0 oy
523 göst.
Diğer kategorisinde (1,210 puan) tarafından

4 aydan sonra ek gıdaya başlayan anneler varmı sorun yasadinizmi kaynanam sürekli ac bu cocuk deyip ek gida vermeye çalışıyor bebegim bes dakika emiyor ama ona ragmen kilo alimi iyi hemsirem mama baslama kilo alimina öbur ay bakarız öyle başlarsin dedi obur ay oldu bakti 4 aylik bebege gore iyi kilo almis dedi mamaya grek yok dedi ama elma ve ev yapimi yogurt tattırabilirsin dedi bende esime annene deme yoksa bi tabak yoğurt vermeye çalışır  dedim aynende oyle yaptı ekmek ici veriyor   patates.yemeginden patates ezip verdi corba tutuyor  esimde anne verme 6 aydan once dinlemiyor bizi ben uc cocuk büyüttum kac kere bakicilik yaptım dedim dun mercimek yaptım ondan yedirdi öğürurse vermem dedi yarim kase yedirdi bebeğimde aksam cok uyumaz resmen deliksiz cok uyudu gece uyumaz dedim evimize ciktik ordada uyudu sabah bese kadar mercimek tok tuttu dedi uyudu dedi sinir oluyorum.ben verme hakkim varsa ben veririm.yani

12 Cevaplar

0 oy
(2,849 puan) tarafından
Bu kaynanalar neden boyle ya herseye karisiyorlar anne sutu alabildigi kadar alsin sert tepki koyun gerekirse cocugu ona verme yada tepki ver ne bileyim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ya tok tutmus olabilir ama mercimek gaz yapar daha cok cok küçük. Allah korusun alerjisi varsa sorun olur canim. Az az verelim anne bi bakalim alerjisi var mi de kuzum.
0 oy
(3,529 puan) tarafından
Mercimek gaz yapan bir bakliyat türü daha 4 aylık bebeğe nasıl verebiliyor çocuk zaten ömrü boyunca bunları yiyecek bıraksında olması gerektiği gibi beslensin ayrıca kimseyi karıştırma bana da çok söyledi kaynanam kayınbabam ağızlarının payını da aldılar sen büyütmüşsün kapa çeneni o zaman bende kendi çocuğumu kendi bildiklerimle daha doğru olan yöntemle büyüteyim doktor denen bişe var.
(7,935 puan) tarafından
Gerçekten bunu dedin mi küsmedimi kaynanan canım
(3,529 puan) tarafından
Canım isterse hiç konuşmasın bana hamileliğimde yaşatılanlardan dolayı benim yaptıklarım az bile !!! Duvarıma gidip okursan yazdıklarımı anlarsın ne demek istiyorum
(7,935 puan) tarafından
Keşke kızları gibi benimseseler kaynananın iyisi olmuyor canım
0 oy
tarafından
Allah yarım kase nedir ya o çocuğun bağırsakları ne ki daha bakalım hazmedebilecek mi
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Ya ne kadar hevesliler herşeye burunlarını sokmaya bence kaynanani cocugundan uzak tut fazla oraya gidip gelme tavrini koy o bebegin bağırsakları daha cok ince sindirim sistemi tam gelişmemiş ki yazik
0 oy
tarafından
kendi yaptıgınız yemekte tuz var baharatlar var salca var belki bunlar için cok erken . yoğurt neyse de
0 oy
(650 puan) tarafından
Doktora kayinvalideni de götür yaptıklarını anlat. Şu anda Fox Tv'de ümit aktaş zararlı diyabete sebep olan gıdaları anlatıyor. Sakın ekmek vermesin ya... Bir yaşına kadar olsun tuz şeker beyaz ekmek verilmemeli bence
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Aaa mercimek mi benim oğlum 18 inde 4aylık olacak daha ben yemiyorum mercimeği gaz yapmadım biz hala gazla mücadele ediyoruz
0 oy
tarafından

başlığı görünce kaynanana ek gida verceksin sandım :D

Yavstan tattirdim  ben 4 aylıkken beş ayda tamamen gectim
(4,875 puan) tarafından
☺️☺️ Bir yaştan sonra çocuklaşıyorlar zaten
tarafından
Aynen öyle gördüklerimiz :)
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Pirinç unu verdim cnm 
0 oy
(777 puan) tarafından
Canım üslubuna dikkat et ama sert bir şekilde de uyar. Senin bebeğin o. Rızan olmadığı halde nasıl olur da yapar anlayamıyorum saygısızlık bu. Zaman değişti büyüklerin bizi yetiştirdiği dönemde değiliz. Bebeklerin bağırsak yapısı bazı şeyleri kaldıramaz. Patates de mercimek de gaz yapar. Anlamak istemiyorsa da tepkini koy görüşme çok da büyük bi kayıp değil doğrusu. 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Tok tutmuş olabilir ama şu an senin sütünden faydalı hiçbir besin yok canım bence izin verme kilo alımı iyiyse

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 871 göst.
25 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 420 göst.
22 Nisan 2020 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 326 göst.
20 Kasım 2019 Diğer kategorisinde KÜBRA KOÇ (3,458 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.