0 oy
844 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Yalvarıyorum mesajıma cevap verin  Kızlar 5-6 gündür geçemeyen bı dış ağrısı var kızımın sürekli huzursuz sürekli ağlıyor artık dayanacak gücüm kalmadı çok yorgun bitkin ve uykusuzum . Artık ağlamaları kafamın içinde yankılanıyor . Ne yapacam bana yol gösterin bu süreci nasıl atlatırız. Kızım 14.5 aylık daha önceden 2 dişi tek var geç çıkardı dışişleri. Biraz önce ağlayınca kendimi tutamadım bende sinirden patladım hüngür hüngür ağlamaya başladım :(:'(

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım maalesef ki bu dönem böyle geçiyor sabretmek gerekiyor. Jel ağrı kesici falan ise yaramıyor 
tarafından
Yaramıyor valla hepsini tek tek denedim peki nasıl olacak böyle ne zaman rahat ederiz yaa
tarafından
2 yaşından sonra canım. Artık hem kendini anlatacak hem dişlerini tamamlayacak hem uykuları bölünmeyecek gece. Benim oğlum 14 aylık 16 disi var çok erken çıkardı çok zorlandık
 Birde kızım da son dişlerini çıkarıyordu aralari 13 ay ikisi iki yandan .
tarafından
Yaaa daha var desene  benim kızın sadece 2 dişi tek var bizim yolumuz daha çok uzun
-Reklam-
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Eee zor  kuzum ama normal ağla rahatla bu dönem de geçecek az daha sabır 
tarafından
İnşallah bian önce geçer çünkü şimdiden takatim kalmadi şuan yazarken bile gözyaşlarımi siliyorum yavrumda eziyet çekiyor elimden bişey gelmiyor
(8,965 puan) tarafından
Walla 2.5 yaşında halen biseyleri var her günümüze şükür ne yapalım geçecek diye sabır cekiom... dolapta mendil sogut dişine koy soğuk iyi gelir
tarafından
Nasıl yapacam onu mendili öyle mi koyacam
(8,965 puan) tarafından
Evet kuzum temiz Bi mendil bez neyse koy soguyunca oraya koy varsa diş tutma şeysi falan onu da soğutup verebilin
tarafından
Dur hemen koyayım temiz bı bez inşallah ise yarar canım çok sagol
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Tedagil kullanın en azından rahatlatır bebeğinizi şu an bende diş ağrısı çekiyorum ben böyle isem daha küçücük bir bebek çok Zor :(( 
tarafından
Sağlık ocağına gittin verdi ilaç denedim ise yaramadi sanki olmadı onu alayim canım çok sağol
0 oy
tarafından
Dişlik alın dışını kasisin bide jel al eczaneden 
tarafından
Jeli var evde ise yaramıyor canım dislikte var kullanmıyor yaa ne yapacağımı şaşırdım bende
tarafından
Eminmisiniz dişlerden benim çocuklar sadece rahatsız halsiz olurdu en fazla ateşi çıkardı aglamazlardi başka ağrısını varki
tarafından
Götürdüm doktora o da diş dedi
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Sen sakin ol ki oda sakin olsun canım ağrı kesici ver calpol biraz rahatlasın soğuk dişlik ver karanfil yağı sürebilirsin
tarafından
Karanfil yağı nerde bulacam ki onu bu saate
(3,728 puan) tarafından
Şimdi ağrı kesici ver canım karanfil yağını da yarın alırsın yada kendin yaparsın internette bak yazınca çıkıyor
tarafından
Verdim canım ağrı kesici etki etmesini bekliyorum bakalım
(3,728 puan) tarafından
Allah'ım ona acil şifalar sana da sabır gayret versin canım ikiniz içinde çok çok zor
tarafından
Hemde nasıl zor hiç böyle olduğunu bilmezdim ilki böyle değildi . Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Yapacak birsey yok oyala sabır çek,ben de bugün delirdim bağırdım çağırdım baktım cocuk ağlıyor normale zor döndüm,baya sabır çektim namazlarımı kıldım 
tarafından
Elimden hicbirsey gelmiyor çok kötüyüm ayakta kalacak halim kalmadı
(5,406 puan) tarafından
Valla benim kafam şişti boğazım ağrıyor =) diş jeli sür belki fayda eder, yarın da calpol ver duş aldır oyala yani
tarafından
Anladım canım öyle yapayım çok sağol sanada çok geçmiş olsun
0 oy
(169 puan) tarafından
Yemin ederim bizimki de 13 aylık aynı problem gün boyu ağlıyor çocuk hiçbir şey yapmıyor sadece ağlıyor Rabbim sabır versin inşallah geçmiş olsun 
tarafından
Aynen öyle canım sürekli peşimde ağlıyor dayanmıyorum şuan eşim bakıyor biraz bende ağlıyorum diğer odada
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım bir şey sormamışsın ki ne cevap verelim mesajına bunu herkes yaşıyor vallahi sabırlı olmaktan ya başka yapacak pek bir şey yok. Diş taşları diş jelleri falan oluyor onlardan dene istersen
tarafından
Ne yazdığımı bı bilsem ağlamaktan canım. Yani kısacası sizin deneyip memnun kaldığınız bişey var mı diye soracaktim aslında
0 oy
(137 puan) tarafından
Öyle zorki Allah yardim etsin azı dis olabilir calpol ver yatmadan once dolaptan soguk havuc yada salatalik ver varsa iyi geluyor
tarafından
Aşkım ağzına koymuyor ki bişey şuan tek yaptığı ağlamak bişey yemiyor doğru düzgun
0 oy
(996 puan) tarafından
Tedagil çok rahatlatiyormus biz kullanmadık öyle aman aman çok şiddetli ağrısı olmadı şükür Allah'ıma dayanamadığı zamanlar da calpol veriyodum sadece o da fayda ediyordu 
tarafından
Ayy iyi yaa çok şükür canim inşallah hep böyle kolay geçsin herşeyi kuzunun . Olmadı onada niyetim var baklalim tedagil mıdır nedir onuda alırım
0 oy
(7,939 puan) tarafından
İyi bare aglamissin keşke bende arada ağlasam ben çok zor ağlarım eriyorum ağlayamıyorum şükür et cnm en azından sağlıkli 

Benimde oğlum 3 yaşında konuşmuyo kelimeleri var var cümle yok derdini anlatamiyo sürekli beni döver saçlarımi çeker çocukları döver nerde bı tehlike oğlum orda kızım birinci sınıfa gidiyor kıza çok zor ders öğretiyorum gelip kızın herşeyini almak istiyo sonra ağlama krizine giriyo bazen diyorum keşke ağlasam belki için rahatlar 
tarafından
Benimki tam 4 olacak kasımda önce çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümüne gittik o gelişim uzmanına yönlendirdi o da tahlil çıkmadan konuşmayalım dedi bugüne randevu verdi eşim gitti küçük bebek var diye o da psikologa ve başka bi yere göndermiş işte onlar da raporu hazırlams tv teleifn herşey yasak bizimki 11.5 kilo gelişim geriliği de var dil geriliği de
Onun için raporlu mama yazmış dil gelişimi için de rehabilitasyon merkezine yönlendirmiş tabi bize bırakmış ama kreşte olur demis
Sürekli oynayın çizin  yazın boyayın bol bol konuşup kitap okuyun demis birde bana liste göndermiş uyku saati yemek saati neyle beslenecegi etkinlik vs
tarafından
Doktor konusturmus bildigini de söylememiş oğlum sonra kedi köpek renk filan sormuş öyle dedi esim
(7,939 puan) tarafından
Mesela sizin ki cümleleri nedir
Benimkide 17 Ekim'de 3 yaşını doldurdu
Cümle olarak anne baba neyde
Anne aba ditti
Abla giti demek aba bur alaa deldi abla dur araba geldi demek istiyo yada anne baaaa cücü ağaç büyüuu ağaç  
Anne bak küçük ağaç bak büyük ağaç dmek istiyor hep aynı şeyler söylüyor anne mama anne nunu nunu demek yemek demek öcü yedi kelime olarak amca hala teyzeye çeçe diyo dayısının adı Ahmet amme diyo bişey gorune bunu beniii diyo
(7,939 puan) tarafından
Sizinki fizikende geride kalmis bebek kilosu nerdeyse ah bı konuşsalar.dogerleri hal.olur gibi
tarafından
Ayn öyle inş düzelirler canım
0 oy
(537 puan) tarafından
Bı anda sinirlerin boşalmış birkaç güne tamamen girer duzene sabırlı olmaya çalış sen boyle yaptıkça o daha çok hırçınlasir
tarafından
İnşallah canım inşallah girsin düzene yoksa artık dayanamıyorum gözlerim çok şişmiş şuan yorgunluktan
(537 puan) tarafından
Daha geçen hafta yaşadım aynılarını çok zor birde tek basimaydim hep Allah kolaylık veriyor sonra düzeliyor hemen birşey olmamış gibi oluyor pedifen ver varsa iyi geliyor
0 oy
tarafından
O kadar haklısın ki gel sarılalim bende hüngür hüngür ağlıcam:((((
tarafından
Yaa yine gözlerim dolu valla . Senin neyin var
tarafından
Bende düğüne gittim burnumdan geldi işte post acmistim
tarafından
Ayy evet gördüm yazamadım ki kızımın derdinden Allah seninde yardımcın olsun canım
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ağlaman normal bende çok ağladığım oldu ama bugünleri  sakin geçirmek duası ile diyorum.
tarafından
Elde değilki sakin olmak
0 oy
(5,267 puan) tarafından
Benim kızımda dış çıkarıyor çok sancılı geçiyor hiç uyku uyumuyor dün gece bende ağlayacak kadar zorlandim
tarafından
Yaa inşallah çok uzamazda rahatlariz artık
(5,267 puan) tarafından
O bitse ne olacak başka bisey çıkıyor. Hiç rahat yok
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Gülüm zor bir dönem biz de sürekli diş çıkarıyoruz tetagil kullanıyorum hafifletir biraz diş jelleri var pek önerilmiyor ama çok şiddetli geçiyorsa başka çare yok kullanabilirsin rahatlar yavrucak diş çok zor biz bile ağrısına dayanamıyoruz o yavrucaklar nasıl dayansın
tarafından
Kesinlikle çok zor bı dönem kızım doğduğundan beraber en çok zorlandığım zaman bu zaman
(909 puan) tarafından
Canım 15 adet karafil havanda iyice ez. Küçük kavanoza koy üzerine zeytinyağı koy buzdolabına koy soğusun temiz bir bez sürüp diş etine masaj yapabilirsin. Tetagil çok iyi. Buzluğa prasa koy sapı iyice soğusun eline ver yanında dur ama kemirirken yanlışlıkla tutmasın.
0 oy
(279 puan) tarafından
Canim simdi hemen yaparsan öğlen falan kullanabilirsin zeytin yağının içine 6 7 tane karanfil koy at buzdolabına ben baya faydasını gormustum umarım senin bebisinede iyi gelir sabır göster annesi o daha çok ufak elindede deyil derdinide anlatamıyor senin içinde çok zor biliyorum sabır başka yapicak bisey yok diyer dişleri pes pese cikar merak etme 
tarafından
İnşallah canım ilk biyle zor oluyor sanırım
(279 puan) tarafından
Aynen canım ya
0 oy
(309 puan) tarafından
Yalnız deilsin bende dün artık üstümu başımi parçaladım üç dört saat boyunca susmadan ağladı olay şu ki benim kiziim doğdu doğalı böyle bir buçuk yaşına girdi girecek hep huysuz ağlar insanı çaresiz koyar ve üç dört gündür cekilcek gibi deil ve çare bulamadm malesef ..Allah yardımcın olsun seninde gerçekten çok yıpratıcı bir durum hem bizim hemde cocujlar için 
tarafından
Annelik bu yüzden kutsal demeki canım diyecek Baska bişey bulamıyorum
(309 puan) tarafından
Aynen de öyle Allah şifa versin kuzulara
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Ayyy valla aynı ben 2 hafta oldu hala sabahlıyorum geçmedi inşallah geçer ya sabır edelim napalim 
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(48,626 puan) tarafından
bebege agri kesici ver canim 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 635 göst.
24 Aralık 2023 Aile kategorisinde Baby kiz (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 791 göst.
25 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Berivan022 (3,527 puan) tarafından soruldu