0 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde (288 puan) tarafından
Ya hanımlar ben gözlüklü bir bireyim hem yakını hem uzağı göremiyorum bu yüzden sürekli gözlük kullanıyorum ve kullanmasam baş ağrısı çekiyorum bir de tabiki göremiyorum 10 aylık bir kızım var eli hep gözlüğümde alıyor ağzına sokuyor cok tehlikeli ne zaman kucağıma alsam saldırıyor dışarda da yapıyor benim gibi olup vazgeçirebilen var mı vermiyorum almasin diye neler yapıyorum eliyle oyun oynuyorum gözlüğüme uzanmasin diye ama yine aynı sizce nasıl vazgeçirebilirim

6 Cevaplar

0 oy
(4,390 puan) tarafından
goze uygun lensler var onlardan alip kullansaniz. gecmis olsun
(288 puan) tarafından
Ya lens cok denedim ben beceremedim abim kullanıyordu bir süre sonra ona cok batma yapti ondan da korkuyorum normalde de kuru gozlerim hep damla kullaniyorum iyice kötü olursa diye korkuyorum
(4,390 puan) tarafından
doktor tavsiyesi altında kullanirsan belki sorun yasamazsin. Allah yardımcın olsun
(288 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Bende takıyorum canım ama benimki çıkardığım anda gözlüğü alıyor takılıyken ellemiyor belki dokunmasına vs izin verip merakını atmasını saglayabilirsin yada oyuncak bir gözlük alarak seninki bu diye konusabilirsin tabiki çocuğun yaşı önemli benimki küçük 13 aylık büyük 29 aylik
(288 puan) tarafından
Bir iki kere verdim eline direk ağzına sokuyor tabiki merak ettiği dönem ama cok fazla saldırıyor gözlüğe kuzeninin derecesiz gözlüğünü verdik o varken bile yine gelip benim gözlüğüme asılıyor
0 oy
tarafından
Unutur canım bi kaç aya benim kızımda öyleydi alıştı sonra 
(288 puan) tarafından
Ay inşallah yoksa kucağıma almamla savaşıyoruz resmen
0 oy
(1,212 puan) tarafından
Tam da sizin yaşınızda oğlum var ve ben de gozlukluyum. Dokunacagi an müdahale ediyorum dokunulmaz annem diyorum. Bir yerde okumuştum çocuğunuzla kendi dilinizi geliştirin diyordu. İşaret parmagimi hayır anlamında sallayıp olmaz annecim kırılır o diyirum ve ilgisini dağıtıyorum. Birtek bunda değil yapmaması gereken herşeyde öyle yapıyorum. Bazen anlıyor bazen anlamıyor ama gözlüğe  Artık hiç dokunmamaya başladı.
(288 puan) tarafından
Aslında tepki veriyorum hayir annecim o benim görmem için diyorum ben kizima herşeyi açıklıyorum ama işte çok ilgisini çekiyor
(1,212 puan) tarafından
Evet malesef ilgilerini çok çekiyor. Başkasınınkine dokunmuyor bir de sadece benimki ilgisini çekiyordu. Farklı olan herşey ilgilerini çekiyor aslında. İnşallah unutur en kısa zamanda
(288 puan) tarafından
İnşallah ya yoksa sürekli gözümü sakınıyorum
0 oy
(811 puan) tarafından
Panter gibi atılıyor valla ;) Allah tan vok sık yapmıyor genel olarak da lens kullanıyorum zaten ama büyüyene kadar devam eder sanırım.
(288 puan) tarafından
Lens kullanabilsen keşke kac kere denedim ben beceremiyorum takmayi normal damla damlatirken de çok açamam gözlerimi
(811 puan) tarafından
Ilk başlarda ben de öyleydim sonradan alışıyor insan
(288 puan) tarafından
Ben iste 1 kutuyu sürekli denedim başkasına bile taktirmayi denedim yok takamiyorum
0 oy
(618 puan) tarafından
Lens kullan cnm bir türlü vazgeciremezsin 
(288 puan) tarafından
Kullanamıyorum ya takamiyorum ben

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 40 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Gamze güler (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 142 göst.
0 oy
3 cevap 70 göst.
27 Ocak 2023 Aile kategorisinde smyraksmz (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 136 göst.
7 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,032 cevap

34,884 kullanıcı

...