0 oy
399 göst.
Aile kategorisinde (2,510 puan) tarafından
Kızlar 11 gün oldu ikinci bebeğim olalı ama oğlumun kardeşi olduktan sonra tüm huyu değişti çok agrasif kızgın ağlak oldu ben de bu halini gördükçe hem çok üzülüyorum hem de bazen kızıyorum tutamayıp kendimi oğlum ocakta 3 yaşına giricek bu süreç lütfen geçici diyin tavsiyelerinize ihtiyacım var :/

18 Cevaplar

0 oy
(1,160 puan) tarafından
Kelin ilacı olsa başına sürer. İkisi arasında 3.5 yaş var. Şuan küçüğüm 2.5 yaşında hala kıskançlık devam ediyor. Sakin yalnız bırakma. Özellikle ilk çocuk oğlan ise daha fena oluyorlar. Benimki yalnız kaldığında tokat bile atmıştı. Geçmiyor sadece küçüğü büyüdükçe kendini koruyor büyüğü de ona alışıyor :)
(13,824 puan) tarafından
Ya galiba böyle benim küçüğüm de dokuz aylık oldu abisi de üç yaşında saçını falan çekiyor diyorum az daha büyüsün savaş var evde
(2,510 puan) tarafından
O zaman Allah yardımcımız olsun :/
-Reklam-
0 oy
(4,119 puan) tarafından
Kizim dogdugunda ablasi 8 yasinda idi o bile kiskandi sen bebege dikkat et canım aman deyim 
(2,510 puan) tarafından
Bebeğe zarar vermeye çalışmıyor şükür ama zaten yalnız bırakmıyoruz asla baya yıpratıcı süreçmiş
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Arada 6 buçuk yaş var inanki hiç değişmiyor. Evet kardeşini çok seviyor ve bile bile zarar vermez ama, o kadar çok iş çıkartıyor ki. Daha Bi pasaklı oldu, istekleri bitmez oldu. Biberonla su içtiği zamanlar bile oldu. Kardeşi 15 aylık olcacak vurma huyu var aklınca seviyor. Ona sinirleniyor. Ooo daha neler neler. :)) 
(2,510 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun:((
(1,272 puan) tarafından
Amin...
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Malesef canm cok kucuk oldugu ıcın anlamıyolar ablam ve kız kardesımın srasında 5yas olmasına ragmen her ikiside böyle yaptı yanlz bırakamadılar bebegı severken farlettırmeden vuruyordu zorla emzık tıkıyordu agzına vs.ablam onun yanında cok ılgılenmemeye calıstı sevmedı senıde sevıyorm falan dıyerek bastırmaya calıstı duygularnı en son kreste öğretmenı bişey anlatmş ıkı mum yakmıs kibrit almş bu anne baba olsun bu ıkı mumda kardeşin ve sen ol demıs sevgısıde ateş ıkı mumuda yaktıgımda ıkınızıde sevdgımde benım srvgım ateşim sönmedi azalmadı kardesıne sevgı verdıgım dede senden azalmadı aynı bak demiş bu sekılde anlatmş baya faydasını gördü bı deneyın diycem uc yasında anlarmı bılmıyorm
(2,510 puan) tarafından
Ben de deneyim güzelce anlatayım ben de yanında sevmemeye çalışıyorum zaten ama illa kucağıma almak zorundayım kardeşi bırak beni al kucağına diyor Allah'tan kayınvalidem var yanımda bebeği bırakıp daha çok ilgileniyorum
0 oy
(1,212 puan) tarafından
Ayni üç yaşında bir oğlum var 51 günlük bir oglum daha var baş edemiyorum
(2,510 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun :((
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Ah bacım aralarında 6.5 yas varda oluyor kısknaclık. Cok enteresandır kücük kendini korumayı diş gecirmeyi cabuk ogreniyor. Kız 8.5 yasında su an oglan vallaha hakkından geliyor
(2,510 puan) tarafından
Valla zor süreç:/
0 oy
tarafından
2 aylık oldu bebem kızım çok seviyor şu an ilk bir ay çok kıskanç ve kötü davrandı ama şimdi hiç öyle değil yani en azından vurmaya çalışmıyor 
(2,510 puan) tarafından
Benim oğlum hiç zarar vermeye çalışmıyor ama huyu çok kötü oldu ona çok üzülüyorum:/
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Üç yaşında oğlum dokuz aylık kardesi hala araba vermez bitane ona seviyor ağlama diyor ben seni çok seviyorum diyor ama oynucam diye canını da yakabiliyor ve asla arabalarını vermiyor zamanla oturcak daha da aliscak 
(2,510 puan) tarafından
İnşallah zamanla herşey iyi olur
0 oy
(2,838 puan) tarafından

Ben kreşe verdim en azından sabah birbirlerini görmüyorlar :woot:

0 oy
(848 puan) tarafından
Ona bebeği sevdir küçüğü büyüğünden fena çıktı ahaha☺️ Allah yardımcın olsun 
(2,510 puan) tarafından
Sevdiriyorum zaten canım bol bol sevip öpüyor kendisi
0 oy
tarafından
Geçmiycek canım küçük büyüdükçe kendini korumayı öğrenecek o zamana kadar sen kpruyacaksın onu sakın kreşe falan vereyim de biraz rahatlasın diye düşünme daha kötü olur beni evde istemiyorlar düşüncesine kapılır 
(2,510 puan) tarafından
Yok canım kreşe vermem asla
0 oy
(15,147 puan) tarafından
Bizim de aynı sizin gibi olacak yaş aralığı oğlum 3 yaşına girdiğinde kardeşi doğacak inşallah. bakalım bizi nasıl günler bekliyor. İnşallah güzel gider hersey
(2,510 puan) tarafından
Ah canım çok zor geçiyor Allah yardımcımız olsun
0 oy
(652 puan) tarafından
Aynı benim durumum bide benim eşim yanımda değil daha zor oluyor 3gün sonra 3yaşına girecek bıraksam bebeylede dokunacak ben yalnız bırakmıyorum çok kıskanıyor bebeyi sevemiyoruz ilgiyi büyüğe gösteriyoruz yine aynı ilk zamana göre biraz azaldı hırçınlığı kızgınlığı zamanla bu duruma alışır diye tahmin ediyorum babasıyla vakit geçirsin eşim izne geldi 20gün hep ilgilendi düzeldi gitti eskiye döndü 
(2,510 puan) tarafından
Canım inan daha çok ilgileniyorum ilgi azalmadı asla ne derse yapmaya çalışıyorum ama çok hırçın
(652 puan) tarafından
Ben bide çocuk gelişimciyim neler denedim yok inat aynı ben kıskançlıktan vzgeçiremedim biraz sevmeye başlamış artık arada öpüyor bir yere gittim mi kardeşini de götürelim diyor buna da şükür:)
0 oy
(264 puan) tarafından
Basedemiyorum ben valla buyuk kizim elbebek buyudu biraz simarttik galiba ikinci kizim olunca cok kiskandi huyu degisti 15 yasinda hala kiskanir kucuk 2 kizim da 3. Kiskanir boyle degisik bi dongu de yasayip gidiyoruz 
(2,510 puan) tarafından
Bizde elbebek büyüttük her istediği oldu ondan böyle huyu değişti ama hâlâ her istediğini yapmaya çalışıyorum gönlü olsun kırılmasın diye ama yokkk gittikçe agrasif oluyor birde grip olmuş onunda huysuzlugu var üzerinde
0 oy
(402 puan) tarafından
Kıskançlık çok insani bir duygu onun için çok normal. Öncelikle sen yanındayken bebekle abisinin ilgilenmesine izin ve sürekli anlat sende bu kadar miniciktin sen doğduğunda çok mutlu olmuştuk gibi yada yaşadığınız başka şeyler olabilir. Her yapılanı kıskançlığa yormak en büyük hata olur. Benim oğlum 21 aylıktı kızım doğduğunda yatağın üstüne metal arabalarını fırlatmış ben nasıl bağırdım ama kıskançlıktan yaptı diye sonra dedi ki anne sıkılmasın diye oyuncak verdim demişti. Kendi çıkamamış yatağa atmış. Sonra yine tartışmaları olacak elbet ama okadar iyide anlaşacaklar bazen size anlatmadıkları sırları bile olacak şimdi biri 9 diğeri 7 yaşında okulda birbirlerini korumalırı falan çok güzel. Abiden sakınmak yerine ondan yardım isteyin. Altını değiştirirken mesela aa abisi hadi sen onunla konuş da ben de hemen altını değiştiriyim yoksa huysuzluk yapıyor. Karnımdayken hep senin sesini duyduya en çok senin sesini seviyor galiba gibi konuşabilirsiniz. 
(2,510 puan) tarafından
Kuzum bunların hepsini yapıyorum kendisi kucağına almak istiyor veriyorum bezini beraber değiştiriyoruz zarar vermeye çalışmıyor sürekli öpüyor çok tatlı diyor ama gel gelelim çok sinirli huysuz birşey oldu bende çok üzülüyorum onu böyle gördükçe
(402 puan) tarafından
Üzülme canım onun için doğal bir süreç atlatacak zamanla emin ol sadece alışmaya çalışıyor.
0 oy
(130 puan) tarafından
geciyo ya hic uzme kendini dogum yaptigim da oglum 20 aylikti suan bebegimiz 3 aylik oldu ve cok rahatiz ama basta gorsen emzirmeme izin vermedi ayni odada beni tutmadi devamli uzerine oyuncak atti yuzune vurdu kizma bagirma sakin devamli oglum seni cok seviyoruz modunda gezdik esim le bakimina fahil et mutlaka beraber yikamayi cok seviyo simdi yavas yavas kucuk olanda tepki vermeye baslayinca gulunce laf atinca daha da degisti gece oda ayirdim buyuk aramizda yatardi bizim istemedi bebek sesini sasirtti bizi o derece alisti yani uzulme hic  Rabbim kokularini eksik etmesin insallah saglikla buyutun
(2,510 puan) tarafından
Çok sağol canım inşallah düzelir zamanla:/
0 oy
(974 puan) tarafından
Geçici bacım benim kızda böyleydi şimdi küçüğü yedibucuk aylık çok çok daha iyi kardeşini seviyor bazen kızıyor no diye bağırıyor ama alışıyor 
(2,510 puan) tarafından
İnşallah öyle olur kuzum
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Vala 3 bebeği ust üste doğurdum ama hiç biri kıskançlık yapmadi şükür hiç yüzlerine bakmazdi bile bebelerin :D
(2,510 puan) tarafından
Şanslısın o zaman
(7,036 puan) tarafından
Evet çok şükür

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 256 göst.
19 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Guee (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,240 göst.
0 oy
4 cevap 176 göst.