0 oy
1,227 göst.
Diğer kategorisinde (232 puan) tarafından
Benim bi kızım var 7aylık 2 çocuğu hiç düşünmüyorum sebebi i; eğer olurda ilerde boşanırsam 2 çocuğa tek başına bakamam ne zamsn ne olscağı belli olmaz sizin sebebleriniz neler

58 Cevaplar

0 oy
(3,259 puan) tarafından
2.yi yapmayanı istemeyeni tebrik ediyorum. Akıllı kadın hali başka 
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bu dünyaya çocuk olmak fazla ağır :( 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
İstiyorm ama olmuyor :)) 
0 oy
(872 puan) tarafından
Valla ben istiyorum. Ama eşim istemiyor. Şimdilik istemiyor. Ama arada bir tane çocuk yeter büyütüp okutmak ta var diyor. Ben de diyorum yalnız kalmasın biz oluruz gideriz. Ama çocuğum yalnız kalmasın. Kuzenleri var diyor. Işte her kuzen kardeş gibi olamaz. 
0 oy
(657 puan) tarafından
Bunu bende düşünüyordum sürpriz ikinci oldu :) istemiyerek oldu ama iyi ki oldu hayat şartları ne gösterir bilemem birine bakabiliyorsam diğerinede bakarım rabbim ayrılmayı nasip etmesin inşallah kötü düşünme eşin iyise zaten ikinciyi yapmaya karar verirsin daha erken 4sene bekle benimkilerin 3yaş var keşke 4yaş olsa diyorum ama nasip bunları düşünce bebeğini büyüt akışına bırak
0 oy
tarafından
Bir kızım bir oğlum var bende 3. İstemiyorum ikisi yeter . Rabbim e çok şükür ikisininde tadını aldım olmayanlara nasip etsin 
0 oy
(457 puan) tarafından
Kesinlikle tek çocuk ikiciyi asla başim kaldirmaz birinciye anca yetebiliyoruz  ilerde egitjmine ancak yetebiliriz kurslara falan gondermek icin birini gonder birini gönderme olmaz buyudukce ihtiyaclari dagada artiyor  hic oyle erkek evladi ozencimde yok bir tane kizim var dünyalara bedel 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
2. Suanlık istemiyorum canım 33 aylık oğlum biraz daha büyüsün bakallım bende daha hazır değilim 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Uykusuz gecelerim olsun istemiyorum artik o cocugads iyi bakmak onemlo bnde ilk cocuktan sora sabir kalmadi be gülüm
0 oy
(2,614 puan) tarafından
Hemoroid olmam ilk çocukta 
(428 puan) tarafından
Ay bende oldum ya doğumda acayip şiş oldu günlerce sancı çektim çok zordu.İkinci dede oluyor mu acaba
(2,614 puan) tarafından
Bilmiyorum canım bnde merak ediyorum
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ben tek çocuğa karşıyım 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Gurbette tekim kimsem yok sebebim bu zorlandım baya çünkü hastalığı var bunun dar zamanı var kimsen olmayınca çok zor oluyor 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Ben çok çocuklu bir ailede hep eksikli büyüdüm o nedenle taaa o yaşlarda karar vermiştim bir çocuk doğurucam ona her şeyi vermeye çalışıcam hiç eksiği olmayacak ve öylede oldu asla düşünmedim ikinciyi zaten kızımın sevgisi kalbimi yeterince doldurdu kızımda hiçbir zaman istemedi kardeş mutluyuz yani şükür.
0 oy
(634 puan) tarafından
Benim 3 tane var dördünde düşünüyorum allahım nasip ederse
0 oy
(473 puan) tarafından
Psikolojik olarak iki çocuğa yetemeyecegimi biliyorum.İki defa aynı süreçten geçmek istemiyorum.Ekonomik olarak tek çocuğa daha fazla imkan saglayabilecegime inanıyorum.Ve hemen çalışma hayatına dönmek istiyorum çünkü çok özledim.Evlat sevgisi bambaşka , ama ben neyi ne kadar tasiyabildigimi bildiğime inanıyorum.Allah isteyen ve bakabilecek olanlara versin.
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Tek çocuğa daha iyi ilgi verecegimi düşünüyorum ikinci sebep de maddi imkanlar...
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Yanlış anlama ama biraz garip bir sebep değil mi eğer bir sorunun yoksa eşinle. Ya boşanırsam diye kendini ona odaklamak.. O zaman kimse çocuk yapmasın oluyor bir nevi herkeste o ihtimal var sonucta hayat bu ne getirir bilemeyiz. Allahm huzur versin herkese.. 
0 oy
(975 puan) tarafından
Cnm sen ilerde bosanacagini düşündüğün için çocuk mu yapmiyorsun bu da başka bi bakis acısı herhalde 2. Çocuğu yapmamak ilk çocuğun hayatı kadar önemli olamaz bence 2 çocuk annesi olarak bnm görüşüm 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 63 göst.
14 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 497 göst.
10 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Dilancann (2,726 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 367 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde busra34busra (548 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.

380,190 soru

11,381,953 cevap

34,878 kullanıcı

...