0 oy
1,083 göst.
Aile kategorisinde (1,464 puan) tarafından
Hadi biraz sohbet edelim. Eşlerinizle nasıl tanıştınız? Ben başlatıyorum. Bı karpuza gittim

Şimdi ben en yakın arkadaşımın düğününe onların köye gittim damat da eşimin arkadaşı tabi ben bakmiyorum kimseye gelinin nedimesi olduğum icin gelin nereye ben oraya neyse yemek yenilcek yemekleri yedik bi güzel eşim dedi ben size bi karpuz  kesiyim kesti etti o sıra da da gözü bende ama ben bakmıyorum. Neyse düğün bitti eşim bna Messenger'dan Merhaba yazmış ama ben 1 yıl sonra gördüm. En yakin arkadaşıma dedim boyle boyle yazmis etmis iyi biri yazin konuşun dedi. 25 Kasım'da konusmaya başladık 31 Aralık'ta bi bakmışım kaçmışız ve evlenmişiz. 34 günde evlendik Tabi o zmn yılbaşı yasakları vardı o yüzden ailem Ankara'dan Eskişehire gelemediler beni götürmek istediler. Sonra bi haber nikah kıyılmış. Kaçtık ama benim babam vermedi 2 yil bekliyceksiniz dedi. Anneme dedim kacicam diye dalga gecti hergun iş çıkışı arıyodu ee bugün kaçtın mı kaçcan mı diye. En sonunda dedim kaçtım. Ha bu arada eşimin ailesinde herkes kaçarak evlendiği için normal karşılıyorlar.

35 Cevaplar

+5 oy
(4,889 puan) tarafından

Kaçmak kelimesi bile çok itici ya nasıl böyle normalleştiriyorsunuz:angel:

(1,464 puan) tarafından
Ailem arkamda ve hep gelip gidiyoruz
(4,889 puan) tarafından
Kızı zorla birine verme durumu yok sadece vermezlerdi deyip 1 aylık uğraşla yorulup kaçmış. Bunun normalleştirilmesi yanlış bunu vurguluyorum.
tarafından
Hayır kaçmak kelimesi çok itici bunu nasıl normalleştiriyorsunuz yazmışsın ona takıldm herkes telli duvaklı çıkmak ister evinden emin ol zaten kaçanların çoğuda pişman ama ailelerinide atmıyolar yani
(4,889 puan) tarafından
Ya eminim herkesin en büyük hayalidir yanlış anlamayın. Ama post sahibi  şakaya vurmuşlar ailecek iki taraf ya ondan tuhafıma gitti.
tarafından
Anladım seni ama yorumun bu post içinse iyi genel mi  diye yanıt vermek istedim
-Reklam-
0 oy
(48,491 puan) tarafından
ortaokuldan kankalarim esimin kankalari öyle oldu ☺️
0 oy
(7,663 puan) tarafından
1 ayda nasıl cesaret ettin ki kaçmaya kaç senelik babanin lafini 1 aylik kişiyi tercih etmişsin enteresan geliyo bana böyle şeyler kızım veya oğlum da Rabbim göstermesin insallah bi cocuk kolay büyütülmüyor
(1,464 puan) tarafından
Ya ailem vermezdi zaten beni çalıştığım için paramı alıp 5 Kr vermiyorlardı
(7,663 puan) tarafından
Ne bileyim tuhaf geliyor hani uzun zaman konuşup ailenden almak için uğraşıp vermeseler neyse de 1 ayda acele etmişin. Neyse kimsenin hayatı beni ilgilendirmez de anlattığın için öyle yorum yapasım geldi. Biz de 10 sene aynı ilde yaşamışız ama birbirimizi hic görmedik sonra ortak bir arkadasimiz var biz aynı üniversiteye gitmiştik sonra aynı isyerinde çalışmaya başladık arkadasim da fotomuzu instagrama atti. Eşim orada görmüş beni hemen tanismaliyim diye düşünmüş istek filan gönderdi işte. Bir tane daha ortak arkadaşımız var esimle baya yakinlarmis bende onu takip ediyodum oradan görmüş ona da sormus taniyo musun diye. Arkadasim da taniyorum da bu kız sana asla bakmaz demis esim de ben onla evlencem bak gör demiş öyle tanıştık buluştuk evlendik sırasıyla
0 oy
(2,635 puan) tarafından

Kaçmadım  Allahin emriyle geldim:D

Esimi  çalıştığım  fabrikada bi adam söyledi tanıştık  4 ayda söz  taktik 2 yilda evlendik

0 oy
tarafından
Görücü usulü :) 
0 oy
(66 puan) tarafından
Oda bişey mi ben internetten tanışıp kaçtım :)
(194 puan) tarafından
Bende interneten tanıştım ama kaçmadım Kütahya gelin geldim bende kizzz taa urfadan
(66 puan) tarafından
İite bi deli cesareti kaçtık
(66 puan) tarafından
Kütahya merkez mi
(194 puan) tarafından
Evet maltepe
(66 puan) tarafından
Benim eşim dedik köyünden tavşanlıya yakın
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Üniversite 2. Sınıfta.... Hayatımın en güzel yılları en en en en en güzel yılları üni yılları. İyi ki o da buna dahil oldu.... 2017 mezun olduk. Atandık evlendik. İkimizde öğretmeniz 
0 oy
tarafından
Eşim annemin eşinin arkadaşıydı ve böyle tanıştık 
(333 puan) tarafından
Eşin annenin eşinin arkadaşı nasıl oluyor:Ddd
tarafından
Annemin 2. Evliliği eşimde annemin eşinin arkadaşı oluyor nesini anlamadın
(333 puan) tarafından
İlk akla gelen şey annenin eşi baban oluyor yazma şeklin tuhaf geldi
tarafından
Eğer babam olsaydı babam yazardım canım
(333 puan) tarafından
Anladım
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Konuşma yaptığım yardımlaşma derneğinde eşim gozune kestirmiş :) Kahvaltı düzenlenmişti peynir çöpe atilcakti ben kızdım sofradakilere. Eşim geldi hepsini yedi sonra koştur koştur su içmeye :) içi yandı zaar... Ortak grup vardı.  Ben teşekkür ettim o da bana evlenme teklifi etti öyle işte .   
(2,635 puan) tarafından
Biride kaşarlı  tost demis o ekmek sayılır ☺️
(7,174 puan) tarafından
Benimki 14 Haziran onunki 6 temmuz bir aya anca ekmek tamamlanmış (≧▽≦)
(2,635 puan) tarafından
He onlarda ekmek yapmışlar  ekmek degilde bebek yapmışlar  anlamadim ben evlenmeden cocukmu olmuş  acaba ☺️
(7,174 puan) tarafından
Aynen çok karışık yazmış bende pek bir şey anlamadım (◔‿◔)
(2,635 puan) tarafından
Hahahaha☺️
0 oy
(1,414 puan) tarafından

Ahahaha yarım kaşarlı tost tanıştırdı bizi :)

6 temmuzda ilk defa yarım kaşarlı tost istedim öyle tanışmış olduk

20 ekim de gebe olduğumu öğrendim :)

Abi diyordum bide :D

0 oy
(1,207 puan) tarafından
Biz aynı yerde calisiyoduk  öyle tanıştk :)
0 oy
(157 puan) tarafından
Biz Twitter'da tanıştık eşim bana mesaj attı ben ilk beğenmedim sonra amaaan evlenecek değilim ya konuşayım bakalım dedim :D konuşma tarzı fikirleri her şeyi o kadar hoşuma gitti ki evlendim ama 2 sene sürdü tabi bu kararı almak :D
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Facebook'tan :)
(11,217 puan) tarafından
Ay benim esimin ne facesi ne instasi ne snabi hicbir sosyal halti olmamasina ragmen oda beni netten buldu : D kader olunca demek illa insan birbirini buluyor :)
(1,556 puan) tarafından
E nasıl netten buldu ki :)
0 oy
(4,651 puan) tarafından
İş arkadaşıydık. Ben sonradan gelmiştim. İlk gördüğünde kendi deyimiyle kalbi kıpırdamış. Sonraları anladım ilgisi olduğunu. Ama çaktırmadım. 4 ay sonra açıldı ben evlilik düşünmediğim için biraz uğraştı. İş yerinde alt üst ilişkisi nasıl ona baktım zeki de biri. Isınmaya başladım. Çıkmaya başladık 3 ay sonra ailenle tanışcam dedi geldi sonra annesini getirdi.doğum günümde evlenme teklifi 1 ay sonra nişan 6 ay sonra düğün.

İyi ki.... 
0 oy
tarafından
Ortak bi arkadaşımız sayesinde tanıştık bak sayende o gün geldi aklıma hatırladım gene bi fatiha okuyum bari sizden rica etsem sizde okur musunuz mekani cennet olsun kardeşimin 
(4,651 puan) tarafından
Okudum canım.
tarafından
Tesekkur ederim canım Allah razı olsun:)
0 oy
(139 puan) tarafından
Pubg da tanıştık canim 1 yil arkadaş kaldik 3 ay sevgili sonra annem inat etti başkasına verecekti Gaziantep den İzmir'e kaçtım iki yıllık evliyim ikinci kuzuma hamileyim
(5,108 puan) tarafından
Ciddi misiniz oyundan tanıştınız demek :)  Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
(139 puan) tarafından
Evet cnm amin teşekkür ederiz
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ahh okul yılları ☺️ biz okul önünde karşılaştık sonrasında bana ulaşmak için küçük bir istihbarat sonucu en yakın arkadaşıma ulaşıp ordan bana ulaşmışti  1 buçuk yıl beni ikna etme çabalarından sonra sevgili olduk sonrası evli mutlu çocuklu ♥️
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Arkadaşım tanıştırdı bende beğenmemiştim öylesine konuşayım dedim bir baktık evlenmisiz masallah burdakielrde hep netten tanışmış valla :,-):,-) 
0 oy
tarafından
Allah pişmanlık vermesin cnm keşke kacmasaydin 
0 oy
(3,681 puan) tarafından

Işık hızı ile olmuş kız MasaAllah biz aynı iş yerinde çalışıyorduk orda bir arkadasim yapmıştı aramızı :D 

(1,464 puan) tarafından
Biliyo musun sanki 40 yıldır tanıyo gibiydim :D 34 günde :D

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 864 göst.
0 oy
29 cevap 909 göst.
0 oy
72 cevap 1,105 göst.

378,212 soru

11,319,808 cevap

34,765 kullanıcı