+1 oy
742 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar 35 haftalık hamileyim Bi sene kaynanamla oturduk kaynanam anlaşamadık benim arkamdan konuşan Bi kadındı eşimle kavga ettiğim zaman kapı dinleyip akrabalarına anlatırdı bende onlardan duyardım Bi gün canıma tak etti eşimle konuştum ayrı eve çıktık 6 ay oldu ev sahibi kiraya zam yapıcagını söyledi 1100 den 3000 çıkaracağını söyledi eşim o kadar kira veremeyiz diyo bizde geri birlikte oturmayı düşünüyoruz ama kafam çok karışık o eve çok emek verdik köpek bağlasan durmaz Dı maddi manevi yorulduk kendi anneme anlatamıyorum o karşı çıkıcaktır napcam bilmiyorum ve çok stres yapıyorum doğum da yaklaşıyor 

17 Cevaplar

+2 oy
(48,667 puan) tarafından
Allah ev sahiplerine merhamet vicdan versin devlet su duruma dur desin artik.
(45 puan) tarafından
İnanın eşim ms hastası ay sonuna elimizde 200 lira para kalıyo kredi ödüyoruz beyaz eşya ödüyoruz çok dar durumdayım eşimi üzmek de istemiyorum yeri geldi annesiyle babasıyla benim için kavga etti
(48,667 puan) tarafından
onlarla bir yasamak yerine kiraniza destek ciksalar
(45 puan) tarafından
Kayın babam aklını kullanıp zamanın da bi ev alsaydı kendi de kira da oturuyo o da çıkıcak evden
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Cikmicaksin zamida kabul etmeyeceksin hakkını bilip sen ev sahibinden değil o senden korkacak 
(799 puan) tarafından
Yooo inan yaşadım
Dolandırılmiştim internet den ev iş imkanları dıe bir siteye 500 TL vermiştim tabi oturdum ağladım çok üzüldüm bayram arifesindeydik
eşim vermişti maaşını yeni almıştı ne hesab vericem ayyy ne kadar zor du ....ne kadar üzülmüştüm...hatta ben aradım gelib kapıdan aldılar beni
Yeminle söylüyorum ben adliyeye gitmedim bebeklerim var gelemem dedim geldiler kapıdan aldılar
(7,121 puan) tarafından
Ne bilim :) öyle yazınca .., iz inanmasın kimse ya ben yaptım evde iş mahallelere veriyorlar ordan  alırsan alırsın almazsan almazsın
(799 puan) tarafından
Bende varya yine bu program mal gibi buraya kandım
İnternet de çok iş oluyomuş çok kazanıyorlar mış burda çok okuyordum sorma bende dedim belki ek gelir olur ama bayram arifesindeydik okadar zordu ki okadar çok ağlamıştım eşimede diyemedim ki hala bilmiyor ...500 TL verdi arkadaşlarıma söyledim aralarında topladılar bana biraz para verdiler canlarım benim
Eşimde Çok kızar zaten adlıyede dilekçe yazarken de çok kızdılar çok belli nasıl anlamıyorsunuz dolandırıcı bunlar dediler... hele eşim bana sormadan nasıl yaparsın dıe dıe ne kadar kızardı
(7,121 puan) tarafından
Geçmiş olsun balim
(799 puan) tarafından
Saol bırtnm şimdi yazdım yine aklıma geldi göslerim doldu ama gerçekten okadar insan evladı insanlar ki ben de inanamadım yeminle bebeklerimn eline para tutuştudular bayram arifesi dıe heralde Allah kabul etsin hala da o insanlara dua ediyorum Allah ebeden razı olsun onlardan hiiiç korkma devlet var ev sahibi sizden korksun
0 oy
(108 puan) tarafından
Çüş ya allahinda bulsun 3 bin nedir yüzde 200 zam yapmış bildiğin RABBIM yardımcın olsun az kalmış doğuma 
(45 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim geceleri eşim görmeden ağlıyorum artık
0 oy
(933 puan) tarafından
Başka ev bakın hemen geri dönmemeye çalış 
(45 puan) tarafından
Baktık Ankara da 4 milyardan aşağı ev yok önden para istiyorlar nakliye parası çok
(1,301 puan) tarafından
Hangi semte bakıyorsun cnm?
(45 puan) tarafından
Sincan
(1,301 puan) tarafından
Sincanda bile 4 ten aşağı ev Nasıl olmaz cnm ya. Şoktayım. Ben çankaya da oturdum yıllarca
(45 puan) tarafından
Bi bak hayatım sen bence Sincan da kira fiyatlarına uygun ev buldum diyelim önden kira bedeli depozito komisyon istiyor benim aylık elimde kalan para 200
0 oy
(4,963 puan) tarafından
Rahatlığa alistiysan ki insanın kendi evi rahatlık bin pismaj olursun gidersen burda okumuyor musun Birlik oturanların hâlini bidaha o eve geçersen sittin sene çıkamazsın öyle düşünüyorum cnm  

Limit koyun  iki binden yukarı evlere bakmayın sizde cnm
(45 puan) tarafından
Ya canım zaten Ankara da 4 den aşşağı ev yok yeri geldi kuru ekmek yedim keşke öyle Bi tercihim olsa
(4,963 puan) tarafından
Hmm oraları blmym bn cnm ama belirli bi foyatta anlaşabilirler eşinle inşallah
(45 puan) tarafından
Ya ev sahibi vicdanlı merhametli olsa orta yol bulunur diye düşünüyorum ama eşime direk mesaj atmış kirayı ben bu kadar istiyorum veremezsin çıkın diyo
0 oy
(7,675 puan) tarafından
Zam senede bir yapılmıyor muydu
(45 puan) tarafından
Evide yapılı olsa bari 2 milyar vereceğinize değse
tarafından
Kira fiyatları suan 4 binden aşağıda yok o yüzden susup oturduk
Ev 25 yılık ama içini yaptrms güzl ona lafım yok
(45 puan) tarafından
İyi bari ben klozet taktır kiradan düş dedim düşmedi bende geçen musluk bozuldu onun parasını kestim kiradan 50 tl yi
tarafından
Yok klvztmz falan var öyle şeyleri ev sahibine soylmyz ya eşim hiç soylmz
(45 puan) tarafından
Valla bizde arıtma taktırdık ondan haberi yok
0 oy
tarafından
Hakkı varmı canım ya o kadar arttırmasina hadi olsa olsa 1500 1700 olsun vicdansiza bak sen Allah merhamet versin böylesi insana 
tarafından
Valla konuşun bacım hakkınız da hiç yedirmeyin ben kalktım en üst katim 3 aylık gelinim evde koltuğu beri çek leğen koy akmasın bilmem ne rezillik hep ev sahiplerine gelince onların evlerinden iyisi yok yaptığınız herşeyi söyleyin gerekirse alın parasını
(45 puan) tarafından
Öyle yapıyım bakalım ne diyo  o kadar iyi ev sahibi insanlar var ki bize denk gelmiyor
tarafından
Orası öyle tabi canım ama bu zamanda insanlar çıkarcı olmuş 20 yıllık evleri sanarsinki yeni inşaattan çıkmış masraf yapmış gibi zam yapıyorlar
(45 puan) tarafından
Evet gerçekten ya şöyle insanlar ev sahibi oluyo
tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Hep öyle kalacak diye bişey Yok bu ev paşa başka eve taşınınca kira artışı olucak 60ay ne yani tamam az değil ama şimdi gidersen ömür boyu çıkmazsn ben olsam asla kabul etmem
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Kira o arsa o kadar yüksek kira arttıramaz kirayı inşallah elden değil de EFT yapıyorsunuzdur 
(45 puan) tarafından
Banka kartıyla hesabına atıyoruz
0 oy
(397 puan) tarafından

image

boyle bişe buldum canim eğer kirayı elden değilde banka aracılığı ile yapıyorsanız o kadar yükseltmeye hakkı yok şikayet edeceğinizi soyleyin
(45 puan) tarafından
İnşallah tüm umudumu kaybetmiştim ama sizinle konuşunca rahatladım allah razı olsun hepinizden
(397 puan) tarafından
Sendende cnm.. Hakkı yokmuş diye Güzel haberlerinide paylaşırsın umarım
(45 puan) tarafından
İnşallah canım Bi de kaynanamla geri oturcaz diye yazıyomuşum
(397 puan) tarafından
Kalbini ferah tut umarım hakkında hayırlı olan olur insAllah Hakkı yokmuş yazarsın diyelim
(45 puan) tarafından
İnşallah canım ya Bi yandan da hakkımız da hayırlısı budur diyorum ama kurban olduğum Allah büyük
0 oy
(119,287 puan) tarafından
sozlesme kontrat falan yokmu
(45 puan) tarafından
Var canım kontrat Bi sene imzalamıştık Nisan da bi sene doluyor
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Çıkma zamda yapma kontratın varmış niye üzülüp ahlanıyosun ver mahkemeye bak noluyo. Ev sahibine de söyle mahkemede görüşürüz yapmıyorum zam falan diye siz dişli olmazsanız ezer herkes tabi
(45 puan) tarafından
Canım kontrat dolunca kadın zam yapıcam diyo şimdi çıkartamaz zaten ne eşim ne ben kendimi ezdircek de insanlar değiliz hani gidip döverim de ben suçlu olurum
(1,246 puan) tarafından
Kontrat gelince konuşuruz onu diyin geçin daha Nisan ayına yıl var neden şimdiden ahlanıp vahlanıyosun ki o zaman. Asgarî ücret 10bin olcak diyolar zaten öyle olursa3bine oturmaya devam edersiniz şimdiden bunları konuşmanın sırası değil diyip kapasaydınız keşke konuyu
(45 puan) tarafından
Yapamadık şimdiden stresi bastı zaten ilk önce beni aradı laf arası zam yapıcagını söyledi ama miktar söylemedi asgari ücret o kadar olacağını düşünmüyorum ben
(1,246 puan) tarafından
Söylentiler öyle canım da ağladım mahfoldum falan yazmışsın şimdiden bu kadar strese gerek yok Allah yardımcın olsun dediğim gibi şimdiden kendini üzme daha çok var o zamana
0 oy
(199 puan) tarafından
1100 liradan 3000 bine cikmak nedir arkadas delirdimi bu millet
0 oy
tarafından
Sabah biri ev yaptrckms kiraya 5 bn diyor ev sahibi olmdn kudroyir insan ,bizmkide 1000 den 2000 yaptı /100 zam yaptı adam bizde müstakil daire var onu duzltp otrcz 
0 oy
tarafından
elinde sözleşmen varsa git davacı ol canım %25 zam yapabilir sana anca.fazlasini yapamaz.önce bu şekilde gözünü korkutun dava edeceğiz diyin baktınız oralı olmuyor gidin dava açın. kiracı olabiliriz ama bizim de hakkımız var sonuçta.ne verdiği zama razı ol.ne git tasinma masrafina gir ne evinden düzeninden vazgeçip kayinvalidene yerleşme.zaten anlaşamadığınızı yazmışsın kaldi ki inan uzakken bile anlaşılamıyor yani.:)
(45 puan) tarafından
Bizim nisanda kontrat doluyo ev sahibî o zamandan sonra zam yapcanı söylüyo bu şekilde dava açabilir miyiz
tarafından
onu tam bilemiyorum ama siz yine de bir araştırın.
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Orda mutlu olsaydıniz zaten ayrı bir eve cikmazdiniz ki zaten kendi düzeni olmalı evli bir insanin..tekrar göze alabiliyorsun tabi bir şey diyemem zorundalikta var diyorsun onlar kiraya destek olsun yani aynı sey
0 oy
(799 puan) tarafından
Dava açabilirsiniz kesinlikle yasak 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 111 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Beyazgul47 (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 477 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Aysenur5 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 346 göst.