0 oy
269 göst.
Diğer kategorisinde (2,136 puan) tarafından
Şimdi Hanımlar ilk gebe olduğumuzda başlıyor cinsiyet partisi daha sonra baby shower daha sonra doğduğunda bir organizasyon oluyor ya da Mevlüt tarzı sonra diş partisi sonra 6 ay kınası 1 yaş  doğum günü partisi eğer erkekse sünnet düğünü 1 yaş çekimi falan 

Sizce bunlar yapılmalı mı yoksa Fuzuli mi Ben sadece kızımın 1 yaş doğum gününü kutladım o da aile arası normal bir pasta ve süslemeleri de kendim yaparak malum devir ekonomi devri her bir partiye bin 1500 lira gidiyor ben gereksiz görüyorum sizce yapılmalı mı 

Sizler yaptınız mı fikir istiyorum 

28 Cevaplar

+3 oy
(25,224 puan) tarafından

Görgüsüzlük net:D inanılmaz saçma ve abes geliyo. Neymiş dişi çıkmış hurraaa pasta kesmeler partiler. Neymiş 6 ay kınası hayatımda böyle saçmalık duymadım :D hele o cinsiyet partisi yokmu balonu patlat aaa mavi erkek aaa pembe kız sarıl kocana millet alkışlasın elinden gelse nasıl çocuk yaptıgını anlatacaklar :D 

(4,391 puan) tarafından
içimdeki sesim;d
(13,824 puan) tarafından
Ben de hiçbirini yapmadım ya
-Reklam-
0 oy
(554 puan) tarafından
Diş buğdayı yaptım canım aile arasında yedik içtik eğlendik kendimce masayı süsledim pasta börek tarzı şeyler yaptık. 1 yaşıni da büyük kutladık ama mevlüt okutamamistim okumasını yaptık 
0 oy
(119,168 puan) tarafından
dogum gunu yaptik tek baska bisi yapmadik gurbetteyiz kimsemiz yok
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Mevlüt ve dogum gunu yaptim sadece 
0 oy
tarafından
Ablalarımın cinsiyet partisine hevesi vardı ikisine de yaptılar.  Biz doğumda misafir kabul etmedik o yüzden herhangi bisey yapmadık. Onun dışında iki evladıma da 40 i içinde akikasi,saçının gramı kadar sadakası , oğluma 17. Gününde sünnetini yaptırdık. Şimdi biri 2 biri 1 yaşında bu sene doğum günlerini beraber kutladık her sene Allah izin verirse öyle yapicam biri haziran biri temmuz doğumlu çünkü. Birde doğum günlerinde adlarına bir bağışta bulunup yazıyoruz. İlerde teşvik amaçlı 
(48,531 puan) tarafından
doğum günü hediyeleri cok guzel
tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(3,609 puan) tarafından
Fuzuli gereksiz masraf ne gerek var yani sanki mimar sinan doğurduk:)
(48,531 puan) tarafından
herkesin evladi en az mimar sinan kadar degerli kiymetli ☺️
0 oy
(1,736 puan) tarafından
İlk oğluma mevlüt ve doğum günü yaptım. İkinciye mevlüt yapamadım, hastalık zamanı kimseyi toplayamam diye. Bakalım doğum gününü de aile arasında küçük biley yapcaz mecbur, büyük yapamam kovitten dolayı. Ama sünnet cemiyeti ikisinede yapmadım, yapmıcam. 2 aylıklarken oldulardı
0 oy
(2,132 puan) tarafından
11 aylık kızım. Henüz hiçbir kutlama yapmadık, yaş günü yapmayı düşünüyorum. Diğerlerini yapan herkese saygım var. Ne gerek var veya fuzuli diyemem. Yapan kişi fuzuli görmemiş demek ki onun için önemli ve yapmış. Çok kişisel bir konu yani 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Doğumu pandemiye geldi mevlüdünü yapamadım inşallah yeni bebeğime okuturum 1 yaşıda pandemiydi annem ayrı görümcem ayrı hazırlamıştı kutladık 2.yaş doğum gününü yaptım 6 ay kınasıda yaptım tabiki hepsi eşimin ailesi benim ailemle yapıldı evdeki şeylerle yaptım çokta para çıkmadı
0 oy
tarafından
Cinsiyet partisi ve 1 yaş tek kutladım onlarda kızıma hatıra anı kalsın diye her ay kendim fotosunu çekerim annemler benim hep küçükken fotomu çekermiş görünce bile mutlu olurum o yüzden kizimada öyle yapacam:)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hiç sevmem önemsemem
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Hiç birini yapmadım sadece 1 yaş doğum gününü kutladım onuda seninki gibi aileler geldi sadece 
0 oy
tarafından
Bebek mevlidi ve doğum günü yaptım o da kendi aramızda organizasyon filan değil çıtayı çok yükseltmeye gerek yok ☺️ 
0 oy
tarafından
Cinsiyet partisi yapmak istiyordum yapamadım  maddi durumlardan ötürü 

Hamilelik çekimi yaptım 

Babyshower yapmam 

Dogduktan sonraa 40imiz Çıkınca  beşik kutlamasi yapcaz 

Onun disinda dis bugdayi düşünüyorum  

Dogum günlerini  bilemicem maddi durumumuz ne olursa artk
0 oy
(485 puan) tarafından
Biz bir yas çekimi yaptırdık hatira kalsin diye yenidoganda da yaptirmamistik hiç animiz yoktu 

Bir ay var doğum gününe aile arasinda dogum gunu kutlucaz 10 kisi felan olcaz 
0 oy
(12,818 puan) tarafından
Dış buğdayı yapacaktım ailem doğum gününe gelemez diye anı kalsın istedim ama denk gelmedi dişi. Dişi çıktığında da cenazemiz vardı yapmadım altı ay kınası falan bana göre değil mevlute çağıracak kimsemiz yok bu şehirde ama doğum gününü kutlayacağım Allah izin verirse her yıl şu an on aylık balon falan baktım. Ay ayda çekim yapıyordum son iki ayı yapacak fırsat bulamadım 
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Dis buğdayını ve 2 yasini kutlamistik ama aile arasinda butun suslemeleri kend i m yapmıştım internetten uyguna gelmisti malzemeler falan. Dogum gunu ve dis disinda hepsi sacma gelmiştir ya. Mesela oğlum olacak simdi. Asla sunnet partisi falan yapmam kizimq ne yaptiysam ona da yaparim dis buğdayı dogum gunu falan falan işte onlarda ani olsun diye cok fuzuliye kaçmadan yaparım 
0 oy
(770 puan) tarafından
Sadece mevlüt yaptık o da hiç bsy yapmicaz diye çünkü gurbetteyiz yalnızız o da baya büyük oldu ama olsun güzel oldu :) hepsini yapmak bencede gereksiz 
0 oy
(811 puan) tarafından
Diş buğdayı yaptık bir de doğum günü. Bundan sonra da doğum günü olarak ilerleriz. 
0 oy
tarafından
Zaten son zamanlarda çıkan şeyler, bizlere cinsiyet partisi yapılmadı da eksik mi kaldık :) o partilere verilen paralarla çocuklar için daha neler neler yapılır. Ben hamilelikte bu tarz bir şey yapmayı düşünmüyorum. Tabii doğduktan sonra abartmadan dış buğdayı, mevlüt, doğum günü kutlaması isterim ama dediğim gibi onları da şimdi bazı abartılı şeyler gibi değil aile arasında, çok masraf yapmadan isterim. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 916 göst.
15 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 340 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (298 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 152 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 270419gokce (1,789 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 385 göst.