0 oy
842 göst.
Aile kategorisinde (1,899 puan) tarafından
Bebeğim daha 3 aylık eşim hemen 2. yi yapalım beraber büyüsünler ikisi bize yeter başka da çocuk yapmayız diyor. Hemen olsa bile o doğduğunda oğlum daha yeni 1 yaşına gelmiş olacak. Ben hem oğluma kıyamıyorum daha çok küçük yeterince ilgilenmem diye hem zorlanırım diye korkuyorum ama bir yandan da mantıklı geliyor. Sizin fikriniz nedir bu konuda tecrübeli olanlar bir akıl verirse sevinirim 

54 Cevaplar

0 oy
(272 puan) tarafından
Kızım iki yaşındayken istemeye başladık. Üç ay çok erken hele emziriyorsan. Çünkü bi süre sonra sütün tadı değişiyor ve çocuk sütü istemiyor. Hakkı o süt onun eşine böyle söyle canım. Zaten iki çocuk peşpeşe olsa bile sonra yine ister. Biz üç yıl geçince tuttu ve ikinci bebek geldiğinde arada dört yaş olacak. Bence en ideali bu yani :) ama hem siz bilirsiniz hem de Rabbim bilir. Hakkınızda hayırlısı olsun 
-Reklam-
0 oy
(13,851 puan) tarafından
27 ay var aralarında bilemedim Benik oglus suprriz oldu iyikide olmuş cesaret edemezdim 
0 oy
tarafından
Bizde iki çocuk düşünüyoruz sadece nasip tabide

Oğlum 22 aylıkken hamile kaldım şuan 33 haftalık hamileyim oğlum iki buçuk yaşında iken kardesi doğacak bi ay sonra. 

Ben bile çocuk daha küçük ikinci için erken diyorum. Bir yaş fark daha zor olur ama tabiki istiyosaniz başka. Kendine guveniyorsan bakabilirim diyosan neden olmasın
0 oy
(106 puan) tarafından
Benim bu konuda kafam cok karışıktı ama eşim asla istemiyodu bi kaç gün önce hamile olduğumu öğrendim en çok sevinen de eşim oldu :) kızım var 9 aylık iki bebek birden ne zorlukları olacak az çok tahmin edebiliyorum ama yaşayıp gorucez şu an kendimi ikisi beraber büyüyecek yıllar sonra tekrar bi bebek daha büyütmeye ugrasmicam diye teselli etmeye çalışıyorum. Bizimki plansız oldu yani siz hazır hissediyosaniz niye olmasın sonuçta ikiz bebek sahibi olanlar napiyosa bizim de öyle olacak 
0 oy
tarafından
Kızım 2 ay sonra tam 3 yaşında olacak ikinci kızım ise bugün tam 1 aylık oldu bence bir kaç sene bekle toparlanman için aralarında 2 yada 3 yaş olsun yoksa cidden çok zorlanırsınız 
0 oy
(3,775 puan) tarafından
Kaç yaşındasın neden bu kadar acele ediyor bide evde coccuga yardımci oluyormu ev işine yardım ediyorum valla ben kendime getirmisim çocuğu  oyuzden istemiyorum ikinciyi şuan 2 yaşında sağlık problemi var .

Yardım edenin olurmu getirirsen öyle düşün ama ben bı tanede zorlanıyorum 
0 oy
(473 puan) tarafından
Bebeğin hep koyduğun yerde kalmayacak böyle , hareketlendigi zaman iş başlıyor asil , bir de ilgi isteyecek , tam dünyanın farkına varacak hooop kardeş , anne ilgisi bölünecek en ihtiyacı olan zamanda..Bekle azıcık , olan sana olacak diye söylüyorum , kocalara göre ne var ki ..Bence 3 yaşı bekle , çocuğun yürümeye başlayınca ne demek istediğimi anlayacksin.
0 oy
(13,546 puan) tarafından
Mantıklı gelen yanı ne ? Daha vücudun kendini toparlamadı eksik vitaminlerin depolanmadı emzirmiyorsan bir şey diyemem ama emziriyorsan kendine iyi bakman gerek ki bebeğin iyi beslensin iki küçük bebeğe aynı anda nasıl bakacaksın ikiside ilgi şefkat isteyecek ikisinin de altı bezli olacak birisinin ağlamasına sürekli diğeri uyanacak hadi kazara olur eyvallah da hemen peşine yapma acelesi ne ikisi bize yeter dersiniz bir kaza olursa ne olacak bu acele niye 
0 oy
tarafından
Ben 3tane arka arkaya doğurdum canim bidaha istemem ama çok zor gerçekten ve şuan uyutum işlerim duruyor kalkıp yapacam
0 oy
tarafından
Benim ilk kızım 9aylikken ikinciye hamile kaldım ikisi gayet iyi anlaştılar şuan biri 4de biri 3e giricek üçüncüye hamileyim bebek kokusu olmadan duramıyorum ama senin için erken kuzum en azından 1yasini bekle öyle yap zorluğu çok olur
0 oy
(799 puan) tarafından
Benımkilerin arası 1 yaş var hatta.

Hayatın şöyle geçiyor olur hemen sana anlatım 

Evden çıkmamaya kabulun olucak kesinlikle evden çıkamazsın iki çocuklular seni anlar tek çocuklular arkadaşlığı dahi kesebilir gelenin gidenin olmaz o curcurnaya kimse gelmez zaten uyutucağın için sende istemezsin 

Biri susunca biri başlıyor biri bittiyor dierı başlıyor.ama uyku saatleri aynı oluyor küçükse 1 yaşa gelince tek uykuya düşünce Birlikte yiyorlar 

Şuan benim ikisinde bebek oldukları için devamlı dökmeleri toplaması yıkaması asması bitmiyor 

Çok arada oynuyolar 

Bir bir lerine zarar verince bağırmaya çok nadir yöneliyorum.

Genelde ikisini de öperek eğitmeye çalışıyoruz düşmanlık perçinlenmemesi için hiçbiri birbiri yüzünden azar işittiğini hissetmesi için zaten anlamıyorlar bağırınca daha kötü oluyor 

Kıskançlık olmuyor ama ilgi azaldığında çocuk sınırlarını aşıb aksileşiyor ozaman hemen daha çok öpüyoruz 

Onun dışında yemek yapacaksın çocuk bakıcaksın yemekde yapmak zorunda sın çocuklar hasta olur 

Temizliğe karşı geniş olucaksın dağınık olabilir 2 gunde bir süpürülene bilir 

Çişe götürürken birini dierı meme ister 

Birini giydirir iken dierı kucak ister 

Ama buyuk gerçekten çok sorumluluk sahibi oluyor 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Amoo iyi cesaretlisin. Dusunebildigine gore
0 oy
(4,312 puan) tarafından
Yani ikinciyi dusunenleri hatta hemen dusunenleri takdir ediyorum. Maddi manevi 1 cocuga bile yetmek zorken. 2 senedir uyumuyorum. Az buyusunde insanca yasayayim diyorum. Uyku yok,sosyal aktivite yok, is hayati yok, yemek yok, kisisel bakim yok, zor yani. Ne bileyim ben mi tembelim, diger insanlar mi cok pratik. Hic biseye yetisemiyorum. Her sey yarim kaliyo. Cok yorgunum. Yatsam 1 ay uyurum. Kader kismet tabi ama 1 cocuk yeter bize. 

İkinciyi dusunuyosanda bu bebis en az 2 yasina kadar emsin, cisini ogret, konussun kendini ifade edebilsin ondan sonra derim. Yazik gunah degil mi, sutten keseceksin ilgi eksilecek. Beraber buyuyuceklermiste bilmem ne , onu diyenler gelsinde baksinlar 2 gun baksinlar. 

Bak mesela suan bunlari tuvaletten yaziyorum, kapida bebegim anne anne 
0 oy
(27,530 puan) tarafından

Deli cesareti bence çok erken durun bir iki yaş dolsun düzenli çocuk sütünü emsin gelişsin 

0 oy
tarafından
Sence ne kadar saglikli ikisi bir aradan ciksin diye hem kendi sagligini hem bebeginin ve kendi psikolojini riske atiyorsun erkeklere kolay zaten akilli ol derim atli mi geliyor biraz buyisun bir daha olur nasibi varsa sifir uyku ile ne kadar guzel bakabilirsin iki bebege kendine esine evine 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Sakin yapma bir çocukla zorlanmaz başka iki çocukla başka şimdi geb3 kalsan tam dış sancılarında karnın büyür uykusuz kalırsın sürekli kucak ister taşısan karnindakine taşımasan doğana yazık büyük bir yasinda ufak ufak yürümeye başlar en çok ilgiliyi istediği donen bir adım atar pat düşer Sürekli kollamam lazım eeee b3begi emzir saat başı gazı  ile uğraş derkenĺ hem yetemezssin hemde çok bunalırsın 
0 oy
(6,544 puan) tarafından
İkisi beraber büyüsün derken senin ruh ve beden sağlığından gitmeyecek mi valla ben tek bebekle bile çok yoruluyorum çöktüm resmen sosyal hayat desen sıfır bebeğim büyüsün kendime vakit ayirayim diye bekliyorum. 

Çok ufakmis bebeğin cesaretlisin Allah gönlüne göre versin.
0 oy
tarafından
Çocuk büyütmek basit birsey değil baya sorumluluk istiyor  anne kendinden geçiyor bazen kendini unutuyor tek çocukla hem seninki  daha küçükmüs aceleniz ne bacım az bekleyin 2.3yas olmasini 
0 oy
(316 puan) tarafından
Şimdiki aklım olsa 1 tanede kalırdım çok zor valla hep kavga ediyorlar piskoloji alt üst resmen bnde evet eşim baktı halada bakıyor ama o işe gidiyor evde değil bütün yük bnde aralarında 11 ay var bu arada biri 2 buçuk diğeri 3 buçuk eskisi gibi değilim çok şükür ama yinede hala ufak tefekler var 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Ne aceleniz var canım eşin kafayı yemiş herhalde diğer bebeğin hakkına girmek bu yazıktır ya. Akıllı insan eşini seven değer veren biri bunu istemez. Çocuk iki yaşına gelince beraber buyumeyecekler mi sanki. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 261 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 912 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 300 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ayseaslan (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 160 göst.