0 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (79 puan) tarafından
Kızlar 17 aylık bir kızım var ve ben bugün 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim korunuyorduk beklemiyordum ama olmuş  şimdi doktorumuz emzirmeyi 4.ayina kadar devam ettirebilirsin dedi kızım çok düşkün emerek uyuyor nasıl biraktirabilirim mide bulantım çok fazla bu ara hiç halim de yok ve iki çocuklu hayat nasıl çok mu zor bakabilir miyim iki cocugumada yetebilir miyim :(

14 Cevaplar

0 oy
(3,532 puan) tarafından
Yetersin canım hiç merak etme 

5 ay a kadar emzrdim  ben. Herşey zamanla bi düzene biniyo
(79 puan) tarafından
Çok sağol canım hala inanamiyorum annemde bugün sakın emzirme çocuk hastalanır dedi biraktirmayada gücüm yok
(3,532 puan) tarafından
Yok canım Doktr bana 5 ay dedi seninki  baya buyur o zaman  kesersin
(79 puan) tarafından
İnşallah canım benimkide 4 ay dedi bakalım daha bı kaç ay var
(3,532 puan) tarafından
Sağ sağlim  al kucağına canım
(79 puan) tarafından
Amin canım çok sağol :)
-Reklam-
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Yetersin allahin izniyle simdiden niye darliyon kendini ufagin gazli olduğu zamanlari zor oluyor sonrasinda digeri kendini kurtarmis olur zaten 2bucuk yasinda mi oluyor sen doğum yapinca
(79 puan) tarafından
2 yaşını biraz geçiyor canım da kızım da biraz uykusu problemli bir bebek yani onu düzene koymam lazım
(1,253 puan) tarafından
Valla benimde kizim var 2 yaşında 4 aylikta bi oglum var. Kizda oglanda hic uyumaz esimle yardimlasiriz Hic bi işim.yetismiyor ama umrumdada değil biz aksama kadar guzel vakit geciriyormuyiz onemli olan bu bebim icin. Temizligi yapamazsam kadin cagiriyorum o yapiyor onun dışında yemek te biraz fazla yapyor.2 gun yiyoruz halloluyor yani bi şekilde stres yapma atik olmak lazim sadece
(79 puan) tarafından
Uykuya düşkün bı insan değilim canım öyle tembelliğine sevmem sadece çocuk farklı oluyor ya büyütmek ondan dedim gerçekten doğru yani herşey hallolur inşallah
(1,253 puan) tarafından
Halledersin sen ben sana inaniyorum :))
İyi bir anne olduğun kaygilanmandan belli saldim cayira.mevlam.kayira cocuk yetistirmiyosun demekki
 Birebir ilgilenmek önemli tabiki . İlk zamanlar zor oluyor sonra guzelce oynuyorlar arkadaş oluyolar birbirlerine
(79 puan) tarafından
Yaa çok teşekkür ederim güzel yorumun için :))evet canım böyle kızımı bezden falan biraktirinca düşünüyordum ama rabbim nasip etti gücünü de verir inşallah kızım sağolsun uykusuzluğa yorgunluğa yeterince alışığım zaten
0 oy
tarafından
Yetersin kız neden yetemeyesin. Ben 5. Aya kadar emzirdim oğlumu. Bi sıkıntı olmadı. Is gücü boşver bir süre sadece çocuklarınla ilgilen biraz büyüyünce düzenini kurarsın.  Bebegim 4. Ayında oğlum da 2 buçuk yaşında  alıştık artık:D düzenimiz oturuyor artık cnm
(79 puan) tarafından
Ay hadi darısı benim başıma da olsun canım inşallah zaten onlar sağlıklı olsun da gerisi önemli değil iş güç sonrada olur esimde sıkıntı etmez Allah için işi gücü yemeği :)
tarafından
Olur inşallah hep ileriyi düşün pozitif ol hepside oluyor Allah 'ın izniyle :)
(79 puan) tarafından
İnşallah canım olucak zaten rabbim nasip ettiyse şükretmek düşer bizede :)
tarafından
Inşallah cnm. Sağlıkla al kucagina
(79 puan) tarafından
Amin canım inşallah :)
0 oy
tarafından
Bende 2. Yi düşünüyorum ama benim kızda memeye çok düşkün memeyle yatıyor, hadi gündüz bir şekilde oyalanir ama gece uykusuna nasıl yatıracam memesiz bilmiyorum, süt de sevmiyor içmiyor biberon denedim bi kaç defa cicibebe kattım onu da istemiyor sadece meme istiyor 
tarafından
En doğrusu çok pahallı ya eğer seni unutmazsam haberleşelim benide bilgilendir :)
(79 puan) tarafından
İnşallah canım bı halledersem çok iyi olucak ama eğer bebeğin küçükse küçükken ver derim.uyku eğitimini :)
tarafından
14 aylık canım benimkide senden çok küçük değil ahahah :D
(79 puan) tarafından
Evet canım  ben 5 aylıkken denedim.o zaman daha kolaydı şimdi zor onsan dedim :)
tarafından
Ay inşallah başa çıkarız ikiimizde :)
0 oy
(4,134 puan) tarafından
ALLAH yardim ediyo ... 
(79 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından

Daha bebegin cok küçükmş 

Emzir 4-5 ayına kadar baktn hastalandı zayflandı hemen kesersn 

(79 puan) tarafından
Öyle yapayım canım artimk zaten şu an buraktirmaya da hiç halim yok
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Kızın gayet büyük hiç sokinti yapma oğlum 13 aylıkken hamile kaldım 5vay emzirdim sonra kademeli olarak biraktirdim zaten alacağını almış senden biraktirirken zorlu bir hafta oluyor ama sonuç olarak hepsi geçiyor ben şuanda ikinci çocuğun gerektiğine inanıyorum benimki de Allah vergisi ama iyi ki olmuş. Çünkü birinci çocuk iyice hükümran olmaya başlamıştı simarikliga doğu gidiyordu. Kardeş olunca kendi de normal biri oldu. Hala en çok zamanı ona ayiririm birlikte oynariz bı kardeş lazımdı ama. İlk zmanlar zor anneye çok zor ama hepsi geciyor
(79 puan) tarafından
Çok güzel anlatmissin canım çok sağol yazın için için birazda olsa rahatladı inşallah bende üstesinden gelebilirim rabbim yardım etsin tüm annelere inşallah :)
0 oy
(558 puan) tarafından
Hayırlı olsun neyle korunuyorduniz acaba nasi oldu
(79 puan) tarafından
Eşim korunuyordu canım ben enzirince korunmuyordum ama rabbim verdiyse bildiği vardır çok şükür dedik bizde
(558 puan) tarafından
Yiyecegi rızık varmış rabbim gonlune göre versin
(79 puan) tarafından
Öyle canım amin inşallah
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Yetersin canım Allah'ın izniyle 
(79 puan) tarafından
İnşallah canım :)
0 oy
tarafından

Neden yetemeyesınnnnn arası daha küçük olanlar var, bazen bana 2. Cocuk perileri gelıyor kızım 16 aylık :) olursa senın gıbı korkarım ama altından da kalkarız Rabbım gücünü verır maddı zorluğun yoksa hallolur merak etme 

(79 puan) tarafından
Maddi zorlugum yok  canım rabbim rızkını da verir inşallah banada bı gelip bı gudiyordu o periler ama hiç cesaretim yoktu cesaret edemezken oldu :)
0 oy
(316 puan) tarafından
Aynı ben kjzim 17 aylıkken hamile olduğumu öğrendim doğum yaptım 2. Bebeğim şuan 3 aylık biri ayağımda sallıyorum biri beşikte simdi kardeşini pek sevmiyor süt vermeme izin vermiyor arada seviyormuş gibi yapıp öpüyor :D yorgun geçiyor günler ama güzel bi duygu ikinci defa anne olmak yetmeyeceğini düşünürsün ama zamanla düzene giriyor sanki :) ,tam düzene girmemiş ama bizimki :) 
(79 puan) tarafından
Rabbim senin de yar ve yardımcın olsun canım anne olmak dediğin gibi çok güzel bakalım kızım nasıl olucak normalde kıskanç bir bebek de değil ama artık olunca gorucez :)
(316 puan) tarafından
Sagol canım aminnnn.... inşallah seninde Allah yardımcın olsun
Kızımda kıskanç değil pek başlarda sevdi optu misafir sandı başta durur durur gider diye 3 4 gün geçti artık götürün dedi götürmedi kıskançlığı tuttu :)
(79 puan) tarafından
Hahah ya yerim başkasını. Çocuğu olsa iyiydi de kendi evine gelince pabuç dama atıldı istemedi bakalım benimki nasıl olcak :)))
(316 puan) tarafından
Allah kolaylık versin hepimize
(79 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(794 puan) tarafından
Bnde o hftalarda ogrendm cnm   30 haftaligim suan kizimda 23 aylik oldu  emzirmeyide yavas yavas biraktim sadece uyurken verdim onceleri    oladr duskundu maşallah kolay birakti   ama sallayarak uyutmaya alistrma cnm bn ole yaptim smdi 1 saat  1.5 saat salliyorumn uyumamak icin  direniyor 
(79 puan) tarafından
Bende sallamayın dedim ama zaten kabul etmiyor canım sallamayi da kendi yatagindauyumaya alistirabilirsem inşallah çok iyi olucak :)
(794 puan) tarafından
Insallah basarrsin cnm 2 yas sendoromuna giriyolsr  asiri tekme yiyorum cnmda yaniyor   sende bn gbisin  dgum yaptinda 25 aylik  falan oluyor 14 martta dogumumm var
(79 puan) tarafından
Ben 2 yaş sendromunu unutmuştum canım ya bide o var demi :)
(794 puan) tarafından
Ayy unut biraz canm nasil bisey o ya bizemi denk geldi bilmem ki ınşallah  denk gelmez  suan bile 1 saattir salliyorum uyusun die uykum var die aglar uyutuyosun die aglar herseye mız miz  cocugumu taniyamiyorum
(79 puan) tarafından
Malesef çevremdeki çoğu kişi de dedi canım iki yaş sendromu çok zor diye bakalım başımıza gelince gorucez :)
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Yetersin canım 

Biz kadınlar isteyince herseyi.yapabikirz

Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah cnm
(79 puan) tarafından
Amin inşallah canım inşallah yeterim çocuklarıma :)
0 oy
(2,433 puan) tarafından
Geri dönüşü olmadığı için iyi taraflarını düşünmeye çalış. Pert olsan da dendiği gibi bi seferde ikisi de aradan çıkacak. Kan değerlerine düzenli baktırırsın ona bağlı halsizlik olmaması için.
(79 puan) tarafından
Sağol canım baktircsm yarın inşallah

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 257 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 837 göst.
3 Kasım 2022 Aile kategorisinde Happymommy (1,892 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 909 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu