0 oy
342 göst.
Diğer kategorisinde (437 puan) tarafından
Kızlar benim sizin fikrinize ihtiyacım var benim bir çocukluk arkadaşım var aynı mahallede büyüdük cocukluğumuzdan beri hic küsmedik birbirimizi kırmadık ben evlenirken bana cok yardımcı oldu hatta sadıcım nikah şahidim bile oydu ben gurbetteyim arkadaşım bir senedir bir uzmanla görüşüyor arkadaşım evlilik istiyor ama çocuk bunu sürekli oyalıyor nebilim pürüzler çıkarıyor arkadaşım doğuştan kalp hastası  çocuk çok pasif evlilik konusunda kız bu yüzden defalarca ayrılmak istedi oyalıyor diye ama çocuk bırakmıyor hiç bir atakda sergilemiyor en son arkadaşımdan gizli memlekete gelmiş izne ve gideceği günün1 gün öncesi söylemiş buluşmak istemiş neyse buluşmuşlar arkadaşımı yine kandırmış neyse ailemi alıp gelicem yarın tanışmaya demiş neyse gelmişler çocuğun ailesi pek istekli duruyor diyor arkadaşım bunlar isteme söz kararı aldılar kasımın ortası gibi ama cocuk süreklii sorun çıkarıyor ve bütün masrafları arkadaşımın karşılamasını istiyor kıyafetinden tatlısına kadar araba kredim var şu borcum var sen yap sen et kızda olsun diye bi kısmını sırtlamış ama çocuk hala sorun çıkarıyor aileside oyle erken seneye olsun seneye olsun durumumuz yok diyorlarmış ama arkadaşım diyorki yalan söylüyorlar cocuk 50 ye yakın cumhuriyet biriktirmiş herneyse arkadaşımın anlattığına göre cocuk bunu oyalıyor bariz belli arkadaşım kabullenemiyor  seviyorum diyor benden akıl istiyor neyapacam diye kızın artık sinirden stresten kalbi dayanmıyor (geçen sene açık kalp amaliyatı oldu) tekrar yenilemiş bende üzülür diye bişey diyemiyorum ne desem ne yapsam bilemedim güzellikle cocuğun istemediğini nasıl anlatabilirim bana akıl verin lütfenn

15 Cevaplar

0 oy
(1,248 puan) tarafından
Yani göz göre göre nasıl hala devam ediyor ortada zaten benim eşimde uzman kocam sürekli yanıma gelmek için izin alırdı ayrıca benim kocamin birikintisi yoktu ona rağmen hiç birşeyi ben karşılasmadm sadece kınayı bı yaptık 
(437 puan) tarafından
Aşkım benim eşimde uzman aynı şekilde benimde oyle şırnaktan çıkar gelirdi yanima 5 günluk için çocuk izin vermiyorlar falan diye yalan söyluyor kızın babası tesaduf komutınını tanıyormuş hani bu izin işi ne iş diye adam bir kere bile gelip izin talebinde bulunmadı ben nişanlanacam boyle durum var bile demedi demiş
(1,248 puan) tarafından
Aklını başına alsın bence Allah korusun bu adam yüzünden kızin kalbi dayanmaz günahını almak istemiyorum ama bence hasta olduğu için oyalıyor olabilir
(437 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum
-Reklam-
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Çocuk istemiyor bariz belli kızda vazgeçsin artık bu iş evlilik olsa bile böyle kavga eksik olmaz çocuk bunu takmaz çocukla baba evine geri döner çocuk şimdiden yüzünü göstermiş ayrılıp yoluna baksın arkadaşın 
(437 puan) tarafından
Ne desem ters anlıyor bilemedim
(2,501 puan) tarafından
O zaman karışma
(437 puan) tarafından
Cok uzuluyor o üzüldukce bende uzuluyorum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bıraksın. Biriktirdiği parayı da hsrcamamak için oyalıyor bütün evlilik masrafını yıkacak kızın üstüne.yarın öbür günde boşanmak ister. yazık kızacağıza.evlenmek isteyen seven adam belli eder kendini.şimdi böyle sorun çıkarıyora evlenince ne sorunlar.çıkarcak acaba. Herşey nasiptir ama anlattığından hiç iyi şeyler hissetmedim
(437 puan) tarafından
Kız çalışıyor hastanede kızın parasınada güveniyor
(4,651 puan) tarafından
Ne güzel işte. Sen böyle düşünüyorsan arkadaşınla konuş. Kaldı ki kendisi de farkındadır bile bile lades demesin. Kendi sağlığı kendi işi hayatı varken sürekli para mevzusu ve evlilikle ilgili sorun çıkaran insandan hayır gelmez. Rabbim merhametli kadir kıymet bilen insanlar çıkarsın karşısına.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence en yakın zamanda bıraksın. Canım aynı benim arkadaşımın eski nişanlısı gibi ortada hep bir para konusu vardı en sonunda nişanı attı kız kurtuldu
(437 puan) tarafından
Aynen oyle benimde başımdan bi nişanlılık geçti aman aman yaşlandım hastalıklara kaldim
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Evlensede mutlu olamaz ki sadece defter üstünde kocası olur zorla güzellik olmaz adam takılmayı seviyor 
(437 puan) tarafından
Arkadaşımın kafasını karıştıran madem beni istemiyor neden ailesini getirdi diyor
(7,768 puan) tarafından
Gelin ata binmiş ya nasip demiş ciddiyim mesajı verip ciddi olmama durumu geldilerde evlendi mi sanki gösteriş
0 oy
(1,972 puan) tarafından
Akıllı insan şu durumda kendisi zaten bırakır. Sen akılda versen arkadaşın dümdüz gidecek gibi görünüyor. Zararın neresinden dönersen kardır. İnşallah farkına varır. 
(437 puan) tarafından
Insallah
0 oy
(813 puan) tarafından
Çok sevince insan ayrılırsam nolcak çok üzülürüm dayanamam diye düşünüyo 

Kendimden örnek vereyim bende öyleydim sevgiliyken birkaç kez ayrılma durumuna geldik ama ben hep alttan aldım ayrılamam seviyorum diye düşündüm şimdi bir oğlum var boşanıyorum 

Olan 6 yılıma oldu, boşuna harcadığım 6 yılım. 

Yani bişeyler sürekli ters gidiyorsa yol yakınken vazgeçmek lazım keşke bende başından vazgeçseydim verdiğim onca emek boşunaymış.  Arkadaşında evlenirse sonu böyle olacak verdiği yıllara üzülecek gibime geldi. Bizim için söylemek daha kolay ama işler en başından ters gidiyorsa ayrılsın bitsin gitsin önüne daha iyi bi insan çıkar belki bilemeyiz. 

Arkadaşına da açıkça söyle uygun bi dille bence vazgeçsin 
(437 puan) tarafından
Bacım kendimden örnek veriyorum ben daha önce bir nişanlılık gecirdim ayni bizim başlangıcımızda boyle oldu 6 ay nişanlı kaldım geberdim resmen kendimden örnek veriyorum arkadaşım olmuyor bak cocuk boyle boyle diyorum belki degildir belki yapmaz ya seven adam belli eder arkadaşım çare kendi bahane arıyor şimdide nikah yapalım diye kizın aklına sokmuş zavallım daha söz olmadan nikah hazırlığına girmiş bilmiyorum ya cok uzuluyorum
(813 puan) tarafından
Evlenmeden önce beni çok kıskanırdı tek başıma bi yere gideyim istemezdi
Markete giderken bile haber verirdim ama bunun kıskanma değil kısıtlama olduğunu çok sonra farkettim. Buda benim s.alaklığımdı, beni takip bile etmiş tek başımayken halim tavrım nasıl diye
Kendi içinde pislik olduğu için beni kısıtlıyordu diye düşünüyorum çünkü beni defalarca aldattı
Arkadaşının durumu farklı tabi senin arkadaşın mutsuz olacağının farkında olduğu bi evliliği istiyo anladığım kadarıyla, adamın ilgisi şu an bile böyleyse evlendikten sonra daha beter olur
(1,248 puan) tarafından
Bizd Nişandan sonra nikah yaptık ama eşimle sevgiliydik zaten öyle evlilik kararı aldık arkadaşın sa.laklik yapmasın Nisan olmadan ne diye nikah yapicak
(11 puan) tarafından
Canım arkadasinla konuş vazgeçsin bir kere üzülür sürekli can cekisiyir uzman çavuş olmuş ama sevdiği çocuk adam olamamış bak çok üzüldüm kızım 32 aylık kalp hastası daha yeni öğrendim ondan da arkadaşına çok üzüldüm içim yüreğim yandı arkadaşınla açık açık konuş sevgisi ağır basıyor böyle güzel kızlarımızın kıymetini bilemiyorlar Allah korkusu yok en azından evlenmeden gerçek yüzünü göstermiş Rabbim onun karşısına daha iyi birini çıkarır canım kalbini seven birini inşallah
(813 puan) tarafından
Misafir78
Bende sana katılıyorum canım sevgisi ağır basıyo kızın belli ki
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Nedense eskj nişanlım aklıma geldi oda uzmandi ondada hep bi para sorunu vardı herseyi biz yapsak sesini cikarmiccak tip den di.bi an önce kaçsın kurtulsun o adamdan hayır gelmez.
(437 puan) tarafından
Bacım benim eşimde uzman eşime dedim sevgiliyken çeyizim eksik ben evlenemem demiştim sorun degil ben alırım diyip hepsini aldi istemeyide o yapti nikahıda duğünude ben kına istemedim annem istiyor diye kına bile yaptı seven adam belliediyor arkadaşımın ailesine cocuğun ailesi biz kalabaliğız bbüyük nişan olsun demişler mekanı kıza tutturmaya calisiyor ya deseki hani sen bunu yap ben bunu ikimiz yapalım herseyi oda yok ben sadece ciceği alır gelirim diyormuş oyle babamda gelir
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Balık baştan kokar de canım. Şimdiden böyleyse ilerde evlenince daha çok üzülürsün de. Şimdiden sana böyle yapan biriyle ömür boyu hayat gecirebilecek misin bunları iyice düşün m ben sana ayrıl diyemem ama bu gerçekleri de söylemem gerek. Evlilik zaten kolay değil ama simdiden herşeyi zorlaştıran biri evlenince de hayatını zorlaştırır mutlu olacam yuvam olacak derken daha da mutsuz olmanı istemem diyebilirsin. 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Vallla istemdgini direk soylicen yani bariz belli cnm kirilcsk ama diycen yani
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Sevsede bitirsin evlendiğinde hiç ilgi göstermez 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Pskyatri demiyorum bak bir psikologa gitsin otursun anlatsin en emin agiz bir doktor tarafsiz gozle ayrilmasi gerektigini sagligi icin hayati icin en dogrusunun bu oldugunu zaten anlatacaktir arkadasinda belli ki takinti olmuş birazda yoksa bu kadar şeye ragmen insan bi acaba derdi onuda dememiş tam hiz ilerlemeye calişiyor dost aci soyleyendir sonradan daha kotu olmaktansa yolun başinda vazgecer insâllah 
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Arkadaşimin ablasi benzer bi durum yaşadi. Kiz öğretmen oğlanda doktordu. Oğlan hiç yanaşmiyordu ama sanki kizin zoruyla evlendiler. Yani oğlan hem ayrilmak istemiyor hemde evlenmek istemiyordu. Nişani kiz kendi yaptı. Karşi taraf yalandan 1 2 taki takti. Kizin annesi ayip olmasin diye erkek tarafi takmiş gibi kizinin koluna altin alip takti falan. Neyse evlendiler 1 sene bile evli kalmadan boşandilar. Bence arkadaşinda aynisini yaşayacak. 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Böyle ilişki mi olur ya biraz aklını dinlesin yoksa ömür boyu üzülür sevgi biter saygı ve hoşgörü merhamet kalicidir
0 oy
(12,921 puan) tarafından
Erkekler sevgili iken daha özenli davranır daha çok üstüne düşer ilgilenir. Evlenince azalır bu durum. Şimdiden bu kadar umursamıyorsa evlenince nasıl olur bir düşünsün. Zaten çoğunlukla görevde olur geldi mi de ailesi arkadaşları gezmesi derken arkadaşın evli mi bekar mı anlamadığı bir hayat yaşar ayrıca bir erkek daha evlilik aşamasında iken bütün masrafı kıza yıkıyorsa kız o adamdan koşarak uzaklaşsın bence sağlam temeller üzerine atılmıyor o evlilik benden söylemesi 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 343 göst.
24 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,323 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 638 göst.
20 Aralık 2020 Aile kategorisinde Ececikisteniyor (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 546 göst.
13 Mart 2023 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,064 soru

11,346,524 cevap