0 oy
192 göst.
Aile kategorisinde (591 puan) tarafından
Arkadaşlar bu ayın 27 sinde 10 aylık olacak kızım sizce kesmeli miyim gece gündüz emiyor aman aman bir sütum yok fakat artık ağrılardan canım çıkıyor oğlumu 2 buçuk sene EMZİRDİM kızımı kesmis olsam girermiyim hakkına çok üzülüyorum yemeklerden de yiyor tavsiyeler neler acaba 

8 Cevaplar

+1 oy
(13,889 puan) tarafından

Onuda 2 yaşına kadar emzir ne kadar içse o kadar fayda daha küçükmus zaten 

Ben tam 2 yasa kadar emzirdim 
(591 puan) tarafından
Oğlumu bende 2 bucuga kadar EMZİRDİM kızımı canımı acıtıgi için kesmek istemiştim ama sonradan vicdan azabı duyarım diye vazgeçtim
-Reklam-
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Çok küçük yazık kuzum kesme bir damla bin şifa ne içse o kadar iyi 
(591 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım da artık ısırmaktan kanatıyor RESMEN
0 oy
(2,565 puan) tarafından
10 ay daha cok erken canım sütten kesmek yerine bazı ögünlerde yemek yedirebilirsin ben muz yoğurt bebe büskivisini robattan geçirir biberonla verirdim kahvaltıda yumurta peynir falan 
(591 puan) tarafından
Herşeyi yiyor çok şükür sıkıntı ısırmaktan kanatacak hale getirmesi gece gündüz canım yanıyor
(591 puan) tarafından
Biberon almaz emzik almaz tek derdi ben ve CİCİKLERim :):)')')')
(2,565 puan) tarafından
Kaşıkla ver canım önemli olan karnının doyması karnı doyarsa sende ciciklerinde nefes alırsınız :)))
(591 puan) tarafından
Kullanıyor şükür kaşık bardak bunlarda sorun yok da  ne yerse yesin yinede Benimle derdi:)')')
0 oy
(12,543 puan) tarafından
Bence 6ay önemli . Benim kız da 5 aylık olacak mama takviyesi başladık dr tavsiyesi ile gündüz emmıyor benı sağip veriyorum gece emiyor ek gıdaya başlasa kendı bırakacak gibi 
(591 puan) tarafından
Benimki aşırı düşkün sabahtan akşama akşamdan sabaha beni istiyor yemekte yediği halde ne biberon kabul ediyor ne emzik öldürdü beni Bir kap çorbayı İnan Zor yapıyorum kaldı mı temizlik hele şöyle dursun inan evi süpürmedim 4 gündür
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Benimde 12 aylik 6 disi var sürekli disliyir uyanıkken veremiyorum sadece uyuduğunda emziriyorum yoksa çok kötü yapıyor bende Bi ara düşündüm kesmeyi ama çok küçük daha 
(591 puan) tarafından
Kıyamıyorum bende canımın açıyor ama geçe Sabaha kadar gündüz akşama kadar üzerimde mübarek bizimkininde 9 disi var
(2,253 puan) tarafından
Off ya Vala zor ama mecbur idare edecez
(591 puan) tarafından
Sağlıklı olsunlar da bugünlerde gecicek inşallah
0 oy
(113 puan) tarafından

Diş geliyordur ; kaşınıyordur bu sebeple dönem dönem daha fazla ısırırlar... Çok küçük daha yazık olur :( 

Sütünüz varken emebildiği kadar emsin kuzucuk anne sütünü.. Benim oğlum 18 aylık azı dişleri çıkıyor; diğer dişlere göre daha sıkıntılı bir dönem ama asla vazgeçmem emzirmekten..

(591 puan) tarafından
Zaten bende vazgeçmedim geçmem de tavsiye istedim sadece oğlumu 2 buçuk sene emzirdim kızımı da gittiği yere kadar emzirmeyi düşünüyorum inşallah evet dişler yüzünden bu haldeyim maalesef
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Acaba meme ucu aparatları oluyor ya ondan alsan işe yarar mı çünkü küçükmüş cidden.
(591 puan) tarafından
Aparat ile asla almaz düşündüm aslında ama banamisin demez tek derdi benim ne emzik aldı ne de biberon meme kolik Bir kızım var
(6,253 puan) tarafından
Benim kızımda sanırım öyle olacak hiç biberon sevmiyor çünkü daha 5 aylık dişi yok damaklariyla ısırıyor :(
(591 puan) tarafından
Oğlum en azından emziği değil ama biberonu kabul etmişti bir nebze o konuda rahattım kızım su içmek için Bile kullanmıyor maalesef
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Kız biraz daha emsin
(591 puan) tarafından
Emecek 2 ye kadar kesersem vicdan azabından ölürüm oyuzden emmeli yani vazgeçtim oğlumu 2 buçuk sene emzirdim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 101 göst.
4 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde B. Sema (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 100 göst.
0 oy
12 cevap 337 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bimuallime (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 242 göst.
22 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Tontisin annesi (23 puan) tarafından soruldu