+1 oy
725 göst.
Aile kategorisinde (88 puan) tarafından
Kaza olmazsa tek çocuğum var tek kalsın istiyorum.

73 Cevaplar

0 oy
tarafından
2 çocuğum var Allah uzun sağlıklı ömürler versin ikisi de erkek ha biri kız olsaydı çok güzel olurdu ama kısmet daha 24 yaşındayım eğer olurda yaşarsam herşey yolunda giderse 30 lu yaşlarımda bi tane daha isterim kısmet bakalım 
tarafından
Bende 25 yaşındayım 3 oğlum var bende çok istedim kızım olsun
(4,972 puan) tarafından
Nrgl bende 25 yaşındayım bende 3. Hamileyim bacı daha Yasin genç belki ilerde birde kızın olur
tarafından
bünyem zayıf çok sıkıntılı geçiriyorum hamileliği rabbim olmayana isteyene versin yinede büyük konuşmak istemem nasip hayırlısı olsun ☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 kiz 2 erkek hep hayalimdi :)
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Valla gönül ister ki kaynanam gibi olayım yaslandim mi kapıma kul köle 6 oğlan. Elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmayan 3 de kız. Ama gel gör ki benim sabrım yok sksjsjsjdjsj 1 az 2 çok ne yapalım 2 olsun dedik durduk :)
0 oy
(2,244 puan) tarafından
1 oğlum var 2 tane yeter bence tek istemem kardeş duygusunu da bilmeli çocuk onun da hakkı var 
(4,972 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum kardessiz olmaz
0 oy
tarafından
Bunu şuan düşünemiyorum 3 tane Var :)) Allah bağışlasın evlatlarımızı 
0 oy
(845 puan) tarafından
Ben 4 tane isterim rabbim ayaklarını taşa değdirmesin bir oğlum vardı vefat etti 5 aylıkken 2 kızım var şuan hamileyim belki ilerde bir tane daha düşünebilirim ama 4 ten sonrası yok 
(4,972 puan) tarafından
Canım bende 3. Ye hamileyim sen kaç haftaliksin ben 22 haftaligim
(845 puan) tarafından
Bende 15+1 rabbim bütün hamilelerin tamamına erdirsin rabbim isteyenlere versin inşallah
(4,972 puan) tarafından
Canım belli mi bebeğin inşallah birde oğlun olur
(845 puan) tarafından
Yok daha cinsiyetini ogrenmedim
0 oy
(448 puan) tarafından
Şu an 2 yaşında oğlum var üniversite mezun olduktan sonra Allah nasip ederse bir tane daha isterim
0 oy
(3,419 puan) tarafından
İki tane istiyorum hani kız erkek evlat ayrımı asla yapmam ama bir kızım var ikincide kız olsun istiyorum çünkü ben tek kız evladım inan çok üzülüyorum keşke bir kız bacım olsaydı kapisini açardım iki derdimi açardım die belki benim iki kızım olursa onlar benim sırdaşım olurlar birbirlerine destek olurlar die düşünüyorum tabi takdiri Rabbimim o bana erkek evlat nasip ederse başımla onuda ciğerime basarim
0 oy
tarafından
3 tane istedim 3 tane oldu cok şükür 
0 oy
(1,345 puan) tarafından
4 çocuğum olsun isterdim ama yapmam büyük ihtimalle hem maddi hem manevi yetişemem bu devirde. 

Şimdi ikiyi mantıklı buluyorum 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
2 evladım var Rabbım nasip ederse Bi tane de evlat edinmeyi çok istiyorum ilerde. maddi durumuma bağlı tabi 
0 oy
tarafından
İkiz olmasını çok istiyorum ama tek tek olursa da 2 tane düşünüyorum canim ve pes pese☺❤
(4,972 puan) tarafından
Rabbim sana çifter cifter evlat versin inşallah evini dagitsinlar:)))
tarafından
Ay Amin inşallah sağlıklı sıhhatli hayırlı evlat olsunlarda ben 7/24 koşarım sipalarin peşinden☺☺☺☺❤
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Düşünmedim. Ama 1 kız 1 oğlan isterim şu an için yani. Hayırlısı olsun sağlıklısı olsun da.
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Bence çocuğun tek kalması haksızlık olur çünkü anne baba ölse abla kardeş birbirine sığınır kaldı ki eşin erkek evlat isteyebilir en az iki olması lazım bence bir kız bir oğlan güzel ama bende dört isterdim iki kız iki oğlan 

Şimdi bir kızım var ikinciye korkuyorum doğum korkusu var o hastane ortamı ve oradaki hemşirelerin bana yaptıkları hakaretleri unutamıyorum belki bir gün unutursam olabilir kısmet 
(88 puan) tarafından
Kardeş duygusu yaşayacak diye imkanları kısıtlanacak yediği, içtiği, eğitimi vs. Tepeden tırnağa hersey bölünecek. Ve bir ailede anne mutlu olrsa çocuklarda olur iki çocukla psikolojim bozulur benim mutlu olamayız ailecek onlara bunu yaşatmaya hakkım yok. Tek olsun en iyi şekilde büyüsün insallah
tarafından
Cansu aynen kardeş duygusu yaşasın herkes ister ama büyüyünce işler pekte istedimiz gibş gitmiyor kardeş kardeşin olmasını istemeyebilşyor bide maddi yönde önemli eşim şuan oğlumun ve benim ihtşyaçlarımı zor karşılıyor yazık değilmi bidaha gelcek olana yada dünyadaki çocuğuma insan alamadılca daha kahrolur içine atar
0 oy
(316 puan) tarafından
Bekarken 4 tane istiyordum eşimde aynı şekil ama 2 oğlum var yeter diyoruz zaten 2 ci de kazayla oldu isteyerek olsaydı asla yapmazdım 1de kalırdım bnce 1 tane iyi fazlası zarar 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Umarım fikrin değişmez:)
0 oy
tarafından
2 isterdim ama bir oğlum var. İkinciyi düşünmüyorum gelin geldiğim bu ailenin bunu hak ettiğini düşünmüyorum çünkü. Hepsinin ruh sağlığı bozuk. İsimsiz tımarhane 
0 oy
(13,142 puan) tarafından
Genç evlenseydim ve çalışmıyor olsaydım üç ama şimdi ikinciye bile emin değilim  ama çok seviyorum çocukları bir kızım olsun isterim ilerde inşallah 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Benim ruhum yaşlı  benden geçti diyeyim ..
0 oy
(2,194 puan) tarafından
3-4 olsun isterdim ama tek çocuk olmasına karar kıldık eşimle tabi Allah bilir ama ona göre önemimizi alıyoruz canım tek çocuk da kalmak için 

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 545 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 446 göst.
1 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu
+1 oy
52 cevap 481 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Merveyirmibeş (430 puan) tarafından soruldu
+2 oy
62 cevap 721 göst.