0 oy
1,228 göst.
Diğer kategorisinde (232 puan) tarafından
Benim bi kızım var 7aylık 2 çocuğu hiç düşünmüyorum sebebi i; eğer olurda ilerde boşanırsam 2 çocuğa tek başına bakamam ne zamsn ne olscağı belli olmaz sizin sebebleriniz neler

58 Cevaplar

0 oy
(10,383 puan) tarafından
Yaşım, yaşım, yaşım :) 
(428 puan) tarafından
Kaç yaşındasınız merak ettim
(10,383 puan) tarafından
35 olacağım birkaç aya :) doğurana kadar 36 ve kendimde hem iki çocuğa hem işe yetişecek gücü bulamıyorum
(428 puan) tarafından
Ay bende 34 um ocakta 35 im :) ikinciyi düşünüyorum da canım ondan sordum aynıyız :) kızım çok yalnız ya memkelette de değiliz bı kardeşi olsun istiyorum hayırlı iyi bı kardes olur inşallah
-Reklam-
0 oy
(2,202 puan) tarafından
akşam tuvaletin kapisinin altından Bi poşet cipsi doldurmus tuvalete ya minicik bir ara var küçücük parmaklarıyla yaptığı işe bak :D kapilarin kollarında sallaniyo ,eline ne geçerse TV ye atiyo bana atiyo , bütün supurgelikleri söktü ,koltuk tepesinden inmiyor   tencerelerim tavalarjm dolap yuzu gormuyo tavanin icinde oturuyo,  kendi gardrobumla onun gardrobunu gunde defalarca katliyorum yakcam sonunda hepsini:Dbanyonun kapısını açık görsün iki dolabın ikisinide indiriyo , kabini acip suyu aciyo .yavrulu yatağı cekiyo ordan üst yatağa çıkıp peteğin üstünde dikiliyo bide oan ben başkaa iş yapıyorsam adaaaaa diye bagriyo :D sigara paketimi gormesjn tek tek cikarip kiriyo , biberonu elinde inadina dokmedik ne parke ne mobilya var , fransiz cama biberonla su dokuyo eliyle siliyo camimin halini dusun :D kiziyorum da zerre korkusu yok daha sayamadığım çok şey var Gülden kardeşim şahit delilli:D 

2. Yi yapmama sebebim aciklayicidir sanırım:D 
0 oy
(695 puan) tarafından
Benim ilk bebeğim çok zordu o 4 yaşına gelene kadar biz doğru düzgün dışarı dahi çıkamamıştık bu nedenle hiç ikinci çocuğu istemedik sonra o 9 yaşına gelince 2 çocuğu düşündük 4-5 ay korunmadım ama olmadı sonra doktora gittim küs falan vardı ondan bir yıl sonra ortalama bir kere kovulması ilişkiye girdik ve hamile kalmışım sürpriz yumurtam geldi ve şu anda 10 aylık
(443 puan) tarafından
Şuan iki kardeş ilişkisi nasıl sizce? Daha doğrusu bu yaş aralığın artısı ve eksisi nedir ?
(695 puan) tarafından
Başlarda çok kıskandı 2 ay kadar sonra o da alıştı en büyük yardimcim büyük oğlum:) ve ne istersem severek yapıyor onunla oyun oynuyor ne lazımsa anne ben getiririm.diyor..iki çocuk şahane birseymis
(443 puan) tarafından
Yaş aralığı iyi bence bende en az 5 yaş olsun diyorum. Büyük anneyi anlamalı yardımcı olabilmeli en azından
0 oy
(5,498 puan) tarafından
Bence düşüncen tamamen yanlış sen simdiden bu fikrini almışsın zaten şuan ki çocuğuna yazık olmayacak mı o zaman o dönemde Rabbim geçim düzen ver diye dua etmek yerine boşanırsam bilemedim gerçekten 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Bence her ihtimali bu kadar düşünme. Üstelik de ortada kötü bişey yokken. Yoksa başına hep kötü şeyleri çekersin. Haberin olsun. Güzel düşün güzel olsun
0 oy
(390 puan) tarafından
tek cocugumuz var 2. asla dusunmuyoruz.Maddi manevi tek cocuk bizim icin yeterli.Tek cocuk diye acinacak halimiz yok.Bunu yapan insanlarin erkek cocugu olmayan kadinlara ,kiz cocugu olan kadinlara yaptigi vicdansizliktan farki yok.
0 oy
(59 puan) tarafından
Bir oğlum var bir de kız istiyorum bide tek çocuk hiç çocuk
0 oy
(6,369 puan) tarafından

O düşünce bende de var. Dunya hali neyin ne olacağı belli olmaz bu yüzden çocuğum büyüse de işime dönsem diye bekliyorum çalışmadan olmaz. 

Neden 2.ci çocuğu düşünmüyorum çünkü hem eve bağımlı olmak zorunda kalıyorum gezmek eğlenmek çalışmak uzun zaman için erteleniyor hem de geceleri uyku sıfır uyumuyor kızım. Hep mız mız. Sürekli ilgi istiyor. Bir yere gitsek burnumdan geliyor.

Valla büyüsünde kendime bir çeki düzen vericem. Daha 5 aylık :( 

0 oy
(3,419 puan) tarafından
Şuan ikinci düşünmüyorum eşim asker 2-3 yıl Suriye'de kalacak hani ölüm heryer de ama Allah korusun bişey olsa iki çocukla kimsenin evine sigamam o yüzden kızım 25 aylık büyüdü eşim ne zman askeri işi bırakır gelir o zman dusunurum bitane daha 
0 oy
tarafından
7 aylık kızım var hamiligim aşırı zor geçti böbrek yetmezliği var 2_3 yıl sonra diyalize girecgim 

Eşim asla istmiyor yetemm bakamm birşeyleri eksik olur evladima ne birakcm diye düşünüyor emzrdm mama faln zor yetiyor 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Esinle problemin yokmuş. Sırf ihtimal için ilerde şöyle böyle olursa diye kendini düşünüp çocuğunu tek bırakmak bencillik tamamen. Hiç evlenmeseydin o zaman ilerde boşanırsam diye
0 oy
(563 puan) tarafından
Anne olmak cok güzel bişeymiş ama çocuk bakmak gerçekten cok zor sabır emek istiyo maddi açıdan da yıpratıyor ve kızım bize yetiyor sadece enerjimi ona harcamak istiyorum bu yüzden eşimde bende istemiyoruz ama ilerde boşanır sam diye hiç düşünmedim öyle düşünsem hiç cocuk yapmazdım herhalde 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Onlara yetememekten korktuğumuz için 
0 oy
tarafından
1 tane çocuk beni mahfetti yani asiri yaramaz 2. Yi yapp deliremem
0 oy
(443 puan) tarafından
Haklısın sende canım. Şu zamanda boşanmalar arttı kimsenin kimseye tahammülü kalmamış. Eskiler ev işi tarla işi içinde en az 6 tane büyütmüş ama ne eziyetler de görmüşler. Allah en doğru şekilde büyütebileceğimiz kadar çocuk nasip etsin. Ben 4 yıllık evliyim 2 yıl düşünmedik. Çevreden yana garip bakışlara maruz kaldık. Çünkü evlenir evlenmez çocuk olmalı düşüncesi var millette ve bana göre çok yanlış bir düşünce. İyiki de istediğimiz zaman çocuğumuz olmuş. Çok şükür evlat sevgisi tattırdı rabbim. 
0 oy
(248 puan) tarafından
Oğluma kardeş yapmak istedim Bn we eşimin düşüncesi pişman mıyım 3ay sonra gelin sorun şuan mutluyuz ve ben kalabalık aile seviyorum maddi durumundan bakabilirim manevi kendime guwen erek yaptım eşim e değil çünkü çoğu zaman olmuyo 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bence çocuğun 4 yaşına girdiğinde düşün berabaer büyüyor lar yemek yiyorlar uyuyorlar. Ben iyiki de yaptım diyorum şuan kızım küçük olmasına rahmen lavaboya gidiyor abisi sayesinde .. yemek bile abisine bakarak yiyor çok şükür 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Valla kocam bey yanımda olsa sizler gibi düzenli bir hayatım olsa ben 4 tane dogururum  bosanma falan olursa ilerde paşalar gibi bakarım... 
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Canım ben zor bi dogum gecirdim travmatik oldu kızıma cok zor bakabildim hala da psikolojim düzelmiş değil. Ikıncıyı yapmaya kalksam kızım daha 3 yasında konusma geriliği var birincisi ikincisi de tedaviyle olacak olursa her gun kan sulandırıcı vurulmam gerekecek o sebebten istemiyorum ben cocukları o kadar çok sevmiyorum her gun iğne olacak kadar.bir çocuk yetiyo yeni yeni hayata karısıyorum tekrar aynı topa giremem.
0 oy
(352 puan) tarafından
Sebebi calisiyorum ve yardim edenim yok,elimden tutanim yok.2.yi yapsam bakacak kimse bulamam..Bu, bu kadar büyüdü diye sukrediyorum.Ailelerin sağlık sorunları var, kimse dönüp bakmaz...

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 63 göst.
14 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 497 göst.
10 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Dilancann (2,726 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 367 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde busra34busra (548 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.

380,192 soru

11,382,181 cevap

34,880 kullanıcı

...