0 oy
205 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından
Oğlum tam 3 buçuk yaşında gündüz sıkıntı olmuyor maşallah ama gece hala altına yapıyor nasıl alistiracam gece uyandirdim ama yapmadı ağladı yatmadan önce muhakkak çişini yapar ama gece yine ıslanıyor delirecem bide kendi başına gitmesini istiyorum tuvalete ama gitmiyor lazimlikta var aslında imamı acaba alistirayim tek yapması için bana akıl verin lütfen 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gündüz sıkıntı yapmıyor lavaboya gidiyorsa gece için acele etme canım kışta geldi soğuk oluyor artık yaza bırak gece alistirmayi hem alışmış olur hem hava sıcak olur 
(316 puan) tarafından
Oylemi diyorsun o zaman bezlemeye devam gece
-Reklam-
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Ben gece gündüzü aynı anda kestim çabuk alıştı 
0 oy
tarafından
Takma arada yapması normal gece birde yatiyorsa sabah altıda çise kaldır 
0 oy
(113 puan) tarafından
Bende 3 bucuk yasinda oglumu alistirdim gunduzde gecede hep altina kacirdi ilk cisini ogrendi fazla bi sknti yasamadim ama afedersin kakasi icin tam 3 yada 4 ay ugrastim artik saclarimi yolma durumuna gelmistim ona alisti simdi cok sukur kendi gidiyor yapiyor kendini temizliyor sifona bile basiyor :) yani anliycagin hersey duzeliyor geciyor yani kolay gelsin Allah sabir versin
0 oy
(13,844 puan) tarafından
Tuvalet eğitimini ne zaman verdınki. Ben başladiğimda gece de hiç bez bağlamadim. Ikisini ayni anda yapmak daha kolay bence. Akşamlati su içirme. Yatmadan önce çişini yaptir. Yatağina alez ser. Kesinlikle bez bağlama. Beze güvenip tutmaz çişini. 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Ben gece gündüzü aynı anda kestim. İlk birkaç gün islatiyo ister istemez. Sonra gece de bez olmadığını anliyo. Obur turlu gece bez var gündüz yok mantığına giriyo bazı çocuklar. Evin sıcaksa baglama birkaç gü ıslatır sonra alışır
(13,824 puan) tarafından
Büyük kız benim ki üç yaşına girdi yeni gündüzü çoktan hallettik de geceye ben baslayamadim
(1,368 puan) tarafından
Başla bence bi an önce iyice alınmadan. Sonra daha çok zorlanirsin
(13,824 puan) tarafından
Bı cesaret başlamam lazım küçüğüm de vardı ikisi birden zor olur dedim on aylık olacak oda başlamak lazım artk
(1,368 puan) tarafından
Insallah kolayca bırakır  :)
(13,824 puan) tarafından
İnşallah gündüz de zorlanmadik ins bu da öyle olur
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Üç yaşında gunduzu bi de çoktan hallettik ama ben daha geceyi hiç denemedim ya bezi sabah full ötesi full kalkiyor
0 oy
(3,375 puan) tarafından
Canım gece taktikca beze yapmaya devam eder tuvalet eğitimi verdiysen gece bezi mutlaka atacaksın çise kaldiracaksin iki üç kere 4 çocuğum var gerçi biri daha bebek 3 dede hiç gece bez takmadım çok şükür hiç de alt ıslatma görmedim eğitimle beraber bezi komple attım biyere giderken bile baglamdim
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Yatmasına 2 saat kala falan hiçbir şey yedirip içirme. Yatağına alt değiştirme örtüsünü ser üzerine çarşaf ser.yatirmadan önce tuvalete götür. Zamanla alışır. Bez bağlama tekrardan 3 buçuk yaşında büyümüş ona alışmasın sabret.
0 oy
(439 puan) tarafından
Maşallah benim oğlan 1 buçuk yaşında kendi pipisini tutup etmeye başladı gece bez takmadım hiç yaomadi bazen lavabo goturyodum uyandırıp bazen sabaha kadar tutuyordu uyuyup kalyodum kaldirmiyodum çise...her çocukta farklı tabi şuan oğlum 9 yaşında 
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Kızım kendi istemedi gece takınca uyandı çıkart dedi
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Aynı sorun bizde de var. 

Bolca sabır. Ve bu durum genetik miş. Anne baba çocukken gece altını ıslattıysa çocuklar da ıslatır

Benim oğlum 5 yaşında, gece 2 defa kaldırıyoruz kaldrımayınxa altına yapıyor
0 oy
tarafından
Bez taktığın için altına yapıyor 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Bezi çıkardığım gün bı daha takmadım 
0 oy
(938 puan) tarafından
Biraz bez baglsdim akşam sıvı seyler almasını kısıtlama k lazım biraz katı yedir yedireceksende gün gün azaltıyor canım 
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Oğlun kaçta yatıyor genelde? Sen yatmadan önce tekrar kaldirsan
0 oy
(492 puan) tarafından
Benim oğlum 3 yaşında ben aynı anda bıraktım arada gece kaçırıyor ama hep değil ona alismamasi için bez hiç kullanmadım bizim tek sorunumuz kaka kakayi asla yapmak isteniyor yapmayı yapmasa kabız olacak bende ona anlatiyorum dün mesela sisini yaparken lazimliga kakasinida yaptı ve Anne bak ne yaptım dedi yani zaman tanı ve gece bez bağlama 
0 oy
(747 puan) tarafından
Bizimki kendi istemedi . Bezi bıraktığımızin ikinci gecesi uyandi cijar dedi :D

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 248 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asabii (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 48 göst.
0 oy
12 cevap 97 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mami (562 puan) tarafından soruldu