0 oy
551 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından

Bugün kızımı parka götürdüm. Kendi halinde güzel güzel oynuyordu. Sonra ben oturdum kızım kaymaya başladı. Yanına iki tane erkek çocuğu geldi. Kızım tam kayacakken biri kaydıraktan kızımın üstüne doğru çıkıyordu tam seslendim hayır öyle olmaz bekle kaydın sonra çıkarsın diye baktım kızımı korkutuyor kızım ağlamaya başladı üstüne basicak canını yakicak. Artık canıma tak etti kalktım yanına gittim artık dovucem öyle böyle değil iyi sinirlendim.

Sonra başka bı çocuk geldi kızıma diyor ki bebekler burda kayamaz sen git. Beni duymuyor sanıyor. Bende güzelce tekrar uyardim burası herkes için bir oyun alanı herkes oynayabilir diye. Hayır bilmem ne biseyler demeye başladı. Annesi de orda duruyor hiç bir şey demiyor, artık dedim çocuğa çok istemiyorsan kalk git sen oynama beni deli etme gelirsem yanına diye .
Nefret ediyorum böyle sorumsuz annelerden. Parkta çoğu çocuğunu salıyor ortaya ilgi alaka yok. Diğer çocukların oyun oynama hakkını gasp ediyor. O an bı yere dalmış olsam kızımı kim bilir nasıl korkutacaklardi. Sonra ben dovsem bişey yapsam suçlu ben olurdum. Allah ıslah etsin ne diyim

10 Cevaplar

+4 oy
(135 puan) tarafından
Her ne sebepten olursa olsun değil çocuğuma vurmak sesini yukselteni oracıkta parçalarım. Çocuğuna sahip çıkmıyorsa git annesini uyar çocuğunuz böyle yapıyor diye  terbiyesini annesi versin sen değil çocukla ne derdin var. Seninki evlatta o ne
(799 puan) tarafından
Allah hidayet versin bu ne hırs ah cnm bnm senin galiba 1 yavrun var
Sen 2 olunca 3 olunca gör
Güçlü dediğin bacak yerinden kalkmıyor
Tutar dediğin kol tutmuyor
Mesela benım etrafımda kiler annen nasıl yardım etmez annen falan benim annem yolda zor yürüyor gelin bana ne yapsın
İnsanlar dan herşeyi yapmasını çok fedakerliklar yapmasını bekleyemeyiz
O kadın kim bilir neler ile uğraşıyor
Benim kızımı da çocuğun biri yüzünü çizdi kanadı üstelik
Annesi kardeşi olduda çok hırçın bilmem ne dedi mahcub dahi olmadı sanki çok geçerli bir şey söylemiş gibi ...
Asla o kadının Hakkında kötü düşünmemeye çalıştım
Çok yanlız kaldım insanları anlamaya çalışmaya öğretdi buda bana
Kimseye bir şey diyicek durumda deyılım Allah Herkezin yardımcısı olsun
(5,323 puan) tarafından
Siz çok iyimsersiniz böyle devam edin. Rabbim sizede hidayet versin. Ben anneligimden memnunum. Evladımı gayet güzel yetiştiriyorum. Umarım herkes evladına başka insanları rahatsız etmeden de biseyler yapılabileceğini ogretebilir
(5,323 puan) tarafından
Ne kadar çok çocuğun var o kadar çok sıkıntın var diye birşey yok. Bazen bir evlat ile de zor zamanlar geçiriyorsun. E o zaman bende kızımi salayim ortaya önüne geleni dovsun nasılsa zor zamanlar geciriyor oluyordur ya
(799 puan) tarafından
Tek çocuk hiç çocuk buna çok itimad et
Onun dışında diyelim sende böyle bir duyarsızlık yaptın sorun deyıl kadın olarak seni de Altan almayı bilmeliyiz bu toplumda birtnm anne baskısı var
Bebek ağlar herkez anneye bakar sustursun ama nasıl susturduğu orda kadın terbiye mi veriyor Muş kimsenin umurunda değil
Çocuk dışarda asilik mi yapıyor herkez anne bakıyor ilgilensin
Çocuk bir şey mi yaptı anne koşsun
 Hepimiz yetişkiniz o çocukdan hepimiz mesuluz bu toplumun çocuğu bizde terbiyesi için birşeyler yapabilir
Ona öpretmeye çalışabiliriz
Eğer biz çocuklara bu nazar ile bakarsak toplumda ağlamaları da rahatsız etmicek bizleri annede herşeyin sorumluluğunu alma yorgunluğun dan kurtulucak
Yetemiyprsun insansın yetemediğini gördükçe de pes ediyorsun
 Terbiye ahlakı bizlerden uyguladıklarımızda  görüb öğrenebilirler Lütfen bunu da düşünün

Benim kızımı kanatan erkek çocuğa
Şimdi öpüyorüz sarılıyoruz çünkü bizler kardeşiz hiç üzmek istemeyiz deyilmi
Annem sarılalım kardeşe yaralarımız bu şekilde geçer vs vs
(5,323 puan) tarafından
Ben artık tartışmak istemiyorum inanır mısınız? Yazdığınız çoğu şeyi ben zaten yapıyorum. Ama kusura bakmasın kimse güzelce uyaririm ilk başta baktım ki kötüye gidiyor bende cirkinlesirim. Herkesin evladı kendine kıymetli
 O an o anneyi ve ya çocuğu dusunmemi bekleyemezsinjz. Her neyse iyi günler
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bacım çocuğu uyarirsin ama elin çocuğuna el kaldıramazsın muhatabın çocuk değil annesi senin hakin yok çocuğa dövmeye 
tarafından
Peki çocuk laftan anlıyor mu yok muhatap olacağın kişi çocuk değil annesi sen çocuğa ne desen de çocuk 1dk sonra unutur herkesin çocuğu kendine değerli bende olsam sinirlenirim ama asla dövecem yok parçalarım fln demem böyle bi durumda sen değil annesi uyarsa daha iyi ve anlar
(5,323 puan) tarafından
Annesi karsimda mal gibi bakar hiçbir şey yapmaz ve çocuğumu rahatsız etmeye devam ederlerse yapacak başka birşey kalmıyor ne yazık ki
tarafından
Yaaa tabiki haklısın ama sen o çocuğa el kaldırmaya kalk mal gibi oturan anne nasıl aslana dönüşür görürsün gidersin soylersin annesine davam ediyorsa alır çocuğu gidersin orda çocuklar yüzünde kavga etmeye hiç gerek yok inan
(5,323 puan) tarafından
Benim çocuğumu biri üst üste uyarsa utanır çocuğumu alırım yanıma bı güzel konuşur durdurun mesela.her neyse ben anlatamıyorum :)
tarafından
Kız anladım seni neden anlatamıyorsun haklısın ama çocuk bu boş ne desen bende aynı sorunla karşılaşıyorum hangimiz karşılaşmadık sadeca çocukla çocuk olma diyorum:d
0 oy
(2,282 puan) tarafından
Burada anne nasıl çocuğu büyütmüsse  öyle öğrenir asıl çocuğa değil önce  anneye öğretmek lazim 
(5,323 puan) tarafından
Anneye bakıyorum inanın dönüp bakmıyor bile almış eline telefon oturuyor. Çocuğu nazik bı şekilde uyardım ayağa kalkıp yanına gittiğimde ise napiyorsun sen canını yakıyorsun diye seslendim artık. Daha da ileri gitse sakince kalabilir miydiniz siz
(2,282 puan) tarafından
Vala canim evlat benim için kırmızı cizgim bende izin vermem kızım başkasına  zarar versin  başkasıda  tırnağına zarar veremez asla kabul etmem
0 oy
(149 puan) tarafından
Canım maalesef çok haklısın böyle duyarsız ebeveynler var 
(5,323 puan) tarafından
Başkasının çocuğu yüzünden benim çocuğum neden rahat oynayamiyor bunu anlamıyorum. Benim kızım birine rahatsızlık verecek olsa hemen uyaririm hayır burası sadece senin değil diğer çocuklarda oynayabilir diye
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Aynısı benim başıma geldi Suriyeliymiş bilmiyorum kaydıraktan ters çıkmış kızımın arkasına geçti ittiriyor kaynanam da bişey olamz dedi sen karışma dedim bağırdım canım yapma diye sonra kapalı bi kadın vardı bak beniö bebeğimi düşürdüler dedi o çocuklar suriyeli dedi anneside şurada çay içiyo dedi sonra oturdum daha yakına kadında hiç tepki yok kızım başka oyuncapa bindi aen git diyor bende kızdım sonra kaydırağa bildirdim geri bi baktım bi ittirdi ama kızım üstten aiağıya düşecek gibi oldu bi koştum kolundan tuttum çoçuğun nerdeyse vuracaktım annesine seslendim gülerek gelio çocuğa dedim etini koparırım herkes çocuk diyo çoçuksa çoçuk benimde bebeğim sokakta bulmadım 
(6,441 puan) tarafından
Vallaha anneside kör mü çayı zıkkım içsin çocuğuna dur desin parkı zehir etmeye ne hakkı var dağdan geldiler bağdakini kovacaklar
(6,441 puan) tarafından
Vallaha herkes az ötede konuşsun anneliği kimseden öğrenecek değilim bu yaştan sonra öğretecek de değilim sahip çıksınlar benden önceki kadın demiş düşürdü falan naapyım demiş dedim saçından tutaydın bi
(5,323 puan) tarafından
Linclesinler dışardan bı çocuk gelip çocuklarına ayağıyla basmaya çalışırsa o kadar uyarıya rağmen ne yaparlardı aceba
(6,441 puan) tarafından
Ya bırak herkes duyar kasıo kim izin verir merhaba evldınızı lütfen uyarın mı derler vallaha yırtarlar çocuğu
(5,323 puan) tarafından
Ya ben o kadar nazik diğer uyardım annesi görüyor hiç birşey demiyor çocuğa baktım kızımın üzerine basicak öyle kalktım ayağa napiyorsun sen zarar veriyorsun diye
0 oy
tarafından
Kızını korkutmuş tamam haklısın tepkini koyarsın ama sonuçta onlarda çocuk öğrenmemişler demek ki bazı şeyleri dövecek kadar bir hakkın yok 
(5,323 puan) tarafından
Merak etmeyin dovmedim. Kızımın üstüne basacakti o kadar uyarmama rağmen. Ne yüzüne karşı biseyler diyordu. Siz olsanız ne kadar sakin kalabilirdiniz. Kalkıp kızımın yanına gitmesem zarar veriyordu
tarafından
Burda çocuğu da suçlu görmüyorum ben annenin sorumsuzluğu
(5,323 puan) tarafından
Çocuk okula giden bir çocuk. Birini uyarmama rağmen ikinci çocuk devamını getirdi. Neden benim. Çocuğum başka çocuklar yüzünden rahatça oynayamasin ki
0 oy
tarafından
Yani ben çocuğumu parka götürdüğünde asla yalnız bırakıp banka oturmam 
(5,323 puan) tarafından
Bende aynı oyleyim
tarafından
Yani sen çocuğa laf anlatacağına keşke bu tutumunu annesine sergileseydin ilkokula da gitse çocuk dokunulmazdir
(5,323 puan) tarafından
Tamam siz öyle yapin
tarafından
Kaydırağın tepesinden düşüp ölen onca çocuk oluyor gerçekten en **** olduğum şey çocuğu parka götürüp kendi de  bankta oturan ya da kankasiyla dedikodu yapan
(5,323 puan) tarafından
Bu kişilerin dediğine göre de başkasının çocuğu benim çocuğuma zorbalık yapicam ben uzaktan izleyeceğim. Kendileri seyirci olarak izleyebilir ama sırf bı anne keyfini bozmadan çocuğuna sahip çıkmadan oturuyor ve o çocukta benim cocugumu rahatsız ediyor zarara veriyor şiddet uyguluyorsa bende istediğimi yaparım o zaman.ya çocuğuna sahip çık uyar değil mi. Ben kaç kere uyarmisim. Hiç mi görmüyorsun orda oturup telefonla oynamak konuşmak olmuyor.
0 oy
(692 puan) tarafından
Valla evlat bu canım benim çocuğuma yapılsa yapirstirirdim bitane şimdiki çocuklar çok fena aile bisey ogretmiyorki  hiç linclemeyin valla herkesin evladı kendine yok vurmam etmem demeyin
(5,323 puan) tarafından
Yok herkes medeni bir ben öküzüm ☺️ aynısını yaşasalar ne yapardı görmek isterdim
(692 puan) tarafından
Aynen canım aynen  öyleler atıp tutarlar burda anca takma boşver iyisini yapmışsın az yapmışsın ben gebertirdim valla
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Dün de benim başıma geldi ya 7 8 yaşlarında ağızlarında pis pis küfürler aynı şeyi yapcaklarfı benim kızıma da kızımda anlamıyor zor ikna ettim de salıncağa bindirdim onlar gitti sandım kızım kaydırağa bindi bir daha geldi ben de kızdım birine kalktı gitti daha bu yaşta böylelerse ne olacak böylr
(5,323 puan) tarafından
Benjm kızım hiç kimseye zarar vermez. Sadece kaydiraga falan binince sağı solu izlemekten oturur kalır. Ben ona bile müdahale ederim ki başka çocukların hakkına girmesin herkes oynasın diye. Burdakilerde o kadar medeni ki benimki evlatta onlar neymiş. Kuymetlilerse anaları sahip çıksaydı. Kızımın üstüne basmaya çalışan çocuğa uyarılma rağmen dinlemiyorsa ne yapmam lazim
(3,040 puan) tarafından
Valla çocukların gittiği r park var ordada rahat yok malesef
0 oy
(425 puan) tarafından
Ay bizde geçen benzerini yaşadık kızım salıncağa oturdu arkadan çocuk tasi almış öyle korktumki fırlatacak diye ben kosana kadar getirdi arkadan yavaşca ardı Allah'tan kızım aglamadi sert atmadı sonra 2tas daha aldı yanındaki çocuğa sıra sende dedi ben hayır taşla oyun olmaz dedim atdi yere annesi teli bırakıp çocuğa bakmadı tüm parkdaki çocuklara tek tek bulaşdi

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 455 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 484 göst.
2 Eylül 2023 Aile kategorisinde Minnos_1 (7,973 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 841 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 498 göst.

380,587 soru

11,395,130 cevap

34,912 kullanıcı

...