0 oy
196 göst.
Aile kategorisinde (427 puan) tarafından
Merhabalar guzel anneler kizim 2 yasini doldurdu ve ne zaman emzirmeyi biraktirmaya niyetlensem surekli ya hastalik yada baska bisey cikiyr gun icerisinde azaltiyrm ama gece acisni cikarir fbi surekli uyanip emmek istiyor kizimi acikcasi aglayarak emsirmeyi biraktirmak istemiyrm psikolijik olrak etkilenecegi kesin onun iyiligi icin bnu yapmam lazim lutfen bana trcrubelerinizi anlatir misiniz banada yol olabilir ve bnde basaririm belki simdiden cok cok tesekkur ederim degerli anneler..

11 Cevaplar

0 oy
(3,730 puan) tarafından
Sabır taşı varmış kullananlar duymuştum canım
(427 puan) tarafından
Bnde açıkçası geriye donuk olarak baktim oyle demisler ama onuda deneyecgim tesekkur ederim . :)
(3,730 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende bu 3 gündür kestim sütten kızım 14 aylık mecbur kaldım hamileyim o yüzden kestim şuan bazen ağlıyor mızmız belli meme için yapıyor ama şüt gitti artık 
(5,406 puan) tarafından
Benim oğlum 19 aylik ben de 10 haftalık hamileyim ama emziriyorum, 6 aylik olana kadar da bir aksilik olmazsa emzirmeyi düşünüyorum
(427 puan) tarafından
Can_can58 allah sana bagslasin evlatlarni canm..
tarafından
Bende emzirmeyi düşündüm ama kan değerlerim çok düşük olduğu için ikisine yetemeyeceğimi söyledi doktor
(5,406 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım, ben de duruma göre gideceğim
tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Cok dogru bi yontem değil ama mecbur kalmıştım ben. 2 yaşında gece boyu memede olan bi kizim vardı. Ama resmen takıntılı bi memeyi emerken diğerinin ucuyla parmağıyla oynuyordu. Oyle aciyordu ki her yaraydi. Bi gece canıma tak etti gece saat 4 buçuk ben yarı uyuyor yarı uyaniktim bu bi ısırdı memeyi. Ama canımdan can gitti birini parmağıyla mahvetti öbürünü ısırınca ben bi hisimla kalktım yataktan. Banyoya gittim ağladım. Artık dayanamıyorum hem acı hem uykusuzluk. İkisininde ucuna yara bandı taktım. Geldim yanına bak uf oldu dedim. O sırada babası kaldırmıştı mutfakta bi şeyler yediriyordu. ( memeye güvendiği için iştahı çok kötüydü akşam yemeği yemediği için aç yatıyordu ), ilginc bi şekilde ise yaradı. Bakti bakti uf dedi. Bantları açmaya çalışmadı. Ayağımda salladım uyudu. Ertesi gün bantı çıkarmadım her istediğinde memeler uf olmuş annecim dedim. Sevdi okşadı uf olmuş dedi. Günü oyle idare ettim. Ve o gece hayatında ilk kez deliksiz uyudu. Oyle bıraktı gülüm valla zordu özellikle memeden süt çekilen kadar çok ağrı çektim sütüm coktu goguslerim taş gibiydi. Oyle 1 haftada falan düzeldi. Allah kolaylık versin 
(427 puan) tarafından
Onuda denedim canm kizim hala kelime kuramiyr anne baba ac gel diyr tekli kelime kullaniyr ve sylesemde anlamiyr cok denedim bant taktim salca surdum felan emmedigi zaman bile ksrsima gecip agliyrdu hungur hungur eliyle silip emiyrdu banti kaldiriyrdu anlayacgin denedim canm ama ise yaramadi bende ve aglatarak bıraktırmak istemiyrm aslinda
(427 puan) tarafından
Cevabin icinde cok tesekkurler guzel anne..
(3,552 puan) tarafından
Canim benim benim kızım böyle yapsaydı aglasaydi ben biraktirmazdim.  Eğer sana çok zorluğu olmuyorsa simdi biraktima derim. Cocuk hazir değil demek ki. Birazcık bunları unutsun bi kaç ay sonra tekrar dene bence
(427 puan) tarafından
Tam kisa girince cok zorlanirim ve evden çalıştığım icin cok zorluyr beni bu durum
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Canım ben önce oğluma anlattım meme hasta olmuş çok kötü kokuyor dedim :) sirkeden nefret eder, azcık sirke sürdüm kokladı :) aaa evet çok kötü dedi :) gündüz hiç emmedi, gece uyandı meme istedi hemen sirkeyi sürdüm hala iyileşmedi dedim :) kokladı uyudu, böyle 2 gün sürdü 2. Günün sonunda artık meme demedi.

(427 puan) tarafından
Onu yapmadim acikcasi hic hani sirkeyi denemedim ama onuda listeme alayim ben cok saol guzel anne verdigin fikir icin.. :)
(173 puan) tarafından
Lavin kaç aylıktı bıraktığında. Ben geçenlerde salça ile bıraktıracaktim o gün soğuk almışti gece dayanamayıp vermiştim olmazsa bunu deneyeyim
(2,211 puan) tarafından
Meyroş; işe yarar inşallah kuzum
Nisoşum; dana olmuştu:) 27 aylıktı :)
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Sabır taşı kullan 
(427 puan) tarafından
Onuda alayim hemen ilk firsatta cok syleyen oldu cnku
(6,669 puan) tarafından
Ben denedim bağımlı kızım bıraktı
(427 puan) tarafından
Vallahi pazartesi ilk isim gidip almak olmali umarim bulurum burda
0 oy
(48,634 puan) tarafından
memeloikti birakmaz dedim sabir taşı sürdüm pat diye birakti bir hafta bben ağladım üzüldüm bilseydim son kez emzirirdim diye☺️
(427 puan) tarafından
Hemen hemen almam lazim cunku sut yok cektikce canim aciyr ruhun cekiliyr gbi aglamamak icin zor tutuyrm kendimi bazen mecbur biraktircam ona bile gunah yani  artik
(48,634 puan) tarafından
yani süt yoksa yazik sanada onada afrikalilar gibi memeler hep meydanda emzir dur fenalık basiyodu ilk hafta biraz koyuyo cocuk üstünden dusuyoda rahat ediyosun yani
(427 puan) tarafından
Evet cunki ne yesem bana yaramiyr surekli yapisiyr bana heryerde istiyr en basiti bi davet bi toplulukta surekli agliyr emmeyene kadar birakmiyr hic byle severe boydan elbise giyemiyrm surekli emme problemi cikar die endisedeym kendime bakamiyr istedigimi giyemiyrm mesela uykuya gecisinde emdigi icin uzun ara vermek zorunda kaliyrm  ve is hayatimi etkiliyr gbi gbi cok baglntili seyler oluyr :(
(48,634 puan) tarafından
kiz memede dururdu wc kalkardjm kapiya gelirdim acardi gozleri aman uyku sorunu var uyanmasin diye hemen yatardim yanina yine gectim elbiseyi falan wc gidemezdim
(427 puan) tarafından
O gunlerde gördüm ben bacim en alaasini hemde ama azalttim zamanla bunuda cok sukur
0 oy
tarafından
Sabır taşı al canım 3 4 gün kullandım dahada istemedi oğlum 2.günde istemedi ama ben iyice unutsun diye 3 4 gün sürdüm kokusunu alınca gelmiyordu 
0 oy
(1,213 puan) tarafından
Valla bende iki yaşını doldurdu sonra hasta oldu agladi düştü canı yandı bugün yarın diye diye 2.5, yaşinda bıraktık sabır taşı kullandım bir günde net sonuç bıraktirdim bazıları soğutarak bıraktırmak istemiyorum sabır taşı olmaz kokusu kötü çocuk tiksincek diyorlarda amacda bu zaten soğusun memeden bida meemeye dönmücek yani bence al bizde ise yaradı 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
benim annem beni biraktirken birseyler surmus hep silio emmeye devam etmişim en son saçından kesip yapistirmis actip baktigimda tiksinip geri kapatmisim 3 gun icinde birakmişim bnimki de 18 aylık nasil biraktircam diye dusunup duruyorum bu yontemi deniycem sende bi dene istersen canim
0 oy
(501 puan) tarafından
Valla arkadaş biraktirdi 

Meme yara oldu kızım getir krem sürelim diye diye süre süre bıraktı kız. Ve okadar düşkündü ki..
0 oy
(313 puan) tarafından
Ben 26 aya kadar emzirdim. Artık hamile olduğum için göğüs ucu çok hassastı o emdikce canım çok yanıyordu ve yenidogan gibi emiyordu sofrayı kurardım yemek yemek yerine gelir beni sofradan kaldirirdi emmek için. Bisey sürerek bıraktirmaya karşı olsam da mecbur kalınca acı oje sürerek biraktirdim. Öncesinde çok konuştum tabi süt azalıyor, acıyor gibisinden. Sonra bi gün sürdüm ojeyi. Acı cila diye de geçiyor. Acı gelince emmedi gitti. 5 gün boyunca ara ara geldi. Oğlum acımış nasıl emceksin dedim ama yine de açtım sakindigimi sanmasın diye. Bazen emmeye çalıştı ememedi bazen göğsüm açıkken üstüne başını koydu. Öyle böyle derken 5 gün sonunda tamamen unuttu çok şükür. Bi ara önce sirke denemiştim ama umrunda olmadı emdi öyle:) bi kere de canıma tak ettiği bir gün salça sürmüştüm ama onu hiç tavsiye etmem çok korkup ağlamıştı. 

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 98 göst.
0 oy
5 cevap 395 göst.
17 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,157 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
0 oy
3 cevap 74 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...