0 oy
837 göst.
Aile kategorisinde (1,892 puan) tarafından
Bebeğim daha 3 aylık eşim hemen 2. yi yapalım beraber büyüsünler ikisi bize yeter başka da çocuk yapmayız diyor. Hemen olsa bile o doğduğunda oğlum daha yeni 1 yaşına gelmiş olacak. Ben hem oğluma kıyamıyorum daha çok küçük yeterince ilgilenmem diye hem zorlanırım diye korkuyorum ama bir yandan da mantıklı geliyor. Sizin fikriniz nedir bu konuda tecrübeli olanlar bir akıl verirse sevinirim 

54 Cevaplar

+4 oy
(10,937 puan) tarafından
Rahim daha toparlanmamış, oburku emecek.hem vucuduna zarar hem de cocugun süt hakkı elinden alınıyor. Kusurabakma bacım ama ne bu damızlık inek gibi. 
(909 puan) tarafından
Ya ne tatlısın sen öyle:) damızlık inek koptum valla
(10,937 puan) tarafından
Ama vallahi canına yazık kadıncagazların. Kokay mı gebelik dogum. Her dogum kafından bir tgşa cekmek demek. Bunu bizzat dr soyledi bana. Kolay mı cocuk bakmak. Birde peşi peşine. Adamlara ne var. Sanki onlar bakıyorlar. 2 dk ay canım yapıp opup anneye veriyorgece sende kalk desen ben calısıyorum oluyor adamlarda.
(395 puan) tarafından
Okadar haklısın kı sinir oluyorum öyle erkeklere sankı kendılerı bakıyorlar
(10,937 puan) tarafından
Ne var gunde 2 dk opeyim kucagımda bakayım. 10 tane yaparım ben
-Reklam-
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Sakın kanma. Sonra da bebek özledim diyecek.
(1,892 puan) tarafından
Aslında ben de diyorum 5 6 yaşına gelsin bebek özleyelim öyle olsun diye ama o da zaten zorlanıyoruz ikisi bir olsun diyor
(3,151 puan) tarafından
Benim iki kızım arası tam 2 yaş. 16 aylıktı hamile kalmışım tam yaş günü oldu doğum yaptım. Şuan kızlarım 5 buçuk ve 3 buçuk yaşında. Bide 6 aylık oğlum var şimdi. Hep arka arkaya oldu ben tüpleri bağladım oglandan sonra. Çok zor çok yiprsnirsin hiç gerek yok bence. Ben üçüncüyü 5-10 sene sonra düşünüyordum ama oldu artık ama cidden psikoloji istiyor yetemiyorsun çocuklara yetsen ev kaliyo ona yetsen yemek hepsini yapsan kendine zamanın kalmıyor bu defa. Bence yipranmayin. 3 yaşında yapın doğana kadar 4 e gelir en azından kendini ifade eder derdini söyler yardımcı olur. Şuan 5 yaşındaki kızım kardeşini oynatıyor oyalıyor kıyafet bez vs getir götür yapiyo yardımcı oluyor yani 3 yaşındaki bile yapiyo hatta ablası kadar olmasa da
0 oy
tarafından
Bence mantıklı gerçekten şuan 3 aylık bebeğin için de zorlanıyorsun ikincisi olsa da aynı olacak bence mantıklı benim bebeğim 1 buçuk yaşında suanki aklım olsa bebeğim küçükken yapardım bir tane 
(938 puan) tarafından
Saglam bı piskolojin gece gündüz yanında olan yardım eden bı esin varsa düşün yoksa asla
tarafından
Ya bence sen kendini geç öyle böyle yıpranarak büyütürsün ama bu bebeğinle çok güzl ilgilenip büyütmeni tavsiye ederim daha 3 aylık süte baglı 2 yaşına kadr hade bilemedin 1.5 yaşına kadr onun en yararlı besinini ver biraz kendi hakkından çıkabilsin en azından yürüyene kadr e şimdi olsa sen hamile o minik çok zorlanırsn
tarafından
O öyle olmuyor.  Benimkilerin arası 13 ay. Sürekli biri lazım ikisi de küçük bebek. Biz eşimle baktık. Diğer türlü büyük olan kendi kendine ilgisiz  kalacaktı . Küçük 14 büyük 28 aylık daha yeni ikisiyle yanliz çıkmaya başladım
(938 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor ilgisiz kalıyor cocuk biri olmayınca diğeri durmayinca mecbur biriyle ilgileniyorsun kopyalanamadigin içino çocuk da zamanla agresiflesiyor
tarafından
Evet kardes avantajı çok çok fazla. Mesela artık birbirlerine yetiyorlar,güzel anlaşıyorlar ,birbirlerine baka baka yiyorlar falan. Ama 1 sene çok zor aşırı yani
0 oy
(9,006 puan) tarafından
Araları 22 ay isteyerek olmadı çok zor bacım ama bir o kadar da güzel. Büyük oğlum canım diyip sarılıyor kardeşine içim eriyo resmen 
0 oy
(4,951 puan) tarafından
Bende küçükken yapılamasi taraftarıyım,araya yaş girdikçe insanın gözünde büyüyor bence yap, beraber büyüsün 
0 oy
(555 puan) tarafından
Oğlum dün 1 yaşına girdi bunu görünce 2 çocuktan gözüm korktu :)) bebeğiniz akıllı ise çok ağlak bi bebek değilse sakinse belki olabilir ama uyku yok ağlak hiç durmayan bir bebekse benim oğlum gibi cok zor 
0 oy
(12,633 puan) tarafından
Eşin ayni ben gibi düşünüyor 

Benim kız 5 aylık korunmuyorum baştan berı eşim kuçuk buyusun dyodu şimdi o da istıyo 

Hayırlısı 
0 oy
tarafından

Ben fıkrımı soylemeyeyım :D bogle sacma sey mı olur sen robot musun rahmın toparlansın dıgerı emıyo emmesın mı? 

0 oy
(463 puan) tarafından
Benim esim tam tersi bebegim 4 aylik hamile kalırım diye odu kopuyor birine bakamıyoruz diyor hem hamilelik hem sonrası biraz ara olması lazım bence de
0 oy
(129 puan) tarafından
Oğlum 28 aylık ama 2.bir çocuktan inanılmaz derecede korkan ben gruptan ayrıldım hanımlar :D
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Emziriyorsan 2 yıl süt hakkı var cocugun elinden almayin
0 oy
(7,447 puan) tarafından
15 aylık oğlum var ve ben 26 haftalık hamileyim aralarında yaş farkı olsun istemedik beraber büyüsünler istedik 
0 oy
(679 puan) tarafından
Bence ilk cocuga yazik oluyor ve herkes cok zor diyor yasini gecince sendromları başlayınca fikrin değişir suan karnini doyurup uyutuyorsun hareketlensin zoruna gider
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bence hiç kalkışma. Çocuk en azından bir 2.5 yaşını görsün. Şimdi yaparsan 9 ay sonra huniyi takarsın 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Neden vücuduna bunu yapasin ki? Bı kendine gelsin bı toparlansin asla aynı anda büyüsünler kafasını kabul edemiyorum anne perişan oluyor ayrıca çocuk emmiyor mu? Daha çok uzun bir yolun var. İlk çocuğun ek gıdaya geçmesi diş çıkarması emzirmeyi bıraktırma tuvalet eğitimi. Bunların üstesinden nasıl geleceksin. Benim oğlum hepsini tamamladı 20 gündür bezi de bıraktı. Şuan tam 2bucuk yaşında yine de bı 4 yaşına gelsin öyle olsun kardeşi diyorum. 
0 oy
(4,969 puan) tarafından
On beş aylık kızım var 27haffalik hamileyim çok zorlanıyorum vala ama bı yandan kendimi şöyle avutuyirum dayan hediye kızına arkadaş olarak gelcek kızım yalnız kalmaz die kendimi avutuyirum;))
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım yaşın genç ise hemen yapma 2 ci yi. Benim yaş 38. 1 oğlum var 2 düşünmüyorum şuan
(5,406 puan) tarafından
Belki tek çocuk istiyor
(7,950 puan) tarafından
Şuan düşünmüyorum demiş farkndaysan tek çocuk istiyorum dememiş.
(5,406 puan) tarafından
İyi de hiç kimse ileride ne olacağını bilemez şu an 2. Çocuk istemiyor belki hiç istemeyecek belki yarin kararı değişecek belki 50 de doğuracak kime ne
(7,950 puan) tarafından
Yaş  gidiyor canım yaş gittikçe zor oluyor yani Ondan diyorum.
(909 puan) tarafından
Allah çocuk isteyip de olmayanlara nasip etsin canım. Şuan yengem çocuk istiyor tedavi görüyorlar. Bana 1 tane yeter evlat ha ben korunurum öyle olursa çocuk başım gözüm üstüne. Şuan oğlumun sağlık ve eğitim VS hepsini iyi bir şekilde yaparsam ne mutlu bana. Oğlum ile kaliteli zaman geçirmek istiyorum. Ve iyi bir gelecek
0 oy
(479 puan) tarafından
Ben tavsiye etmem benim kızımda şuna 3,5 yaşında ben 39 haftalık gebeyim ama gene zor bence büyüt çocuğunu sonra yap ikincisini asla yapma 
0 oy
(420 puan) tarafından
Benim oğlum bir buçuk yaşında ve daha hamileyken eşimle konuştum çocuğum beni anlayacak kardeş kavramını anlayacak yaşa gelmeyene kadar istemiyorum dedim oğluma haksızlık olur bence nasip tabi böyle şeyler büyük konuşmak gibi olmasın ama okul çağına kadar düşünmüyorum okula gider arkadaş edinir kardeş kavramını arkadaşlarında görür anlar en azından bı nebze kendi kendine yetecek meziyete gelir o zaman yaparım şimdi bebekligini güzel yaşamasını istiyorum
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Sana bakma sözü veriyor sa he de yoksa kabul etme 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 258 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 909 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 299 göst.