0 oy
169 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından
Meraba kızlar benim bir derdim var anlatacak kimsem olmadığı için buraya yazıyorum ben 4 yıllık evliyim 2 oğlum var biz severek evlendik ama eşimle anlaşamıyoruz onu çok seviyorum oda beni seviyor biliyorum ama kafamız uyuşmuyor ev aldık borç var ve yardım eden yok kafaya çok takıyor benden çıkarıyor acısını bana küfür ediyor laf söylüyor ikide bir ayrılıktan bahs ediyor kaynım 3 ay bizde kaldı hastaydı diye eşim ona baktı burda çalıştı ama kolay işe koydu onu rahat etti burda iyileşti ama biz onun yanında çok kavga ettiğimiz için gitmiş annesine babasına anlatmış kaynanamlarda eşime akıl veriyor ayrıl diye ben ayrimak istemiyorum eşimde çok üstüme geliyor bu konuda bnde iyi değilim piskolojim bozuk zaten piskiyatriye gidiyorum herşeyi içime atıyorum çok iftiracı bir ailesi var ben sahibinden kullanmadığım halilarimi koydum diye hemen akrabaları gitmiş diyor ki bunlar ayrılıyor galiba eşyalarını satılığa vermiş yav niye böyle düşünüyorlar anlamış değilim ben o haliyida 2 sene önce koymuştum ilana unutmusum öyle kimse yazmayinca ama bunlar ve akrabasi her fırsatta ayrılıktan bahs ediyorlar valla yığıldım artık baba evine de gitmek istemiyorum babam çok kötü biri beni eve bile almaz çaresiz kaldım yani eşimi hep alttan alıyorum benimde yanlışlarım çok oldu ama eşimin bana ve aileme küfür etmesi artık canımı sıkıyor 

5 Cevaplar

0 oy
(802 puan) tarafından
Allah yardimciniz olsun. Seni bosayip napcakmis kaynanan oglunun tursusunu mu kurcakmis ? 2 tane evladiniz var. Allah akil fikir vicdan versin onlara 2 cocugun gunahina giriyor kolay can veremez. Kayninda kari koca arasinda olan seyleri neden gidip anlatmis ona mi kalmis eski konulari acmak siz evlisiniz kavgada olur gurultude ona ne 
(316 puan) tarafından
Hayırsızlar 3 ay evimde kaldı yemek indirdim ona istediği yemeği yaptım temizliğini yaptım kıyafetlerini bizimkilerden ayırmadan yıkadım çok pasaklı biriydi her gün odasına süpürge attım ama karşılığına bak bide eşim hala niye kavga ediyorsun diyor abimle niye bu konuları açıyorsun diyor arkamdan konuşsun ben ona hesap sormayacam böyle birşey var mı yaa benim eşimde üstüme çok geliyor bu konuda abisi bana diyor anneme babama bu konu hakkında birşey deme yoksa babam yaşlı kalp krizi geçirir eğer ona birşey olursa senden bilirim diyor korkudan onlarada birşey diyemiyorum işte
(802 puan) tarafından
Onlar zannediyor ki sen bosaninca mal mulk onlara kalacak. Ev ne kadar borcluda olsa bosanana kadar o ev satilana kadar kadinda oturma hakki cocuklarinizda var bir guzel nafakada verir hem sana hem cocuklara. O zaman gununu gorurler. Sende esini korkut boraz onlarin agzina bakip durmasin cok istiyorsa o gitsin evden abisiyle anasinin yanina
(316 puan) tarafından
Evet öyle sanıyorlar ama eşim diyor ki sana ne düşerse ben veririm diyor senden mal kaçırmam diyor sadece nafaka vermem diyor çalışmam nafaka alamassin diyor
(802 puan) tarafından
Mecbur vericek cocuklar ne yiyecek. Esinde sigir tam ciddi ciddi yuvasini yikmayi mi dusunuyo
-Reklam-
0 oy
(7,973 puan) tarafından
Herşey sevgi değil. Kendini niye ezik duruma düşüyorsun anlamiyorum ayrıca baba evine gitmek zorunda değilsin boşanmayı çok istiyorsa gitsin kendisi başka ev tutsun kendine. Sen yerinde kal 2 çocuğun varmış ayrıl demek kolaymi genelde aileler ayrılmayın der çocuk var der bunlarda çok değişik ya.
(316 puan) tarafından
Evet işte bunlar çok değişik kaynım diyor ki 2 sene sonra aklı başına gelir ben sizi 2 sene veriyorum o zaman ayrılacaksıniz diyor bu nasıl böyle konuşuyor anlamış değilim ailesinden nefret ediyorum 4 gözle ayrılmayı bekliyorlar ama ben onlara inat ayrılmayacam
(7,973 puan) tarafından
Yani sen onlara karşı bence eşinle arani iyi tut.
(316 puan) tarafından
Evet haklısın TM böyle yapacam
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bu aile dediğin şey destek olmalı köstek değil çocukla esin boşaninca anası ne yapacak acaba oğlum mutlu olsun yuvası bozulmasın diyeceği yerde yaptığına bak esinle aran iyi olacaksa da böyle ara gazcilari yüzünden bozulur Allah yardımcın olsun ama seviyor seviyorum diyorsan çabala konuşun küfür asla kabul edilmez zaten haklısın sakın Bi anınızda bunuda çözersiniz ins
(316 puan) tarafından
İnşallah ben ayrılmak istemiyorum çocuklarımdan ayrılmak istemiyorum düzenim bozulsun istemiyorum
0 oy
tarafından
Tabiki de yuvana sahip çıkacaksın ayrılmanızı isteyenlere inat. Şeytanı duygulara kapilmislar Allah ıslah etsin. İki çocukla yeni düzen kurmak biraz zor olur. Bakara suresini üç gün aç evinin içinde okunsun. Sen o adamı boşuna sevmedin. İyi yanları var demek ki. O yönlerine odaklanmaya çalış. Sen de tam tersi onların ortamına girince eşine canım diye hitap et sürekli eşinin iyi yönlerini anlat. Onlar ayrilacaklar dedikçe gözlerine sok bazı şeyleri. 

Allah niyeti bozuk olanlara fırsat vermesin. Yuvana sahip cikmani oneririm canım. Belki de aranızdaki tek problem bu söylenenlerdir. 
(316 puan) tarafından
Aynen hep söylüyorlar eşimde ister istemez geliyor dolduruşa
tarafından
Evinde üç gün bakara suresi aç okunsun canım.
Yarım çay bardağı beyaz sirke 1 çay bardağı su 1 tatlı kaşığı tuzu karıştır üzerine 1 Ayetel Kürsi 1 Fatiha 3 nas  3 ihlas 3 Felak oku buz dolabının üstüne koy canım evdeki kötü enerjileri alsın. Ben bunları yaptığımdan beri huzurluyuz şükür
0 oy
(886 puan) tarafından
Benzer durumları bizde yaşadık borç harç hat safhadaydı eşim her kavgamizda ayrilalım diyordu bir keresinde annesi bizdeyken kavgamıza şahit oldu ayrıl oğlum bundan kari olmaz oğlum diye diye eşimi gaza getirdi sonra eşimde babamı aradı gel kızını al diye bende esimle kayinvalidemin yaninda baba ben hiçbiryere gitmiyorum istemeyen kapı orda gider dedim sonra da ben cocuk muyum babamı arıyorsunuz madem boşanmak istiyosun git ac davayı dedim neyse velhasıl hiç bişey olmadı yine aynı düzende devam ettik çok şükür şimdi biraz daha iyiyiz böyle şirret kayinvalideleri anlayamiyorum kolay kolay can veremezler 
(316 puan) tarafından
Ben buna desem sen git boşanma davası aç diye hemen gider o kadar dolduruşa gelmiş yani
(886 puan) tarafından
Yani böyle ite kaka yürümesinden iyidir diye düşünüyorum kadin bosancagim derse bosaniyor da erkegin çoğunlukla blöf oluyor bir de bu bloflerden yorulup bosanan kadında çok var emsal davalara bakmıştım ben o zamanlar çoğu da erkek boşanacağım dediği için boşanan kadınlarla dolu. Blöfse yürür diğer türlü zaten yürümemesi belki de daha hayırlı açsın davayı tazminat nafaka tüm haklarını iste

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 266 göst.
19 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 819 göst.
20 Ocak 2021 Aile kategorisinde ❤MUALLİME❤ (3,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 171 göst.
16 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde zehraTekin (367 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 393 göst.
21 Şubat 2024 Aile kategorisinde Suskungirl44 (43 puan) tarafından soruldu

380,469 soru

11,391,629 cevap

34,899 kullanıcı

...