+1 oy
726 göst.
Aile kategorisinde (88 puan) tarafından
Kaza olmazsa tek çocuğum var tek kalsın istiyorum.

73 Cevaplar

0 oy
(197 puan) tarafından
İki oğlum var bı kızım olsun istiyorum 
-Reklam-
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bir oğlum bir kızım var sahada yeter istemiyorum ins olmazda hiç 
0 oy
(383 puan) tarafından
İki ikiz olursa üç. Hahahaj eşimin ailesinde ikiz var bakalm 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
2 tane veya 3 tane isterdim ama kader bir tanesini bile kucağıma alamadım 5 gebeligimde..

O yüzden Rabbim ne takdir ederse öyle oluyor hayaller hayatlar çok başka.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
8 kardeşiz ... 8 çocuk dedim birinci oldu olmasın dedim ikinci 7 aylık olduk yeter ndndndb
0 oy
(1,758 puan) tarafından
2 yada 3  ilk bebişe hamileyim doğunca bu yeterli demezsem tabi:)
0 oy
(12,668 puan) tarafından

Çok şükür 5 aylık kızım var 

Bi oğlum daha olsun fabrikayı oyle kapatayım istiyorum çalışmalar devam ediyor geçen gün bi heyecanlandım gittim kan verdim yok daha :D

0 oy
(1,246 puan) tarafından
Tek oğlum var öyle de kalsın istiyorum bende canım 
0 oy
(1,257 puan) tarafından
4 tane isterdim :) iki çocuğum var 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Tek kızım var 8 aylık 4 yaşına gelince bir tane daha isterim 2 yeter.
0 oy
tarafından
İki tane olmasını isterim kızıma hamileyim ileride birde oğlum olmasını isterim 

Hani derler ya iki meyveyi de tattım diye bende bu cümleyi kurmak isterim
0 oy
(565 puan) tarafından
5 isterdim ama 2 tane var bir omur dusunmıyorum asla katiyen ama yardımcım olsa zengin olsam 5 6 dogururdum kesın
0 oy
(130 puan) tarafından
2 oglum var aralari 20 ay suan icin yeterli ama bazen aklima.geliyo siz buyuyunce acaba bi tane kizim olir mu diue biri 2 yasinda biri 4 aylik daha :)))
0 oy
(1,272 puan) tarafından
4 çocuğum olsun isterdim ama şu anki şartlarda 2 tanesine zor yetişiyoruz. O yüzden şimdilik 2 idealdir. Doğurmak büyütmek mesele değil ama maddiyat olarak gerçekten çok zor. 
0 oy
(747 puan) tarafından
Hep tek cocugum olsun herseyimle ona odaklanim isterdim. Tek çocuğum vsr suan. Umarim bi aksilik cikmazda tek cocukla kalırım 
0 oy
(5,500 puan) tarafından
İki kızım var Rabbim onlara hayırlı ömür sağlık sıhhat versin bana kalsa başka istemem Rabbim olmayana nasip etsin
0 oy
tarafından
Hicbizaman tk çocuk istemedim. İlkinde bir kardeş dedim. Şuan üç çocuğum var . Belki bakanım olsaydı yakamı çeken olsaydı 4 te olabilirdi.  

Kendi keyfimiz değil bazen onların geleceğini de düşünmek lazım. Mesela biz bu dünyaya geciciz tabiki kimin kimden önce öleceğini Allah bilir ama ben gittikten so ra onlara kalacak tek şey birbirleri. İnsanın sığınacak bi kardeşi olmasından daha iyi ne olabilir ki. 

Rabbım herkese hayırlı evlatlar versin birbirine sahip çıkacak kardeşler versin eğer fazla istiyorsa. 

Mesela şuan ben normalde ablam ve ben varız.  Ablam Elazığ'a gitti isterdim ki dertleşecek bi kardeşim daha olsun ya da Dara düştüğümde  arlamda durabilecek bi abim. Tabikj Allah evladı  bile kardeşin bile hayirlisini versin. Ama dedigim gibi annem diyir ki bi tane daha olsaydi ben napardim bende diyorum keşke bi kardeşim daha olsaydı! 
0 oy
(1,244 puan) tarafından

21 aylık kızım var. Eşim de başka çocuk istemiyo. Kızım bana yeter diyo  Bende istemiyorum.  :)

0 oy
(13,825 puan) tarafından

Bende böyle diyordum:Dikincim.de oldu iki oğlum var isteğimi sorarsan bir de kızım olsun isterdim cesaretim var mı hayirrrr içimde kalcak napalim☺️

0 oy
(677 puan) tarafından
Evlenmeden önce hep 3 olsun isterdim çocuk olduktan sonra yeter dedim 1tane kızım var kızıma yetemezsem korkusu var oyuzden ikinciyi düşünmüyorum tabi nasip kısmet Rabbim hakkımızda herseyin hayırlısı versin 

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 545 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 446 göst.
1 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu
+1 oy
52 cevap 481 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Merveyirmibeş (430 puan) tarafından soruldu
+2 oy
62 cevap 721 göst.