0 oy
1,020 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Eşim mobbinge dayanamadı ve istifasını verdi, işsizlik maaşı da alamayacak bu yüzden. nasıl geçineceğiz bilmiyorum. Üzülmesin diye bir şey de diyemiyorum. Gece kalkmış balkonda şuan sigara içiyor. 

İlave: hobi odanda az kullandığın makineleri ve gitarını satalım mı dedim ilerleyen süreçte iş bulamazsak diye, gözleri doldu, montunu aldı yürüyüşe çıktı şimdi de. Daha bugün işten ayrıldı, bu teklifi sunarak ayıp ettim sanırım. Gitar da rahmetli kayınpederimin yıllar önce kocama hediye ettiği gitardı. Maddi değeri çok yüksek diye önermiştim aslında gitarını satma fikrini, kötü bir niyetim yoktu aslında 

28 Cevaplar

+6 oy
(1,271 puan) tarafından
Yani adam belliki yeni çıkmış işten sen tutmuş babasının hatırasını satalım diyorsun destek olacağına adami daha çok bunalima sokuyor sun demekki erkek ler evde ki hayırsız karilar yüzünden intar ediyor 
(7,447 puan) tarafından
Tamamda ilk olarak bu mu söylenir hatıra sonuçta
(1,271 puan) tarafından
Bütün herşey bitmişte ölmüş adamın hatirasinami kalmış
(301 puan) tarafından
Bak ne diyorum evet bugün demesi yersiz ama bu tavırda çok yersiz kadın ne niyetle dediğini  demiş sonuçta
(301 puan) tarafından
Asla hatıra olsun veya birşey bozdurma taraftarı değilim ki ellememde yıllarca bir fişi bile saklarım hatıra diye kadın hemn  ona başvurmamiş zor da kalırsak diye eşi rahatlasın diye bir şey soylemiş ama bugün değil onun zamanı
(582 puan) tarafından
Sen ağzını topla edepsizlik yapma terbiyesiz edepsiz
-Reklam-
+1 oy
(13,339 puan) tarafından
Şu aşamada tabiki ayıp etmişsin önce bu işsizlik durumunu kabullenmesi sonra çözüm üretmeye çalışması iş bulamazsa son çare elden bir şeyler çıkarmayı düşünmeniz lazım çok değil azıcık empati yap ekonomik bir darlıkta eşin senin ailenden kalan manevi değeri çok yüksek bir şeyi satmak istese ne hissedersin ? İnşallah tez zamanda bulur yeni bir iş 
(582 puan) tarafından
Vallahi çok pişman oldum zaten, ne niyetle söylediğimi anlattım özür diledim gönlünü aldım ama :) o taşı sıksa suyunu çıkarır zaten, abla dua et yarın 3 farklı firmayla görüşmesi var, inşallah hayırlısı olur. Kredi ödemesi yaklaşıyor diye panik olmuştum
(13,339 puan) tarafından
İnşallah birinden biri olur canım Rabbim darda koymaz. Hakkınızda hayırlısı hangisi ise o olsun
(582 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(31 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun, bu ekonomide işsizlik cok zor valla :(
(582 puan) tarafından
Ben de geçen ay şirket küçülmeye gitti işsiz kalmıştım, işsizlik maaşı alıyorum. İnşallah bir an önce iş buluruz. Endişeliyim bu konuda
(31 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Mesleği var mı canım 
(582 puan) tarafından
10 yıllık şantiye inşaat mühendisliği, 3 yıllık yazılım tecrübesi var ama piyasa da kötü şu sıralar, kriz etkisini göstermeye başladı.
0 oy
(160 puan) tarafından
herkes meslegini yapamiyor başka işlere baksin garsonluk sanayiicilik vs vs işkura falanda başvursun
(582 puan) tarafından
Yarına görüşmeleri var, inşallah olur biri
0 oy
tarafından
Adam işten yeni ayrılmış satalım mı demen olmamış malesef 
(582 puan) tarafından
Kredi ödemesi yaklaşıyor diye panik oldum ama düzelttim durumu, affetti koca yürekli pandişim :)
tarafından
İyi bari
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Kusura bakma ama hersey bitti gitarı kalkdi sende akbaba gibi bekliyormuş gibi olmuş bulur iş günlük bi şeyler destek olman gerek hemen ne diye gitara vb şey satıyorsunuz ki 
(582 puan) tarafından
Evin kredisi yaklaşıyor,  eldeki avuçtakini, altınlarımı da eve peşinat olarak verdik, kenarda hiç birikmişimiz kalmadı, ben de panik oldum, ne akbabası
0 oy
tarafından
İlla bulur bir iş ama daha ilk günden gitarını satalım demen çok çok ayıp olmuş 
(582 puan) tarafından
Biraz öyle oldu ama panikledim, evin kredi ödemesi yaklaşıyor diye. Durumu anlattım, dinledi beni ve affetti çok şükür.
0 oy
(537 puan) tarafından
E tabiki ayıp etmişsin hemen pat diye bir süre sizi idare edecek paranız yok mu keşke çıkmasaydi çok zor hele şu zamanda
(582 puan) tarafından
Tüm paramızı eve peşinat verdik, üstüne kredi çektik onu ödüyoruz. Panik oldum ben de :(
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin. Seni tanıyorsa kötü niyetli demediğini bilir zaten. Ama bir daha deme bence manevi değeri olanda birşey.

Şu devirde insan delirir gerçekten çok zor. 
(582 puan) tarafından
Affettirdim kendimi koca yüreklime :)
0 oy
(880 puan) tarafından
Valla kimse bu devirde kendi mesleğini yapamıyor ben devlet kurumlarında çalıştım veri giriş ama şu an çağrı merkezindeyim. Allah gönlünüze göre versin bizde yaşadık 7 ay eşim işsiz kalmıştı 
(582 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(18 puan) tarafından
Ben şu şekilde işsizlik maaşı alınabildiğini duymuştum doğruluğu var mı tam emin değilim ama

İşten çıktığı günün ertesi günü başka bi muhasebeci yanında işe başlayıp 

girdi çıktı gösterince işsizlik ödeneği başvurusu onaylanıyor diye biliyorum bi araştırın isterseniz tanıdık muhasebeciniz falan varsa 
(582 puan) tarafından
Tek tanıdık muhasebeci rahmetli kayınpederim :(
0 oy
(53 puan) tarafından
Benim eşimede geçen sene mobbing uyguladılar dayanılmaz hâle gelmişti ve kendileri işten çıkardılar ama imza attırdılar kendi istifa etmiş gibi gösterdiler 

Çok anlamıyorum ama iş yeri kod vermiş 10 ay işsizlik maaşı aldık 

Esim memurluktan hayvancılığa geçiş yaptı zorlandığımız zamanlar oldu ama en önemlisi birbirimize destek olduk Rabbim sizede güzel kapılar açsın inşallah 

Birşeyleri satmak için erken bir teklif olmuş senin kaygınıda çok iyi anlıyorum ama öncelikle eşinin yanında olduğunu hissettirmen onun için daha kıymetli
(582 puan) tarafından
Benimkine verilen kod istifa imiş onu sordum. Alamıyor o yüzden işsizlik maaşı
(53 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun zorda bırakmasın inşallah
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Canım. Mobingi kanıtlamak zorunda degil. Mahkemeye basvurun. Mobing uygulandıgla alakalı. Tazminatını vermek zorunda kalırlar
(8,937 puan) tarafından
Maesef kanıtlamak zorunda cnm aksi halde işyeri 3 yalanci şahit gösterir o zaman tümden kaybeder
(582 puan) tarafından
Mesai arkadaşlarından şahit isteniyormuş, avukatla konuştuk, çalışan kimse de şahit olmaz, şahit olanı da ya çıkarırlar ya da mobbing ile istifaya zorlarlar
0 oy
(48,742 puan) tarafından
insallah daha güzel bir is bulur gitar da ayip etmişsin yersiz öneri.olmus
(582 puan) tarafından
Evin kredi ödemesi yaklaşıyor diye panik oldum, zaten konuştum affettirdim kendimi
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun . Canım kendi istifa etmiş düşündüğü vardır belki bir birikimi vardır. Sen karışma bir dönem o halletsin. Gitar erkeklerin bam teli sanırım bizimki de sattirmiyor
(582 puan) tarafından
Ya benim kayınpederi çok ani kaybettik, 59unda kalp krizinden vefat etti, benimki de bunun şokunu hâlâ atlatamadı sanırım. Babasının saatini takıyor sürekli kolunda, onun hatıralarını saklıyor. Gitar da internetten geçen haftalarda bakmıştık 23 24 bin lira ediyor, 12 13 binden versek ev kredisi yaklaşıyor onu öderiz dedik. Sağda solda birikimimiz kalmadı, bütün paramızı ve benim altınlarımı eve verdik üstüne de kredi çektik. Neyse ki bugün iş görüşmeleri var bir kaç yer ile, inşallah hayırlısıyla olur bir tanesi. Ben de en kısa sürede iş bulursam çok güzel olur. Benim tecrübem az olduğu için çoğu yer dönüş bile yapmıyor bana, kaç ay oldu çıkalı daha hiç aramadılar bile beni, o yüzden benim kocanın da başına aynısı gelirse diye panikle söylemiştim zaten ama affettirdim kendimi
0 oy
tarafından
Neden istrfa etti anlamdim 

Bnce ayıp etmsn 

İş bulunur köşede parnz varsa onu yersnz 

Böyle teklifde bulunmn olmms

İyi günde kötü günde evlndik ilk işten çıktığı gün demn 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Bu istifa etme durumundaki tazminat işsizlik maaşi icin işden cikma yada cikarilma her ikisi icinde veriliyo artik diye biliyorum işciyi korumak adina cikarildiydi oda 
(582 puan) tarafından
İş hukukunda yok hâlâ, avukatla konuştuk olmuyormuş istifa edince
(2,687 puan) tarafından
Ooo lafta kalmiş desene
(582 puan) tarafından
İhbar süresini çiğnediği için de alacağı son maaştan ihbar süresinin de parasını keseceklermiş daha
(2,687 puan) tarafından
Bu vatanin milleti zaten acindan ölsun işcisine sahip cikmasin hic hakki hukuku anca lafta kalsin o kadar cikti propaganda yapti tazminatlar issizlik maasi alacaklar isciyi koruyoz ediyoz hani nerde guyaa isci magdur olmayacakti soya soya iscide ne kaldiysa cep delik cepken delik ....
(582 puan) tarafından
Malesef öyle :(
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yani rahmetli babasından kalan gitarı satmayı teklif etmen hiç olmamış yani hiç bir şey yapamadınız hiç bir lokma yiyecek ekmek bulamadınız da mı sıra ona geldi babasının emanetine de sahip çıkamayacaksa bu adam ne yapsın ondan önce keşke sen çalışmayı teklif etseydin sırtında taş çeker yine bir şekilde ekmeğini kazanır ki mecbur kazanmak da zorunda beraber çalışır geçiminizi sağlarsınız evelallah bence eşinden böyle bir şeyi teklif ettiğin için özür dilemelisin canım benim 
(1,248 puan) tarafından
Bencede hiç yoktan bende çalışırım destek olurum demeliydi ne kadar çalışmak istemesede arkadaş direk gitar satalım
(582 puan) tarafından
Özür diledim, dinledi beni, niyetimi söyledim affetti :)
(4,426 puan) tarafından
Çok iyi olmuş canım sevindim sizin adınıza ")
0 oy
(7,991 puan) tarafından
Kız bir bismillah sende hemen makina gitarları satalım demen hiç olmamış üzülme Rabbim inşallah bir kapı açar 
(582 puan) tarafından
Abla dua et bugün bir kaç yerle görüşmesi var, inşallah olur biri hayırlısıyla
(7,991 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni çok yaşadım o durumu Rabbim bian önce hayırlı bir kapı açsın inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 683 göst.
0 oy
0 cevap 381 göst.
8 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Bags Bunnuy (1,126 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 666 göst.
14 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde 583423 (125 puan) tarafından soruldu
+1 oy
0 cevap 163 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,446 cevap

34,968 kullanıcı

...