0 oy
363 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

birbirinden hamarat bacılar kabak ile yapilan guzel tarifleriniz varmi ? kabak oturtma ve mucver disinda bisey yapmadim hic varmi onereceginiz lezzetli tarifler mumkunse buzluga atmalikda olsun<3

image

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Zeytinyagli kabak,kabak dolması,kabagi julyen kesip az yağla kızartıp alıyorum. Aynı şekilde kapya biberi ama oldukça ince . Yoğurt,mayonez,kekik,ceviz içini harç yapıp kabak ve biberleri ekliyorum soğuk meze . Çorbasını yapıyorum genelde kabak dolmasından sonra kalanlarla içine az da mercimek patates atıp.  Aklıma başla bisey gelmedi 
tarafından
guzelmis canm aklimda olsun tesekkurler :)
-Reklam-
0 oy
(13,821 puan) tarafından

Kabak graten:P.   

(13,821 puan) tarafından
Et tabuk fasulye nohut :⁠-⁠D:⁠-⁠Dçubuk makarna başka makarna da yemez sen düşün:⁠-⁠D:⁠-⁠D
tarafından
benimkide sadece uzun markarna yer. yemeklerden hic birsey seviyor denemez mıy mıy ede ede zorla yer aksam yemege bile kahvaalti olsa bi onu iyi yer. et, tavuk, balik, sebzelerin her turlusu hicbirini sevmezzz
(13,821 puan) tarafından
Et tavuk.balik böyle bunlar.olsa hep artık içim dişim tavuk oldu yapa yapa sonra nohut fasulyeye geçerim öyle dönüyorum hepsini
tarafından
etcil mis tam eniste :) iyi iste kiz b12 niz düsmez ben mahvaldum b12 dusuklugunden
(13,821 puan) tarafından
Vallahi ne yapcam diye düşünmesi yapmaktan daha zor farklı şeyler düşünüyorum ama her zamanda olmuyo☺️
0 oy
tarafından
Pirinçli kabak yemeği güzel oluyor 
tarafından
denerim tatlim cok tesekkur ;)
tarafından
Rica ederim canım,afiyet olsun ❤️
(421 puan) tarafından
Az önce yedim bende  bayılırım kabak yemeğine
tarafından
Afiyet olsun sana da canım.bende bayılırım,üstüne biraz da sarımsaklı yoğurtla :)
tarafından
afiyet sifa olsun canmm
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Kabak sandal yapabilirsin bide ben ince ince dilimleyip fırın tepsisine diziyorum üzerine yağ sürüyorum tuz atıyorum hafif çıkarıyorum yoğurt döküp yiyoruz enfes oluyor 
tarafından
hmm hepsini denerim artik :))
0 oy
(4,162 puan) tarafından
Cnm kabagı rendele pısır bıraz, sonra sarımsaklı yogurtla karıstır. Uzerıne de yagla cevız kavur dok ohh miss cok guzel oluyor:) 
tarafından
yaaa e bunu hemen denerim cok basitmis :))
(4,162 puan) tarafından
Cokta lezzetli Oktay ustanın tarifine bak youtube dan kabak yogurtlaması yaz
tarafından
tmm tatlim tesekkurler :)
0 oy
(4,390 puan) tarafından
bunu corba da yapabilirsin guzel olur
tarafından
nasil yapyosun canim?
(4,390 puan) tarafından
kabagini rendele. onlari ayri kaynat istersen cunku gec pisiyo. yogurduna bir yumurta, 2 kaşık un koy mikserle. yagini tencere de kızart ,sehriyeni kat. mikserden gecirdigin yogurdu dok. kıvamını alacak sekilde kaynar su koy fazla olmasin. tuzunu, tavuk bulyonunu ekle. pişmeye bırak. kabaklarida pistigini anladiysan onu da kat. alsana mis gibi çorba:)
(4,390 puan) tarafından
unutmadan canim. yogurdu katınca surekli karistir. kaynayana kadar. yoksa pütür pütür olur corban
tarafından
o konuda cok iyiyim tatlim hic kestirmem :))
0 oy
(10,356 puan) tarafından
Kabak sandal yapabilirsin kabak tarator yapabilirsin kabak dolması ya da
tarafından
ay ne cok cesit varmis :))
0 oy
(48,668 puan) tarafından
dolmasi 

dilimle patatesli köfteli firin yemeğine koy 

annem ayri kavurup yemegini yapıyor sebde corbasinda kullqnabilirsin
tarafından
cok iyi valla tesekkurler tatlim :)
0 oy
tarafından
Şıhıl mahşi yap güzelim. Ben master shefde görmüştüm denedim sonra vazgeçemedim ama sarımsaklı yoğurtla yersen çok daha lezzetli oluyor. Kızartılmış kabak dolması. Dolmalık hazırladığın kapakları kızartacaksın aşko 
tarafından
ay evet bende gormustum demek guzel oluyor yaparim valla :) tesekkurler tatlimmm
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Buzluğa atmalik mı bilmem de ben oyup içine çiğ kıyma hazirliyorum kabakları kazartiyorum içini kıyma doldurup pieisip yiyoru 
tarafından
şıhıl mahşi gibimi canm
(7,121 puan) tarafından
O ne :):) etli kabak gibi
tarafından
evet :)
0 oy
(803 puan) tarafından
Ben sadece dolmasını birde kızartmasıni  yaparim 
tarafından
her turlu guzel olur kendi lezzetli ztn :)
0 oy
(540 puan) tarafından
Kabak çok severim en çok da kabak çırtmasi :)) söyle kısaca bir soğan kabakları küp küp doğra üstüne 2adet biber tercihen ben koymam:) , ardından biber salçası yağ ile Kavur su hiç konmaz kendi suyu ile pişirilir ardından istediğin baharat ben pul biber tuz karabiber kekik koyarım pişince de üstüne sarımsaklı yoğurt:)) 
tarafından
cok basit ya en kolaylarindan denicem :))
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Kabakları ince uzun boydan boya dilimleyip arkasına önüne un serpiyorum, yağlı kağıt serili tepsiye dizip fırında iyice pişiriyorum, biraz kıtır olursa daha lezzetli oluyor, o yüzden kalın olmaması önemli, çıkarınca derin bi kaseye alıp üstüne bol zeytinyağı tuz ve limon, mmm şahane lezzet. Canım istedi şimdi. 
tarafından
aaa ilk defa duydum bunu :))

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 112 göst.
14 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde 432789birgul (562 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 267 göst.
0 oy
1 cevap 47 göst.
24 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
18 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Pasakizz (807 puan) tarafından soruldu

379,736 soru

11,367,556 cevap

34,850 kullanıcı

...