0 oy
405 göst.
Aile kategorisinde (0 puan) tarafından
Kizlar kendi hesabımdan yazamadım.bugun Dünya kız çocuğu günü ne olur kız çocuğu olan anneler çocuklarınızı dinlenin ne saçmalarsa da yine de dinleyin asla susturmayin sadece konuşmalarını yönlendirin yeterli susturmayin.ben kucukken babamın yanında çalışan genç bir çocuk var di 17 18 yaşlarında bizde kalıyordu annem ve babam yokken bir kaç defa kucağına aldı ben rahatsız oldum inmek istedim ama anladım o an birşeyler ters gidiyordu bı gece de geldi yanıma yattı bacağıma falan dokundu yatağın içinde ben de uyur numarası yapıp döndüm anne diye mırıldandım gitti Allah'ın cezası.tacizden ileriye gitmedi ama gidebilirdi de neler görüyoruz tabi ben bu tüm yaşadıklarımı hiç soyleyemedim söylesem kızarlar ya da döverler korkusuyla sustum sustum aileme karşı hep sustum bana ne dedilerse de sustum kabullendim aman onlar kızmasın üzülmesin diye hep kendimden taviz verdim şimdi 30 yaşındayım öğretmen oldum ama inanirmisiniz hala daha o travmalar sosyal anlamda benimle beraber.biriyle arkadaş olamıyorum eşimle düzgün iletişime giremiyorum hep susuyorum düzgün sohbet bile edemiyorum kimseyle iki laf edemiyorum içinden gelmiyor ya da zorluyorum kendimi bir yerde tıkanıyor sohbet.iste bunlar küçükken hep sustugum ya da susturuldugum için.bugun eşimle tartıştık konu ise annemin eşime telefonda beni aramiyorsun elin damatlari şöyle arıyor böyle yapıyor her yere gotueuyor bu muhabbeti daha önce defalarca yapmıştı eşim de bana annene uygun bir zamanda şöyle böyle demesin eşim alınıyor de dedi ama gel gör ki ben anneme bunu söylemeye çekiniyorum ya kuserse ya ağlarsa diye ama bu sefer yapmazsam hep üzülen ağlayan ben ölüyorum 4 yıllık evliyim hep benden gelmemi beklerler gideyim kızımı bı göreyim demezler belki yük olmak istemiyorlardır ama eşim sürekli biz niye gidiyoruz onlar niye seni görmeye gelmiyorlar kapını calmiyorlar diyor eşime ağzına geleni soyluyorlarlar hiç duaunmuyorlar kızım ile araları bozulur mu iki tane gelin var onlara laf edemiyorlar benim eşime sanki gelin oymuscasina laf sokuyorlarlar bende bir şey diyemiyorum :(((

7 Cevaplar

0 oy
(3,665 puan) tarafından
Elin oğluna bu lafları söylemesi ne kadar ayıp insan öz evladından birşey beklemiyor bu devirde
-Reklam-
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Cnm bı yere götürmek deil ama eşin arada arasın sorsun bunda ne var bnm ailemde öyle der. Eşim aileme nasılsa bnde öyleyim o yizden sıkıntı olmyr
(0 puan) tarafından
Ben de eşimin ailesini çok aramam o arar konuşur selam söylerim uzakta iken.esim de arayıp ne diyim kandil bayram konuşuyoruz sen konuşurken selam söylüyorum diyo
0 oy
(15,269 puan) tarafından
Ailen hatalı. Aramiyorsa aramıyor. Görüştüğünuzde yüzlerine guluyorsa işleri düştüğünde yardımcı oluyorsa eşin daha ne istiyorlar. Annen ağlasa da söyle. Hem neden insan çocuğunun evine gelmez ki 
0 oy
tarafından
Valla söylemek lazım canım Ben söylerim uygun bir dille 
0 oy
(313 puan) tarafından
Yemin ederim aynı haldeyiz seni çok iyi anlıyorum ve ben üstüne çocuk hamilelik gelince dayanamadım artık psikolojik ilaç kullanmaya başlıyorum kimse üzülür mü diye düşünme güzel bir dille söyle siz gelin falan ne bileyim onun huyu değil de belki anlamaz ama içinde tutup eşinle de aran bozulmasın inşallah söyleyince anlayan insanlardır
(0 puan) tarafından
Ben de gitsem belki bana da ilaç verirler annem aslında beni seviyor gibi ama seven değer veren anneler kızların üstüne titrer benim ilk doğumumda zorla geldi nerdeyse hastaneye kaynanan var gerek var mı diye sanki normal muayene olcak sezeryan doğum olcak bı de insan kızının böyle bir anını nas onemsizlestirir ki gerçi ikinci doğumumda anladı kendi gelmek istedi bu sefer ama annem anne gibi değil yönlendirmeye muhtaç çocuk gibi davranıyor hep herşeyi benden bekliyor
(313 puan) tarafından
Bizimde sınavımız bu sanırım kendini mutlu etmeye odaklan bir olay oluyorsa tamam o günlük düşün çözmeye çalış ama ertesi gün unut uğraşmak zor ama anne olunca atılmıyor
0 oy
(17 puan) tarafından
Benim annemde oyle 12 senelik evliyim kendine yakin gordugu icin sakalasir yada laf sokar ama esimde anneme laf sokar onlar atisirken bende gulerim esim bana birssy soylese aranizda halledin beni sokmayin derim cikarim isin icinden diger turlu arada kaliyorum esine laf sokuyorsa oda soksun ben oyle diyorum sende laf soksaydin diyorum :) 
0 oy
tarafından
Canim malesef senin yaşadıklarının kat kat fazlasını yaşadım. Geçmişi düşünmemeye çalış. Farzetki hiç yaşamadın. Annen konusuna gelince eşin haklı canim annene açık açık söyle. Ben artık ezik değilim herseyi çatır çatır  söylüyorum. Kiz böyle daha kıymetli oldum valla 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 654 göst.
3 Eylül 2022 Aile kategorisinde 12345zeye (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,088 göst.
8 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 471 göst.