0 oy
459 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar bebeğim doğmadan önce hergün doğması için sabırsızlanan adam karnımla saatlerce konuşan adam gitti doğum yaptıktan sonra bambaşka biri geldi. Lohusalıktan mı bilmiyorum ama eşim düşmanım gibi geliyor her hareketi batıyor bana sanki bebeği sevmiyor gibi geliyor bana ilgi göstermiyor. Bebek sana benziyor diyor sürekli halbuki bende ona benzetiyorum. Bugün 23 günlük olduk işe gidiyorum diye aynı odada bile kalmıyoruz. Yardımcı olma deseniz zaten yok çok bunalıma girdim. Sürekli ağlamak geliyor içimden doğru düzgün hicbirsey konuşamıyoruz sürekli tartışma çıkıyor. İlk bebeğim olduğu için acemilikte var çok zorlanıyorum şuan annem yanımda o gidince ne yapacağımı bilmiyorum. Ben bebeğimi 2 dk gormesem deli oluyorum uyuduğunda bile çok özlüyorum. Ama o hergun ise gidiyor geldiğinde en fazla 1 saat ilgileniyor gibi babaliga mi alışamadı acaba.  size böyle şeyler oldu mu ben mi abartiyorum lütfen cevaplayın

28 Cevaplar

0 oy
(1,039 puan) tarafından
Anneniz gittiğinde hiç telaslanmayin bebeğinizin dilinden en iyi siz anlar ona en iyi siz bakarsınız eşinizle de konuşun sizi böyle üzmeye hakkı yok nolursa olsun yatak ayırmayın
(1 puan) tarafından
Konuşuyorum sonra bebekle ilgilenmeye başliyor bu sefer de samimi gelmiyor sanki ben demişim diye bebekle ilgileniyor gibi geliyor çok mu takıntılı oldum ya
-Reklam-
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Tartsmaya vakit olmuuo aslında küçükken pek bakamiyorlar sonra dan alışır biz annem gidince hep birlikte baktık salladık sabahlara kadar
(1 puan) tarafından
Annem gidince bende gecicem odama bakalım o zaman ne yapacak
(13,824 puan) tarafından
Birkere ayrı yatmayın yani çok zorda olmadıkça sonuçta stresli ve zor bir dönem bunu birlikte asmalisiniz kimse yoksa hele ki
0 oy
(288 puan) tarafından
Lohusayken esimin gırtlağını sıkmak istiyordum o çok değişik bir hal kime sorsam kocam gözüme batıyor diyordu senlik değil herkes aynı düşüncede 
(1 puan) tarafından
Gerçekten mi ohh be biraz olsun rahatladım öyle kötü bakıyorum ki adama düşmanım gibi böyle gözüme gözükmesin istiyorum
(288 puan) tarafından
Merak etme canım alışma süreci sen lohusaligi atlatınca azalacak inşallah
0 oy
(352 puan) tarafından
Sizin hormonlarınız daha normale donmedi...Evde büyük bir değişim var...Zamanla hersey rayına girer..Her evde benzer şeyler oluyor...Eşiniz daha belki tam alışmadı babaliga...Abartıyor olabilirsiniz...Zaman zaman zaman..
Sabır...Çocuklu hayat da evliliğin farkli bir aşaması...Hersey rayina girer elbet...Sakın olun..Bebeginize odaklanin..
(1 puan) tarafından
İnşallah ya ben bebekten dolayı hiçbir işime bakamıyorum zaten benden sürekli ilgi bekliyor sanki oda bebek oldu. Bebeğim doğmadan önce çok ilgiliydim ona karşı acaba bir anda boşluğa mi girdi. Utanmasam bebeği kıskanıyor diyeceğim
(352 puan) tarafından
Hiçbir işe bakamamaniz da normal, eşiniz de siz alisacaksiniz yeni duruma, tüm yaşadıklarınız ,hissettikleriniz de normal...İnsan beyni değişimleri yaşandığı hızda kabul edemiyor...Zaman alıyor...Biraz sakin olmalısınız...Biraz zaman geçince geriye dönüp bakınca gereksiz telaslandiginizi, herkesin aynı yollardan geçtiğini anlayacaksınız...Eşinizi şu anda kafaya takmayın, siz de toparlanmaya çalışın,geçecek bunlar..
(1 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim
0 oy
(78 puan) tarafından
Canım hissettiklerin o kadar normal ki, ben de şuanda 9 günlük lohusayım sadece ben böyleyim sanıyordum ama inan herkes böyle, normalde kaç ayda salgılanan hormon doğum sonrası hemen salgılanıyor ve o yüzden duygusal olarak hassas oluyoruz. Akşam misafirler varken bile bana ağlama geliyor tuvalete gidip ağlıyorum, eşim gecede çalışıyor şuanda aramız soğuk gibi hissediyorum, ev üstüme üstüme geliyor, eşim gelene kadar annem ya da kayınvalidem yanımda kalıyor gece gidiyorlar eşim gelince. Uykusuzluk emzirme yıpratıyor. Çok haklısın ama geçecek inan ben de kendimi böyle teselli ediyorum. O da babalığa alışacak onun da hayatı değişti ama biz kadar hızlı motive olamıyorlar 
(1 puan) tarafından
Evet ağlama krizleri bende de var. Bebeğime bakıp çok güzel diye ağlıyorum. İyi birşey de deseler kötü anlıyorum. Acaba bebeğimi benim gördüğüm gibi görmüyorlar mı diye düşünüyorum ben bakmalara doyamıyorum ama adam daha rahat davranıyor. Ben bundan dolayı dert yandıgimda ben mi emzireyim ben mi altını temizleyeyim diyor halbuki ben bunları yapsın istemiyorum kendimi anlatamiyorum bir türlü.
(78 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam hiç anlatmaya çalışmam, gerektiği yerde tavrını koy ama kendini yorma o da anlayacak emin ol.
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Vakit bulamıyordum ki kocaya ikimizde bebek heyecanıyla pek hatırlamıyorum bile altı aylık oldu kızım eşinle konuş böyle olmaz ki psikolojik çöküş yaşatmış sana sinir oldum adama bak
(1 puan) tarafından
Benimde vaktim yok aslında yardımı zaten yok üstüne daha da yük oluyor bana. Mutfakta olmasına rağmen benden su istiyor. İlaçları var atılması gereken saatinde benim getirmemi istiyor. Bebeğimi kıskanıyor bence cildircam
0 oy
(809 puan) tarafından
Doğduğu günden beri sadece kendim baktım yani eşimle. doğumuma ne anne ne baba vs geldi kimse yoktu sadece arkadaşım ve ailesi. Eve gelince tek kaldık. Eşime bin şükür diyorum kahvaltıyı hep o hazırladı yemek yapamaz bende hiç birşey demedim. Geceleri çocuğumuzu hep uyuttu. Bu zaman da ayrı yattık halen öyle yatak odası çok soğuk bizde oğlumla odasında yatıyoruz köşe koltuk var oda da. Asla beni sevmiyor vs diye düşünmedim. 43 günlük olduk bugün. 
(1 puan) tarafından
Çok şanslısın vala helal olsun eşine böyle olması gerekiyor zaten lohusalıkta alakası yok bence benimki yontulmamış kalas
0 oy
tarafından
Benimki hiç yatak ayırmadı benim oğlum hiç uyumazdı mesela konuşmayı denesen lohusayım benim bebeğimizin sana ilgine sevgine ihtiyacımız var desen
0 oy
tarafından

Eşim o kadar yardımcı oluyordu ama yinede her hareketi batıyordu gıcık oluyordum eşime :Dgeçici bir durum merak etme 

(1 puan) tarafından
İnşallah geçer canim
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Erkekler bizim gibi duygusal bakmıyor lar olaya canım biz daha ilgilensin onu yapsın bunu yapsın diyoruz ama annelik duygusu daha baskın oluyo lohusa dönemi de çok hassas oluyo insan 
(1 puan) tarafından
Evet çok haklısın ben sabaha kadar nefesini takip ediyorum adam başka odada rahatlığa bak insan kafayı yiyecek
(1,569 puan) tarafından
Çok rahatlar gerçekten bizimki yürümeye başladı benim ödüm kopuyor kafasını Bi yere çarpar diye benim eşim gülüyor halime diyo çok paniksin :)
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Lohusa psikolojisi bence bende 10 gün oldu doğum yapalı sadece eşim değil herkes çok gözüme batıyor hele ilk bir hafta çok kötüydü kimseyi görmek istemedim. Yoksa eşim sağolsun çok ilgili tabi bebek küçük olduğu için altını değiştirmiyor ben olmadan ya da üstünü falan değiştiremiyor ama onların dışında her şeyi eşim yapar suyuma kadar doldurup bırakır oğlum uyursa hemen sende yat diyor ben beklerim diyor zaten sağolsun görümcem kendi yardımcısını yolladı evimi temizliyor ütü yemek her gün gelip yapar sabah gelip kahvaltımızı hazırlar  buna rağmen bir şey bulup laf edebiliyorum arada hatta geçen hafta gelen kadını bile sorun etmiştim evimde niye yabancı biri var diye kafaya taktım inşallah geçecek bu günler çok şükür bir kaç gündür daha iyiyim 
(1 puan) tarafından
Kaynanamgil gelecek şehir dışından bizimkide onlara yiyecek bisiler hazırla diyor çok şanslısın canım
(3,830 puan) tarafından
Valla keşke bende tek olsaydım diyorum herkes çok şanlısın diyor ama ben işime karışılmasını sevmem normalde de sevmezdim doğumdan sonra iyice sinir olmaya başladım çok şükür ağrılarım 2. gün geçti bıraksaydılar ben tek kalsaydım diyorum tabi böyle konuşunca annem bile kızıyor nankörlük yapıyormuşum diye ama her insan bir olmuyor ben evde iş yaparsam kendimi iyi hissederim eşim biliyor bu huyumu  en azından bana sorulsaydı eve biri gelecek sana bakacak diye
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Annen var diye böyle davranıyor benim ki de öyleydi canım sıkıntı yapma sonra düzeliyor. Daha baba olduğunu idrak edememiş tır 
(1 puan) tarafından
Tek tesellim bu valla anneme güveniyor diye düşünüyorum 1 hafta sonra gorecem ne yapacagini
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Yatak o ayırmadı ben ayırdım  ama aynı oda da tek koltuklarda uyuduk salıncak kurmuştum şimdi yatağında uyo beşık yanımızda yatak odasında uyoz hep beraber çok yardımcı oldu eşim hakını yıyemem hala dahada öyle
(1 puan) tarafından
Ne guzel sevindim senin adına.
0 oy
(357 puan) tarafından
Lohusalıkta herşeyin batması normal de size de çocuğunuzada ilgi göstermesi gerekiyor keşke ayrı uyumasaydınız benimde ilk bebeğim üç ay oldu çok şükür annem kayınvalidem bizde olmasına rağmen ayrı uyumadım eşimle uyudum sezaryen doğum yaptığım için ilk günler rahat değildim annemlere de tembih etmiştim altını değişmeyin eşim yapsın diye ben neden yapıyorum sedi iki gün sonra alıştı devam etti sabah namazında işe gider yinede acımadım o kadar eziyet çektim hamilelik sürecinde doğumda sağlığımdan oldum o çalışıyor diye ayrı mı uyuyacak oldu neyse keşke ilk günden her şeyi beraber yapsaydınız başta nasıl oluyorsa sonrada öyle devam eder Allah affetsin neden evlendim diye günlerce ağlamıştım ama grçiyor sabredin grçecek inşallah sizinde bu döneminiz
0 oy
(121 puan) tarafından
Canim suan bizde 14 gunluguz cok şiş oldumu sacima bakamadıma bakimsiz oldumu soyleyip duruyor annemle yatiorum cocuk icin 2 kez kocamla yatim arkasini donup hemen yati.surekli ağliorum vala karnim catladi karnina bakarmisin ne hale gelmis deyip duruyor bebegimin altini degstryom onu nie oyle yapiosun die bana bagrior bebek ağlasin hemen sucu bende buluyor 20 yasindayim ve ilk bebegim bazi yanlislarim olabiliyor ama ilk defa cocuk buyutuyom diyom ama kimin umrunda
(1 puan) tarafından
Bu haldeyken ne bakımı yapacakmişsın afedersin lavaboya zor gidiyorum seninki daha fenaymis vala sanki sen istedin böyle olmayı bir melek dünyaya getirdin güzellik sırası mı şimdi
(121 puan) tarafından
Anlatiom anlamiorki ben ne zorluklar cekdim dogumdan sonra sisdim kaldim 3 haftadir diş agrisi cekiom dedin gibi lavobaya gidememiom gunde 3 4 defa giderdim sadece 1 kez giriom kafami kaldiramiomki ama onu anlamazlar
0 oy
(1,479 puan) tarafından
2. Bebeğim sezeryan oldum benim hayatım çok yüksek dikislerden sebep yatağa inip çıkamam diye bir süre oturma odasında koltukta yatıp kalktım eşim de karşı koltukta yattı benimle aynı odada gidip yatakta uyumadı sağolsun faydaları çok çok fazla ilk nebegimde de aynı şekildeydi o normal doğumdu biraz daha iyiyidim 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
İkisininde de gayet iyiydi şükür. Yanımda kimse kalmadı eve geçince eşimle birlikte baktık, büyüttük. 2 . doğum da zaten bir ay yıllık izine ayrıldı, babalık izinini kullandı falan. Ben ayrı yatmayı sorun etmem ama eşim sevmiyor. Küçük kızım şu an 3 yasında dogduğundan beri yanımda yatırıyorum. Ben öyle istedim çünkü :D Eşim de TV odasın da yatıyordu. Bir kaç aydır geldi yatağı sahiplendi adam sensiz yatamıyorum diye şimdi 3 kişi yatıyoruz yatak da :) Zamanla asılır sorunlar canım merak etme.
0 oy
(61 puan) tarafından

Lohusa döneminde herşey sinir bozuyor eminim şu an okuyp bize bile sinir oluyorsundur geçecek ama :)

0 oy
(3,578 puan) tarafından
Olmadı aynı odada yattık bebekle ikimizde ilgilendik maması için kalktı yaptı içirdi altını değiştirdi gazını çıkardı uyuttu  doktor zaten yanımıza geldi sizinle nasıl ten teması kurarcaksa babasıyla da kuracak dedi yanımda eşime de anlattı bebeğinizle sizde ten teması kuracaksınız 15 gün boyunca eve kimseyi kabul etmeyin falan filan dedi bizde bire bir uyguladik bebeğim babasının kokusunada alıştı en güzel gunlerfi şimdi 1 yaşında o dönemi özlüyorum bile 
0 oy
tarafından
Benim de böyle geçti 

İlgili sorular

0 oy
55 cevap 654 göst.
0 oy
35 cevap 1,089 göst.
0 oy
29 cevap 598 göst.
4 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Kdrts1312. (1 puan) tarafından soruldu

379,318 soru