0 oy
326 göst.
Aile kategorisinde (5,134 puan) tarafından
Annemler 15 senedir aynı evde oturuyorlar evde sadece doğal gaz sobası var banyoya dogal gaz gitmiyor her yere de ev sahibi dogal gaz taktırmıyor diğer odalar kışın buz gibi duvarları su alıyor hep küflenmiş banyoda şohben var kışın sular soguk oldugu için ısıtırken çok elektrik harcıyor daha bu ay 1 milyar elektrik faturası geldi kışın iyice soguk larda ne gelir bilmiyorum.kiraları 1450 idi şimdi aramış 4 bin yapıcam yoksa çıkın diyor.evine göre çok diyoruz hiç dinlemiyor bile siz çıkarsanız ben orayı 6 ya 7 ye veririm diyor allah ıslah etsin ne diyim .hadi desem kı tek geçim kaynağı bu ev ama daha bir çok yerde evi var hem de iş sahibi.şöyle bir baktım kiralara 5 ten 6 tane 7 ten aşağı yok onlar da eski bina .allahım vicdan merhamet versin bunlara

10 Cevaplar

0 oy
(4,999 puan) tarafından
Kirayı o kadar arttıramaz. Sen yap bizde mahkemeye başvuralım desinler
(5,134 puan) tarafından
Ya kötü de olmak istemiyorlar ama en son çare bu sanırım
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Hah işte kim açsa bu postu aynısını diyor ya 4 5 bin verin ya çıkın .... Çıkmıyorum diyecek çıkmıyorum hakkı yok 
(5,134 puan) tarafından
Eski kiracalara senede 2 3 kez zam yapma hakkı varmış ev sahibinin ilk defa duyuyorum bi de öyle diyormuş
(7,121 puan) tarafından
Öyle bişey yok ki canım sen yanlış anlama ama kiracılar yaptı bunları böyle 4 bin ver diyince abi dört bin veremem ama iki buçuk bin veririm abi 7 bin veremem ama 3 buçuk veririm demeselerdi böyle yapamaslardi standart sözleri kira bu kadar ya verin ya çıkın .... Allah yardım etsin ama milletimiz sağolsun eliyle yaptı bunları ev satılsa bile 6 ay oturma hakkın var satamaz öyle haber vermeden yok oğlum geldi kızım evlendi yok ya
(5,134 puan) tarafından
Oyle canım işte çıkamaya kalksan nakliyesi depozito o bu derken daha külfetli oluyor onlar da kabul ediyor işte
0 oy
(164 puan) tarafından
Cikmiyorum diyecek ve mahkemeye basvuracaksiniz bu kadar basit. Hiçbir şekilde çıkaramaz. Cikmaniz icin tek şart kendisinin oturacak olması. O da şöyle 3 yıl boyunca kendisi oturması lazım eğer oturmadigini ispatlarsaniz yine mahkeme yolu ile sizin yeni tasinacaginiz evin belirli bi kirasını ödemek zorunda. Anlattigin gibi bi evse zaten kendisi oturmaz. 
0 oy
(837 puan) tarafından
Ev sahibi kiraya yüz de 25 ten fazla zam yapamaz yasak canım. Istediğin yere de şikayet edebilirsin.. Ya da hiç uğraşma başka uygun bir yer bulun derim. Ama dediğim gibi zammin da belli bi sınırı var onu kat be kat arttirmis tırnaksızlar. Allah yardımcınız olsun canım 
0 oy
(7,444 puan) tarafından
10 yılı geçtikten sonra at koşturabililiyor ev sahipleri 
0 oy
tarafından
1450'nin yüzde 25 i arttırabilir mahkemeye verin görgüsüz ev sahibini 
0 oy
tarafından
%25 ten fazla zam yapamaz şikayet etsinler 
0 oy
tarafından
Bi yerde görmüştüm sanki 10 yılı geçtiyse mahkemeye versen de kazanamazsın bence uzlaşmaya çalışın 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
5 yıl gecince sözleşme yapmadan kira bedelini rahis bedele gore cika biliyor 10 yilda 15 yilda yani 5 yilda bir rahiş bedeline göre artirma hakki var piyasa  neyse  yani benim 4 yil temmuzda 5 doluyor seneye sözleşme olucak 2.350 kiram suan ozaman gelince 6 7 bin isticek piyasa degerine gore sbr sozleme yapicak 5 yil her sene enflasyona gore artircak 10 yil dolunca yine istedigi degere cikara bilir  
0 oy
tarafından
Bizmki/100 zam yapackms Ağustos da 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 573 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Asel Linam (966 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,067 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 435 göst.