
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun bacım
(1,698 puan) tarafından
Ecmain

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 902 göst.
+1 oy
9 cevap 416 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,024 göst.