+1 oy
721 göst.
Aile kategorisinde (88 puan) tarafından
Kaza olmazsa tek çocuğum var tek kalsın istiyorum.

73 Cevaplar

+2 oy
(6,717 puan) tarafından
4 5 tane isterdim ☺️ kalabalık aile iyi oluyor.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum canım tek çocuğum var başka istemiyorum 
tarafından
Sebebi varmı kuzum benimde şimdilik tek karar veremedim
tarafından
Daha 4aylok cocugm canım şimdiden eşimin aileleri sağolsun hayattan soguttuklari için herseyee karışıyorlsr ondan
tarafından
Daha cok küçük ve yeni değişir senin fikrin büyüdükçe değişiyor
+1 oy
(1,946 puan) tarafından
Bende ilk başta tek istiyordum sonra 2.olsun dedim ama şuan istemiyorum esim yüzünden çünkü oğluma şuan tam anlamıyla babalık yapamıyor 2.cocuga yapmicak ki fazla
+1 oy
(4,391 puan) tarafından
5 isterdim =)
+1 oy
(3,333 puan) tarafından
Evlenmeden 4 2 oglan 2 kız isterdim. 1 tane kızım var Allah ona sağlıklı ömür versin başkada yapamam ben 
tarafından
Al bendede okadar kalp rahatsızlığım var o tedirgin ediyor yaş olmuş 36 nebilim oğlumda kardeş yokluğu yaşar mı ilerde bitane daha olsaydı dermiyim diyorum senin yaş kaç canım
(3,333 puan) tarafından
32 yaşındayım. Kalbim yetersiz kalıyor benimde daralma yaşadım. Tansiyon hastasıyım şuan gebelikten kalan malesef. Annesiz kalmasımi kardessiz olması mi daha iyi dedim. Yapamam yani
tarafından
Herseyden önce sağlık canım bende öyle düşünüyorum seneye anaokuluna gidecek anca yeterim yetişirim gibi eşim iş kurmayı istiyor onada faydam olur bilmiyorum yaa üzüldüğüm de oluyor şuan Bi kardeşi olsa oynar mıydı tek kalmazsa mutlu olurmuydu
(3,333 puan) tarafından
Burda okudugum kadariyla baya sıkıntı yasiyorlar büyüyünce de iyi olur tabi  ama bu seferde ona yaptin bana yapmadin mevzusu donecek sanki
tarafından
Yapacak gücümüz olursa tabi misal ablamda 2 tae var bana tekte kal yetemiyosun çok yoruluyosun VS diyo bakıyorum cokta iyi anlaşmıolar ara verdi gercide o biri kız biri erkek ortak toktaları fln yok yani
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
4 cocuk istiorum . Daha erken evlenseydım 5
(4,924 puan) tarafından
Helal be işte aradığım yorum:)
+1 oy
tarafından
4 çocuk istiyorum Rabbim nasip ederse Allah'a şükür bir kızım bir oğlum var yine bir kız bir oğlan olursa çok iyi olur 
(7,121 puan) tarafından
Harbi Hürrem Sultan kız canına mı yazık değil djdjjdhdhdh
0 oy
tarafından
Sebebi varmı kuzum benimde şimdilik tek 
(88 puan) tarafından
Evet var bir çocuğa bütün enerjimi verip en iyi şekilde yetiştirmek istiyorum. İki veya daha fazla çocuğa psikolojik olarak yetecegimi sanmıyorum maddi boyutuda var tabi.
tarafından
Aynı düşünüyorum diyorlar ya kardeşi olsun o konuda haksızlık edermiyim diyorum ilerde pişman olurmuyum diyorum ama 2 yada fazla oluncada bu sefer eşler özellikle anne cok yıpranıyor eşler arası açılıyor özel hayat VS Bi yandan ilk çocukta ihmal oluyor gibi o düşünce üzüyor misal beni oğlumu asla 2.plana atmak istemem var misal herseye yardım eden eşler cocuğu anne gibi bakan babalar var öyle olsaydı eşim yapardım benim güvenim yok eşime oda rahatına düşkün bende ben Bi derece idare ederim ama tek nereye kadar
(88 puan) tarafından
Aynen. Anne mutlu olursa çocuklarda mutlu olur ama iki çocuğa yetemeyecek olduktan sonra yapmanın ne anlamı var. O çocuğun huzurlu evde büyüme hakkı var sırf kardeşi olsun diye çok cocuk yapıp başıboş bırakmanın alemi yok
(1,952 puan) tarafından
Dalincim kimse bir değil, herkesin ayrı bir kapısı var seninde durumunu bilemem tabi ama bende tek çocuğum şu hayatta isyan ettiğim en büyük olay. Rahmetli annem hayatta olupta beni tek çocuk olarak bıraksaydı çok kızardım . Çok üzülüyorum. Birbirimizi severdik sevmezdik orasını bilemem ama hayatın baya yaptığı büyük haksızlık olarak görüyorum.
tarafından
Zambak cım üzüldüm öyle deme yaaa ne kardeşler var aramaz sormaz nebilim ben cok gergin Bi insanım eşim tam tersi rahat herseye yetişmek için cok yıpranırım yaşımda 36 oldu cocuk 4 olsa 40 olcam bide olmuyor benim tedaviyle oldu maddi manevi zor eşimde bu senede deneyelim olursa olur diyo o bile kararsız 2.de
0 oy
(6,203 puan) tarafından

2 çocuğum var 4 tane olsun istiyorum :)

4 kardeş olsunlar 

Insallah bunlar büyüsün şöyle 10 yaşlarına gelsinler pes peşe 2 tane daha 

Bu çocuklarım da peş peşe oldu 

Küçük tam 20 gün sonra 3 yaş olacak büyün de 4.5 yaşında 

(774 puan) tarafından
Ooooo ikooo hadi işler bitti yap bi tane
(6,203 puan) tarafından
Yok şimdi değil 10 yaşına gelsin sonra jdjejdjd
(774 puan) tarafından
On yaşa kadar oooo bence şimdi yap bitane hatta beraber yapalım :))
(6,203 puan) tarafından
Vallahi sen yapıyorsan yap ben hiç yapamam bir canımı dinleyeyim
(774 puan) tarafından
Çok kararsızım kendime hiç güvenmiyorum şimdilik düşünme aşamasındayim:)
0 oy
(1,381 puan) tarafından

Ahahha olsaydı 5 tane isterdim :D

1 oğlum 1 kızım var çok şükür. 

0 oy
(11,166 puan) tarafından
Önceden 3 4 olsun isterdim ama şuan 1 yeter diye düşünüyorum maddiyattan çok manevi anlamda 
0 oy
(546 puan) tarafından
Şimdi 2 yaşında oglumm var raabbim 1 tanede kiz nasip ederse yeter 3 sene sonra dusunuyorum 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
4 tane isterdim. 

2 kız 2 oğlan 

1 oğlum 1 kızım var elhamdülillah. 3.ye hamileyim sezeryanla olduğu için  3. Son inşallah. 
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Çocuk sahibi olmadan önce 3 kızım olsun istiyordum şimdi bir kızım var yeter Allah canına sağlık versin diyorum :D
0 oy
(4,101 puan) tarafından
4 çocuk var rabbim dertlerini gostermesn ama çok zor çok  27 yaşındayım çok yıprandım 
0 oy
tarafından
Bir tane yavrum var yeter Allahim olmayanlara versin yeter benimki de 
tarafından
Kız hani sen ikinciyi düşünüyodun ya:)
tarafından
düzenlendi
Yok kız bir ara kazaya kurban gittim diye korktum ama çok şükür gitmedim ☺ eşime kalsa 5 olur ama o bu gece uyusun da rüyasında görür belki☺☺
tarafından
Hahaha anladım abla tabi en iyisini siz bilirsiniz dicle kuşa sağlıklı uzun ömürler versin Allahım ☺
tarafından
Amin balım Amin cümlemizin evlatlarına inşallah ☺❤
0 oy
tarafından
Aslında imkanim olsa kalabalik bi aile isterdim iki gun sonra ölüm oldugunda cocugum tek kalmasin diye ama ne maddi ne manevi imkanim yok o yuzden tekte karar kıldık
0 oy
tarafından
1 tane. Allah olmayana isteyene versin.
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Bekarken 4 diyordum şuan 3 çocuğum var rabbim onları korusun inşallah başka da istemiyorum 
0 oy
(1,096 puan) tarafından

2 kiz 2 oğlan olsun istiyorum bende. 1 kızım var oğluma da hamileyim araya mesafe koyarak 2 tane daha düşünürüm :P ben tek kızım birde erkek kardeşim var tek olmak berbat birşey bu sebeple eşitlemek istiyorum. Eşimde cok iyi babadır sağolsun.

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 542 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 444 göst.
1 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu
+1 oy
52 cevap 480 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Merveyirmibeş (430 puan) tarafından soruldu
+2 oy
62 cevap 718 göst.