0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde (81 puan) tarafından
Kızlar dün ilk defa oğluma süt verdim uyuttum (1 buçuk yaşında ) gece mama verdim  sabah ve akşam uyuturken süt verdim 

1. Sorum oğlum kabız olmadı ama kakası çok katı ve yapabilmek için çok zorluyor kendini biberonin yarısını süt yarısını su koyuyorum ondan dolayı mı

2.diger sorum bn gece ve gündüz mama veriyodum daha düne kadar bnm termosum var ona suyu ılıtip koyuyodum mama ve suyu da yanıma alıyordum uyandığında emzirirken yapıyordum (sütum az geliyor) şimdi geceleri de süt vereyim diyorum ılıtip termosa koysam bozulur oğlum uyandığında da yapamam çünkü emerek uyuyor ve uykusu bir kez açılırsa bı daha uyumuyor isitayim diyene kadar uykusu açılır bn sizce ne yapım geceleri nasıl süt verebilirim önerisi olan var mı 

Bu arada daha yeni açtım hesabımı bu da ilk postum

10 Cevaplar

0 oy
(15,038 puan) tarafından
Post yukarı bilgim yok malesef 
(81 puan) tarafından
Çok sağol canım
-Reklam-
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Gece yatarken dolaptan çıkar tezgahın üzerinde dursun canım havalar soğudu artık bozulmaz bence
(81 puan) tarafından
Ilıtmam lazım cnm ılıtana kadar oğlumun uykusu açılır (emerek uyuyor uyurken mamasını yapıyordum) öyle nasıl yaparım bilmiyorum cnm
(3,721 puan) tarafından
Neden ılıtman lazım canım pastörize süt almıyor musun zaten su da katıyomuşsun mamaya kattığın sudan bi tık sıcak su hazırla suyun sıcaklığıyla sütte ısınır. Yada dediğim gibi yatmadan tezgahın üzerine koy bebeğin uyanasıya kadar içilecek ısıya gelir
(81 puan) tarafından
Sağol canım öyle yapayım
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Süte alışma sürecinde kabız ve ishal olamsı normal bence bende yarım su yarım süt veriyorum süte ılık su koyuyorum birazda pekmez güzel içiyor
(81 puan) tarafından
Bn cici bebe koyuyorum cnm pekmez ne kadar koyuyorsun mesela 1 biberona ne kadar pekmez koyuyorsun
(6,441 puan) tarafından
250 mi biberona 2 tatlı kaşığı kadar rengi koyu olmayacak sütlü kahve rengi oluyor fazla pekmez güzel tatmıyor
(81 puan) tarafından
Saol cnm
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Ben pınar devam sütü veriyorm canım. 200 ml lik paketlerden alıyorum onlar açılmadığı sürece dışarda bozulmuyor. Zaten oda sıcaklığında olduğu için direk paketten biberona koyup veriyorum. Üzerinde de zaten ısıtmayın yazıyordu. Sen nasıl süt kullanıyorsun. 
(81 puan) tarafından
Bn komşunun ineği var ondan aldım dün ilk defa dün ve bugün verdim (dün gece mama verdim gündüzleri süt verdim) ilk defa dün içti alerjisi varmi diye baktım
(3,034 puan) tarafından
Google da böyle birşey gördüm canım. Çiğ süt kaynatıldıktan sonra oda sıcaklığında maksimum 12 saat dayanabilir. Sende bi bakıp araştır istersen.
0 oy
tarafından
Kuzum inek sütünün hiç faydası yok aksine kansızlık yapar neden süt vermeyi tercih ettin 
(81 puan) tarafından
Doktor 1 yaşından beri mamayı bırakrir diyor 1 buçuk yasina geldi bn hala biraktiramadim herkes süt ver dedi sütu çok denedim başta içmedi şimdi dünden beri içiyor mama aşırı kilolu yaptı birde
tarafından
Ama doktor mamayı kes demiş süt ver dememiş ki kansızlık yaparsa birde onun içn uğraşırsın
(81 puan) tarafından
gece kalkıyor emzirene kadar ağlıyor emzirmezsem uykusu açılıyor bı daha uyumuyor emzirdihim zamn da ağzını çekince ağlamaya başlıyor mama veriyorum susuyor (gece hiç süt vermedim sadece gündüz bir bı de aksam uyurken verdim cnm uyku eğitimi nasıl veririm bilmiyorum
0 oy
(274 puan) tarafından

Gece uyandığında süt vermek yerine gece beslenmesini kesmeniz daha mantıklı. 1 yaşından sonra gece beslenmesine gerek yok ki desteksiz uyutmayı öğret 1 hafta 10 günden alışır. 1 buçuk yaşında zaten şuan gece beslenmesin onun için fayda değil artık reflü yapar artı beslenme değil uyku lazım ona artık. En son yatarken mamasını verirsin biberonu bitirir uyanınca tekrar pış pış falan geri uyut. Mama neyse de ben bile gece yatarken süt içtiğimde  sürekli ağzıma gelir sürekli midem bir tuhaf olur rahatsız olurum bence verme gece süt. Zaten 2 yaşına kadar artık süt vermemk lazım verirsekde günde max 1 su bardağı fazlası ona zarar.

Bir yerde okumuştum evet inek sütü çok faydalı çok yararlı ama insana değil, kendi yavrusuna. 

Dediğim gibi ben kızımı 1 yaşında gece beslenmesini kestim kesintisiz sabaha kadar uyurdu. Uyanınca ca da mamayla değil pış pış geri uyuturdum.

Sütü gün içinde en fazla 1 su bardağı yeterli. Ama gece uyanınca süt verme midesine yazık 
(81 puan) tarafından
Nasıl gece beslemesini keserim bilmiyorum cnm gece kalkıyor emzirene kadar ağlıyor emzirmezsem uykusu açılıyor bı daha uyumuyor emzirdihim zamn da ağzını çekince ağlamaya başlıyor mama veriyorum susuyor (gece hiç süt vermedim sadece gündüz bir bı de aksam uyurken verdim cnm uyku eğitimi nasıl veririm bilmiyorum
(274 puan) tarafından
Meme emen bebekler öyle oluyo canım maalesef. İlk kızım sadece mama ile büyüdüğü için meme alışkanlığı olmadığı için uyurdu. Benim küçük bebek var 11 aylık olacak gece uyanır meme için biliyorum. Yaşına gelsin uğraşıp kesmem lazım çünkü uyumak istiyorum artık.
Gece uykusuna geçerken memeyle uyutma mama içip uyusun. Gece uyandığında memeye alma su ver ama onu da sürekli yapma bu sefer su için uyanıyo. Meme mama hariç geri uyumasını sağlamaya çalış. İlk 1 hafta çok zor geçecek ama sonra sonra meme ve mamanın olmadığını görünce uyanmaları azalacak ve tamamen bitecek inşallah işe yarar canım. Ama meme emerken bu daha zor oluyo heralde. 2 yaşına az kalmış baktın olmuyo 2 yaşında memeden tamamen kesince kesersin ama bir dene bakalım belki kabul eder. Yine gece çok isterse mama ver bence canım süt verme yakar içini
(81 puan) tarafından
Tmm cnm çok sağol
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Süt ilk verdiğimde bebim oğlumu da kabız etmişti bir verdim bir bıraktım düzeldi 

Ben gece süt yerine bebe biskuvisi veriyorum daha doyurucu oluyor sıcak su ile yapıyorum severekte  içer benim minnoş 
(81 puan) tarafından
Güzel fikir bnde deneyim çok saol cnm
(4,426 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Sütü ben onun uyanacağım saati hesaplarda az çok acıktığı saati biliyosndur ondn önce kalk ısıt ağzına ver içsin ama 1 buçuk yaşnda gece beslenmesi alışkanlık yapar kessen daha iyi olmaz mı ya, 
(81 puan) tarafından
Gece beslenme sini nasıl bıraktıracam bilmiyorum cnm
(2,804 puan) tarafından
Yatmadan önce sütünü ver içsin gece uyanınca da salla yat de ışığı faln açma  1 2 derken alışır tabi sen gece verince içiyorum yoksa oynuyor mu süt içerken
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Süt kabızlık yapıyo malesef laktozsuz kullanman gerek. Sulandırsan da farketmiyo denedim çünkü.  

Sütün hemen bozulacağını sanmam çünkü bende bir iki kez dışarda bırakmıştım sabah baktım bozulmamış. Ama için rahat etmezse nasıl olsa su koyuyormuşsun termosta sıcak su bulundur soğuk süte ekler verirsin hemen 
(81 puan) tarafından
Çok saol cnm bundan sonra laktoz siz alırım öğrendiğim iyi oldu
0 oy
(4,612 puan) tarafından
Ben laktozsuz kullanıyorum benim pelin. Çok sever sütü keyfine göre iciyo :) ama ilk zamanlarda çok gazi oluyordu laktpzsuza geçtim rahatladım 
(81 puan) tarafından
Çok sağol canım bnde laktozsuz alayım bundan sonra

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 422 göst.
17 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Efsun (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 257 göst.
30 Ekim 2022 Moda kategorisinde Gul2727 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 66 göst.
4 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 780 göst.
23 Mart 2021 Diğer kategorisinde Mavi kelebek (622 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...