0 oy
901 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çarşafa girmek istiyorum ama eşim istemiyor. Nasıl yapcam

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
düzenlendi

önce onu ikna et istersen olur. çok istediğini

bu dünyanın gecici olduğunu anlat.
tarafından
İnan o kadar çok konuştumki. Etrafımızda da toprağa verdiklerimiz oldu. Bunlardan biri de eşimin annesi. Bak dedim burda kimse kalmayacak. Tabiki yanında güzel görünmek isterim ama sana güzel görüneyim yeter. Tesettür neyse de dışarıda çarsafla dolaşmanı istemiyorum asla dedi. Tesettüre bile zor ikna oluyor. Bi tamam diyo Bi yok diyo
tarafından
sende yavaş yavaş başka tesettüre gir ilerleyen zamanlarda oda olur inşallah. evde onun için giyin süslen onu eksik etme ki demesin. kapanma diye.
-Reklam-
0 oy
tarafından
açıkken bırden çarsaf buyuk degısım maşallah dıyeyım nefsını yenebılmen takdıre şayan ama eşin açısından bakıyorum şuan once normal tesetture gırip zamanla ıkna edebılırsın belkı inşallah edersın
tarafından
Ben yaklaşık 12 yaşından beri kapanmak istiyorum. Bekarken ailem izin vermedi. Daha o yaşta babam üstüne bişey al diye para verdiğinde uzun kollular alırdım babam kızar gider değiştirirdi. Evlendim eşim izin vermiyor. Normal tesettüre bile Bi tamam diyo Bi yok diyo
0 oy
(119,131 puan) tarafından
istememe sebebi neki
tarafından
Beni öyle güzel bulmuyormuş. Saçlarım uzun. Düzleştirip salınca hoşuna gidiyor. Seni büyük gösteriyor diyo bana. Tesettüre bile Bi tamam diyo Bi yok diyo.
(119,131 puan) tarafından
gercekten isitiyosan bi carsafa girip 3 gun vs snr cikmiycaksan kocani ikna et
tarafından
Yok asla çıkmam. Ben 7 8 yaşlarından beri bu konularda hep kendimi tamamlamak istedim. Ama bekarken babam evlenince eşim izin vermiyor
0 oy
tarafından
İlk normal kapansan eşin alışsa sonrada çarşafa girsen belki öyle kabullenir gözü alışır
tarafından
Bi kere kapattım sacımı uzun giydim. Bu ne dedi. Beni öyle beğenmiyormuş. Saçlarım uzun açınca hoşuna gidiyor. Sen gör sadece elin adamının niye hoşuna gitsin diyorum saçmalama düzgün konuş diyo.
tarafından
Ne diyeceğimi bilemedim:/
tarafından
Ben küçüklüğümden beri bununla imtihan oldum. Bekarken babam evlenince eşim izin vermiyor. Taa 7 8 yaşlarındayken bu konularda kendimi tamamlamak istedim. 12 yaşında kapanmak istedim. Babam üstüne bişey al dediğinde ben kapalı uzun kollu alırdım babam kızar kısa kollularla değiştirirdi. Evlendim eşim izin vermiyor
0 oy
(5,804 puan) tarafından

Önce tesettüre girmen lazım gözü alışsın tek seferli değişimden bi anda belkide gözü korkmuştur yani ferace giyerek ilk başta gözünü tesettüre alıştır bende tesettürlüyüm çarşaf çok büyük bişey helal olsun size nefsinize ne güzel sahip çıkmışsınız <3

tarafından
Tesettüre bile Bi tamam diyo Bi yok diyo. Bi kere kapandım çıkar dedi beğenmedi. Saçlarım uzun benim. Salınca çok hoşuna gidiyor. Evde açarım zaten ama dışarıda kapatayım dedim. Uzun giydim başımı kapattım ama yok beğenmedi
(5,804 puan) tarafından
Tesettürün Allah rızası için olduğunu bilmesi lazım onuda anlatman lazım Allah kolaylık versin
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Neden istemiyor ki

tarafından
Beni öyle güzel bulmuyormuş. Saçlarım uzun. Düzleştirip salınca hoşuna gidiyor. Seni büyük gösteriyor diyo bana. Tesettüre bile Bi tamam diyo Bi yok diyo. Bi kere başımı kapattım uzun giydim çıkar dedi. Ne bileyim valla. Bekarken de babam izin vermezdi
(27,339 puan) tarafından
Çok değişik ya ama tesettür çok güzel birşey
0 oy
(868 puan) tarafından
eşin buna karar veremez Allah karar vermis zaten
tarafından
Ahh ahh bunu ben taaaaa 12 yaşındayken anladım. Benim herif 40 yaşında ama halen doğruya yanlış diyo
0 oy
tarafından
Direk çarşafa girmek belki ağır gelir canım başını kapatıcagına ikna et eşini ufak ufak kademe kademe eşinde alışır buna 
tarafından
Tesettüre bile mırın kırın ediyor. Oysa buna sevinmesi lazım. Gecen bu konuda tartıştık. Sen ölünce ben direk kapancam görürsün kimse engel olamayacak dedim. İnsallah ölürüm kapanırsın dedi. İçim yandı tövbe ettim. Çocuklarımın babası ne de olsa Allah korusun
tarafından
Bu konu çok ince çizgi canım bşey diyemiyorum
0 oy
tarafından
Maşallah canım inşallah eşin ikna olur 
tarafından
İnsallah insallahhh :(
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Direkt değil de kademe kademe yaparsan belki gözü alışır.
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Maşallah canım ya inşallah girersin
tarafından
İnsallah insallahhhhh :(
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Çarşafa yakın giyine bilirsin geniş ferace omuzlarda  baş örtü takarak  hem kendini hemde eşini  alıştırırsın 
0 oy
tarafından
Kuzum direk çarşafa girer isen nefsine yenilirsin bir süre sonra çıkartırsın. Bu yüzden önce kapan ilerleyen zamanlarda iyice düşün o zaman kararını verirsin
tarafından
Yok asla nefsime yenilmem. 12 yaşından beri hep kapanmak istedim. Namazı kuranı kendim ögrendim. Hatta 7 8 yaşlarında ilgim vardı hep bu konularda kendimi tamamlamak istedim. Ama bekarken babam evlenince eşim izin vermiyo
0 oy
(10,453 puan) tarafından
Ilk başlarda normal ve güzelce kapan sonra si esin için de iyi olur cnm birden kabul edememiştir belki 
0 oy
(514 puan) tarafından
Masallah canim. İnsallah esinde dogru yolu bulur. İcine onunda Allah bu sevgiyi verir. İnsallah istegini tamamina erdirirsin.
tarafından
Amin insallah ya inan çok üzülüyorum bu konuda. Eşim Bi tamam dese inan dünyalar benim olacak
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Dinimizde çarşaf yok, vücudunuzu belli etmeyecek şekilde kapanın bol giyinin. Eşinizi de böyle ikna edebilirsiniz. 
0 oy
tarafından
Kararın çok güzel ama gercekten yapabilecekmisin canm şuan bir hevesle yapacam diyip sonradan yapamamakta cok zor olacak senin icin 

Ama gercekten nefsime yenik düşmem kararımın arkasında dururum diyorsan da önce normal türban sonradan çarsaf giymeye basla canm esine aşılaya asılaya 

Benimde esim çarsaf giymemi çok istiyor  ama ben kendime güvenwmiyorum  

Rabbim bizleri hidayete erdirsin insallah 
tarafından
Ben 7 8 yaşlarından beri bu konularda hep kendimi tamamlamak istedim. Namazı kuranı kendim ögrendim. Babam üstüne bişey al dediğinde kapalı uzun şeyler alırdım babam kızar kısa kollularla değiştirirdi. Bekarken babam evlenince eşim izin vermiyor. Nefsime asla yenik düşmem asla
0 oy
(3,769 puan) tarafından

Eşin istemiyor ise maalesef olmaz diye biliyorum

0 oy
tarafından
Bence önce başörtüsü tak ve bol kıyafetler giy yavaş yavaş ilerle ve bolca dua et
0 oy
(712 puan) tarafından

Herşey tabiiki sırasıyla olur. Ne kadar geliştirdin kendini hoc böyle denemelik evde fln tesettürlü gezdin mi? Bunları bilmeden bisey diyemem tabiiki eşin de onaylarsa senin için çok daha guzel olur ozmn şeytan senin aklını kurcalayamaz. Çarşafa girmekle bitmiyor dini görevler. Ilk başta namaz. Namaz herşey den önemli sonra da diğer arkadaşların dediği gibi pardesü ferace tarzı bol olsun. Hem dinimizde tesettür var ama çarşaf yok zorunlu bisey değil yani ondan karar vermeden önce çok çok iyi düşün. 

Hakkında hayirlisi:)

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 644 göst.
0 oy
11 cevap 407 göst.
0 oy
10 cevap 640 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 327 göst.

378,280 soru