0 oy
200 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bugün ev berbat şekilde dağıldı elimi evin üstünden birgün çekiyim darmaduman oluyp oturma odası yatak odası çocık odası beter halde bir bebek bir 5 yaşında çocuğum var nasıl yapıcam bilmiyorum 

10 Cevaplar

+1 oy
(7,250 puan) tarafından

Artık bende onlarla dağıtıyorum :D

tarafından
Ah ulan ahhh
(7,250 puan) tarafından
Sjsjjsjsjs :D
-Reklam-
+1 oy
(17,646 puan) tarafından
3 çocukla tertemizim valla dipköşe bile yapıyorum cam silerim merdiven silerm uyurken oynarken fırsatları değerlendiriyorm 
(119,086 puan) tarafından
ayso merduven deme yaa benimkilerin arasi bosluk bide kuzey patir patir inip cikiyo ☹️ koruma kapi taktik tirmanip gene cikiyo
(17,646 puan) tarafından
Sorma ya merdiven benimde korkulum rüyam ay dün muhammed ali koşarak geldi karanlıkta hemen koştum arkasndan aklım çıkıyo ya sağol esmoşşş
(119,086 puan) tarafından
benimki arasi acik nasi anlatim basamaklarin yan kisimlari acik ayak.oraya girse tepe taklak gidecek haveri yok
(17,646 puan) tarafından
Çok iyi takip et ay
+1 oy
(504 puan) tarafından
Vallahi 3 yaşındaki oğluma oda yaptım o orada kendi kendine oynuyor etraf pek dağılmıyor küçükte uyurken yapıveriyorum. Supurge surekli elimin altında büyük olana elinde yiyecek vermem masaya alıştırdım ne yerse yesin masada yiyip kalkıyor o şekilde
(8,741 puan) tarafından
Bunu engellemek.senin elinde cnm 5 yaşındaymış anlayacak yaşta odasında oynaması gerektiğini dağınıklığını toplamask gerektiğini annesi olarak bu yasa kadar öğretmen gerekiyordu ama olsun geç kalmış sayilmazsin
(504 puan) tarafından
Benimkide getiriyor ara sıra ama annecim oyuncaklarını odandan çıkarma diyorum yani illaki getiriyor topluyoruz beraber geri götürüyoruz yanlış anlama herşey mükemmel değil ama toplamamak için dağıtmamakta çalışıyoruz yani o şekilde
(8,741 puan) tarafından
Salonun amacını yatak odasının çocuk.odasinin amacını ona ogret önce 5 yaşında olduğu için hiç çıkarmamalası gerektiğini bu evin düzeni kuralları olduğunu bu kurallara anne baba çocuk olarak uyulması gerektiğini anlatın elbette hicbisey mükemmel değil mesela getiriyorsa geri götürecek ama annesi değil çocuk götürecek artık sorumluluk alması gerekiyor seneye okula başlayacak muhtemelen artık sorumluluk almayı öğrenmek zorunda ki okul hayatında zorlanmasin
tarafından
Evet çok doğru yarın ben temizlik yaptıktan sonra artık evin kuralları olduğunu ve dağıtılmaması gerektiğini eğer dağıtıcaksada kendi odasında sonrada toplaması gerektiğini onunşa konuşucam
(504 puan) tarafından
Evet oğlum 3 yaşında her şeyi büyük insan gibi konuşuyorum doğduğundan beri kendini parçaladığı zamanlarda oldu atak aylarıda oldu ama nefes alıp sakince konuştum her zaman kızmak bağırmak çözüm değil normal bir insanla konuşur gibi konuşun keza peygamber efendimizde küçük çocuklarla büyük insanlarla konuşur gibi konuşurmuş bir bildiği varmış..
0 oy
tarafından
İki çocuğum var 19 ve 33 aylık uyudular bende az önce tüm evi sildim 
tarafından
Valla canım bende dedim çocuklar uyusun evi temizliyim mutfağı topladım sonra kendimi otururken buldum
tarafından
Bende de oluyor bazen o :) birde kaç gündür hastaydık hicbirseyi doğru düzgün yapmıyordum şimdi gaza geldim yaptım hadi sende kalk :D
tarafından
Ayyy dur kız şimdi kalkarım felan :))
0 oy
(3,927 puan) tarafından
Hergun temizliyorum arkadasim var bugun bana diyorki temiz teslime ne yapayım el mahkum yoksa sinirleniyorum,)))
tarafından
Aslında hergün yapınca daha kolay oluyo
0 oy
(1,311 puan) tarafından
tek çocukla yapamıyorum 
tarafından
2 çocukla daha zor hele biri sürekli emiyosa
(1,311 puan) tarafından
Ben 1 tanede pes ettim zaten yok ikinci... Oğlum 19 aydır yakamı paçamı mememi bırakmaz. Ne temizliği wcye gidip karnımı doyurmama bile müsade etmez daha anlatayım mı. Nerdeyse bunalıma girecem
tarafından
Sen aynı ben :))
0 oy
tarafından
14 ve 28 aylıklar beraber yapıyoruz aksam kızım anne ekmek döküldü diye odadan oyuncakları topladı süpürdük yatmadan önce:)
tarafından
Ne güzel ya valla
0 oy
(1,170 puan) tarafından
ben 1 cocukla isin icinden cikamiyorum allah cok cocugu olana yardim etsin diyorum
tarafından
Amin gerçekten zorrr
0 oy
(13,824 puan) tarafından

Hep birlikte yapyruz :Dbiri yerlerde emekliyo biri araba oynuyor rutin işleri yapyrum yani alistim hrlde

tarafından
Ya işte öyle yapamam ama ne niliyim ev bitüelü toplu olmuyo
(13,824 puan) tarafından
Niye öyle yapamıyorsun kiz
tarafından
Hwp birlikte daha çok dağıtırız :))
(13,824 puan) tarafından
Oğlum. Kendi oynuyor zaten hatta bana yardım bile eder toplamaya küçüğüm emekler ya da park besige atarım onu ordan izler ☺️yapılıyor yani düzen oturuyor mecbur olunca çoğu zaman da eşim evde zaten ben ona kitliyorum çocukları ☺️
0 oy
(383 puan) tarafından
2 cocukluyum her işimi  de yaparim yapmak zorundayim daha dogrusu kim yapicak yoksa:) hergun toz alir supururum haftada 2 kez de dip  kose temizlerim camlarimi kapilarimi mutfak dolaplarimi vs surekli  temizler silerim ewim cicek gibidir her daim gelende ayni seyi soyler...cocuklar yaramaz dgl buyik avantajim
tarafından
Ne güzel rabbim banada nasip etsin inşallah dip köşe temizlemeyi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 109 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 146 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ElvinHelin (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 264 göst.
9 Mart 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 987 göst.
26 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Prensesannesi (591 puan) tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,949 cevap

34,762 kullanıcı